نقد و بررسی نقد رمان کنار قلبم باش | فاطمه شاعری کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع فاطم
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 5
  • بازدیدها 500
  • کاربران تگ شده هیچ

فاطم

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
18/2/19
ارسالی‌ها
6,987
پسندها
45,938
امتیازها
96,873
مدال‌ها
28
سطح
39

• نویسنده موضوع
نام رمان: کنار قلبم باش

ژانر: طنز، عاشقانه، اجتماعی

نویسنده:فاطمه شاعری

خلاصه: داستان ما داستان وکیل کوچولوییه که به رشته اش خیلی علاقه داره.
با رشته ی مورد علاقش وارد دانشگاه میشه، درس می‌خونه، شیطنت می‌کنه ولی حتی فکرشم نمی‌کنه که دانشگاه بتونه زندگیش رو عوض کنه.
اره، زندگیه وکیل کوچولوی ما عوض میشه و اون به خوشبختی میرسه...

آخرین ویرایش

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,207
پسندها
16,572
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

با عرض سلام خدمت نویسنده ی عزیز ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم .
لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

*قوانین نقد*

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به
کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید ...​
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : F.Śin

Sepehr Misayi

طراح انجمن
طراح انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/7/19
ارسالی‌ها
67
پسندها
1,024
امتیازها
6,403
مدال‌ها
1
سطح
0

سلام و خسته نباشید خدمت نویسنده عزیز.
اول از همه اینکه من مخاطب ثابت رمانتون نیستم و همین الان رمانتون رو خوندم تا براش نقد بنویسم و بعد از خوندن رمانتون به چند نکته رسیدم.نقد من‌ حرفه ای نیست ولی خوشحال میشم بهتون کمک کرده باشم: )
نکته اول:
رمان رو با یک سری مکالمه تکراری که توی اکثر رمان ها پیدا میشه شروع کردید.
اینکه دوست شخصیت اول سعی در بیدار کردن اون داره برای رفتن به دانشگاه و از جملاتی مثل دیرمون شد راهمون نمیدن و غیره استفاده کرده تکراریه.نمیگم رمان تکراری نباید نوشته بشه، نوشته بشه ولی با ایده و تفکرات نویسنده تا یک متن نو باشه نه اینکه هرکس قسمت اول رمانتون رو خوند جذب نشه چون نمونه‌اش رو توی بسیاری از رمان های دیگه دیده باشه.
نکته دوم:
اسم رمانی که انتخاب کردین به موضوع...

آخرین ویرایش
امضا : Sepehr Misayi

فاطم

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
18/2/19
ارسالی‌ها
6,987
پسندها
45,938
امتیازها
96,873
مدال‌ها
28
سطح
39

• نویسنده موضوع
سلام و خسته نباشید خدمت نویسنده عزیز.
اول از همه اینکه من مخاطب ثابت رمانتون نیستم و همین الان رمانتون رو خوندم تا براش نقد بنویسم و بعد از خوندن رمانتون به چند نکته رسیدم.نقد من‌ حرفه ای نیست ولی خوشحال میشم بهتون کمک کرده باشم: )
نکته اول:
رمان رو با یک سری مکالمه تکراری که توی اکثر رمان ها پیدا میشه شروع کردید.
اینکه دوست شخصیت اول سعی در بیدار کردن اون داره برای رفتن به دانشگاه و از جملاتی مثل دیرمون شد راهمون نمیدن و غیره استفاده کرده تکراریه.نمیگم رمان تکراری نباید نوشته بشه، نوشته بشه ولی با ایده و تفکرات نویسنده تا یک متن نو باشه نه اینکه هرکس قسمت اول رمانتون رو خوند جذب نشه چون نمونه‌اش رو توی بسیاری از رمان های دیگه دیده باشه...

bahareh.s

مدیر ترجمه + معلم انجمن
پرسنل مدیریت
مدیر تالار ترجمه
تاریخ ثبت‌نام
3/9/19
ارسالی‌ها
1,619
پسندها
20,803
امتیازها
43,073
مدال‌ها
29
سطح
28

• مدیر
عنوان رمان:
نام رمانتون"کنار قلبم باش" به نظرم کاملا با ژانر ارتباط داره و درست انتخاب شده ولی بهتر بود که نام رمانتون رو کمی کوتاه تر انتخاب می‌کردید که بیشتر مخاطب جذب کنه، البته لازم به ذکر است که کمی هم بی ربط بود
ژانر:
عزیزم ژانرت عاشقانه و اجتماعی بود ولی توی رمانت بوی کمدی هم می‌داد به نظرم بهتره به رمانت کمدی هم اضافه کنی
خلاصه:
خلاصه یک جورایی گنگ بود و اگه راستش رو بخواید من با خوندن خلاصه اتون اصلا جذبش نشدم، بهتره دوباره شروع به نوشتن کنید و کمی به این خلاصه اتون شاخ و برگ بدید.
[COLOR=rgb(26...

آخرین ویرایش
امضا : bahareh.s

فاطم

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
18/2/19
ارسالی‌ها
6,987
پسندها
45,938
امتیازها
96,873
مدال‌ها
28
سطح
39

• نویسنده موضوع
عنوان رمان:
نام رمانتون"کنار قلبم باش" به نظرم کاملا با ژانر ارتباط داره و درست انتخاب شده ولی بهتر بود که نام رمانتون رو کمی کوتاه تر انتخاب می‌کردید که بیشتر مخاطب جذب کنه، البته لازم به ذکر است که کمی هم بی ربط بود
ژانر:
عزیزم ژانرت عاشقانه و اجتماعی بود ولی توی رمانت بوی کمدی هم می‌داد به نظرم بهتره به رمانت کمدی هم اضافه کنی
خلاصه:
خلاصه یک جورایی گنگ بود و اگه راستش رو بخواید من با خوندن خلاصه اتون اصلا جذبش نشدم، بهتره دوباره شروع به نوشتن کنید و کمی به این خلاصه...