• موارد قبل از ارسال عکس:

1- با توجه به چندین تذکر از کارگروه مصادیق مجرمانه (فیلترینگ) به عکس ها لطفا قبل ازارسال عکس دقت کنید که عکس ارسالی از نظر پوشش، مناسب باشد و برای سایت ایجاد مشکل ننماید. (بازبودن بالا تنه، پایین تنه، سرشانه ها)

2- در صورت مشاهده عکس های مورد دار بلافاصله گزارش را زده تا تیم یک رمان بررسی لازم را انجام دهند.

3- در صورت مشاهده عکس های مورد دار زیاد از یک کاربر، کاربر فوق مسدود و تمام پست های این شخص پاک خواهد شد.

4-دقت فرمایید که تعداد عکس های ارسالی در هر پست باید بین 3 تا 5 عکس باشد و تعداد ارسالی در هر تاپیک کمتر از 4 پست نباشد.

5-از ارسال هر گونه تاپیک تکراری و اسپم خودداری بفرمایید.

آموزشی آموزش ساخت فیلتر ND برای عکاسی با نوردهی طولانی

• نویسنده موضوع ¦[☆ Atrin ☆]¦›
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 538
  • کاربران تگ شده هیچ

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
آموزش ساخت فیلتر ND برای عکاسی با نوردهی طولانی

diy-nd-filter-welding-glass-06.jpg

به دنبال جایگزین فیلتر ND و روش دست ساز آن هستید؟ یا آشنایی بیشتر با فیلتر های ND؟ این آموزش برای شماست. فیلتر کاهنده نور یا همان فیلتر ND (مخفف Neutral Density) نوعی از فیلتر های عکاسی قابل نصب مقابل لنز دوربین است که با کاهش نور ورودی به عکاس امکان تنظیم سرعت های شاتر آهسته تر را مثلا هنگام نوردهی طولانی در روشنایی روز می دهد. در این آموزش عکاسی لنزک به شما عزیزان می گوییم که فیلتر ND چیست و چه انواعی دارد (از جمله فیلتر ND متغیر(، کاربرد فیلتر ND چیست، چطور با وجود فیلتر ND نوردهی را محاسبه کنید و در انتها ترفند ساخت فیلتر عکاسی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : ¦[☆ Atrin ☆]¦›
  • Love
واکنش‌ها[ی پسندها] SHIRIN.SH

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
ساخت فیلتر ND با «یک ترفند عجیب»
شما عبارت «یک ترفند عجیب» را قبلا در اینترنت دیده اید، اینطور نیست؟ این عبارت معمولا برای ترفندهایی به کار می رود که یک محصول نه چندان باکیفیت ارائه می دهند. من اعتراف می کنم، آنچه که من قصد دارم در اینجا به شما پیشنهاد دهم ترفندی است که نتایج یکسانی با فیلترهای ND گران قیمت تر مخصوص عکاسی ارائه نمی دهد. شما باید چند کار را انجام دهید تا به نتایج مناسب و معقولی برسید و نصب آن بر روی دوربینتان کمی «غیر حرفه ای» به نظر می رسد. اما مزیت آن این است که احتمالا حدود یک دهم قیمت یک فیلتر ND واقعی برای شما هزینه دارد.

بنابراین، این روش می تواند مقدمه خوبی برای عکاسی با نوردهی طولانی باشد، در حالی که به شما اجازه می دهد تا این تکنیک را با...

• Love
واکنش‌ها[ی پسندها] SHIRIN.SH

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
محاسبه نوردهی
قبل از نصب شیشه جوشکاری بر روی لنز، شما باید عکس خود را مثل همیشه ترکیب بندی کنید. همچنین باید فوکوس خوبی به دست آورید. اول این کار را انجام دهید، چون بعد از نصب شیشه جوشکاری نمی توانید خیلی خوب ببینید.

هنگامی که فوکوس را به دست آوردید، آن را به حالت دستی تغییر دهید. یک تکه نوار چسب روی حلقه فوکوس قرار دهید تا بعدا حرکت نکند.

اکنون یک عکس با نوردهی خوب بدون فیلتر بگیرید. سرعت شاتر خود را زمانی تغییر می دهید که فیلتر نصب می شود، بنابراین یک دیافراگم و ایزو انتخاب کنید. این که چه تنظیماتی انتخاب می کنید به عمق میدانی که نیاز دارید و همچنین این که می خواهید نوردهی شما چقدر طولانی باشد، بستگی دارد. هرچه سرعت شاتر را در اینجا آهسته تر تنظیم کنید (در حالی...

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
گرفتن عکس
پس از نصب فیلتر شیشه جوشکاری، دیگر باید بر اساس «حدس و گمان» عمل کنید. شما قادر به دیدن هیچ چیزی از میان منظره یاب نخواهید بود، و شاید، اگر فیلتر خیلی تاریک نباشد، بتوانید فقط کمی با استفاده از حالت نمایش زنده (live view) ببینید، اگر دوربینتان این قابلیت را داشته باشد. بهتر است که قبل از نصب فیلتر ترکیب بندی و فوکوس کنید، چون بعد از آن دیگر نمی توانید ببینید تا این کار را انجام دهید. نورسنج شما نیز با چنین نور کمی کار نخواهد کرد.

اگرچه می توانید از تایمر ۲ ثانیه ای برای گرفتن عکس استفاده کنید، اما من یک ریموت کنترل شاتر را پیشنهاد می کنم. همچنین اگر از نوردهی های بیش از ۳۰ ثانیه استفاده می کنید (در اکثر دوربین ها)، که در این صورت دوربین خود را بر روی مُد...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا