نقد شورا نقد رمان کلید دنیای خیال|Niyosha22/توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع GHAZAL NAROEE
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 6
  • بازدیدها 467
  • کاربران تگ شده هیچ

GHAZAL NAROEE

مدیر بازنشسته + نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
8/7/18
ارسالی‌ها
3,048
پسندها
55,591
امتیازها
69,173
مدال‌ها
41
سطح
38

• نویسنده موضوع
تاننا.jpg

به نام خدا

نقد رمان دردمان توسط شورای انجمن یک رمان:

نویسنده توجه داشته باشد که منتقد با توجه به اصول نقد کرده است و پای نظر شخصی و... نگذارد.
دو روز صبر کنید تا تمامی نقد ها در صفحه قرار گیرد.
بعد از اتمام نقد، شما باید با توجه به نکات رمان خود را ویرایش کنید.
اگر مشکلی بود در خصوصی به من تذکر دهید و از بحث و جدل بپرهیزید.
موفق باشید:)

شورای نقد یک رمان

آخرین ویرایش توسط مدیر
امضا : GHAZAL NAROEE

melisa.fe

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
25/11/18
ارسالی‌ها
1,638
پسندها
23,149
امتیازها
44,573
مدال‌ها
25
سطح
28

°•°به نام خدا°•°
عنوان:
عنوان از ترکیب سه کلمه‌ی «کلید»، «دنیا» و «خیال» تشکیل شده است که نه کوتاه است و نه بلند. این کلمات شاید به تنهایی در رمان‌های مختلف بسیار به چشم خورده باشند؛ اما در کنار هم توانسته‌اند عنوانی جدید و نو را بیافرینند. نویسنده عزیز به خوبی توانسته با بازی با کلمات بهترین عنوان را برای رمان به وجود آورد و جذابیت کافی برای جذب خواننده را در آن ایجاد کند و سوالاتی را در ذهن دیگران به وجود آورد. با کلمه‌ی «خیال» ذهن همه به سوی ژانر فانتزی می‌رود و کلمات «کلید» و «دنیا» مکمل خوبی برای تاکید بر ژانر فانتزی هستند و جز ژانر فانتزی‌، ژانر...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : melisa.fe

Shadi.Roohbakhsh

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
6/3/19
ارسالی‌ها
1,876
پسندها
11,370
امتیازها
33,373
مدال‌ها
43
سطح
20

نقد رمان"کلید دنیای خیال"
عنوان:
تصور خواننده با خواندن عنوان، البته با سه کلمه موجود در آن یعنی،"کلید"،"دنیای"، "خیال"؛ کلماتی نه قدیمی ونه مدرن!
بر این است که، داستان مربوط به کلیدی است که دری را به سوی دنیای خیالی فرا طبیعی باز می‌کند؛ که تا حدودی حدسش درست است. نویسنده عزیز، از کلماتی معمولی وتقریبا آشنا برای عنوان رمان خود استفاده کرده است. سوالاتی در ذهن خواننده ایجاد می‌شود:
چرا این نام برای رمان انتخاب شده؟
منظور نویسنده خود کلید است یا وقایع که در پس آن اتفاق می‌افتد؟
همچنین عنوان نه کوتاه بود ونه بلند!
ژانر‌ها:
ژانر انتخابی نویسنده"فانتزی" بود...

امضا : Shadi.Roohbakhsh

MEHR.AFAQ

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
16/3/18
ارسالی‌ها
2,767
پسندها
30,210
امتیازها
80,673
مدال‌ها
33
سطح
33

