مباحث متفرقه به عنوان یک نویسنده... | صدای نویسندگان

Hannaneh Mirbagheri

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/8/20
ارسالی‌ها
259
پسندها
1,165
امتیازها
6,713
مدال‌ها
8
سطح
9

1- به عنوان یه نویسنده نوشتن در مجازی رو ترجیح می دید یا چاپ؟ چرا؟ مشکل کجاست و راه حلش؟
آمم راستش مسلما چاپ بهتره و در کل باعث بهتر دیده شدن و نشونه دهنده اثر بهتر بودنه ولیکن بهتره شروع از فضای مجازی باشه. به هر حال هر کسی زمانی تازه کاره.

2- تا حالا برای نوشتن با مشکل مواجه شدید؟ چه مشکلی؟ راه حلش؟
بی اغراق بله، خیلی زیاد. اکثرشون قابل حل بودن و حل شدن اما گاهی واقعا نیاز به اطلاعاتی داریم که نمی‌شه بهشون رسید به همین دلیل در این شرایط بهتره که از نوشتن اون مبحث خودداری کرد.

3- چقدر نظر خواننده براتون مهمه؟ چرا؟
هر کاری نه تنها نویسندگی ابتدا باید در نظر خود تولید کننده بی‌نقص باشه. من اگر...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Hannaneh Mirbagheri

AYDA HOSSINY

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
25/5/19
ارسالی‌ها
748
پسندها
39,021
امتیازها
58,773
مدال‌ها
22
سطح
33

به نام خدا
وقتتون بخیر
از شما به عنوان یک نویسنده، کسی که می نویسه و ثبت می کنه و دیدگاهش رو از تن قلم به ذهن خواننده می رسونه، می خوام که بیاید اینجا و اینجا هم حرف بزنید. این همه از خواننده ها نظر خواستیم یه بار اینجا از نویسنده ها نظر بخوایم
1- به عنوان یه نویسنده نوشتن در مجازی رو ترجیح می دید یا چاپ؟ چرا؟ مشکل کجاست و راه حلش؟ خودم واقعا ترجیه میدم رمانم به صورت رایگان در اختیار دیگران قرار بگیره اما گمونم این بزرگترین چالش هر نویسنده است چون از اعتباری که چاپ کتاب برای نویسنده ایجاد می کنه نمیشه گذشت.
2- تا حالا برای نوشتن با مشکل مواجه شدید؟ چه مشکلی؟ راه حلش؟ مشکلات یک...

امضا : AYDA HOSSINY

~HadeS~

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/2/20
ارسالی‌ها
72
پسندها
305
امتیازها
1,748
مدال‌ها
3
سطح
2

بیاید اینجا و اینجا هم حرف بزنید. این همه از خواننده ها نظر خواستیم یه بار اینجا از نویسنده ها نظر بخوایم
1- به عنوان یه نویسنده نوشتن در مجازی رو ترجیح می دید یا چاپ؟ چرا؟ مشکل کجاست و راه حلش؟
مجازی رو ترجیح می‌دم، برای من راحت‌تره
آره! خشکی قلم رو زیاد تجربه کردم به این دلیل که هم سعی می‌کردم خلاقیت به خرج بدم هم بدون نقص بنویسم که این باعث می‌شد نتونم به نوشته ادامه بدم!

راه حلش اینه که اول هر چیزی که به ذهنم می‌رسه رو بنویسم بعد ویرایشش کنم...
3- چقدر نظر خواننده براتون مهمه؟ چرا؟...

امضا : ~HadeS~

SARA HEYDARYAN

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
4/11/20
ارسالی‌ها
461
پسندها
27,094
امتیازها
44,673
مدال‌ها
18
سطح
28

هر دو. به قول معروف من هم خرما رو می‌خوام هم خدا رو. چون در مجازی ایراداتش گرفته میشه با نظرات کاربران و چاپش راحت‌تر.
خیلی زیاد؛ برای مثال ارکان نوشتن؛ خیلی‌هاش رو بلد نبودم و کلی تحقیق کردم درباره‌ی رمان نویسی تا تونستم فقط و فقط ارکانش رو به دست بیارم و جزوه‌اش رو گسترش بدم؛ یا یه مثال دیگه، خلا نوشتن بود؛ نمی‌تونستم بنویسم؛ اما با فکر کردن به هدف رمانم، انگیزه‌ام رو پس می‌گرفتم.
خیلی زیاد؛ چون هم...

