نقد نقد سریال شرلوک هلمز

• نویسنده موضوع MARYAM.NAJAFI
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 14
  • بازدیدها 811
  • کاربران تگ شده هیچ

MARYAM.NAJAFI

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
28/12/19
ارسالی‌ها
1,281
پسندها
40,104
امتیازها
64,873
مدال‌ها
23
سطح
38

• نویسنده موضوع
اولین دوره باهم سریال ببینیم.
سریال شرلوک هلمز
ژانر اصلی جنایی
اول نقد لطفاً بنویسید مربوط به کدوم فصل هستش.
قسمت مورد علاقتون رو هم بنویسید.
دیگه بقیش رو خودتون می‌دونید.​

آخرین ویرایش
امضا : MARYAM.NAJAFI

A.Hamzeh

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
8/3/20
ارسالی‌ها
1,982
پسندها
25,732
امتیازها
51,373
مدال‌ها
35
سطح
28

فصل اول
من قسمت اول رو بیشتر از دو قسمت بعدی دوست داشتم. از شخصیت شرلوک خیلی خوشم میاد. مخصوصا از اینکه اعتقاد داره مردم همشون احمقن! این فیلم نشون میده فقط با یه دقت کوچیک میشه به خیلی چیزا پی برد. شرلوک نماد یه آدم زرنگ و جذابه.
نقطه ضعف این فیلم توی فصل اولش اینه که کمی بیشتر باید درمورد شرلوک میگفتن مثلا باید حالت فیلمنامه جوری باشه که با مسائل و ویژگی های شخصی شرلوک بیشتر آشنا بشیم.
پرونده‌ صورتی بیشتر از بقیه منو جذب خودش کرد. توی فصل اول همه مطمئنا عاشق شخصیت شرلوک میشن اونم به یکباره. البته دیوونگی این شخصیت منو جذب میکنه :458071-43334d713ad235cc803ee5474567490d:
ایجاد دو کاراکتر متضاد(شرلوک و جان) ایده ی جالبیه. اولی یک شخصیت پر از هیجان و متفاوت نگر با دیدی جدید به دنیا و...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : A.Hamzeh

فاطمه عبدالهی

نویسنده برتر + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
6/9/18
ارسالی‌ها
2,751
پسندها
33,284
امتیازها
66,873
مدال‌ها
32
سطح
33

نقد فصل اول سریال شرلوک هلمز.
من منتقد سریال نیستم و همه اینا رو از دید یک بیننده مینویسم.
قسمت اول(پرونده صورتی): تو این قسمت دکتر واتسن دنبال یه همخونه میگرده و یکی از دوستان قدیمیش بهش میگه یک نفر رو میشناسه که وضعش مثل اونه و دنبال همخونه میگرده. شرلوک و واتسن باهم اشنا میشن و یک خونه اجازه میکنن. شرلوک درگیر یک پرونده میشه و واتسن هم همراهش به سرصحنه میره. پرونده راجع به قتل های سریالی هست که به شکل خودکشی خودشون رو نشون میدن. اخرین نفر یم خانم هست که تمام وسایلش تقریبا صورتی هستن. اون خانم یک مبایل صورتی داشته که در واقع قاتل اون رو برداشته و همچنین چمدون رو. چمدون رو پیدا میکنه اما مبایلی داخلش نیست. در واقع من نفهمیدم چمدونو از کجاش...

*AFSOON*

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/7/17
ارسالی‌ها
685
پسندها
8,053
امتیازها
24,973
مدال‌ها
22
سطح
12

به نام خدا

نقد سریال شرلوک: فصل اول

به نظر من نحوه ی ورود به داستان در اولین قسمت از این فصل، اندکی دچار عجله شده بود. به عنوان یه شخصیت کلیدی و مهم، انتظار داشتم که پرداخت بیشتری نسبت به دکتر واتسون صورت بگیره و بعد بریم سر قضیه ی شرلوک هلمز و هم خونه شدن این دو نفر با هم.
قسمت اول، به غیر از این ورود ناگهانی و یهویی، مورد قابل ذکر دیگه ای نداره. اولین قسمت، مطالعه ی صورتی، یه معمای قتل به سبک کلاسیکه که طرفدار های کتاب های شرلوک رو هم راضی نگه می داره و تا حدودی میشه گفت به رویه ی داستان ها نزدیک هست.
ارتباط قتل ها با هم و شخصیت پردازی خوب راننده تاکسی هم از نکات خوب این قسمته. و مهم ترین مسئله این که این قسمت، پیش زمینه ی مناسبی رو برای حضور...

امضا : *AFSOON*

LACRIMOSA

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
24/10/19
ارسالی‌ها
1,782
پسندها
17,118
امتیازها
46,373
مدال‌ها
7
سطح
0

نقد فصل اول شرلوک از دیدگاه یک بیننده

به نظر من قسمت اول یکی از عوامل مهم برای تشویق خواننده هست و اول با یک شروع مهیج که کابوسی که در ان جنگی رخ داده در ذهن یک مرد به تصویر میکشد و ما با شخصیت مکمل اشنا می شویم فیلم برداری عالی و تزریق ادرنالین در رگ های بیننده باعث میشه مشتاق و کنجکاو باشیم و بعد جان را با عصا میبینیم که در ذهنمان سوال ایجاد میشود که چرا عصا دارد و.... و بعد از مدتی شرلوک بر روی پرده نمایش ظاهر می شود شخصیت پردازی عالی و فریبنده ای که کارگردان برای شرلوک ایجاد کرد باعث شد بیشتر عمق شخصیت شرلوک رو درک کنیم و میفهمیم یک شخصیت باهوش و البته سرد با اخلاقیات خاص و تنها سروکار داریم ، جان یک شخصیت اجتماعی و گرم با هوش معمولی و یک...​

امضا : LACRIMOSA

A.Hamzeh

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
8/3/20
ارسالی‌ها
1,982
پسندها
25,732
امتیازها
51,373
مدال‌ها
35
سطح
28

نقد فصل دوم:
قسمت اول نقطه ضعفی که داشت این بود که به شخصه من و همسرم که میدیدیم اون اولش خوابش برد و منم زیاد برام جذاب نبود ولی کم کم وقتی یه چیزایی رو شد برام جالب شد. داستان سگ غولپیکر هنری داستان جذابی بود. همه چی این قسمت برنامه ریزی شده و عالی بود. مثلا من کاملا باور کردم که همچین موجودی وجود داره و فکر کردم فیلم تخیلی شده ولی بعد با دلیل قانع کننده و خوبی ملتفت شدم که همش توهم بوده!
فصل دوم کمتر از فصل اول روی نشون دادن شخصیت شرلوک مانور میده و مانور اصلیش رفته روی داستان ها و اصل فیلمنامه نه کاراکتر سازی. فقط اونجایی که توی داستان اون زن رو فریب داد باز هم از جذابیت های شرلوک نشون داد. فقط یه چیزی توی این قسمت مبهم بود. آیا شرلوک واقعا...

امضا : A.Hamzeh

فاطمه عبدالهی

نویسنده برتر + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
6/9/18
ارسالی‌ها
2,751
پسندها
33,284
امتیازها
66,873
مدال‌ها
32
سطح
33

نقد کُلی سریال شرلوک هلمز:
شروع سریال از یک پرونده بود و حتی در اوایل فصل ۲ شاهد حل شدن پرونده‌های جنایی به دست جان و شرلوک بودیم تا اینکه از فصل سه به بعد هیجان داستان اینقدر بالا بود و غیر قابل پیشبینی.
فصل چهار از تمام فصل‌ها هیجان‌انگیز‌تر و غیرقابل پیشبینی‌تر بود. در بیشتر قسمت‌ها وقتی به تایم‌های آخر نزدیک می‌شدیم هیجان اوج می‌گرفت و در لحظه اخر وقتی همه ناامید بودند یک‌هو همه چیز تغییر می‌کرد. شخصیت پیچیده و غیرقابل درک شرلوک یکی از جذابیت‌های داستان بود.

جان، با شخصیت مهربان و فداکارانه‌ای که داشت مکمل شرلوک محسوب میشد. شرلوک عاطفه، احساس و.. این چیز‌ها براش مهم نبود و من هنوز شک دارم عاشق...

*SHAKIBAgh*

کاربر خبره
کاربر خبره
تاریخ ثبت‌نام
25/6/18
ارسالی‌ها
4,231
پسندها
28,287
امتیازها
69,873
مدال‌ها
26
سطح
29

سلام
من اصلا از نقد فیلم و این چیزا سر در نمیارم. اینجا اومدم تا فقط مختصر نظری بدم و برم.
توی کل داستان، من فصل 4 رو از همه بیشتر دوست داشتم. کاراکتر یوروس فوق العاده بود. زنی که زیرک تر از شرلوک باشه و در همه جا حضور داشته باشه.
مرگ مری نقطه عطف داستان بود، با این که در ابتدا اصلا حس خوبی به اومدنش نداشتم اما، مرگش واقعا دردناک بود و اشکم رو در آورد. مری یک عاشق به تمام معنا بود، و قربانی گذشته تلخش شد.
پس از یوروس، مالی هوپر کاراکتر مورد علاقه‌ی من هستش. صداقت و سادگی رو به خوبی میشه در وجودش دید. البته ساده لوحی هم همینطور.
اما دست کم شرم و غرورش به کل وجود آیرین آدلر می‌ارزه. (واقعا نمیفهمم شرلوک رو چه حسابی عاشق آیرین شد!)
مایکرافت آدمی نسبتا باهوش و یک رو مخ به تمام معناست. کمک...

امضا : *SHAKIBAgh*

*AFSOON*

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/7/17
ارسالی‌ها
685
پسندها
8,053
امتیازها
24,973
مدال‌ها
22
سطح
12

به نام حق

نقد فصل دوم:
قسمت اول، که قسمتی هست که یه شخصیت بسیار پیچیده و جذاب وارد داستان میشه، به نظر شروع مناسبی برای فصلی جدید از مینی سریال شرلوکه. کلا این اپیزود، یعنی رسوایی در بلگراویا، یه جور کشش و جذابیت غیر قابل انکار داره و یه جورایی، داستانش و شخصیت هاش، همگی به تصورات ما رو دست می زنن و دقیقه ی نود به بهترین شکل ممکن غافلگیرمون می کنن. اوج پیچیدگی های شخصیتی شرلوک، به نظر من توی این اپیزود، میزنه بیرون و یه جورایی شرلوک واقعی، هویدا میشه. در مجموع آغاز مناسبیه.
سگ های بسکرویل، که داستانش مستقیما از یکی از کتاب های سر آرتور کانن دویل اقتباس شده، اما به نظرم نتونسته چیزی فراتر از کتاب رو به نمایش بزاره و حتی داستان کلاسیک کتاب رو هم خراب کرده...

آخرین ویرایش
امضا : *AFSOON*

سالخورده و گربه اش

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
4/6/18
ارسالی‌ها
947
پسندها
19,430
امتیازها
42,073
مدال‌ها
36
سطح
24

-به نام خدا-
[نگاه مخاطب]
سریال شرلوک هلمز: فصل اول

قسمت نخست، پرونده صورتی، ورود شتاب زده‌ای به داستان داشت و ما را برای شناخت کارکترها، تا مدت زیادی رها گذاشت. علاوه براین انتظار می رفت آشنایی با شخصیت کلیدی شرلوک، کمی خاص و ویژه تر باشد و اینگونه عمومی و خصوصا سریع و از طریق رابط میان دکتر و شرلوک نباشد، بااین حال، همچنان می توان گفت شاید هدف از این نوع آشنایی، عادی جلوه دادن شخصیت شرلوک (بااینکه کارکتری خاص است) برای مجذوب کننده تر کردن داستان مجموعه باشد. یعنی مقصود، بیرون کشیدن شوک از بین شخصیت ها و روزمرگی های ساده بوده.
این قسمت به سادگی با...

آخرین ویرایش
امضا : سالخورده و گربه اش
عقب
بالا