نقد و بررسی نقد رمان زاغ کبود | مهدیه احمدی نویسنده انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع مهدیه احمدی
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 12
  • بازدیدها 861
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

مهدیه احمدی

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
2,701
پسندها
50,561
امتیازها
66,873
مدال‌ها
42
سطح
38

• نویسنده موضوع
نام اثر : زاغ کبود
نویسنده: مهدیه احمدی
ژانر: عاشقانه، اجتماعی
زاویه دید: ‌دانای کل
خلاصه:
زندگی گاهی بر وقف مراد ما نمی‌چرخد،
گاهی کسی تو را انچنان به خود وابسته می‌کند که حتی حس می‌کنی اگر او را نبینی نفس کشیدن از یادت می‌رود. دقیقا همانند من‌، مرد من مرا عاشق کرد. اما این میان فقط گاهی قلبم را می‌رنجاند. اما هیچ وقت به عشقش شک نکردم اما او با اتفاقی که ناگهان رخ می‌دهد تمام اعتمادش را یک جا از دست می‌دهد. که او عشقش را از من دریغ کند.

سخن نویسنده:
خواهش میکنم حتما حتما نظراتتون رو بهم بگین.
اولین رمانی هست که می‌نویسم و هیچ خبری از ژانر تراژدی و درام نداره. خوشحال میشم تظرتون رو بدونم

لینک...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : مهدیه احمدی

GHAZAL NAROEE

مدیر بازنشسته + نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
8/7/18
ارسالی‌ها
3,051
پسندها
55,607
امتیازها
69,173
مدال‌ها
41
سطح
38

با عرض سلام خدمت نویسنده‌ی عزیز، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم.
لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد، قوانین بخش را مطالعه فرمایید.

*قوانین نقد*

توجه فرمایید که این چنین پیام‌ها اسپم محسوب می‌شوند و لازم است در صورت مشاهده، پیام مربوطه را به
کادر مدیریت بخش نقد، گزارش دهید:
-عزیزم ادامه بده
-خیلی رمانت قشنگه من عاشقش شدم.

-تند تند پست بزار
-تو رو خدا مهناز و فرهود بهم نرسن
و...
برای آموزش " نقد " می...

امضا : GHAZAL NAROEE

فاطمه عبدالهی

نویسنده برتر + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
6/9/18
ارسالی‌ها
2,751
پسندها
33,282
امتیازها
66,873
مدال‌ها
32
سطح
33

نقد رمان هورزاد(هیام)
نویسنده: مهدیه احمدی مهدیه احمدی
منتقد: فاطمه عبدالهی Unbreakable

عنوان
: عنوان رمان با توجه به اینکه اسم شخصیت اول رمان بود می‌شه گفت غیر حرفه‌ایه چون نام رمان باید ژانر‌های رمان داخلش مشخص باشه با اینکه خواننده با خوندنش متوجه بشه داستان حول چه موضوعاتی قراره بچرخه، چی قراره بخونه. از اونجایی که خودم معنی اسم رمان رو پیدا کردم به معنای عشق و شیفتگی هست که عاشقانه یکی از ژانر‌های رمان شماست و در این صورت خواننده با خوندن نام متوجه می شه با یه داستان عاشقانه قراره رو به رو بشه. نام کوتاه و قابل فهم و جذاب است و معنی آن با داستان و ژانر قالب داستان هم خوانی دارد‌. البته معنی اسم داستان رو هم خودتون توضیح دادید.

ژانر: ژانر قالب داستان که...

مهدیه احمدی

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
2,701
پسندها
50,561
امتیازها
66,873
مدال‌ها
42
سطح
38

• نویسنده موضوع
نقد رمان هورزاد(هیام)
نویسنده: مهدیه احمدی مهدیه احمدی
منتقد: فاطمه عبدالهی Unbreakable

عنوان
: عنوان رمان با توجه به اینکه اسم شخصیت اول رمان بود می‌شه گفت غیر حرفه‌ایه چون نام رمان باید ژانر‌های رمان داخلش مشخص باشه با اینکه خواننده با خوندنش متوجه بشه داستان حول چه موضوعاتی قراره بچرخه، چی قراره بخونه. از اونجایی که خودم معنی اسم رمان رو پیدا کردم به معنای عشق و شیفتگی هست که عاشقانه یکی از ژانر‌های رمان شماست و در این صورت خواننده با خوندن نام متوجه می شه با یه داستان عاشقانه قراره رو به رو بشه. نام کوتاه و قابل فهم و جذاب است و معنی آن با داستان و ژانر قالب داستان هم خوانی دارد‌. البته معنی اسم داستان رو هم خودتون...

Niyosha22

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

نقد رمان هورزاد:
عنوان رمان تک کلمه‌ی هورزاد بود، که تک کلمه‌ای انتخاب کوتاه برای عنوانه. با وجود کوتاه بودن به قدر کافی جذاب بود. نگاه اول خواننده، با خواندن عنوان شاید تصویر خاصی از داستان در ذهنش ترسیم نشه؛ ولی با نگاه به عمق معنی واژه که به معنای زاده‌ی خورشید یا زاده‌ی مهر است، حدس و گمان‌هایی راجع به داستانی عاشقانه در ذهنش بسته بشه و یا شخصیتی که خُلق و خوی خوبی داره. عنوان که در اصل نام شخصیت اصلی داستانه، به قدر زیادی ژانرها رو به خواننده نمی‌رسونه و از نظر بنده مطلوب نیست. اما به دلیل این که نام شخصیت اصلیه می‌شه سراسر داستان اسم هورزاد رو در بدنه مشاهده کرد. شاید اگه مکملی برای عنوان انتخاب میشد که ژانرها رو نمایان می‌کرد،...

آخرین ویرایش
امضا : Niyosha22

مهدیه احمدی

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
2,701
پسندها
50,561
امتیازها
66,873
مدال‌ها
42
سطح
38

• نویسنده موضوع
نقد رمان هورزاد:
عنوان رمان تک کلمه‌ی هورزاد بود، که تک کلمه‌ای انتخاب کوتاه برای عنوانه. با وجود کوتاه بودن به قدر کافی جذاب بود. نگاه اول خواننده، با خواندن عنوان شاید تصویر خاصی از داستان در ذهنش ترسیم نشه؛ ولی با نگاه به عمق معنی واژه که به معنای زاده‌ی خورشید یا زاده‌ی مهر است، حدس و گمان‌هایی راجع به داستانی عاشقانه در ذهنش بسته بشه و یا شخصیتی که خُلق و خوی خوبی داره. عنوان که در اصل نام شخصیت اصلی داستانه، به قدر زیادی ژانرها رو به خواننده نمی‌رسونه و از نظر بنده مطلوب نیست. اما به دلیل این که نام شخصیت اصلیه می‌شه سراسر داستان اسم هورزاد رو در بدنه مشاهده کرد. شاید اگه مکملی برای...

رزمین رولینگ

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
28/9/17
ارسالی‌ها
255
پسندها
12,222
امتیازها
30,713
مدال‌ها
14
سطح
19

[ درباره‌ی رمان "هورزاد" ]
توسط: رزمین
نکته‌ی مهم: آیا رمان برای چاپ مناسبه؟
جواب: با اعمال ویرایش‌های فراوان میشه امید داشت :)
اول می‌خوام درباره‌ی شخصیت‌پردازی رمان هورزاد صحبت کنم.
هورزاد یه دختر دردونه‌ی همه‌چی تمومه که فکر می‌کنه آدم‌ها وظیفه دارن باهاش درست حرف بزنن چون خیلی خفنه. البته نویسنده به هیچ وجه هورزاد رو اینطوری نشون نداده ولی شما از خلال دیالوگ‌ها و رفتارهاش متوجه شخصیت تو خالی اون می‌شید. ببخشید که دارم اینقدر صریح حرف می‌زنم؛ دید نویسنده‌های ما درباره‌ی کاراکتر اول زن داستان محدود شده به دختری ظریف و زیبا و شدیدا دلبر. یعنی چی؟ یعنی ما در رمان هورزاد مثل بقیه‌ی رمان‌های این چنینی، با مواردی مثل این‌ها طرفیم: ثروت، زرق و برق، خانواده‌ای عاشق، برادری جذاب،...

