زیباحالت منفرد: من چاقویی بودم که از آن اشتباه استفاده شد

• نویسنده موضوع _S_N_
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 206
  • کاربران تگ شده هیچ

_S_N_

مدیر بازنشسته تالار حقوق
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
19/5/18
ارسالی‌ها
7,560
پسندها
32,721
امتیازها
96,874
مدال‌ها
37
سطح
34

• نویسنده موضوع
علیرضا زیباحالت منفرد در ادامه ششمین جلسه محاکمه خود در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی در مقام ارائه آخرین دفاع اظهار کرد: من حکم چاقوسازی را دارم که برای سبزی و گوشت خرد کردن چاقو می‌سازد، اما از آن چاقو استفاده نادرست می‌شود. اگر چاقوساز می‌فهمید قرار است از آن چاقو استفاده نادرست شود هرگز آن را نمی‌ساخت و حال امروز من، حال و احساس ندامت آن چاقوساز است. ای کاش بانک اف آی آی بی را برای زنجانی نمی‌خریدم.

این متهم پرونده نفتی اضافه کرد: زنجانی می‌گفت با وزیر نفت همکاری می‌‌کند و وزیر از او درخواست همکاری کرده است. میعانات گازی بیش از یکسال روی کشتی مانده بود و در حال تبدیل شدن به فاجعه‌ای مانند سانچی بود. زنجانی تماس می‌گرفت و می‌گفت که وزیر نفت می‌گوید پس چه شد؟ چرا این...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : _S_N_

_S_N_

مدیر بازنشسته تالار حقوق
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
19/5/18
ارسالی‌ها
7,560
پسندها
32,721
امتیازها
96,874
مدال‌ها
37
سطح
34

• نویسنده موضوع
جعفری افزود: بنابراین در هر محلی که جرم واقع شده، قانون آنجا حاکم است و جرائم منفرد خارج از قلمرو جمهوری اسلامی بوده و باید کشورهای مالزی، چین، امارات، سنگاپور و سایر کشورهایی که در کیفرخواست آمده علیه او اعلام جرم می‌کردند، در حالی که هیچ‌کدام متهم را تعقیب کیفری نکرده‌اند. ضمن اینکه آنچه به متهم نسبت داده می‌شود جرم نیست و این اعمال در ایران و سایر کشورها نباید جرم تلقی شود.

قاضی صلواتی از وکیل پرسید «آیا در ایرانی بودن متهم شک دارید؟» که وکیل پاسخ منفی داد و قاضی صلواتی با استناد به مواد چهار و هفت قانون مجازات اسلامی گفت: هرگاه قسمتی از جرم در ایران واقع شود، آن جرم قابل تعقیب کیفری است و هر یک از اتباع خارجی نیز مرتکب جرمی شوند طبق قوانین جمهوری اسلامی مجازات و محاکمه می‌شوند...

_S_N_

مدیر بازنشسته تالار حقوق
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
19/5/18
ارسالی‌ها
7,560
پسندها
32,721
امتیازها
96,874
مدال‌ها
37
سطح
34

• نویسنده موضوع
وی ادامه داد: اعمال زنجانی قبل از اعمال منفرد بوده یعنی او نفت را خریده و به خارج از کشور برده و هیچ سند و دلیلی در پرونده وجود ندارد که منفرد در خرید نفت یا تحصیل آن دخالتی داشته باشد؛ بنابراین اقدامات منفرد بعد از اقدامات بابک زنجانی بوده و کلمه مشارکت نباید در کیفرخواست استفاده شود.

جعفری درباره انتساب اتهام مشارکت در کلاهبرداری به موکلش نیز گفت: کلاهبرداری تعریف قانونی دارد و متهم، بابک زنجانی را فریب نداده و مانور متقلبانه‌ای هم انجام نداده که کلاهبردار محسوب شود. بابک زنجانی با اطلاع کافی از منفرد استفاده کرده است و در واقع منفرد به‌دنبال زنجانی نبوده، بلکه بابک زنجانی به دنبال منفرد بوده است.

وی افزود: در جلسه قبل گفتند بانک اف‌ آی‌ آی بی فعال نبوده و منفرد آن را به زنجانی...

_S_N_

مدیر بازنشسته تالار حقوق
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
19/5/18
ارسالی‌ها
7,560
پسندها
32,721
امتیازها
96,874
مدال‌ها
37
سطح
34

• نویسنده موضوع
وکیل زیباحالت منفرد بیان کرد: زنجانی دنبال جایی برای ذخیره کردن نفت بوده و زمانی که منفرد را پیدا کرده، خوشحال شده که مخازنی را برای انبار کردن نفت یافته است. ضمن اینکه ذخیره نفت در آن شرایط به نفع زنجانی بوده است و گرنه قرارداد نمی‌بست و منفرد نقش واسطه داشته یعنی نه پولی داده و نه دخالتی داشته است.

وی بر کلمه مشارکت در جرایم موکلش تاکید کرد و گفت: طبق ماده 125 قانون مجازات اسلامی هر کس با متهم اصلی در عملیات مجرمانه دخالت مستقیم داشته باشد و با او مرتکب جرمی شود مشارکت محسوب می‌شود ولی در کیفرخواست گفته نشده منظور از مشارکت چیست. منفرد دخالتی در خرید یا حمل نفت نداشته است و در هر سه جرم، مشارکت باید مجدداً بررسی شود و دادستان مشخص کند منفرد چه مشارکتی داشته است. اصل 166 قانون اساسی،...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا