قفسه کتاب >>}~•تیکه‌ی فیلم و کتاب•~{<<

• نویسنده موضوع Saba Abbasi
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1,112
  • بازدیدها 10,367
  • کاربران تگ شده هیچ

S O-O M

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
30/11/19
ارسالی‌ها
1,325
پسندها
3,545
امتیازها
20,173
مدال‌ها
14
سطح
12

• #1,071
فلیسه، من با هر آنچه در وجودم به عنوان یک انسان خوب است، تو را دوست دارم. با هر آنچه در وجودم سزاوار هشیار بودن در میان هستی می‌کند. اگر این چیزی نیست، پس من هم چیزی نیستم. من تو را همین طور که هستی دوست دارم، با بخش‌هایی، از تو که خوشم می‌آید و نیز آن‌هایی که خوشم نمی‌آید، همه چیز را، همه چیز را. تو این طور حس نمی‌کنی، حتی اگر هر چیز دیگر سر جایش باشد. تو از من خشنود نیستی، با چیزهای مختلفی از من مخالفی، مرا چیزی جز این که هستم می‌خواهی. من باید "بیشتر در دنیای واقعی زندگی کنم،" باید "همه چیز را همان طور که می‌بینم بپذیرم،" و غیره. این را متوجه نیستی که اگر واقعاً این برایت یک ضرورت درونی است که چنین بخواهی، در این صورت دیگر مرا نمی‌خواهی، بلکه می‌کوشی تا مرا از سر باز کنی. فلیسه، چرا...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : S O-O M

S O-O M

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
30/11/19
ارسالی‌ها
1,325
پسندها
3,545
امتیازها
20,173
مدال‌ها
14
سطح
12

• #1,072
باید یاد بگیرید نمی‌توانید محبوب همگان باشید. شما می‌توانید بهترین آلوی دنیا باشید، رسیده، آبدار، شیرین و خوشمزه.
اما یادتان باشد، هستند آدم‌هایی که آلو دوست ندارند.
باید بفهمید که اگر مرغوب‌ترین آلو هستید، اما دوست شما آلو دوست ندارد، حالا می توانید انتخاب کنید که موز بشوید، اما باید متوجه باشید که اگر تصمیم بگیرید موز بشوید، همیشه یک موز درجه دوم خواهید بود، در حالیکه می‌توانستید برای همیشه بهترین آلوی دنیا باقی بمانید...

زندگی عشق و دیگر هیچ | لئو بوسکالیا | مترجم: مهدی قراچه داغی، زهره فتوحی

S O-O M

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
30/11/19
ارسالی‌ها
1,325
پسندها
3,545
امتیازها
20,173
مدال‌ها
14
سطح
12

• #1,073
عشق را باید با تمام گستردگی‌اش پذیرفت، تنها در جسم نمی‌توان پیداش کرد، بلکه در جسم و روح و هوا. در آینه، در خواب، در نفس کشیدن‌ها انگار به ریه می‌رود، و آدم مدام احساس می‌کند که دارد بزرگ می‌شود.

سمفونی مردگان | عباس معروفی

S O-O M

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
30/11/19
ارسالی‌ها
1,325
پسندها
3,545
امتیازها
20,173
مدال‌ها
14
سطح
12

• #1,074
من چیزی از گناه سر در نمی‌آورم. و تازه مطمئن نیستم که اعتقادی هم به آن داشته باشم. شاید کشتن ماهی گناه بوده باشد. به گمانم گناه بود، حتی اگر برای این کشته باشمش که خودم را زنده نگه دارم و شکم چند نفر دیگر را سیر کنم. اگر اینجور باشد، هرکاری گناه است. به فکر گناه نباش. حالا برای فکر کردن دربارهٔ گناه خیلی دیر شده. تازه بعضی از مردم پول می‌گیرند تا به گناه فکر کنند. بگذار همان‌ها به فکر گناه باشند. تو برای این به دنیا آمدی که ماهیگیر شوی!

