شب نشینی شب نشینی با نویسنده افتخاری افسانه نوروزی | ویژه برنامه نوروزی انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع AMARGURA
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 87
  • بازدیدها 2,866
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Afsaneh.Norouzy

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
4,270
پسندها
100,299
امتیازها
74,373
مدال‌ها
52
سطح
43

تا حالا همسر یا خانوادت رمانهاتو خوندن؟
همسرم نه.
چون زمینه مطالعاتیشون بیشتر در حیطه کار هستاز خانواده هم خواهرم بله رمانام رو پابه پای من میخونن و ایراداشو بهم میگن

امضا : Afsaneh.Norouzy

sogol~R

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
31/5/20
ارسالی‌ها
860
پسندها
11,322
امتیازها
29,073
مدال‌ها
18
سطح
19

سلام عزیز

خواستم بدونم وقتی که جایی در پیرنگ داستان گیر می‌کنید چطوری می‌فهمید چطوری باید ادامه‌ش بدید؟
یه شخصیت‌پردازی خوب چه ویژگی‌ای داره؟
به نظر خودتون بهترین اثرتون چیه و چرا اون بهترینه؟
و چه چیزی باعث انگیزه برای پارت گذاشتن میشه؟ به نحوی رازتون چیه که خسته نمی‌شید؟

:610181-064beec23c2ab9fae36b67a1ed4b4f68: :flowersmile:

امضا : sogol~R

Afsaneh.Norouzy

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
4,270
پسندها
100,299
امتیازها
74,373
مدال‌ها
52
سطح
43

سلام افسانه بانو!
میشه چندتا کتابِ آموزش نویسندگی که خوب باشه رو معرفی کنید!
و اینکه بنظرتون توی نوشتن خلاصه نویسی به چه چیزی خیلی دقت کنیم؟ برای اینکه مخاطب با خوندنش جذب رمان بشه!
سلام عزیزم این پیامت رو امروز دیدم شرمنده بابت تاخیر در جواب ها در مورد کتاب آموزش نویسندگی من بهت توصیه می کنم حتماً کتاب های آموزش نویسندگی را مطالعه کن صرفنظر از اسم اون ها یا نویسنده شون که حالا می خواد خارجی باشه یا ایرانی باشه سعی کن توی بخش های مختلف کتاب های نویسندگی را مطالعه کنیم مثلا برای شخصیت پردازی جدا کتاب مطالعه کن برای به صحنه پردازی جدا کتاب مطالعه کن و همینطور تا الی آخر.

در مورد خلاصه نویسی من به نظرم خیلی وقتت رو روی خلاصه‌نویسی نذار...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] MELO

Afsaneh.Norouzy

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
4,270
پسندها
100,299
امتیازها
74,373
مدال‌ها
52
سطح
43

سلام عزیز

خواستم بدونم وقتی که جایی در پیرنگ داستان گیر می‌کنید چطوری می‌فهمید چطوری باید ادامه‌ش بدید؟
یه شخصیت‌پردازی خوب چه ویژگی‌ای داره؟
به نظر خودتون بهترین اثرتون چیه و چرا اون بهترینه؟
و چه چیزی باعث انگیزه برای پارت گذاشتن میشه؟ به نحوی رازتون چیه که خسته نمی‌شید؟

:610181-064beec23c2ab9fae36b67a1ed4b4f68: :flowersmile:
سلام عزیز دلم در مورد سوال اولت من همیشه کاری که می کنم اینه بر می گردم و از اول داستان رو برای خودم نقشه چینی می کنم و دوباره و دوباره گره ها رو برای خودم مشخص می کنم روش های باز شدن گره ها را برای خودم مشخص می کنم و همینطور که جلو میان کم‌کم مشخص میشه که من تو کجاست.

یه شخصیت خوب به شخصیت پردازی خوب و...

sogol~R

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
31/5/20
ارسالی‌ها
860
پسندها
11,322
امتیازها
29,073
مدال‌ها
18
سطح
19

سلام عزیز دلم در مورد سوال اولت من همیشه کاری که می کنم اینه بر می گردم و از اول داستان رو برای خودم نقشه چینی می کنم و دوباره و دوباره گره ها رو برای خودم مشخص می کنم روش های باز شدن گره ها را برای خودم مشخص می کنم و همینطور که جلو میان کم‌کم مشخص میشه که من تو کجاست.

یه شخصیت خوب به شخصیت پردازی خوب و اون برمیگرده یعنی زمانی که شما داری یک کتاب را مطالعه می کنی این قدر این شخصیت بهت نزدیک باشه انقدر اون شخصیتت رو بتونی درک کنی حتی کارهای غیر منطقیش رو.
اینقدر خو بگیری با همه کاراش با همه خوبی ها و بدی‌هاش که اصلاً حس کنی واقعا توی دنیای حقیقی اونو همون لحظه دیدی و به این میگن هنر شخصیت پردازی خوب

در مورد سوالت که پرسیده بودی...

امضا : sogol~R

Afsaneh.Norouzy

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
4,270
پسندها
100,299
امتیازها
74,373
مدال‌ها
52
سطح
43

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] sogol~R

نغمه سلیمانی

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
30/11/20
ارسالی‌ها
253
پسندها
7,801
امتیازها
21,133
مدال‌ها
13
سطح
12

سلام افسانه جان
من نمیدونستم این تاپیک فقط مخصوص عیده یا نه اما گفتم وقتی بسته نشده میتونم پیام بدم
چند تا سوال ازت داشتم ممنون میشم زحمت بکشی

1. به جز انجمن شما کدوم یکی از شبکه های مجازی رو برای نشر نوشته هامون پیشنهاد میکنید.. چون همونطور که بهتر میدونید تو انجمن قرار نیست تعداد زیادی مخاطب برای رمانمون وجود داشته باشه ولی از طرفی شبکه هایی مثل تلگرام هم تبادل های غیر اخلاقی میکنن و بعضیا مثل من شرایط تبادل با اون کانال ها رو ندارن از طرفی دیگه اینستاگرام هم خیلی به اندازه تلگرام شرایط مناسبی برای آپلود کردن پارت ها نداره بعد یکی دیگه از مشکلاتی هم که تلگرام داره اینه که فیلتر شده و دیگه بازدید ها ممکنه بالا نباشه

2. از نظر شما عنوان خوب رمان چه ویژگی هایی باید داشته باشه

3.شخصیت...

Afsaneh.Norouzy

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
4,270
پسندها
100,299
امتیازها
74,373
مدال‌ها
52
سطح
43

سلام افسانه جان
من نمیدونستم این تاپیک فقط مخصوص عیده یا نه اما گفتم وقتی بسته نشده میتونم پیام بدم
چند تا سوال ازت داشتم ممنون میشم زحمت بکشی

1. به جز انجمن شما کدوم یکی از شبکه های مجازی رو برای نشر نوشته هامون پیشنهاد میکنید.. چون همونطور که بهتر میدونید تو انجمن قرار نیست تعداد زیادی مخاطب برای رمانمون وجود داشته باشه ولی از طرفی شبکه هایی مثل تلگرام هم تبادل های غیر اخلاقی میکنن و بعضیا مثل من شرایط تبادل با اون کانال ها رو ندارن از طرفی دیگه اینستاگرام هم خیلی به اندازه تلگرام شرایط مناسبی برای آپلود کردن پارت ها نداره بعد یکی دیگه از مشکلاتی هم که تلگرام داره اینه که فیلتر شده و دیگه بازدید ها ممکنه بالا نباشه

2. از نظر شما...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.