شب نشینی شب نشینی با نویسنده افتخاری سمیه رضایی(گندم) | ویژه برنامه نوروزی انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع AMARGURA
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 32
  • بازدیدها 1,463
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

سمیه رضایی(گندم)

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
26/11/20
ارسالی‌ها
302
پسندها
3,100
امتیازها
16,633
مدال‌ها
18
سطح
12

سلام عزیز

خواستم بدونم وقتی که جایی در پیرنگ داستان گیر می‌کنید چطوری می‌فهمید چطوری باید ادامه‌ش بدید؟
یه شخصیت‌پردازی خوب چه ویژگی‌ای داره؟
از نظر خودتون بهترین اثرتون چیه و چرا اون بهتره؟

:610181-064beec23c2ab9fae36b67a1ed4b4f68: :flowersmile:
سلام جانا
من پلات نمی‌بندم. نه اینکه نخوام، حقیقتا فکر می‌کنم که بستن پلات دست و پام رو می‌بنده و انرژیم رو می‌گیره.‌ معمولا با یک کلیت شروع می‌کنم و جزئیات در خلل داستان خودشون میان اما گاهی شده که به دو راهی برسم یا دقیقا ندونم که قراره داستان رو چطور پیش ببرم، در این مواقع به ذهنم استراحت میدم و حتی ممکنه چند روزی از نوشتن فاصله بگیرم. فیلم می‌بینم، کتاب می‌خونم و موسیقی گوش میدم تا...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : سمیه رضایی(گندم)

sogol~R

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
31/5/20
ارسالی‌ها
860
پسندها
11,322
امتیازها
29,073
مدال‌ها
18
سطح
19

سلام جانا
من پلات نمی‌بندم. نه اینکه نخوام، حقیقتا فکر می‌کنم که بستن پلات دست و پام رو می‌بنده و انرژیم رو می‌گیره.‌ معمولا با یک کلیت شروع می‌کنم و جزئیات در خلل داستان خودشون میان اما گاهی شده که به دو راهی برسم یا دقیقا ندونم که قراره داستان رو چطور پیش ببرم، در این مواقع به ذهنم استراحت میدم و حتی ممکنه چند روزی از نوشتن فاصله بگیرم. فیلم می‌بینم، کتاب می‌خونم و موسیقی گوش میدم تا ذهنم آزاد باشه.
شخصیت پردازی خوب یعنی اینکه آدم‌های قصه کپی از هم یا نزدیک به هم نباشن. هر کاراکتر، ویژگی‌های ظاهری و اخلاقی، لحن صحبت و تکه کلام خاص خودش رو داشته باشه. حالات و واکنش‌هاش به هنگام مواجه شدن با رویداد‌های مختلف متمایز با دیگران باشه و...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : sogol~R

mel mel

هنرمند انجمن + کاربر فعال سرگرمی
هنرمند انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2/6/20
ارسالی‌ها
3,153
پسندها
39,283
امتیازها
69,173
مدال‌ها
28
سطح
33

سلام نویسنده عزیز
سوالم اینه که قرارداد بستن با انتشارات به چه صورته؟همینطور چطور میشه مجوز چاپ کتاب گرفت؟

آخرین ویرایش
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.