داستان کوتاه داستان های کوتاه از «هرمان هسه»

• نویسنده موضوع Nini Lin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 420
  • کاربران تگ شده هیچ

Nini Lin

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
29/11/18
ارسالی‌ها
131
پسندها
1,127
امتیازها
6,403
مدال‌ها
7
سطح
8

• نویسنده موضوع
هرمان هسه

نویسنده، نقاش و ادیب بزرگ سوئیسی که در سال ۱۹۴۶ به جایزه نوبل ادبیات دست یافت هرمان هسه بود. این نویسنده مادری معروف داشت که مدیر اتحادیه ناشران کالو بود. پدرش نیز مدیریت یک انتشارات پروتستان را به عهده داشت و به همین دلیل بود که هرمان به کتاب و کتاب خوانی علاقه شدیدی داشت و کتابخانه پدر بزرگش نخستین محل آشنایی او با این سبک زندگی بود. تفکرات فلسفی هندی در هسه زیاد بود چرا که پدر و مادرش مبلغان مذهبی بودند. نقاشی و باغبانی نیز از امور مورد علاقه‌اش بود.

هرمان هسه آثار زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به گرگ...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش

Nini Lin

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
29/11/18
ارسالی‌ها
131
پسندها
1,127
امتیازها
6,403
مدال‌ها
7
سطح
8

• نویسنده موضوع
پروانه

جمع آوری پروانه را از هشت یا نه سالگی آغاز کردم. ابتدا این کار را بدون پشتکار خاصی، درست مثل یک بازی، مثل جمع کردن چیزهای دیگر دنبال می‌کردم. اما در دومین تابستان که تقریباً ده ساله شده بودم، جمع کردن پروانه را جدی گرفتم و همین سبب شد که مرا بارها و بارها از این چنین عشق آتشینی برحذر دارند، چرا که این کار باعث می‌شد من همه چیز را فراموش کنم و از کارهای دیگر غافل شوم. هنگامی‌ که برای شکار پروانه می‌رفتم، صدای ناقوس را که آغاز ساعت درس و یا وقت ناهار را اعلام می‌کرد، نمی‌شنیدم. همیشه در روزهای تعطیل، از صبح تا شب تنها با تکه نانی در دست، میان گل‌ها پرسه می‌زدم بی آنکه حتی برای ناهار به خانه بازگردم.
حتی هنوز هم گاه گداری، به ویژه آن...

Nini Lin

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
29/11/18
ارسالی‌ها
131
پسندها
1,127
امتیازها
6,403
مدال‌ها
7
سطح
8

• نویسنده موضوع
از دوران کودکی
ترجمه علی محمد طباطبایی

جنگل قهوه‌ای در دوردست از همین چند روز پیش به این طرف سوسویی بانشاط از رنگ سبز برگهای تازه را نشان می‌دهد. در منطقهٔ لترسبرگ من امروز اولین گل‌های نیمه باز پامچال را مشاهده کردم. در آسمان کاملاً صاف و مرطوب ابرهای مهربان ماه آوریل در عالم رویا سیر می‌کنند، و زمین‌های زراعی که بسیاری‌شان هنوز شخم درستی نخورده‌اند چنان قهوه‌ای براقی دارند و خود را در مقابل هوای ملایم مشتاقانه می‌گسترانند، که گویی آرزو دارند بذرها را در خود بپذیرند و گیاهان را از دل خود بیرون دهند و از نیروهای خاموش خود هزاران جوانهٔ سبز و ساقه‌های رو به بالا رشدکننده را به محک آزمون گذارند، حس کنند و بذل و بخشش نمایند. همه چیز در حال انتظار است، همه چیز...

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا