گفتمان‌آزاد گفتمان آزاد رمان بی‌شعوران | فاطمه پناهی(Niyosha22) کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع Niyosha22
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 15
  • بازدیدها 647
  • کاربران تگ شده هیچ

الهه یخی

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
2/2/21
ارسالی‌ها
213
پسندها
4,181
امتیازها
39,673
مدال‌ها
19
سطح
24

سلام نویسنده‌ی عزیز؛ خسته نباشید
نقد جهت هم‌خوانی رمان
رمان بی‌شعوران رو دوست داشتم و قلم روانی داره. روند رمان نه خیلی کند و نه تند بود. معمولی و دلنشین. کلمات به زیبایی و جای درست خودشون استفاده شده بودن.
از خوندن تک‌تک دیالوگ‌ها خیلی لذت بردم. می‌شه گفت بهترین دیالوگ‌ها برای هر شخصیت در نظر گرفته شده بود.
شخصیت پردازیتون عالی و فضاسازیتون زیبا بود.
پارت‌های اواخر بار احساسی رمان بیش‌تر شده بود و برخلاف اوایل رمان که یه حرص خفته نسبت به تیموتی داشتم، جاش رو به دل‌سوزی داد. با این‌که مغرور بود؛ اما باطنش غم داشت. این که مجبوره با قاتل خانواده‌اش زندگی کنه چون قدرت کافی نداره، دردناکه.
تیلور هم به خوبی احساس سردی رفتارش رو به خواننده منتقل می‌کرد. خلاصه این‌که خیلی دوستش می‌دارم :405:

امضا : الهه یخی

Maraly0_0.r

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
26/5/20
ارسالی‌ها
246
پسندها
1,447
امتیازها
10,013
مدال‌ها
10
سطح
9

سلام واقعا رمانت خیلی خوبه و خیلی توصیف های عالی داری و قلمت خیلی خوبه و اینکه منتظر ادامه رمانت هستم!
«نقد جهت همخوانی رمان»

Agust D

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
12/9/19
ارسالی‌ها
1,370
پسندها
5,735
امتیازها
24,673
مدال‌ها
21
سطح
12

سلام عرض می شود به نویسنده عزیز
نقد جهت هم خوانی رمان
خب باید بگم به شخصه وقتی دارم رمان می‌خونم دوتا چیز به شدت واسم مهمه یکی شروع داستان که به نظرم واقعا خوب بود و آدم رو ترغیب می‌کرد تا بقیه داستان رو بخونه و یکی هم توصیف حالات اشخاص و ویژگی مکان‌ها که از این لحاظ هم من خیلی با رمان ارتباط گرفتم.
در کل فراز و فرود داستان رو دوست داشتم که نشان از قلم پخته ایشون هست
موفق باشید :flowersmile:

امضا : Agust D

Najva❁

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/4/17
ارسالی‌ها
3,271
پسندها
36,640
امتیازها
69,173
مدال‌ها
40
سطح
33

سلام و خسته نباشید به نویسنده‌ی دوست‌داشتنی

حقیقتا در ابتدا که عنوان رمان به چشم میخوره و بعد ژانر جنایی تنگ اون، کمی مبهم در نظر خواننده به نظر میاد؛ که البته این ابهام بلافاصله با خوندن خلاصه و اغاز رمان برطرف میشه
رمان همونطور که ازش انتظار میرفت یه شروع هیجان انگیز و مطابق فضای ژانر به نمایش گذاشت و باعث شد بدون اینکه در نظر داشته باشم برای همخوانی رمان رو مطالعه می‌کنم، بلکه از روی کنجکاوی ادامه بدم!
یه نکته‌ی بارز دیگه توی رمان شخصیت تیلوره
تیلور به هیچ‌وقت شخصیتی که به طور معمول بین کرکترهای اصلی رمان‌های جنایی رایجه رو نداشت؛ بلکه در کل یه شخصیت خونسرد و جالبی به رخ میذاشت که ادم لذت میبرد. شغلش، علاقه‌ش به فوتبال، ری اکشناش...همه و همه جالب و متمایز بودن و قدرت...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Najva❁

KiyaraSh

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/2/21
ارسالی‌ها
273
پسندها
6,910
امتیازها
21,013
مدال‌ها
11
سطح
11

عرض سلام و خسته نباشید به نویسنده‌ی توانا
خوشحالم که برای همخوانی رمان، رمانتون رو مطالعه کردم
هرچند که هنوز حدود ده صفحه دیگه باقی مونده اما تا همینجا هم میشه به محشر بودن قلم و ایده‌ی خلاقانه‌تون و از همه مهم‌تر شخصیت های خلاقانه‌ترتون پی برد!
رز و حرکات عشوه‌گونه‌ش و جرج و رفتارهای سردش و ریچارد که از نظرم خیلی رو اعصابه و از همه مهم‌تر تیلور اسمیت یکی از دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌هایی بود که بین رمان‌های جنایی شاهدش بودم. جذابیتش برای مخاطب به خاطر رفتار و کردار متفاوتشه و دلیل اصلیش هم این هست که مثل شخصیت‌های اصلي رمان‌های جنایی کلیشه‌ای نیست
صحنه‌پردازی‌ رمانتون درست مناسب یک رمان با ژانر جنایی و معمایی بود. صحنه‌هایی که تیلور رو در مقابل تیموتی یا اون مردِ تعقیب کننده که موهای...

امضا : KiyaraSh

DELNAZ_N (TARANEH)

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
25/3/21
ارسالی‌ها
1,652
پسندها
13,040
امتیازها
35,373
مدال‌ها
17
سطح
20

عنوان:
"بیشعوران" یک واژه جمع است. امّا جذابیت خودش رو داراست و تا حدودی از کلیشه‌ای بودن، به دور است.

مقدمه:
مقدمه رمان، در یه کلمه می‌تونم بگم فوق‌العاده بود!
جزو اوّلین مقدمه‌هایی بود که به شدّت من رو جذب کرد.

خلاصه:
خلاصه رمان مرتبط با داستان بود و به اندازه توضیح داده شد بود. امّا من دوست داشتم کمی هیجان بیشتری در خلاصه وجود داشته باشه.

ژانر:
ژانر رمان جنایی، معمایی بود که کاملاً در رمان مشخص بود و نویسنده هیچ‌گونه کمبودی در این بخش به وجود نیاورده بود.

شخصیت پردازی و توصیف حالات:
نویسنده در این بخش عملکرد مورد قبولی داشته چرا که به خوبی من تونستم با کارکتر اصلی که تیلور نام داشت، ارتباط برقرار کنم. توصیفات و صحنه‌پردازی هم فوق‌العاده...

آخرین ویرایش