┑ لـــیـــگـ مـــلـــتـــ هـــای والــــیبـــال 2019 ┎

  • شروع کننده موضوع YGNeae
  • تاریخ شروع

امسال برعکس دو سال اخیر به تیم امیدی هست؟


  • مجموع رای دهندگان
    59
  • نظرسنجی بسته .
وضعیت
موضوع بسته شده است.

YGNeae

تازه وارد
تازه وارد
عضویت
6/14/18
ارسال ها
0
امتیاز
0
محل سکونت
Hotel Diablo
وب سایت
lyric-land.mihanblog.com
فریادهای سعید معروف در برزخ شیکاگو(عکس) :mellowsmiley::crying:


وقتی در امتیاز 8 ست پنجم زمین ها تعویض شد، انگار ورق برگشت. عملکرد خوب برزیلی ها در توپ گیری و دفاع روی تور نتیجه را 8 بر 7 کرد. معروف و یارانش باید خیلی زود از این وضع بیرون می آمدند. بعد از چند بار رفت و برگشت توپ در زمین 2 تیم، فرناندو، پاسور برزیل به شکلی مشکوک توپ را وارد زمین ایران کرد تا تیمش امتیاز 8 را هم کسب کند. این حرکت او شائبه وارد شدن دستش به زمین ایران و همچنین خطای تور را ایجاد کرد.

بلافاصله بازیکنان ایران از جمله معروف، فیاضی و عبادی پور به سمت داور هجوم بردند و اعتراض خود را به تصمیم او نشان دادند. داور هم که سعی در کنترل بازی داشت، بازیکنان را به آرامش دعوت کرد و خواست سرجای خود حاضر شوند.

بازیکنان ایران بعد از تصمیم داور به سود برزیل، درحالی که اعتقاد به خطای بازیکن حریف داشتند، به شدت اعتراض کردند


بعد از چند ثانیه معروف به کولاکوویچ اشاره کرد که درخواست ویدیوچک کند. سرمربی ایران هم این درخواست را به داور دوم ارائه کرد، اما غافل از اینکه فقط 5 ثانیه بعد از سوت داور وقت داشت چنین کاری را انجام دهد. اصرار کولاکوویچ و معروف هم باعث نشد تا داور اول قانع شود که دستور به بازبینی صحنه بدهد. داور اول وقتی فهمید زمان 5 ثانیه اعتراض ایران به پایان رسیده، اعلام کرد این امتیاز ثبت شده و بازیکنان باید در جای خود قرار بگیرند تا بازی دوباره آغاز شود. گویا کولاکوویچ هم مثل بازیکنان درگیر اعتراض به داور بود و یادش رفته بود که درخواست بازبینی را در مهلت تعیین شده بدهد!
معروف هم پایین سکوی داور ایستاده بود و دائما اعتراض می کرد، اما با پاسخ منفی داور روس مواجه می شد.

ایگور کولاکوویچ با ثانیه هایی تاخیر درخواست ویدیوچک را اعلام کرد؛ درخواستی که مورد موافقت داور قرار نگرفت!


عصبانیت در میان بازیکنان و مربیان ایران موج می زد و جو کاملا متشنج شده بود. با اینکه نتیجه هنوز 8-8 بود و ایران می توانست به بازی برگردد و برنده این مسابقه شود، انگار دنیا روی سر بازیکنان ایرانی خراب شده بود. البته کولاکوویچ با چهره ای غمگین از تیمش خواست به زمین برگردند و بازی را از سر بگیرند.


لوکارلی، بازیکن برزیل به داوراشاره می کند زمان برای درخواست ویدیوچک تمام شده و داور هم بازیکنان ایران به سوی زمین خودشان هدایت می کند


بلافاصله بعد از این اتفاق سرویس آلن سوزا، پشت خط زن برزیل با دریافت نامناسب در زمین ایران همراه شد و معروف به سختی پاس داد؛ اگرچه داور خطای دوضرب او را اعلام کرده بود. پوریا فیاضی بدون توجه به سوت داور و در حالی که برزیلی ها در حال شادی کردن بودند، اسپک خود را به سمت زمین حریف زد. این اتفاق با اعتراض بازیکنان برزیل همراه شد و از سوی دیگر معروف بار دیگر فرصت پیدا کرد با داور صحبت کند.


با ادامه اعتراض های کاپیتان ایران، داور بالاخره تصمیم گرفت به او کارت زرد نشان دهد تا بلکه از این مخمصه رهایی پیدا کند.

سعید معروف که حسابی از تصمیم داور عصبانی بود، خطاب به داور می گفت که خودش می تواند این درخواست ویدیوچک را ارائه کند تا صحنه بازبینی شود


این چند دقیقه جنجالی و پرتنش قطعا به ضرر ایران تمام شد. اصلا انگار سمت شرقی زمین برای ایران خوش یمن نبود. شاگردان کولاکوویچ با 3 امتیاز برتری به این سمت زمین آمدند، اما یک به یک امتیازات را از دست دادند و با عصبانیتی که در چهره شان موج می زد، نتیجه را 15 بر 10 به برزیل واگذار کردند.
بعد از پایان اعتراض های ایران و بازگشت 2 تیم به زمین، پوریا فیاضی در حالی که داور خطای دوضرب معروف را گرفته بود، توپ را با قدرت تمام به سوی زمین برزیل زد؛ موضوعی که با اعتراض برزیلی ها همراه شد
داور در پی اعتراض دوباره سعید معروف، به کاپیتان ایران کارت زرد نشان داد تا بلکه اعتراض بازیکنان ایران پایان پذیرد
 

YGNeae

تازه وارد
تازه وارد
عضویت
6/14/18
ارسال ها
0
امتیاز
0
محل سکونت
Hotel Diablo
وب سایت
lyric-land.mihanblog.com


اینجاست ک باید گفت هـــق :(


 

YGNeae

تازه وارد
تازه وارد
عضویت
6/14/18
ارسال ها
0
امتیاز
0
محل سکونت
Hotel Diablo
وب سایت
lyric-land.mihanblog.com
فینال لیگ ملت ها:

روسیه VS (برنده بازی آمریکا- برزیل)

روسیه با نتیجه 3-1 تونست لهستان رو شکست بده و برای دومین بار پیاپی به فینال بره!

تصور اینکه تیم ما هم جزو 4 تیم برتر باشه خیلی جذاب می‌بود اما خب...


پ.ن:

هیچ کدوم از بازی های امریکا رو پخش نمی‌کنن!! مجری هم گفت شاید پخش کردیم فینال رو ینی اگه امریکا بره فینال، فینال رو پخش نمی کنن :))))))))))

ورزش جدا از سیاسته!

 

YGNeae

تازه وارد
تازه وارد
عضویت
6/14/18
ارسال ها
0
امتیاز
0
محل سکونت
Hotel Diablo
وب سایت
lyric-land.mihanblog.com
رده بندی لیگ ملت ها!

لهستان 3-0 برزیل؛ پایان خوش لهستانی‌ها با قرار گرفتن بر روی سکوی سوم

(بهترین و هوشمندانه کار رو لهستان کرد... جوون هاش رو پرورش داد و برای المپیک هم اصلی ها میان و همه تیمای دنیا میان جلوشون فقط تا ببازن :/ تصور برگ ریزونیه که کورک و کوبیاک هم به این تیم اضافه شن! برزیل یه جورایی مریض بود کلاً و ما هم هنوز در حسرت...)


نیمه شب دوشنبه، تیم‌های لهستان و برزیل در دیدار رده‌بندی لیگ ملت‌های والیبال 2019 در شهر شیکاگو برابر یکدیگر صف‌آرایی کردند که در پایان شاگردان هینن موفق شدند برزیل را به راحتی و در سه ست پیاپی شکست دهند.

لهستان ست اول را به خوبی آغاز کرد و در نهایت موفق شد با نتیجه قاطع 25-17 این ست را از آن خود کند. در ست دوم برزیلی‌ها عملکرد بهتری از خود نشان دادند اما نتوانستند در مقابل لهستان مقاومت کنند تا ست دوم هم 25-23 به نفع لهستان به پایان برسد. در ست سوم برزیل با وجود آغاز بهتر برتری را از دست داد تا لهستان با پیروزی 25-21 در این ست، سکوی سوم مسابقات لیگ ملت‌های والیبال 2019 را به دست بیاورد.

برای لهستانی‌ها بدنورز و کاژمارک به ترتیب با 21 و 11 امتیاز بیشترین سهم را در این دستاورد داشتند. برای برزیلی‌ها هم آلن سوزا و یئاندی لئال هیدالکو به ترتیب با 8 و 7 امتیاز موثرترین بازیکنان بودند. نکته جالب آمکه ویتال هینن برای کار با تیم اصلی، به لهستان برگشته بود و در این دیدار بر روی نیمکت حضور نداشت.

 

YGNeae

تازه وارد
تازه وارد
عضویت
6/14/18
ارسال ها
0
امتیاز
0
محل سکونت
Hotel Diablo
وب سایت
lyric-land.mihanblog.com
فینال لیگ ملت ها!

روسیه 3-1 آمریکا؛ با قهرمانی روسیه، لیگ ملت های 2019 پایان یافت

(زرنگ فقط روسیه که مصلحتی تو مقدماتی به امریکا باخت تا بیوفته سمت اسون تر. خیلی یهویی و یواشکی اومد رسید فینال و الان قهرمان! خدایی من فک می کردم امسال امریکا قهرمانه :/ =_=
روسیه در کنار لهستان مطمئن باشید که بهترین تیم های المپیک 2020 هستن!)دو تیم روسیه و آمریکا، بامداد امروز در فینال لیگ ملت های والیبال 2019، در شیکاگو آمریکا به مصاف هم رفتند.

روسیه که در دور نهایی نیز هم گروه آمریکا بود و در برابر این تیم شکست خورده بود، در این بازی با قدرت وارد شد و در همان ست اول با حساب 25 بر 23، حریف خود را شکست داد. روس ها در ست دوم، 25 بر 20 کار را به حریف واگذار کردند اما در دو ست بعدی، این روسیه بود که توانست با حساب 25 بر 21 و 25 بر 20، پیروز رقابت ها شود و به قهرمانی لیگ ملت های والیبال در سال 2019 برسد. همینطور پس از این تیم، آمریکا، لهستان، برزیل، ایران و فرانسه، در جایگاه های دوم تا ششم ایستادند.

تیم ملی والیبال روسیه - تیم ملی والیبال آمریکا - لیگ ملت های والیبال
 

wakeup

کاربر ارشد
کاربر ارشد
عضویت
8/20/18
ارسال ها
4,143
امتیاز
54,873
ستاره های ایران را به تیم رویایی لیگ ملت‌ها راه ندادند!!

فدراسیون جهانی والیبال بامداد روز دوشنبه پرونده یکی از گران ترین و البته پر درآمدترین تورنمنت های خود را با برگزاری دیدارهای فینال و رده بندی در شیکاگو در شرایطی بست که اعمال کج سلیقگی در انتخاب ترین ها و یا تیم رویایی مسابقات، باز هم انتقاد بسیاری به همراه داشت.

شروع و برگزاری فشرده این مسابقات از ابتدا با ناراحتی برخی از کشورها همراه بود و این موضوع باعث شد تا بعضی از تیم ها با تمام توان در آستانه مسابقات انتخابی المپیک در این تورنمنت حاضر نشوند و اتفاقات روز پایانی و نادیده گرفته شدن درخشش تلاش بازیکنان در مرحله مقدماتی باعث دلخوری بسیاری از جمله ستاره های تیم ملی ایران شود که سهم پر رنگی در جدول ترین ها دارند.
با ارزش ترین بازیکن با تنها 4 مسابقه؛ غفور را نخواستندمت اندرسون یکی از گران ترین والیبالیست های دنیا در شرایطی عنوان با ارزش ترین بازیکن را کسب کرد که خبری از حضور او در مرحله مقدماتی نبود و این عنوان در شرایطی به او رسید که امیر غفور ستاره تیم ملی والیبال ایران که هم پست این بازیکن است در نهایت با کسب 249 امتیاز توانست عنوان امتیاز آورترین بازیکن مسابقات را کسب کند و عملکرد درخشانی در مرحله مقدماتی داشت و اگر مصدومیت به سراغ او نمی رفت، شاید مجموع امتیازات کسب شده از سوی او بالاتر از 300 می رفت.


مطمئنا انتخاب مت اندرسون برای فدراسیون جهانی انتخاب جذابتری نسبت به امیر غفور است و نادیده گرفته شدن مرحله مقدماتی اما می تواند در آینده نزدیک اتفاقات بدی را برای این فدراسیون رقم بزند.بهترین مدافعان وسط؛ فصل خوب موسوی فراموش شد


محمد موسوی درخشش دوباره خود را در لیگ ملت ها آغاز کرد و حتی در آخرین دیدار برابر برزیل نیز مهره درخشان تیم ملی بود. موسوی در پایان مرحله گروهی در رده دوم بهترین مدافعین حاضر بود و در پایان مرحله نهایی نیز این عنوان را کسب کرد اما مکس هولت از آمریکا و ایوان یاکوولف از روسیه در تیم منتخب قرار گرفتند.


ایوان یاکوولف در رده بندی نهایی بهترین مدافعین در رده سوم و یک رتبه پایین تر از موسوی قرار گرفت و مکس هوولت نیز رتبه ای بهتر از هشتم کسب نکرده بود اما این دو نفر جلوتر از موسوی و ویگراس کانادایی در تیم رویایی قرار گرفتند.5 هفته صدرنشینی معروف تقدیم به کریستیانسن


بهترین پاسور مسابقات نیز از سوی فدراسیون جهانی در شرایطی معرفی شد که میکا کریستیانسن در رده دوازدهم قرار داشت اما سعید معروف کاپیتان تیم ایران با حضور درخشان خود در این مسابقات همواره در رده اول بهترین پاسورها قرار گرفته بود.


صدرنشینی معروف با اختلاف قابل قبولی از نزدیک ترین رقیبان خود شکل گرفت اما عدم حضور ایران در جمع 4 تیم باعث شد تا درخشش او نیز دیده نشود و مسئولان فدراسیون جهانی در اقدامی که بیشتر در تایید عمل تیم های بزرگ برای شرکت نکردن با تمام قوا در این مسابقات بود، کریستیانسن را به عنوان بهترین پاسور معرفی کردند. موضوعی که شاید سال آینده تاثیر خود را بر روی کیفیت مرحله مقدماتی نمایش دهد.فهرست تیم رویایی مسابقات لیگ ملت های والیبال که انحصار آن در اختیار روسیه قهرمان و آمریکای نایب قهرمان است، در ادامه می آید:


بهترین دریافت‌کنندگان: اگور کلیوکا و دیمیتری وولکوف (روسیه) و بارتوژ بدنوش (لهستان)


بهترین مدافعان وسط: مکس هولت (آمریکا) و ایوان یاکوولف (روسیه)


بهترین لیبرو: اریک شوجی (آمریکا)


بهترین پاسور: میکا کریستنسن (آمریکا)


بهترین قطر پاسور و باارزش‌ترین بازیکن: مت اندرسون (آمریکا).
 

YGNeae

تازه وارد
تازه وارد
عضویت
6/14/18
ارسال ها
0
امتیاز
0
محل سکونت
Hotel Diablo
وب سایت
lyric-land.mihanblog.com

سخن اخر:

لیگ ملت های امسال هم بعد از 6 هفته با جایگاه ایران در رتبه 5 اُم تموم شد
پایانش خوش نبود و حداقل حقمون سکو بود...
بیخیال حالا گذشته...

اگه عمری باشه سال بعدی هم (چه مدیر باشم چه نباشم) المپیک و دوره جدید لیگ ملت ها رو شاید بزنم چون می‌دونم که در پوشش دادن موفق بودم و زحمات خیلی زیادی برای تک تک پست هایی که گذاشتم کشیدم و فقط در حد یک کپی پیست نبودن (کسایی که همراهمون بودن می دونن)

تورنمنت بعدی والیبال هم "جام جهانی والیبال" در مهر برگزار می‌شه که البته احتمال پوشش دادنش کمه...

مرسی از همه کسایی که همراهی کردن :heart:
به من که خیلی خوش گذشت پست گذاشتن و شِر کردن ایده ها و دیدگاه های والیبالیم...


خدانگه‌دار تا تاپیک جامع بعدی چه در بخش های دیگه تالار ورزش و چه در والیبال...:)
 
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا