احکام‌اهل‌تسنن قبر فاطمه رضی الله عنها کجاست؟ و چطور رحلت فرمودند؟

• نویسنده موضوع Najva❁
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 36
  • بازدیدها 1,403
  • کاربران تگ شده هیچ

Najva❁

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/4/17
ارسالی‌ها
3,271
پسندها
36,651
امتیازها
69,173
مدال‌ها
40
سطح
33

• نویسنده موضوع
این بحث خیلی پیچیده ست...
ولی اولا: شهادت حضرت زهرا علیها السلام، یه امر کاملا محرز هست که از ائمه معصومین نقل شده. درنتیجه قطعا ایشون شهید شدند و این شهادت چیزی نیست که اخیرا روش ادعا شده باشه.
دوم: بنده به اعتقادات شما به عنوان یک هموطن اهل سنت کاملا احترام میذارم. قطعا این بحث از بحث‌های تفرقه برانگیز بین شیعه و سنی بوده و بهتره که وقتی وارد این بحث میشیم، منصفانه و به دور از تعصبات وارد بشیم تا به یه نتیجه درست و واقعی برسیم.
سوم: وقایع بعد از شهادت پیامبر اکرم، وقایع بسیار پیچیده ای هست. اما بنده در بحث ها دیدم که گویا این وقایع یکم با هم قاطی شدن و گویا به تقدم و تاخر تاریخی اونها دقت نکردید. لطفا این وقایع رو دوباره، با دقت و با...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Najva❁

فاطمه شکیبا

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/9/18
ارسالی‌ها
2,022
پسندها
12,345
امتیازها
38,673
مدال‌ها
21
سطح
20

یک سرچ خالی کافیست تا سیلی از چنین پیام‌هایی براتون بیاد چرا؟ چونکه تو یک کشور با مذهب رسمی شیعه زندگی میکنیم مسلمه که تریبون و رسانه در انحصار نویسندگان عمدتا شیعه‌ست و مطالبی از این دست برای شما در رسانه به وفور پیدا میشه. جز روایات اهل سنتی که به نفع چنین نویسندگانیه، شما میان اهل تسنن زندگی کردید؟ کتاب‌ها و احادیثمون رو مطالعه کردین؟
ببینید عزیز، منظور شما رو متوجهم. ولی برای پی بردن به حقیقت تاریخ، سرچ کافی نیست. منابع کافی در اختیار ما هست تا به حقیقت برسیم. شاید بخاطر اکثریت شیعه در ایران، رسانه ها بیشتر در اختیار علمای شیعه باشه؛ اما کسی مانع من و شما نیست که روی منابع اهل سنت و اهل تشیع مطالعه کنیم.

همونطور که شما به عنوان یه...

امضا : فاطمه شکیبا

Najva❁

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/4/17
ارسالی‌ها
3,271
پسندها
36,651
امتیازها
69,173
مدال‌ها
40
سطح
33

• نویسنده موضوع
ببینید عزیز، منظور شما رو متوجهم. ولی برای پی بردن به حقیقت تاریخ، سرچ کافی نیست. منابع کافی در اختیار ما هست تا به حقیقت برسیم. شاید بخاطر اکثریت شیعه در ایران، رسانه ها بیشتر در اختیار علمای شیعه باشه؛ اما کسی مانع من و شما نیست که روی منابع اهل سنت و اهل تشیع مطالعه کنیم.

همونطور که شما به عنوان یه هموطن اهل سنت، با عقاید اهل سنت بزرگ شدید و نسبت به عقایدتون تعلق خاطر دارید، که این هم کاملا برای من قابل درک و پذیرش هست، منم به عنوان یک شیعه، همین احساس رو دارم و از کودکی، با عقاید شیعه بزرگ شدم؛ و دقیقا برعکس شما، به من گفتن که ماجرای شهادت حضرت زهرا راسته. ما اگر بخوایم اینطور صحبت کنیم به جایی نمی رسیم و فقط باعث ناراحتی همدیگه...

امضا : Najva❁

Healer

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
18/5/21
ارسالی‌ها
5
پسندها
18
امتیازها
33
سطح
0

لگد زدن عمر به حضرت زهرا (سلام الله علیها) و شهادت حضرت محسن (علیه السلام)
(مصادر اهل سنت)

▪️ علامه شمس الدين ذهبي در سير اعلام النبلاء و ميزان الإعتدال و حافظ ابن حجر عسقلاني در لسان الميزان به نقل از ابن أبي دارم مينويسند:
«إنّ عمر رفس فاطمة حتّي أسقطت بمحسن.»
«عمر به فاطمه لگد زد كه سبب سقط محسن گرديد.»

ميزان الاعتدال في نقد الرجال ج١، ص٢٨٣
ابن أبی دارم در کتاب «میزان الاعتدال»:

«احمد بن محمّد» معروف به «ابن ابی دارم»، محدث کوفی (متوفای سال 357)، کسی که محمّد بن أحمد بن حماد کوفی درباره او می گوید: «کان مستقیم الأمر، عامة دهره»: او در سراسر عمر خود پوینده راه راست بود.

