احادیث بزرگان ۴۰ حدیث زیبا و خواندنی درباره ازدواج

• نویسنده موضوع sanam_gh_
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 218
  • کاربران تگ شده هیچ

sanam_gh_

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
5/4/18
ارسالی‌ها
1,888
پسندها
8,751
امتیازها
33,973
مدال‌ها
20
سطح
16

• نویسنده موضوع
۴٠ حدیث در مورد ازدواج١. تاثیر ازدواج

قال رسول الله صلى الله علیه و آله و سلم:اذا تزوج الرجل احرز نصف دینه.

کسى که ازدواج کند، نصف دینش را حفظ کرده است.﴿مستدرک الوسائل، ج ۱۴، ص ۱۵۴٫﴾

۲. ازدواج در هنگام تنگدستى

قال الامام الصادق علیه السلام:من ترک التزویج مخافه الفقر فقد اساء الظن بالله-عز و جل-، ان الله- عز و جل – یقول: «ان یکونوا فقراء یغنهم الله من فضله.» (۲)

هر کس از ترس فقر ازدواج نکند نسبت‏ به لطف خداوند بدگمان شده است.چرا که خداوند مى‏فرماید: اگر آنان فقیر باشند خداوند از فضل و کرم خود بى نیازشان مى‏کند.

هر که با زنى به خاطر مالش ازدواج کند، خداوند او را به مال وى واگذار مى‏کند، و هر که با او به خاطر جمال و زیبائى‏اش ازدواج نماید، در او چیزى را که خوشایند او نیست، خواهد دید،...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : sanam_gh_

sanam_gh_

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
5/4/18
ارسالی‌ها
1,888
پسندها
8,751
امتیازها
33,973
مدال‌ها
20
سطح
16

• نویسنده موضوع
۲۹. سنگینى مهریه قال امیرالمؤمنین على علیه السلام:لا تغالوا بمهور النساء فتکون عداوه. مهریه زنها را سنگین نگیرید که موجب کدورت و دشمنى گردد.﴿وسائل الشیعه، ج ۱۵، ص ۱۱﴾ ۳۰. جهیزیه بى منت قال رسول الله صلى الله علیه و آله و سلم:لو ان جمیع ما فى الارض من ذهب و فضه حملته المراه الى بیت زوجها ثم ضربت على راس زوجها یوما من الایام، تقول: من انت؟ انما المال مالى، حبط عملها و لو کانت من اعبد الناس الا ان تتوب و ترجع و تعتذر الى زوجها. اگر تمام چیزهایى که در روى زمین از طلا و نقره وجود دارد و زن آنها را به خانه شوهرش بیاورد.آنگاه یک روز از روزها بر سر شوهرش منت‏بگذارد و بگوید تو کیستى؟ این اموال مال من است.در این صورت اجر و عمل زن از بین مى‏رود اگر چه از عابدترین مردم باشد.مگر اینکه توبه کند و...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : sanam_gh_

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا