مباحث متفرقه °•° عصرانه به صرف یک قاچ کتاب °•°

• نویسنده موضوع Najva❁
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 232
  • بازدیدها 8,097
  • کاربران تگ شده هیچ

Najva❁

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/4/17
ارسالی‌ها
3,271
پسندها
36,651
امتیازها
69,173
مدال‌ها
40
سطح
33

• نویسنده موضوع
تمام دلخوشی دنیای من به این است که ندانی و دوستت بدارم!
وقتی میفهمی و میرانی ام چیزی درون دلم فرو میریزد ... چیزی شبیه غرور!

بابا لنگ دراز عزیزم لطفا گاهی خودت را به نفهمیدن بزن و بگذار دوستت بدارم ... بعد از تو هیچکس الفبای روح و خطوط قلبم را نخواهد خواند ... نمیگذارم ... نمیخواهم ...!

بابا لنگ درازِ من همین که هستی دوستت دارم ... حتی سایه ات را که هرگز به آن نمیرسم!

برگرفته از کتاب "بابا لنگ دراز" | جین وبستر

امضا : Najva❁

ISET1

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/7/17
ارسالی‌ها
3,867
پسندها
14,690
امتیازها
61,873
مدال‌ها
19
سطح
24

محبوب من! دنیا آنقدر گل ندارد که در هر خانه حتی یک شاخه گل وجود داشته باشد. تو چگونه باغچه هایی پر از گل می خواهی؟

معشوق گفت: دنیا آنقدر گل دارد که در هرخانه، حتی باغچه ی پرگلی باشد. من زنی را می شناسم که روزی هزار گلایول از باغچه ی خانه اش می چیند و در گلدان هایی به بزرگی گلدسته های مسجدهای قدیمی می گذارد.

محبوب من! هم او باعث شده که گل برای همه کس نباشد. او، هزارخانه را بدون گل نگه می دارد تا هرروز هزار گلایول در گلدانهای خانه ی خود داشته باشد؛ اما تو، به من بگو، آن زن را دوست داری یا آن هزار خانه ی بدون گل را؟

+هیچکدام را. من فقط گل را دوست دارم.

رونوشت، بدون اصل | نادر ابراهیمی

ISET1

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/7/17
ارسالی‌ها
3,867
پسندها
14,690
امتیازها
61,873
مدال‌ها
19
سطح
24

عامه مردمان مشتاق دیدار انسان هایی بزرگند و اگر دقایقی چند از نزدیک، شاهزاده ای یا شهبانوی محبوبی، یا شاعر و حکیم و دانشمند بزرگی را ببینند یا با او صحبت کنند همه عمر از آن به افتخار یاد می کنند و اغلب آرزو دارند که ای کاش ما در زمان فلان حکیم یا شاعر یا قدیس یا پیامبر می بودیم و از نزدیک با او صحبت می داشتیم و گاه از رسیدن به حضور بزرگان با الفاظ پر شکوه مانند باریافتن و افتخار حضور داشتن یاد می کنند.

در حالی که انسان های بزرگ خود در آن اطاقک های کوچک که قفسه کتاب نام دارد در انتظار ایستاده اند تا به حضور هرکس که ایشان را راه دهد بار یابند و آدمیان اغلب به سبب اشتغالات باطل و ازدحام تعلقات خاکی فرصتی برای دیدار با ایشان ندارند. کتاب های خوب حاصل والاترین نقطه های عمر بزرگان جهان است...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

ISET1

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/7/17
ارسالی‌ها
3,867
پسندها
14,690
امتیازها
61,873
مدال‌ها
19
سطح
24

مرد گفت: بی تو مثل چشمه ای بی آبم. مثل پرنده ای هستم که نمی تواند آواز بخواند. همین طور مثل آهویی هستم که در تیررس شکارچی ست.

زن از ادبیات چیزی نمی دانست. دلش به حال مرد سوخت. کمی فکر کرد و گفت: همه چیز درست می شود! من یک روان پزشک خوب می شناسم...!

بخشکی شانس! | مینی مال های رسول یونان

ISET1

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/7/17
ارسالی‌ها
3,867
پسندها
14,690
امتیازها
61,873
مدال‌ها
19
سطح
24

اگر به آدم بزرگ ها بگویید من خانه قشنگی دیدم که با آجر قرمز ساخته شده بود، لب پنجره اش پر از گل های شمعدانی بود و روی بامش پر بود از کبوتر نمیتوانند زیبایی آن خانه را در ذهن خود مجسم کنند. باید به آدم بزرگ ها بگویید: خانه ای دیدم که صدهزار فرانک قیمت داشت در این صورت آن ها با صدای بلند خواهند گفت: وای چه خانه ی قشنگی بوده است.

شازده کوچولو | آنتوان دوسنت اگزوپری

رهای من

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
27/6/18
ارسالی‌ها
41
پسندها
248
امتیازها
1,003
مدال‌ها
2
سطح
2

محافظت بر وقت, حس احترامی نسبت به وقت ونسبت به کار ونسبت به افرادخود به خود در دلها ایجاد میکند, بر خلاف بی نظمی در آن, وقت وکار وانسانها همه را در انظار کوچک می کند

یاداشتهای استاد مطهری ج13/ص50

I'MAN

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
25/7/18
ارسالی‌ها
862
پسندها
23,302
امتیازها
47,073
مدال‌ها
6
سطح
0

• محروم
-وقتی چیزی مرا رنج می‌داد، درموردِ آن با هیچ‌کس حرفی نمی‌زدم. خودم در موردش فکر می‌کردم، به نتیجه می‌رسیدم و به تنهایی عمل می‌کردم. نه اینکه واقعا احساسِ تنهایی بکنم، نه، بلکه فکر می‌کردم که انسان‌ها، در آخر، باید خودشان، خودشان را نجات دهند.

#جنگل_نروژی
✍ #هاروکی_موراکامی

I'MAN

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
25/7/18
ارسالی‌ها
862
پسندها
23,302
امتیازها
47,073
مدال‌ها
6
سطح
0

• محروم
-زندگی همیشه اینگونه است؛ انسان منتظر کسی می‌ماند که هرگز نمی‌آید نخست سوءظن و تردید به سراغش می‌آید، سپس خشمگین می‌شود ولی پس از اینکه مدتی می‌اندیشد، به آرامش می‌رسد.

#هجوم_دوباره_مرگ
✍ #ژوزه_ساراماگو

I'MAN

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
25/7/18
ارسالی‌ها
862
پسندها
23,302
امتیازها
47,073
مدال‌ها
6
سطح
0

• محروم
-آدم‌ها علی‌رغم موفقیتشون خوشبخت نیستن. چون خوشبختیِ دیگران رو زندگی می‌کنن. خوشبختی از نظر سایرین!.

#یک_روز_قشنگ_بارانی
✍ #اریک_امانوئل_اشمیت

I'MAN

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
25/7/18
ارسالی‌ها
862
پسندها
23,302
امتیازها
47,073
مدال‌ها
6
سطح
0

• محروم
-خوشبختی از نگاهِ هرکسی معنایی متفاوت دارد اما از نظر من آدم‌هایی خوشبختند که عشق به موقع سراغشون بیاد…

#شهری_چون_بهشت
سیمین دانشور