نقد همراه نقد همراه رمان ماه بیدار است|-mhds.maz/توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع GHAZAL NAROEE
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 236
  • کاربران تگ شده هیچ

GHAZAL NAROEE

مدیر بازنشسته + نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
8/7/18
ارسالی‌ها
3,051
پسندها
55,607
امتیازها
69,173
مدال‌ها
41
سطح
38

• نویسنده موضوع
558905_42a0970b60d7650602b1434ac66ed992.jpg
با سلام خدمت نویسنده عزیز!
"نقد بی کینه دیگران بر کار ما پاداشی است که ارزش آن را باید دانست"
رمان «ماه بیدار است» بر اساس تعداد پست‌های صلاح دیده شده توسط مدیر مربوط، توسط شورای انجمن یک رمان، بر اساس اصول و پیشنهاداتی برای درخشیدن شما نویسنده عزیز نقد گردیده است.
لطفا دو هفته صبر کنید تا تعداد پست مشخصی از رمان شما نقد همراه شود.
پس از مطالعه نقدها، موظفید رمان خود را ویرایش کنید.
اگر سوالی در زمینه رمان‌نویسی و چگونگی تغییر رمانتان داشتید می‌توانید در همین تاپیک از منتقد همراه خود سوالاتتان را شرح دهید.
همچنین قبل از هر ویرایش اساسی از جمله...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : GHAZAL NAROEE

Niyosha22

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

نقد همراه رمان ماه بیدار است | توسط شورای نقد
پست#۳
تیک‌تاک ساعت(،) به آتریسا یادآوری می‌کرد که امشب برای بیدار بودن زیاده روی کرده و باید بره توی تخت خوابش و یه خواب آسوده داشته باشه(.) به دور از هر مشغله‌ای(؛) اما لجوجانه ازپنجره(از پنجره) به ماه خیره‌شده بود؛(جای نقطه ویرگول، نقطه مناسب‌تره) انگار که یه نیرویی اون رو به سمت ماه می‌کشوند. (آغاز برای یه رمان فانتزی زیاد جذب کننده به نظر نمیاد و پیشنهاد می‌کنم با توصیفات مبهم‌تر این آغاز رو...

امضا : Niyosha22
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] Mr_ARMAN

Niyosha22

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

پست#۴
با بهت داشتم اطرافم رو نگاه می‌کردم(نقطه) من روی(روی آسمان؟ بهتره بنویسید توی یا در آسمان) آسمان بودم(!) کنار ابرها! همون ابرهایی که توی بچگی آرزو داشتم لمسشون کنم! و(واو رو حذف کنید!) الان چه راحت آرزوم به حقیقت پیوسته شده(افعال ماضی و مضارع رو قاطی نکنید، رمان یا باید در گذشته باشه یا در حال! دستم به یه شئ داغ خورد و برگشتم که یک ستاره کوچولو و بانمکی رو دیدم، تاخواستم بغلش کنم در رفت.(توصیف احساساتی مثل بهت و تعجب و حتی ترس یا لذت...

• Like

Niyosha22

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

پست#۵
با بازگشت ریموس به کنار آتریشا ( تلقینی بود که ملانا بانو در گوش ریموس خوانده بود)به‌خاطر کودکی بود که قرار بود جهان را عوض کند! جهانی که تمامی مردم با هم در جنگ و ستیز خواهند بود و خوبی دیگر در دنیا وجود ندارد و تنها و تنها به دست نور کامل کننده‌ ماه است، که خوبی را به دنیا باز می‌گرداند و اون تو هستی!(لحن محاوره و ادبی قاطی شده، لطفا یا کل دیالوگ‌ها رو محاوره‌ای بکنید و یا ادبی!)
باز هم دیالوگ پشت دیالوگ! بدون هیچ توصیف و یا منولوگی، دیالوگ ها و منولوگ‌ها باید یکسان باشند! توصیف حالات و احساس در این قسمت خیلی مهمه!

- من؟ نمنه؟ من هنر کنم بتونم کارهای خودم رو بکنم؛ حالا شاید دارم میگم...

• Like
عقب
بالا