پیر مرد و دریا | ارنست همینگوی | مترجم: محمد تقی فرامرزی

S O-O M

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
30/11/19
ارسالی‌ها
1,325
پسندها
3,545
امتیازها
20,173
مدال‌ها
14
سطح
12

• #1,075
آنچه هنوز تلخ‌ترین پوزخند مرا بر می‌انگیزد «چیزی شدن» از دیدگاه آن‌هاست آن‌ها که می‌خواهند ما را در قالب‌های فلزی خود جای بدهند. آن‌ها با اعداد کوچک به ما حمله می‌کنند. آن‌ها با صفر مطلقشان به جنگ با عمیق‌ترین و جاذب‌ترین رویاها می‌آیند.

بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم | نادر ابراهیمی

S O-O M

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
30/11/19
ارسالی‌ها
1,325
پسندها
3,545
امتیازها
20,173
مدال‌ها
14
سطح
12

• #1,076
«زندگی حتی وقتی انکارش می‌کنی حتی وقتی نادیده‌اش می‌گیری، حتی وقتی نمی‌خواهی‌اش ازتو قوی تر است. از هر چیز دیگری قوی تر است. آدم‌هایی که از بازداشتگاه‌های اجباری برگشتند دوباره زاد و ولد کردند. مردان و زنانی که شکنجه دیده بودند، که مرگ نزدیکانشان و سوخته شدن خانه هاشان را دیده بودند، دوباره دنبال اتوبوس‌ها دویدند، به پیش بینی‌های هواشناسی با دقت گوش کردند و دخترهایشان را شوهر دادند. باور کردنی نیست اما همین گونه است. زندگی از هر چیز دیگری قوی تر است.»

من او را دوست داشتم | آنا گاوالدا | مترجم: الهام دارچینیان

S O-O M

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
30/11/19
ارسالی‌ها
1,325
پسندها
3,545
امتیازها
20,173
مدال‌ها
14
سطح
12

• #1,077
معلوم است تو دیگر مرا دوست نداری.
چطور می‌توانی این حرف را بزنی؟ چرا؟
چون که غصه می‌خوری. وقتی کسی را دوست داشته باشی هرگز غمگین نمی‌شوی.

تربیت اروپایی | رومن گاری | مترجم: مهدی غبرائی

S O-O M

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
30/11/19
ارسالی‌ها
1,325
پسندها
3,545
امتیازها
20,173
مدال‌ها
14
سطح
12

• #1,078
خدایا من سزاوار آن چه بر سرم آمد نبودم. اگر تو بر من چنین کردی، من هم می‌توانم با دیگران چنین کنم. عدالت همین است.
شیطان وحشت کرد.
آن مرد رو به خدا کفر می‌گفت، اما پس از دو سال این نخستین بار بود که می‌شنید مرد رو به خدا سخن می‌گوید!
این نشانهٔ بدی بود.

شیطان و دوشیزه پریم | پائولو کوئلیو | مترجم: آرش حجازی

S O-O M

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
30/11/19
ارسالی‌ها
1,325
پسندها
3,545
امتیازها
20,173
مدال‌ها
14
سطح
12

• #1,079
"وقتی سیگار کشیدن در رستوران‌های نیویورک ممنوع شد، دیگر بیرون از خانه غذا نخوردم. وقتی آنرا در محل کار ممنوع کردند، کارم را ترک کردم و وقتی قیمت یک پاکت سیگار به هفت دلار رسید، اسباب و اثاثیه‌ام را جمع کردم و به فرانسه رفتم."

وقتی شعله‌ها شما را در بر می‌گیرند | دیوید سداریس | مترجم: نادر قبله ای

S O-O M

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
30/11/19
ارسالی‌ها
1,325
پسندها
3,545
امتیازها
20,173
مدال‌ها
14
سطح
12

• #1,080
شر و بدی که در دنیا وجود دارد پیوسته از نادانی می‌زاید و حسن نیت نیز اگر از روی اطلاع نباشد ممکن است به اندازه شرارت تولید خسارت کند. مردم بیشتر خوب‌اند تا بد و در حقیقت، مساله این نیست. بلکه آن‌ها کم یا زیاد نادان‌اند و همین است که فضیلت یا ننگ شمرده می‌شود. نومید کننده ترین ننگ‌ها، ننگ نادانی است که گمان می‌کند همه چیز را می‌داند و در نتیجه به خودش اجازه آدم کشی می‌دهد: روح قاتل کور است و هرگز نیکی حقیقی یا عشق زیبا بدون روشن بینی کافی وجود ندارد

طاعون | آلبر کامو | مترجم: رضا سید حسینی