Taban_Art

معلم انجمن + گوینده انجمن
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
18/8/20
ارسالی‌ها
1,322
پسندها
15,504
امتیازها
38,073
مدال‌ها
35
سطح
24

خب چاپ رو ترجیح میدم به دلایلی و مجازی رو ترجیح میدم به دلایلی...
وقتی اثری توی فضای مجازی قرار میگیره، مسلما بیشتر دیده میشه! و نویسنده در فضای مجازی معروف‌تر و شناخته شده تر میشه توسط افرادهای زیاد. دلیلشم اینه که هزینه‌ی دانلود یک پی‌دی‌اف ۵ مگابایتی مثلا، با هزینه‌ی خرید همون نوشته توی یک کتاب که بسته به نوع جلد، قیمت‌هاشونم متفاوته، برابری نمیکنه.
از طرفی دیگه، وقتی نوشته‌ای چاپ بشه، رسمی شدن نویسنده در گام‌های بالاتری خودش رو نشون میده. برای مثال گواهینامه‌هایی که گرفته میشه توسط سازمان‌ها یا مجوزهایی که کتاب میگیره توسط فرهنگ و ارشاد و ... اینا همه باعث سربلندتر شدن...

امضا : Taban_Art

Noora_Gh

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
5/9/20
ارسالی‌ها
107
پسندها
682
امتیازها
3,933
مدال‌ها
6
سطح
7

به نام خدا
وقتتون بخیر
از شما به عنوان یک نویسنده، کسی که می نویسه و ثبت می کنه و دیدگاهش رو از تن قلم به ذهن خواننده می رسونه، می خوام که بیاید اینجا و اینجا هم حرف بزنید. این همه از خواننده ها نظر خواستیم یه بار اینجا از نویسنده ها نظر بخوایم
4- به عنوان یه نویسنده همکاران خودتون(نویسنده های دیگه) رو نقد کنید.
5- فاکتور های یه رمان حرفه ای از نظرتون چیه؟
6- رمان نوشتن محدودیت سنی داره؟
7- چرا اینجا می نویسید؟ هدفتون از نوشتن چیه و از نظرتون چقدر...

امضا : Noora_Gh

itmahdiyeh

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
9/10/22
ارسالی‌ها
11
پسندها
108
امتیازها
483
مدال‌ها
1
سطح
1

به نام خدا
وقتتون بخیر
4- به عنوان یه نویسنده همکاران خودتون(نویسنده های دیگه) رو نقد کنید.
5- فاکتور های یه رمان حرفه ای از نظرتون چیه؟
6- رمان نوشتن محدودیت سنی داره؟
7- چرا اینجا می نویسید؟ هدفتون از نوشتن چیه و از نظرتون چقدر...

امضا : itmahdiyeh

Azadeh✿

کاربر فعال عکس
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
31/5/23
ارسالی‌ها
97
پسندها
2,000
امتیازها
11,453
مدال‌ها
8
سطح
8

۱ مجازی رو ترجیح میدم چون اذیتم نمیکنه! چاپ خیلی دوست دارم و حتما یه روزی تجربه اش میکنم ولی سنگ زیادی جلوی رمان می اندازن و قطعا خیلی قسمت ها باید حذف بشن.
۲ مشکلاتی که پیش میاد قفل کردن ذهنه. راه حلش خوندن کتاب و رمانه.
۳ نظر خواننده خیلی مهمه چون من برای خواننده می نویسم و اگه نظرش برام مهم نباشه که نوشتنم اصلا معنا نداره‌.
۴ از نویسندگان دیگه میخوام ( جمع نمی بندم) دست از موضوعات تکراری بردارن. هنوز هم یک سری موضوعات مدام تکرار میشه
۵ رمان حرفه ای فاکتور های متفاوتی داره. نوع نگارش، شخصیت پردازی. پی رنگ داستان و... همه و همه در کنار هم. می تونن یه اثر زیبا خلق کنن.
۶ به نظرم محدودیت سنی نداره فقط استعداد مهمه. نویسندگی فقط باید توی ذات آدم باشه و با کتاب خوندن و ترین قوی میشه
۷ من...

امضا : Azadeh✿

Azadeh✿

کاربر فعال عکس
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
31/5/23
ارسالی‌ها
97
پسندها
2,000
امتیازها
11,453
مدال‌ها
8
سطح
8

به نام خدا
1- به عنوان یه نویسنده نوشتن در مجازی رو ترجیح می دید یا چاپ؟ چرا؟ مشکل کجاست و راه حلش؟ مزیت چاپ اینه که اعتبارش بیشتره ولی مزیت اینجا نوشتن اینه که همه می‌تونن بخونن.
2- تا حالا برای نوشتن با مشکل مواجه شدید؟ چه مشکلی؟ راه حلش؟ مشکل نداشتن منبع برای تحقیق در مورد بعضی مطالب واقعا نمی دونم راه حلش چیه.
3- چقدر نظر خواننده براتون مهمه؟ چرا؟ خیلی مهمه ولی هر کسی سلیقه ای داره نپسندید باز هم قابل احترامه. این نظر خواننده‎هاست که نویسنده رو تشویق می کنه و باعث رشدش میشه.
4- به عنوان یه نویسنده همکاران...

امضا : Azadeh✿