نقد و بررسی نقد رمان ترامادول | ~Yäs کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع -No Voice
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 8
  • بازدیدها 739
  • کاربران تگ شده هیچ

-No Voice

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/6/19
ارسالی‌ها
1,251
پسندها
66,873
امتیازها
60,573
مدال‌ها
28
سطح
43

• نویسنده موضوع
نام رمان: ترامادول
نویسنده: ~Yäs
ژانر: عاشقانه، اجتماعی

خلاصه:
ترامادول قصه یه دختره، دختری که تو یه شب اسمونش زمین میاد و وارد یه دنیای دیگه میشه. دنیایی که کسایی که مسبب تغییر دنیاشن توش نقش دارن! داستان، داستانه یه زنه، یه بچه، یه دختر!
دختری که بی‌توجه به خیلی چیزا طوری که برای خیلیا قابل درک نیست، نمی‌بخشه اما تقصیرا رو گردن اون بچه نمی‌ندازه.
ترامادول نقطه شروع کن‌فیکون شدن دنیای دختر نیست، نقطه پایانشم نیست! اما شاید بهتره بگم نقطه وصاله، آغاز وصال!

لینک:
ترامادول

امضا : -No Voice

GHAZAL NAROUEI

مدیر بازنشسته + نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
8/7/18
ارسالی‌ها
3,051
پسندها
55,619
امتیازها
69,173
مدال‌ها
41
سطح
38

با عرض سلام خدمت نویسنده‌ی عزیز، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم.
لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد، قوانین بخش را مطالعه فرمایید.

*قوانین نقد*

توجه فرمایید که این چنین پیام‌ها اسپم محسوب می‌شوند و لازم است در صورت مشاهده، پیام مربوطه را به
کادر مدیریت بخش نقد، گزارش دهید:
-عزیزم ادامه بده
-خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم.
-تند تند پست بزار
-تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : GHAZAL NAROUEI

Maede Shams

مدیر ارشد بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/8/18
ارسالی‌ها
4,874
پسندها
97,374
امتیازها
95,555
مدال‌ها
48
سطح
43

| بسم رب القلم |

سلـام.
خسته نباشی.

نقد رمان ترامادول

عنوان:
عنوان در دید اول ژانری اجتماعی یا تراژدی و تا حدی جنایی به ذهن انسان می‌رساند. کمی که دقیق‌تر می‌شویم و با دیدن خلاصه، نظریه‌ی جنایی رد شده و عاشقانه نقش پررنگ‌تری به خود می‌گیرد.
هرچند نظر بنده این بوده که ژانر عاشقانه رد خیلی کمرنگی داخل عنوان رمان داره.

ژانرها:
ژانرهای انتخابی توسط نویسنده‌ی عزیز، عاشقانه و اجتماعی‌ست. هرچند که به‌نظر من جای درام در این بین خالی بوده و تا این قسمت از داستان، لازم است. ژانر...

امضا : Maede Shams

-No Voice

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/6/19
ارسالی‌ها
1,251
پسندها
66,873
امتیازها
60,573
مدال‌ها
28
سطح
43

• نویسنده موضوع
| بسم رب القلم |

سلـام.
خسته نباشی.

نقد رمان ترامادول

عنوان:
عنوان در دید اول ژانری اجتماعی یا تراژدی و تا حدی جنایی به ذهن انسان می‌رساند. کمی که دقیق‌تر می‌شویم و با دیدن خلاصه، نظریه‌ی جنایی رد شده و عاشقانه نقش پررنگ‌تری به خود می‌گیرد.
هرچند نظر بنده این بوده که ژانر عاشقانه رد خیلی کمرنگی داخل عنوان رمان داره.

ژانرها:
ژانرهای انتخابی توسط نویسنده‌ی عزیز، عاشقانه و اجتماعی‌ست. هرچند که به‌نظر من جای درام در این بین خالی...

امضا : -No Voice

13.1.20

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
23/8/18
ارسالی‌ها
1,151
پسندها
21,415
امتیازها
42,073
مدال‌ها
40
سطح
28

• محروم
سلام خدمت نویسنده عزیز و رفیق بنده
از اونجایی که فقط سه صفحه از رمانت رو به اشتراک گذاشتی، نقد خیلی پرملاتو کاملی نمیشه براش نوشت ولی حالا تا جایی که بشه نکاتی که دیدمو میگم!

عنوان
"ترامادول"
این اسم با توجه به موضوع و حالا اسپویل هایی که از قبل برای خودم کرده بودی، انتخاب خوبی بود ولی کسی که هنوز پا به تاپیک رمانت نزاشته و ژانرهارو ندیده پیش خودش فکر میکنه که این رمان ژانر جنایی داره. همونطور که همه میدونیم ترامادول ماده‌ای مخدره که بسیار اعتیاد آوره و عوارض جانبی زیادی داره. مسلما شخصی که اینارو بدونه فکر میکنه که جنایت هایی در رابطه با این ماده مخدر قراره روایت بشه. دلیل انتخابت رو درک میکنم ولی این اسم ذهنیت چندان مربوطی راجع به رمان و موضوعش توی ذهنِ مخاطب نمیزاره. اما از...

