چالش مغز چالـــــــــش علمی| نخستین دوره

• نویسنده موضوع -No Voice
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 91
  • بازدیدها 3,985
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

LACRIMOSA

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
24/10/19
ارسالی‌ها
1,783
پسندها
17,126
امتیازها
46,373
مدال‌ها
7
سطح
0

متاسفانه علم من در حدی نیست که راجب به باقی موجودات نظر بدم من بیشتر راجب به ماهیت انسان صحبت کردم نه حیوانات
خب حالا انساس خطرناکی از طریق جهش ژنتیکی به وجود امده بدون اینکه بیماری داشته باشه؟

امضا : LACRIMOSA

KãrMãW

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
29/4/18
ارسالی‌ها
1,316
پسندها
26,656
امتیازها
58,173
مدال‌ها
10
سطح
0

در کدوم ایه یا سوره که ثابت بشه بزارین تا ایشون متوجه بشون
قرآن در ۳۰ آیه از خلقت انسان سخن گفته‌است. در این آیات در برخی انسان را ازخاک یا گِل پخته و در بعضی از گِل خشکیده. گاهی نیز از منی و آب لجن و نطفه می‌داند و خلقت انسان به عنوان بهترین مخلوق خدا عنوان شده‌است.

به هرحال از مجموع ۳۰ آیه قرآن این گونه به دست می‌آید که انسان از خاک یا گِل خشکیده یا از لجن یا از عصاره گل آفریده شده و به صورت نطفه در درون منی و از طریق صلب پدر به رحم مادر منتقل گردیده و در آنجا پس از گذراندن زمانی ابتدا به عَلَق و سپس مضغه رفته و بعد دارای استخوان و در نهایت گوشت می‌شود و به صورت جنین آماده ورود به دنیا می‌گردد

(منبع موثق تر از...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : KãrMãW

KHAZAAN

مدیر تالار نقد + گوینده آزمایشی
پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
20/12/18
ارسالی‌ها
897
پسندها
65,602
امتیازها
58,173
مدال‌ها
34
سطح
43

• مدیر
دقت کنید نوشته شده که صحبتاتون باید با مدرک باشه.
از دید علمی میخواید نگاه کنید که سر و ته نداره؟ علمی که هنوز ناقصی های زیادی داره؟
من حرف شمارو قبول دارم که دانشمندان از نظر علمی تلاش زیادی کردند ولی خودتون بگین این همه تلاش کردن چه نتیجه ای از نظر علمی داشت؟ درصورتی که این بحث هنوز ادامه داره و تنها چیزی که اونو تکذیب میکنه قرآن ِ تنها چیزی که تونست این داستان رو تموم کنه
شما برو بزن توی گوگل تکامل انسان نظربه داروین اولین چیزی که میاره دلایل دینیه بعد شما میخواین این دلایلو بزارین کنار بریم سراغ علم؟
بسیارخب شما راست میگین
علم ما ضد و نقیض‌های زیادی داره و هیچ سندی مثل قران محکم نیست
من کاملا با نظر شما موافقم و همون طور که دیدین...

امضا : KHAZAAN

LACRIMOSA

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
24/10/19
ارسالی‌ها
1,783
پسندها
17,126
امتیازها
46,373
مدال‌ها
7
سطح
0

قرآن در ۳۰ آیه از خلقت انسان سخن گفته‌است. در این آیات در برخی انسان را ازخاک یا گِل پخته و در بعضی از گِل خشکیده. گاهی نیز از منی و آب لجن و نطفه می‌داند و خلقت انسان به عنوان بهترین مخلوق خدا عنوان شده‌است.

به هرحال از مجموع ۳۰ آیه قرآن این گونه به دست می‌آید که انسان از خاک یا گِل خشکیده یا از لجن یا از عصاره گل آفریده شده و به صورت نطفه در درون منی و از طریق صلب پدر به رحم مادر منتقل گردیده و در آنجا پس از گذراندن زمانی ابتدا به عَلَق و سپس مضغه رفته و بعد دارای استخوان و در نهایت گوشت می‌شود و به صورت جنین آماده ورود به دنیا می‌گردد

(منبع موثق تر از ویکی پدیا؟)
قانعه کننده بود ولی این نظریه اینکه انسان در همان...

KHAZAAN

پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
20/12/18
ارسالی‌ها
897
پسندها
65,602
امتیازها
58,173
مدال‌ها
34
سطح
43

• مدیر
خب حالا انساس خطرناکی از طریق جهش ژنتیکی به وجود امده بدون اینکه بیماری داشته باشه؟
ببخشید اما من فکر میکنم تعریف شما از خطرناک کاملا متضاد با تعریف من هست
منظور من از خطرناک مشکلاتی هستند که این جهش ها برای انسان ها به وجود میارن و انسان‌های با مشکلات سخت به وجود میارن

KãrMãW

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
29/4/18
ارسالی‌ها
1,316
پسندها
26,656
امتیازها
58,173
مدال‌ها
10
سطح
0

قانعه کننده بود ولی این نظریه اینکه انسان در همان اول جدشون گوریل ها بوده رو اثبات میکنه؟
وقتی ما داریم میگیم انسان از خاک امده و به خاک بازمیگردد؛ میتونست بگه گوریل از خاک امده و به خاک باز میگردد!؟

امضا : KãrMãW

LACRIMOSA

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
24/10/19
ارسالی‌ها
1,783
پسندها
17,126
امتیازها
46,373
مدال‌ها
7
سطح
0

ببخشید اما من فکر میکنم تعریف شما از خطرناک کاملا متضاد با تعریف من هست
منظور من از خطرناک مشکلاتی هستند که این جهش ها برای انسان ها به وجود میارن و انسان‌های با مشکلات سخت به وجود میارن
عزیزم مثل اینکه موضوع بحثو متوجه نشدید منظور از این بحث اینکه ایا میشه موجودات از نظر تغییر ژنتیکی باعث وجود امدن موجودات جدید دیگری بشود؟ مشکل ژنتیکی هیچ جایی در این بحث نداره

KHAZAAN

پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
20/12/18
ارسالی‌ها
897
پسندها
65,602
امتیازها
58,173
مدال‌ها
34
سطح
43

• مدیر
عزیزم مثل اینکه موضوع بحثو متوجه نشدید منظور از این بحث اینکه ایا میشه موجودات از نظر تغییر ژنتیکی باعث وجود امدن موجودات جدید دیگری بشود؟ مشکل ژنتیکی هیچ جایی در این بحث نداره
بله بحث ما این نبود
اما من این صبحت رو درجواب صحبت شما که فرمودین اگه ژن تغییر نکنه اثر منفی میذاره گفتم
ژن ممکنه با تغییر اثر منفی هم بذاره

LACRIMOSA

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
24/10/19
ارسالی‌ها
1,783
پسندها
17,126
امتیازها
46,373
مدال‌ها
7
سطح
0

بله بحث ما این نبود
اما من این صبحت رو درجواب صحبت شما که فرمودین اگه ژن تغییر نکنه اثر منفی میذاره گفتم
منظور من در قانون طبیعت بود

LACRIMOSA

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
24/10/19
ارسالی‌ها
1,783
پسندها
17,126
امتیازها
46,373
مدال‌ها
7
سطح
0

من این نظریه رو از نظر علمی قبول دارم ژن
حیوانات اگر تغییر و جهش پیدا نکنه اصلا حیوانات جدیدی به وجود نمیاد و حیونات متنوعی نبود به خاطر همین دلیل مثلا هیپروکیون اگر تغییر ژنتیکی نداشت به یوکان تبدیل نمی شد و اگه یوکان وجود نداشت الان هیچ گرگ دایری وجود نداشت و اگه این وجود نداشت الان هیچ گرگ خاکسری وجود نداشت و حیواناتی مثل موش و کاریبو و خرگوش تعدادشون زیاد می شد و نظم و قانون طبیعت به هم می خورد. پس اگه ژن حیوانات تغییر نمی کرد اثر منفی تو طبیعت به جا می ذاشت
من خط اخرو چی نوشتم ایا؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.