نقد شورا نقد رمان شگفت | معصومه مومنی / توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع *AFSOON*
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 4
  • بازدیدها 356
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

*AFSOON*

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/7/17
ارسالی‌ها
687
پسندها
8,068
امتیازها
24,973
مدال‌ها
22
سطح
12

• نویسنده موضوع
126529

به نام خدا
نقد رمان شگفت SreanOOsh SreanOOsh توسط شورای نقد انجمن یک رمان:

نویسنده توجه داشته باشد که منتقد با توجه به اصول نقد کرده است و پای نظر شخصی و... نگذارد.
دو روز صبر کنید تا تمامی نقد ها در صفحه قرار گیرد.
بعد از اتمام نقد، شما باید با توجه به نکات رمان خود را ویرایش کنید.
اگر مشکلی بود در خصوصی به من تذکر دهید و از بحث و جدل بپرهیزید.
موفق باشید:)

| شوراي نقد انجمن يك رمان |​

امضا : *AFSOON*

MEHR.AFAQ

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
16/3/18
ارسالی‌ها
2,767
پسندها
30,210
امتیازها
80,673
مدال‌ها
33
سطح
33

به نام خدا
نقد رمان شگفت / منتقد ماه بانو
نام رمان:
شگفت نام انتخابی نویسنده است. کوتاه است و کنجکاو کننده ست اینکه چرا نویسنده گذاشتن شگفت؟ اصلا چه چیز شگفت انگیزی توی روند داستان وجود داشته که نویسنده این چنین اسمی رو انتخاب کردند! بنظرم نویسنده شگفت رو برای این انتخاب کردند که اسم یکی از شخصیت های اصلی شگفت است شگفت همون پسر شاد و شنگولی که عاشق ایلار بود و اون رو با جون و دل می‌خواستش اما بعد تصادف دچار کم حافظه‌ای شد و آیلار رو به کل از یاد برد و حالا این ایلاره که برای به دست اوردنش تلاششو میکنه. به نظر من اگر کمی روند داستان و هیجانات داستان رو بالا و پایین میکردید اسمی بهتر برای داستانتون میتونستید انتخاب کنید شاید خنده دار باشه اما من اول فکر کردم اسم دختره شگفته چون رو جلد اسم...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : MEHR.AFAQ

*AFSOON*

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/7/17
ارسالی‌ها
687
پسندها
8,068
امتیازها
24,973
مدال‌ها
22
سطح
12

• نویسنده موضوع
به نام خدا

نقد رمان شگفت توسط شورای نقد انجمن یک رمان

عنوان رمان:
اول که رمانو شروع کردم، با فکر اینکه کلمه ی شگفت یه صفته فکر کردم اگر با محتوای داستان در ارتباط باشه، خیلی اسم زیبایی از آب در میاد. اما اون لحظه ای که شخصیت شگفت وارد داستان شد، انگار با پتک زدن آرزو های منو نابود کردن! به این خاطر که انتخاب اسم شخصیت ها برای اسم رمان، یه عمل تا حدودی غیر حرفه ایه و باعث میشه فکر کنم به دم دستی ترین چیز ممکن فکر کردی جای اینکه تلاش کنی یه چیز جدید بسازی. اگر اسم رو عوض کنی و چیز دیگه ای بزاری، خیلی خیلی بهتر میشه.

ژانر:
در مورد وجود ژانر عاشقانه که خب، تردیدی نیست اما ژانر های طنز و تراژدی...

امضا : *AFSOON*

سالخورده و گربه اش

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
4/6/18
ارسالی‌ها
946
پسندها
19,424
امتیازها
42,073
مدال‌ها
36
سطح
24

[به نام او ]
نقد رمان ِ: « شگفت »

عنوان:
تک کلمه ای بوده که با انتخاب این نوع اسامی از نویسنده انتظار زیادی در جهت انتخاب اسم مناسبی می رود که بازگو کننده ی بخش زیادی از اتفاقات باشد. عنوان تا حدود بسیار اندکی در این فاکتور موفق بوده از آنجایی که ماجراهایی که شخصیت اصلی را هرلحظه به خود درگیر میکنند تا حد کمی تعجب برانگیز است. عنوان تا حد متوسطی جذاب بوده و البته همانطور که ذکرکردم می تواند به اتفاقات شگفت انگیزی که برای آیلار و اطرافیانش رخ میدهد اشاره کند یا همان نام شخصیت دیگر داستان باشد.
بی شک نمیتوان از نویسنده توقع داشت تا در یک کلمه تمامی ژانرها را به میان بیاورد، این نام تا حد اندکی به عاشقانه اشاره دارد شاید به...

امضا : سالخورده و گربه اش

nana :)

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
19/6/18
ارسالی‌ها
667
پسندها
22,111
امتیازها
42,073
مدال‌ها
23
سطح
28

نام رمان:
شگفت! کوتاه، عجیب و جذاب است؛ اما این جذاب بودن به معنی مناسب بودن نیست. در ابتدا خواننده با خود فکر می‌کند که چرا نویسنده اسم رمان را شگفت گذاشته است و سراغ خواندن می‌رود ولی می‌توانستید نامی بهتر انتخاب کنید. همان اول تنها یک چیز به ذهنم خطور کرد و آن، این بود که حتما رمان تخیلی است چراکه نامش شگفت است و لابد درباره چیزی شگفت انگیز در داستان می‌باشد. برخلاف تصورم، شگفت نام یکی از شخصیت‌هاست که دختر داستان عاشقش می‌شود و ژانر تخیلی هم قالب داستان نیست.
در انتخاب نام بهتر است تجدید نظر کنید زیرا هیچ کدام از ژانرها از آن مشهود نیست (فقط با درام هماهنگی دارد) و کمی هم گنگ به نظر می‌رسد.

ژانرها:
سه ژانر عاشقانه، تراژدی و طنز را انتخاب کرده بودید.
خب اوایل ژانر عاشقانه دیده نمی‌شد...

امضا : nana :)
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.