شب نشینی شب نشینی با نویسنده برتر آرزو توکلی | ویژه برنامه نوروزی انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع AMARGURA
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 30
  • بازدیدها 1,143
  • کاربران تگ شده هیچ

A.TAVAKOLI❁

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
14/5/18
ارسالی‌ها
4,863
پسندها
92,101
امتیازها
77,384
مدال‌ها
53
سطح
43

• مدیرکل
سلام عیدتون مبارک❤
بنظرتون کدوم ژانر بیشتر مخاطب رو جذب میکنه و اگه مقدممون زیاد با اصل داستان ربطی نداشته باشه خلا توی رمان ایجاد میکنه یا خیر؟
سلام. متشکر عید شما هم مبارک

این قابل مقایسه نیست اما ژانر عاشقانه، اجتماعی بازخورد بالایی داره، اما باز هم میگم هر ژانری طرفدار خودش رو داره.

نه مقدمه یه رکن خارجی و فرعی برای داستانه که حتی حضورش هم الزام نیست. یک پیش زمینه کلیه

امضا : A.TAVAKOLI❁

Death Stalker

میم‌ساز انجمن + نویسنده انجمن
هنرمند انجمن
تاریخ ثبت‌نام
4/9/20
ارسالی‌ها
5,143
پسندها
155,280
امتیازها
80,673
مدال‌ها
30
سطح
43

سلام خسته نباشید!
به نظر شما نویسندگی باید به عنوان یه شغل اصلی که مهم‌ترین درآمد زندگی هست شناخته بشه یا فقط یه سرگرمیه تا آدم بتونه تخیلات و احساساتشو روی کاغذ بنویسه؟!
و آیا درسته که به دلیل نبود پول و امکانات کافی نویسندگی رو کنار گذاشت؟!

امضا : Death Stalker

ADLAYD

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
28/5/20
ارسالی‌ها
1,578
پسندها
10,933
امتیازها
31,873
مدال‌ها
21
سطح
20

سلام بانو، متشکر، همچنین عزیزم. پردازش ایده به خیلی چیزها بستگی داره. شما می‌تونی یه ایده کاملا سطحی انتخاب کنی اما اتفاقاتی که درش دخیل میشه، نوع شخصیت پردازی شما و همچنین قلم شما اون ایده رو پرورش بده.
پردازش ایده از تمام ارکان رمان و اتفاقات نشات میگیره.

منظورتون رو از وسواس فکری متوجه نشدم
خیلی ممنون از شما،‌ برای توصیه خوبتون.‌ حتما به کار می‌گیرم.‌
منظورم از وسواس فکری این بود که مثلا ایده توی ذهن نویسنده شکل می‌گیره،‌ بعدش به روی کاغذ میاره،‌ اما مدام با خودش میگه که اگر ایده بد باشه چی میشه؟ اگر توصیفات به اندازه کافی خوب نباشه چی؟‌ اصلا من برای چی مینویسم و... دیگه نمیتونه...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : ADLAYD

Deejavu

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
27/3/21
ارسالی‌ها
195
پسندها
1,010
امتیازها
6,613
مدال‌ها
8
سطح
9

سلام. متشکر عید شما هم مبارک

این قابل مقایسه نیست اما ژانر عاشقانه، اجتماعی بازخورد بالایی داره، اما باز هم میگم هر ژانری طرفدار خودش رو داره.

نه مقدمه یه رکن خارجی و فرعی برای داستانه که حتی حضورش هم الزام نیست. یک پیش زمینه کلیه
مچکرم از کمکتون❤

امضا : Deejavu

A.TAVAKOLI❁

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
14/5/18
ارسالی‌ها
4,863
پسندها
92,101
امتیازها
77,384
مدال‌ها
53
سطح
43

• مدیرکل
سلام بر گوگولی جانم!
توی پردازش ایده چیکار کنم‌ که بهتر شه؟
و توی توصیفات چطور ملموس بودنش رو قشنگ‌تر‌ جلوه بدم؟
برای ادامه‌ی دادن رمان گاهی دلسرد می‌شم و حتی تصور چاپ و تگ ویژه هم نمی‌تونه دلگرم و پرانگیزه‌م‌ کنه. راهی به ذهنت نمی‌رسه که بهتره چیکار کنم؟
اغلب برای ادامه‌ی رمان ایده کم میارم. نمی‌دونم چیکار‌کنم و اتفاق بعدی چی بشه و گاهی احساس می‌کنم کلیشه‌ای شده. ممنونم اگه توی این زمینه بهم کمک کنی.
سلام بانو
سعی کن اتفاقات جدید، شغل‌های جدید، حس‌های جدید و قلم پخته رو دخیل کنی. حواست رو به تئوری نقد جمع کن، یعنی مسائل پردازش شخصیت و توصیف و حس رو تمرکز کن، اتفاقات که جدید باشن ایده هر چیزی که باشه دلچسب میشه،...

A.TAVAKOLI❁

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
14/5/18
ارسالی‌ها
4,863
پسندها
92,101
امتیازها
77,384
مدال‌ها
53
سطح
43

• مدیرکل
سلام
عیدتون مبارک
ببخشید اولین کارتون چی بود و سختیاش چطوری بود براتون؟
سلام، ممنون عید شما هم مبارک.
در واقع کار اول من اصلا برام سخت نبود. چون کلاً دست بردم و خیلی سر سری نوشتم به عبارتی با نوشتن آشنا نبودم. اما وقتی کم‌کم با همه چیز آشنا شدم کمی به مراتب سخت.تر شد چون توقعم از خودم بالاتر رفت. دانش نوشتن رو کسب کنید.

A.TAVAKOLI❁

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
14/5/18
ارسالی‌ها
4,863
پسندها
92,101
امتیازها
77,384
مدال‌ها
53
سطح
43

• مدیرکل
سلام خسته نباشید!
به نظر شما نویسندگی باید به عنوان یه شغل اصلی که مهم‌ترین درآمد زندگی هست شناخته بشه یا فقط یه سرگرمیه تا آدم بتونه تخیلات و احساساتشو روی کاغذ بنویسه؟!
و آیا درسته که به دلیل نبود پول و امکانات کافی نویسندگی رو کنار گذاشت؟!
سلام. متشکر و همچنین.
به نظر من نویسندگی یه هنره که میشه همزمان هم ازش لذت برد و هم به عنوان منبع درآمد لحاظ کرد. اینکه صرفا برای درآمد باشه اصلا ممکن نیست، چون شما باید اول حس خوب نوشتنو خلق کردن رو حس کنید و مادیات در هنر جایی نداره.
نوشتن نیاز به پول و امکانات نداره، روی کاغذ کاهی هم میشه نوشت! اگر نشد در ذهن هم میشه نوشت. نوشتن وابسته به فیزیک و...

A.TAVAKOLI❁

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
14/5/18
ارسالی‌ها
4,863
پسندها
92,101
امتیازها
77,384
مدال‌ها
53
سطح
43

• مدیرکل

A.TAVAKOLI❁

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
14/5/18
ارسالی‌ها
4,863
پسندها
92,101
امتیازها
77,384
مدال‌ها
53
سطح
43

• مدیرکل
خیلی ممنون از شما،‌ برای توصیه خوبتون.‌ حتما به کار می‌گیرم.‌
منظورم از وسواس فکری این بود که مثلا ایده توی ذهن نویسنده شکل می‌گیره،‌ بعدش به روی کاغذ میاره،‌ اما مدام با خودش میگه که اگر ایده بد باشه چی میشه؟ اگر توصیفات به اندازه کافی خوب نباشه چی؟‌ اصلا من برای چی مینویسم و... دیگه نمیتونه بنویسد.
شده با این سوالات رو به رو بشید؟ اگر تجربه‌اش کردید،‌ ممنون میشم یه توضیحی درباره‌اش بدید.‌ ممنون از لطف و محبت بی‌پایانتون. :402:
ببین فاطمه جان، شما ایده ذهنت رو آوردی و نوشتی، خب اگه موفق نشی مگه چی میشه؟ جز اینکه به تجربه‌ت اضافه مبشه؟ همیشه به این فکر کن که شکست یا خوب نبودن عامل سرافکندگی...

ADLAYD

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
28/5/20
ارسالی‌ها
1,578
پسندها
10,933
امتیازها
31,873
مدال‌ها
21
سطح
20

ببین فاطمه جان، شما ایده ذهنت رو آوردی و نوشتی، خب اگه موفق نشی مگه چی میشه؟ جز اینکه به تجربه‌ت اضافه مبشه؟ همیشه به این فکر کن که شکست یا خوب نبودن عامل سرافکندگی نیست، بلکه باعث پیشرفته، به نظرم وقتی به این وسواس فکری رسیدی، اول از همه سعی کن به یه نتیجه قاطع برسی که آیا میل به ادامه داری یا خیر، بی میل بودن قلم رو بی حس می‌کنه، دوم، تو داری برای خودت و برای کسایی که قبولت دارن می‌نویسی، قطعاً هرچی بنویسی قوی‌تر میشی و پله به پله پیشرفت می‌کنی. پس تصمیم قاطع بگیر و احساسات رو فقط در خس خوب دخیل کن.
خیلی ممنونم آرزو جان.‌ 790392_ec51a658adf9378f82028db723cc9940.gif

امضا : ADLAYD