نقد دلنوشته نقد دلنوشته خاطرات فردا | mehrabi83 کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع Sama_Shams
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 365
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Sama_Shams

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
30/5/18
ارسالی‌ها
1,051
پسندها
13,824
امتیازها
34,373
مدال‌ها
17
سطح
19

• نویسنده موضوع
•|• بسم الله الرحمن الرحیم •|•

باعرض سلام.

باتشکر از نقد پذیری شما نویسنده‌ی عزیز
لازم به ذکر است که:
پس از نقد، روی دلنوشته‌ی شما نظارت خواهد شد و در صورت عدم توجه به حرف‌ها و راهنمایی‌های منتقد، با درخواست‌های نقد بعدی شما، موافقت نخواهد شد!
نقدها در کمال انصاف...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Sama_Shams

AYDA HOSSINY

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
25/5/19
ارسالی‌ها
748
پسندها
39,021
امتیازها
58,773
مدال‌ها
22
سطح
33

نقد دل نوشته ی خاطرات فردا
نقد کلی:
دل نوشته های شما بسیار جذاب و زیبا بودند. گرچه اکثر انها به نظر یکی می امدند؛ اما درواقع با تفاوت هایی ظریف و برنامه ریزی شده از یکدیگر متمایز می شدند. احساسات در انها نقش عمده ای نداشت اما من غم و حسرت را میان جملاتتان می دیدم.
کلماتی که غالبا از انها استفاده کرده بودید: دیروز، امروز، فردا، زندگی، روزگار و خاطرات بودند و متن های شما کلمات انچنان متنوعی نداشتند؛ اما از نظر من یکی از نکات مثبت دل نوشته ی شما همین بود. این عمل که بسیار سخت است، یعنی ساخت یک متن جدید با همان کلمات ثابت می تواند باعث جذابیت کلی دل نوشته شود و من این مورد را پسندیدم.
میزان تاثیرگذاری و جذابیت متن شما خوب بود. همانطور که گفتم دل نوشته های شما غالبا بر طی مظمون" در گذشته...

امضا : AYDA HOSSINY
  • Love
واکنش‌ها[ی پسندها] mehrabi83

R.FANAYI

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
22/6/19
ارسالی‌ها
1,902
پسندها
32,484
امتیازها
64,873
مدال‌ها
36
سطح
33

نام دلنوشته:
عنوان شامل یک ترکیب دو کلمه‌ای از دو کلمه‌یِ "خاطرات" و "فردا" بود، که با استفاده از حرفِ ربطِ " ِ " معنا پیدا کرده و قابل تفصیر شده بود. عنوان محتوایی ملموس کننده دارد، در حقیقت نویسنده با این عنوان اشاره به خاطراتی کرده که هنوز شکل نگرفته؛ هنگام رو به رو شدن با این عنوان خواننده در سرش کند و کاو می‌کند که چطور نویسنده در رابطه با خاطراتی نوشته که هنوز شکل نگرفته و به عنوان خاطره در سر شخصی ثبت نشده؟!
ابهام برانگیز بودن عنوان قابلیت ترغیب خواننده‌گان را با خود به همراه داشت. عنوان منتخب از دید نویسنده شامل پوئن‌هایی مثبت چون به دور بودن از کلیشه بود. کلمه‌یِ خاطرات در حقیقت کلمه‌ای کلیشه‌ایست امّا با توجه به ترکیب شدنش با کلمه‌ی فردا و ساخت یک ترکیب ابهام برانگیز که...

• Love
واکنش‌ها[ی پسندها] mehrabi83
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.