آخرین ویرایش
امضا : رزمین رولینگ

مهدیه احمدی

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
2,701
پسندها
50,561
امتیازها
66,873
مدال‌ها
42
سطح
38

• نویسنده موضوع
[ درباره‌ی رمان "هورزاد" ]
توسط: رزمین
نکته‌ی مهم: آیا رمان برای چاپ مناسبه؟
جواب: با اعمال ویرایش‌های فراوان میشه امید داشت :)
اول می‌خوام درباره‌ی شخصیت‌پردازی رمان هورزاد صحبت کنم.
هورزاد یه دختر دردونه‌ی همه‌چی تمومه که فکر می‌کنه آدم‌ها وظیفه دارن باهاش درست حرف بزنن چون خیلی خفنه. البته نویسنده به هیچ وجه هورزاد رو اینطوری نشون نداده ولی شما از خلال دیالوگ‌ها و رفتارهاش متوجه شخصیت تو خالی اون می‌شید. ببخشید که دارم اینقدر صریح حرف می‌زنم؛ دید نویسنده‌های ما درباره‌ی کاراکتر اول زن داستان محدود شده به دختری ظریف و زیبا و شدیدا دلبر. یعنی چی؟ یعنی ما در رمان هورزاد مثل بقیه‌ی رمان‌های این چنینی، با مواردی مثل این‌ها طرفیم...

Sinârä ๋࣭

کاربرفعال موسیقی + مدیر بازنشسته موسیقی
ناظر رمان
تاریخ ثبت‌نام
24/10/18
ارسالی‌ها
582
پسندها
9,419
امتیازها
24,973
مدال‌ها
25
سطح
15

سلام وقتتون بخیر خانم؛
راستش من یکی از کسایی بودم که ایرادات رمان رو دیده بودم و فقط به احترام تگ ویژه و رنکی که دارید، ترجیح دادم ساکت باشم؛ ولی نقد قبلی رو که خوندم حقیقتا خیلی خوشم اومد و تصور کردم بهتره که مواردی رو بگم منم؛ من تو تیم نقد بودم، رمانهای انجمن هم میخونم؛ به شخصه هیچ ادعایی ندارم اما پیشرفت از جایی حاصل میشه که خطاها رو بپذیرید؛ چون اشتباه کردن اشتباه نیست، و در اشتباه موندن اشتباهه! (امام علی =.=)

چی می‌خواید از جونِ خواننده‌هاتون که همه‌چی باید لاکچری باشه؟
واقعا چرا؟ زندگی های حقیقی این شکلی نیست. دوستی داشتم که پدرش مدیر بخشی از شرکت نفت آبادان بود؛ و همون ها هم مشکلات مالی خودشون رو داشتن. خیلی...

امضا : Sinârä ๋࣭

مهدیه احمدی

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
23/6/18
ارسالی‌ها
2,701
پسندها
50,561
امتیازها
66,873
مدال‌ها
42
سطح
38

• نویسنده موضوع
سلام وقتتون بخیر خانم؛
راستش من یکی از کسایی بودم که ایرادات رمان رو دیده بودم و فقط به احترام تگ ویژه و رنکی که دارید، ترجیح دادم ساکت باشم؛ ولی نقد قبلی رو که خوندم حقیقتا خیلی خوشم اومد و تصور کردم بهتره که مواردی رو بگم منم؛ من تو تیم نقد بودم، رمانهای انجمن هم میخونم؛ به شخصه هیچ ادعایی ندارم اما پیشرفت از جایی حاصل میشه که خطاها رو بپذیرید؛ چون اشتباه کردن اشتباه نیست، و در اشتباه موندن اشتباهه! (امام علی =.=)

واقعا چرا؟ زندگی های حقیقی این شکلی نیست. دوستی داشتم که پدرش مدیر بخشی از شرکت نفت آبادان بود؛ و همون ها هم مشکلات مالی خودشون رو داشتن. خیلی متمول بودند خیلی! مثلا ماها که شاید پنج هزار تومن واسه بوفه میبردیم مدرسه،...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.