با توجه به این موقعیت، نقل می کند که در محضر او این خبر خوانده شد: عمر لگدی بر فاطمه زد و او فرزندی که در...

Healer

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
18/5/21
ارسالی‌ها
5
پسندها
18
امتیازها
33
سطح
0

مسعودی عالم و مورخ نامی شافعی مذهب پیرامون هجوم به خانه حضرت زهرا سلام الله علیها و آتش زدن منزل ایشان چنین می‌نویسد:

فوجهوا إلى منزله فهجموا علیه وأحرقوا بابه ، واستخرجوه منه کرها ، وضغطوا سیدة النساء بالباب ، حتى أسقطت محسنا.

آنگاه آن مردم (پیروان سقیفه) متوجه منزل علی علیه السلام شده و بر ایشان هجوم بردند، درب خانه او را سوزاندند، و ایشان را بدون رضایت او از منزل خارج کردند، فاطمه زهرا را به وسیله درب طورى فشردند که محسن خود را سقط کرد...

اثبات الوصیة، تالیف مسعودی، صفحه ۱۵۴-۱۵۵

Healer

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
18/5/21
ارسالی‌ها
5
پسندها
18
امتیازها
33
سطح
0

حتی ابن تیمیه اعتراف به صحت هجوم می کند البته سعی می کند توجیه نامرتبطی کند

✍️ ابن‌تیمیه می‌نویسد:

وغَايَةُ مَا يُقَالُ: إِنَّهُ كَبَسَ الْبَيْتَ لِيَنْظُرَ هَلْ فِيهِ شَيْءٌ مِنْ مَالِ اللَّهِ الَّذِي يُقَسِّمُهُ، وَأَنْ يُعْطِيَهُ لِمُسْتَحِقِّهِ، ثُمَّ رَأَى أَنَّهُ لَوْ تَرَكَهُ لَهُمْ لَجَازَ؛ فَإِنَّهُ يَجُوزُ أَنْ يُعْطِيَهُمْ مِنْ مَالِ الْفَيْءِ.

و نهایت چیزی که گفته می‌شود این است که او -ابوبکر- ناگهانی به خانهٔ فاطمه -علیها السّلام- هجوم برد تا ببیند چیزی از مال خدا که آن را تقسیم می‌کند -بیت المال- در آن جا وجود دارد یا خیر و آن مال را به مستحقش بپردازد!

منهاج السنة النبویة، جلد ٨، صفحه ۲۹١

آخرین ویرایش توسط مدیر

Healer

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
18/5/21
ارسالی‌ها
5
پسندها
18
امتیازها
33
سطح
0

سلام عليكم
اینجا احکام أهل تسنن نشر داده ميشه
بنده هم برای کمک کتب و سخن علمای اهل سنت رو که بر طبق تاریخ هستش فرستادم
با تشکر

MOHAMMAD*N

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
28/3/20
ارسالی‌ها
76
پسندها
5,816
امتیازها
20,578
مدال‌ها
9
سطح
11

میشه یکم بیشتر در مورد این موضوع توضیح بدین؟
(صاحب تاپیک یا هر کی اطلاع داره)

امضا : MOHAMMAD*N

سروش73

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/9/18
ارسالی‌ها
40
پسندها
1,127
امتیازها
20,833
مدال‌ها
14
سطح
11

میشه یکم بیشتر در مورد این موضوع توضیح بدین؟
(صاحب تاپیک یا هر کی اطلاع داره)
سوال شیعه از برادران اهل تسنن اینه که چرا قبر تک دختر پیامبر مشخص نیست؟ چرا تشییع پیکرش شبانه و مخفی بود؟ چرا فاطمه ی زهرا دوست نداشت خلیفه ی اول و دوم و پیروانش تو تشییع اون حضور داشته باشند؟ چطور وقتی قبر خلیفه ی اول و دوم مشخصه اسلام دین قبر پرستی محسوب نمیشه ولی قبر فاطمه ی زهرا که به گفته ی قرآن و فریقین شان نزول سوره ی کوثر و آیه ی مباهله هست قبر پرستی محسوب میشه؟

MOHAMMAD*N

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
28/3/20
ارسالی‌ها
76
پسندها
5,816
امتیازها
20,578
مدال‌ها
9
سطح
11

سوال شیعه از برادران اهل تسنن اینه که چرا قبر تک دختر پیامبر مشخص نیست؟ چرا تشییع پیکرش شبانه و مخفی بود؟ چرا فاطمه ی زهرا دوست نداشت خلیفه ی اول و دوم و پیروانش تو تشییع اون حضور داشته باشند؟ چطور وقتی قبر خلیفه ی اول و دوم مشخصه اسلام دین قبر پرستی محسوب نمیشه ولی قبر فاطمه ی زهرا که به گفته ی قرآن و فریقین شان نزول سوره ی کوثر و آیه ی مباهله هست قبر پرستی محسوب میشه؟
حضرت فاطمه چرا کشته شد؟

امضا : MOHAMMAD*N

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 0, کاربر: 0, مهمان: 0)

عقب
بالا