نقد شورا نقد رمان مال من باش|ستاره لطفی/توسط شورای نقد

GHAZAL NAROEE

مدیر بازنشسته + نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
8/7/18
ارسالی‌ها
3,051
پسندها
55,607
امتیازها
69,173
مدال‌ها
41
سطح
38

• نویسنده موضوع
IMG_20170720_154813.jpg
به نام خدا

نقد رمان مال من باش توسط شورای انجمن یک رمان:

نویسنده توجه داشته باشد که منتقد با توجه به اصول نقد کرده است و پای نظر شخصی و... نگذارد.
دو روز صبر کنید تا تمامی نقد ها در صفحه قرار گیرد.
بعد از اتمام نقد، شما باید با توجه به نکات رمان خود را ویرایش کنید.
اگر مشکلی بود در خصوصی به من تذکر دهید و از بحث و جدل بپرهیزید.
موفق باشید:)

شورای نقد یک رمان

آخرین ویرایش توسط مدیر
امضا : GHAZAL NAROEE

hadi

ارشد بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
30/7/19
ارسالی‌ها
3,546
پسندها
17,873
امتیازها
71,673
مدال‌ها
101
سطح
34

نقد رمان مال من باش

عنوان رمان: عنوان رمان ارتباطش رو با ژانرش که عاشقانه هست، نشون میده اما خیلی خیلی اسمش، یه اسم کلیشه ای و ساده است و اسامی مثل《 من و تو 》
یا 《 مال منی به هیچکس نمیدمت 》 و خیلی از اسم های دیگه تو همین رِنج اسم هستن . عنوان رمان تقریبا تکراری هم هستش؛ من به شخصه قبلن یه رمان با همچین عنوانی 《 فقط مال من باش 》 از الناز امیر پارسیان خوندم پس میشه گفت تعغیر عنوان میتونه برا این رمان لازم باشه و اینکه عنوان رمان محتوای رمان رو نمایش نمیده

ژانر: ژانر رمان در پارت های ابتدایی بیشتر می‌خوره اجتماعی باشه چون تا پنج یا شیش پارت اول هنوز هیچ حرفی از عشق و عاشقی به میون نیومده و البته هم که باید همین طور باشه چون شخصیت اصلی که نمیاد از همون اول عاشق یه نفر بشه اما ادامه اش...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر
امضا : hadi

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,202
پسندها
31,431
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

سلام عزیزم مرسی برای نقدت❤
اشکالات رو رفع می‌کنم ولی اونجایی که گفتی پیتزا خورده. در واقعیت نخورده! من نوشتم نیلوفر و نگار خوردند، اما من نه. چون دوست نداشتم. در پارت قبل هم توی فست فودی باز هم نخورده!
و کوچه ی تنگ و خونه ی بزرگ، من اعلام کردم که ران بر اثر واقعیته، الان به شخصه خونه ی پدری من کوچه های باریکی داره، ولی حیاط و خونش از داخل یه دنیا بزرگه.
حتمآ بعضی جاها رو ویرایش می‌کنم ممنون
نقد رمان مال من باش

عنوان رمان: عنوان رمان ارتباطش رو با ژانرش که عاشقانه هست، نشون میده اما خیلی خیلی اسمش، یه اسم کلیشه ای و ساده است و اسامی مثل《 من و تو 》
یا 《 مال منی به هیچکس نمیدمت 》 و خیلی از اسم های دیگه تو همین رِنج اسم هستن . عنوان رمان تقریبا...

Mélomanie

مدیر آزمایشی ویرایش + منتقد انجمن
پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
6,840
پسندها
44,474
امتیازها
92,373
مدال‌ها
39
سطح
39

• مدیر
به نام خدا

عنوان↓
عنوانی تشکیل شده با سه کلمه؛ نه بلند و نه کوتاه، متعادل و برای نام یک رمان مناسب.
در عنوان به شدت از کلمات ساده‌ای استفاده شده، که باعث جذب خواننده نمی‌شود! در اولین نظر، با خواندن نام «مال من باش» ژانر عاشقانه در ذهن‌ات نقش می‌بندد، اما متاسفانه ژانرهای تراژدی و اجتماعی، در عنوان رمان حس نمی‌شود، و به دلیل اینکه نمی‌شود چند ژانر را در سه کلمه بیان کرد، این مورد جای بحثی ندارد؛ اما نویسنده به خوبی توانسته ژانر غالب، که همان عاشقانه باشد را در عنوان بازگو کند.
[COLOR=rgb(85, 57...

آخرین ویرایش توسط مدیر

SETAREH LOTFI

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
13/7/19
ارسالی‌ها
5,202
پسندها
31,431
امتیازها
80,673
مدال‌ها
51
سطح
34

سلام عزیزم، ممنونم بابت نقد پربارتون.
حتما ویرایش می‌کنم جاهای لازمه رو.
درازنا در لغت نامهٔ فارسی یعنی: بلند.
و کلمه اشتباهیی نیست.
و جایی که گفتین روندش تند بوده، دریا هنوز عاشق نشده. یعنی مونده...
و ژانر تراژدی هنوز نوشته نشده، وسط‌های رمان به طرز جاابی ژانر تراژدی خودنمایی می‌کنه. همجنین همه ژانر ها
به نام خدا

عنوان↓
عنوانی تشکیل شده با سه کلمه؛ نه بلند و نه کوتاه، متعادل و برای نام یک رمان مناسب.
در عنوان به شدت از کلمات ساده‌ای استفاده شده، که باعث جذب خواننده...

GHAZAL NAROEE

مدیر بازنشسته + نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
8/7/18
ارسالی‌ها
3,051
پسندها
55,607
امتیازها
69,173
مدال‌ها
41
سطح
38

• نویسنده موضوع
به نام خدا
"نقد رمان مال من باش"

عنوان:
نام این رمان درواقع یک جمله بسیار کوتاه و با لحنی دستوری است که می‌توان به آن با زاویه‌ای احساسی‌تر هم نگاه کرد. مثلا یک خواهش، یک درخواست از طرف مقابل که "مال من باش". در نگاه اول برای خواننده رمانی عاشقانه ترسیم می‌شود. یه داستان فرضی به طوری که انگار یکی از کارکترهای رمان عاشق می‌شود و مدام سعی در بدست آوردن دل طرف مقابل را دارد و یا اینکه اصرار دارد تا وجود طرف مقابل را از آن خود کند. هنوز رمان آنقدر پیش نرفته است که بتوان ارتباط دقیق و اصلی این نام را با محتوا تشخیص داد؛ اما احتمال دارد این نام حرفِ دل شخصیت اصلی و یا طرف مقابل او،...

امضا : GHAZAL NAROEE