آخرین ویرایش

HEYDAR

میم‌ساز انجمن
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
3/11/18
ارسالی‌ها
2,039
پسندها
104,616
امتیازها
64,873
مدال‌ها
36
سطح
43

نقد رمان ترامادول
بسم ربی
خب از اونجایی که من زیاد تو نقد کردن وارد نیستم، تصمیم گرفتم با زبون خودم و اصول نقد نویسی رمان شما رو نقد کنم.
اولین چیزی که خواننده را جذب میکنه به خوندن یه رمان، اسم رمانه که نویسنده باید روش زیاد فکر بکنه و بتونه یه اسم مناسب و عالی که به محتوا و ژانر رمانش بخوره انتخاب کنه. انتخاب شما جالب بود. وقتی برای اولین بار اسم رمان و دیدم از شما نویسنده پرسیدم که یه دارو هست یا خیر!؟ و شما گفتین بله اسم یه دارو هستش. فکر کنم شبیه مسکن‌هاییه که میندازی بالا و درد تا چن روز از یادت میره، اگه طبق دانسته خودم باشه، بایدد بگم که نام "ترامادول" کاملا به محتوای رمان میخوره. وقتی کسی اسم و ببینه فکر میکنه یه داستان عاشقانه و غم انگیزی...

سالخورده و گربه اش

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
4/6/18
ارسالی‌ها
947
پسندها
19,429
امتیازها
42,073
مدال‌ها
36
سطح
24

نقد رمان: « ترامادول »
عنوان: این نام به خوبی تمام با بدنه و کلیت داستان همخوانی دارد. اما باید گفت ژانر غالب را اصلا نرسانده و بیشتر تداعی گر یك اجتماعی یا تراژدی است. با ژانر غالب هماهنگی ندارد. عنوان دارای جاذبه مطلوبی برای مخاطب است و این لغت بسیار نو، بی تاثیر نیست. می‌توان گفت نام انتخابی شما بسیار سنجیده و مطلوب بوده.

خلاصه: هرچند در خطوط آخر با افزودن جزییات جالبی، حس کنجکاوی در مخاطب را به غلیان درآورده اید اما متاسفانه باید گفت کلیت خلاصه بسیار گنگ است و هیچ اطلاعات مفیدی از داستان در دست مخاطب نیست. حتماً تصحیح شود و خلاصه‌ای واضح تر با اطلاعاتی مفید ارائه شود که موجب جذب...

امضا : سالخورده و گربه اش

Banafshe

کاربر سایت
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
18/12/19
ارسالی‌ها
566
پسندها
2,908
امتیازها
14,773
مدال‌ها
12
سطح
12

خب دوباره سلام :)
امیدوارم مفید باشه این نقد
تا انتهای پست سی و ششم هست :)

عنوان:
نام رمان کلیشه‌ای نیست و به نظر من جذابیت و زیبایی خاص خودش رو داره و حتی کنجکاوی خواننده رو تحریک می‌کنه (درباره‌ی من که به اسم خیلی اهمیت می‌دم این‌طور بوده). به ژانر اصلی رمان، یعنی اجتماعی هم کاملا مرتبطه و در اواسط پست‌ها هم متوجه می‌شیم چرا این اسم رو انتخاب کرده‌ی و به این ترتیب با داستان هم ارتباط داره و در کل اسم قشنگ و مناسبیه.

ژانر:
ژانرها به درستی انتخاب شده‌ن و تا به این‌جا ژانر اجتماعی توی داستان کاملا محسوسه و کمی هم لحظه‌های احساسی دیده می‌شه که حتما در آینده بیش‌تر هم می‌شه و توی این بخش هم مشکلی نیست.

خلاصه:
نقطه‌ی قوت خلاصه اینه که جمله‌ی باز و سؤالی نداره. اطلاعاتی که دادی کاملا...

امضا : Banafshe

Ms.Azar

مدیر بازنشسته تالار خانواده و زندگی
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
23/10/19
ارسالی‌ها
942
پسندها
4,916
امتیازها
22,873
مدال‌ها
20
سطح
12

سلام به روی ماهِت

اول از همه نوشتن اولین رمانت رو بهت تبریک میگم

حالا میرسیم به نقد بنده

ترامادول اسم قشنگیه که تو استارتشو از صفحه۵ زدی. به نظرم زمان مناسبی رو برای اون انتخاب کردی.

۳=> ورود عماد به داستان خوب نبود که این باعث کمی گیجی من شد .تو وقتی از توصیف خانجون خارج میشی بلافاصله به عماد میپردازی .☆به نظرم اگر نمی‌خوای همون اول اسم عماد رو بگی ،وقتی که به توصیف عماد رسیدی میرفتی خط بعد یا یجوری میرسوندی که داری یک نفر دیگه رو توصیف میکنی

۴=> غ/صدای مهربان و صمیمی پرگل همراهی می‌کند رفیق کوچکترش را
ص/پرگل با صدای مهربان و صمیمی‌اش رفیق کوچکترش را همراهی می‌کند.

۷=> در قسمت شروع
غ/ گراب‌شان شد تندباد آتش
ص/ گردبادشان شد تند‌باد آتش

۸=> تو این نسکوئیکا رو ندیدی(" نسکوئیکا"...

امضا : Ms.Azar