عنوان رمان :
نام برگزیده ی نویسنده "کلید دنیای خیال" است، این نام با ژانر منتخبی داستان مطابقت کامل دارد و میتوان فانتزی بودن وفانتزی بودن این اسم را با خواندن آن مشاهده کنیم، این نام با مقدمه‌ی داستان مطابقت کامل دارد و درباره این کلید اسرار آمیز توصیفاتی ارائه شده، با روند داستان هم مرتبط است چرا که کل،داستان درباره تارا دختری که با این کلید وارد دنیای دیگری میشود و نمیتواند از آنجا بیرون بیاید و رازهایی برسر راه این دخترک جوان است، نام خوب همه چیز را در بر گرفته است.
ژانر:
ژانر منتخبی نویسنده "فانتزی" است به خوبی میتوان این ژانر را در همه اجزای داستان مشاهده کرد.
خلاصه:
خلاصه به نظر طولانی است اما توصیفاتی که نویسنده از اجزای داستان در خلاصه ارائه دادند همگی کنجکاو کننده و...​

آخرین ویرایش توسط مدیر
امضا : MEHR.AFAQ

Niyosha22

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

°•°به نام خدا°•°
عنوان:
عنوان از ترکیب سه کلمه‌ی «کلید»، «دنیا» و «خیال» تشکیل شده است که نه کوتاه است و نه بلند. این کلمات شاید به تنهایی در رمان‌های مختلف بسیار به چشم خورده باشند؛ اما در کنار هم توانسته‌اند عنوانی جدید و نو را بیافرینند. نویسنده عزیز به خوبی توانسته با بازی با کلمات بهترین عنوان را برای رمان به وجود آورد و جذابیت کافی برای جذب خواننده را در آن ایجاد کند و سوالاتی را در ذهن دیگران به وجود آورد. با کلمه‌ی «خیال» ذهن همه به سوی ژانر فانتزی می‌رود و کلمات «کلید» و «دنیا» مکمل خوبی برای...

امضا : Niyosha22

زیر شکوفهها

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
25/9/19
ارسالی‌ها
1,040
پسندها
8,022
امتیازها
27,673
مدال‌ها
19
سطح
16

عنوان رمان:
عنوان رمان یک عبارت ترکیبی بود که کاملا برای ژانر قالب رمان که فانتزیه مناسب بود. تکراری نبود و خیلی ساده مخاطب رو به خودش جذب می‌کرد. مثلاً من که علاقه‌ی شدیدی به رمان‌های فانتزی دارم راحت با دیدن عنوانش جذبش شدم. عنوان زیاد بلند یا زیاد کوتاه نبود و نو و جذاب بود.
ژانر:
نویسنده‌ی عزیز دو تا ژانر رو انتخاب کرده بود، فانتزی و تخیلی. امّا ژانر تخیلی ژانر نیست و اگر یکی از ژانر های رمان علمی تخیلی بود، باید می‌نوشت علمی تخیلی. که تا اونجایی که من خوندم این رمان علمی تخیلی نیست پس نویسنده‌ی عزیز باید ژانر تخیلی رو حذف کنه و ژانر بهتر و مناسب تری رو جایگزین کنه. ژانر فانتزی هم که مناسب ترین ژانر برای این رمانه‌ و توی اکثر قسمت‌های رمان به چشم می‌خوره. مثلاً همون جایی که تارا...

Niyosha22

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

عنوان رمان:
عنوان رمان یک عبارت ترکیبی بود که کاملا برای ژانر قالب رمان که فانتزیه مناسب بود. تکراری نبود و خیلی ساده مخاطب رو به خودش جذب می‌کرد. مثلاً من که علاقه‌ی شدیدی به رمان‌های فانتزی دارم راحت با دیدن عنوانش جذبش شدم. عنوان زیاد بلند یا زیاد کوتاه نبود و نو و جذاب بود.
ژانر:
نویسنده‌ی عزیز دو تا ژانر رو انتخاب کرده بود، فانتزی و تخیلی. امّا ژانر تخیلی ژانر نیست و اگر یکی از ژانر های رمان علمی تخیلی بود، باید می‌نوشت علمی تخیلی. که تا اونجایی که من خوندم این رمان علمی تخیلی نیست پس نویسنده‌ی عزیز باید ژانر تخیلی رو حذف کنه و ژانر بهتر و مناسب تری رو جایگزین کنه. ژانر فانتزی هم که مناسب ترین ژانر برای این رمانه‌ و توی اکثر...

امضا : Niyosha22