متفرقه فرهنگ صحیح انجمن نشینی

• نویسنده موضوع FakhTeh
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 15
  • بازدیدها 1,971
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,941
پسندها
41,604
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
-بسم‌الله-

انجمن بخش پررنگی از زندگی خیلی از ماها رو تشکیل داده و طبیعتا ساعات بسیاری از روزمون رو درش صرف می‌کنیم.
به نوعی، انجمن جامعه‌ی کوچیکیه و در هر جامعه‌ای نیاز به فرهنگ‌سازی و رعایت یک‌سری موارد هست، و در این تاپیک به همین موارد می‌پردازیم.

توجه داشته باشید که فرهنگ‌سازی شما می‌بایست حتما درباره انجمن باشه.

توجه داشته باشید که به دنبال ناراحتی‌های پیش آمده و برای جلوگیری از اغتشاش و بحث مجدد،
۱. ارسال پست توسط مدیریت تالار انجام خواهد شد.
۲. شما همواره می‌تونید با مراجعه به خصوصی مدیریت، فرهنگی که دوست دارید ترویج داده بشه و درباره‌ش صحبت بشه رو به ما اطلاع بدید.
۳. برای حفظ آرامش و امنیت اشخاص، هویت افراد در نزد مدیریت محفوظ بوده و در...​
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : FakhTeh

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,941
پسندها
41,604
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل

پیام‌دادن بی‌دلیل بین پیام دو نفر،‌ در حالی که بحث به ما مربوط نیست کار مناسبی نیست.
این عمل ممکنه باعث ایجاد ناراحتی و ازدیاد اطلاعیه برای دیگران بشه.
همیشه می‌تونیم با نوشتن پیامی جدید در پروفایل شخص، صحبت کنیم.
این مورد می‌تونه درباره سوال کاربران در پروفایل مدیران هم صادق باشه.​

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,941
پسندها
41,604
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
کاملا مشخصه که زیاده‌روی در هر چیز به مذاق انسان خوش نمیاد. طبیعتا این مورد برای تبلیغات و یا لایک هم صدق می‌کنه.
این‌بار دوست دارم درباره تبلیغ صحبت کنم.
انجمن برای نوشتن تشکیل شده و نیاز به دیده شدن و خوندن، امری طبیعی و غیرقابل حذف در اونه؛ اما همه‌ی ما قبول داریم که ارسال یک لینک خالی به همراه پیامی با مضمون «خوشحال میشم بخونی» یا «این داستان واقعی‌ست!» یا... اصلا برای دیگران جذب‌کننده نیست؛ حتی برای خیلی از کاربران دریافت مقدار زیادی لینک در طول روز کسل‌‌کننده و آزاردهنده‌ست.
من درخواست توقف تبلیغ رو ندارم؛ اما پیشنهاد می‌کنم که به این شکل مخاطب جذب کنید:
۱. تبلیغی هوشمندانه کنید.
یک خلاصه‌ی جذاب و کنجکاو کننده و یا جمله‌ و شعری مرتبط، که...​

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,941
پسندها
41,604
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
انجمن میزبان اولین اثر نویسنده‌های زیادیه و طبیعیه که با آثار به اصطلاح سمی و یا دارای سطح کیفی کم زیادی مواجه بشیم.
خیلی بهتره که برای نظردهی درباره این رمان‌ها،‌ به جای فضاهای عمومی مثل چت‌باکس، تاپیک‌ها و یا پروفایل، از خصوصی نویسنده استفاده کنیم.
این‌کار نقد پذیری نویسنده رو بیشتر می‌کنه.
همچنین، استفاده از تکنیک ساندویچ خیلی کمک‌کننده می‌تونه باشه.
تعریف-انتقاد به همراه پیشنهاد-تعریف​

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,941
پسندها
41,604
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
احساس مسئولیت نسبت به خواننده ها و پارت گذاری منظم
وقتی شروع به نوشتن یه رمان کرده و اقدام به تبلیغ و نظرخواهی درباره‌ش می‌کنیم، باید حواس‌مون باشه که نسبت به زمان و احساس مخاطب مسئول هستیم.
باید به شعور مخاطبین احترام بگذاریم و علاوه بر پارت‌گذاری منظم، سعی کنیم سطح کیفی اثرمون رو هم بالا ببریم.
پیشنهاد من اینه که سعی کنید قبل از انتشار در انجمن رمان‌تون رو بنویسید. یا حداقل تعدادی پارت از قبل نوشته باشید.
اگر هم به‌دلایل مختلفی نتونستید مدتی پارت‌گذاری کنید، به خواننده‌ها اطلاع بدید.

پ.ن:‌ خودم نیاز به نصیحت داشتم:82:

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,941
پسندها
41,604
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
درسته که نام انجمن با رمان نویسی گره خورده و نبض اصلی‌ش هم در بخش کتاب می‌تپه؛ اما هیچ‌چیز نمی‌تونه منکر جذابیت بخش ادبیات باشه.
بدین وسیله ازتون دعوت می‌کنم که به‌مانند رمان‌خوانی، فرهنگ شعر و دلنوشته‌خوانی رو هم جا بندازیم.
شعر‌ها و متن‌های بسیار جذابی در تالار شعر و تالار ادبیات قرار دارن که خوندن‌شون خالی از لطف نیست.

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,941
پسندها
41,604
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
درسته که نام انجمن با رمان نویسی گره خورده و نبض اصلی‌ش هم در بخش کتاب می‌تپه؛ اما هیچ‌چیز نمی‌تونه منکر جذابیت بخش ادبیات باشه.
بدین وسیله ازتون دعوت می‌کنم که به‌مانند رمان‌خوانی، فرهنگ شعر و دلنوشته‌خوانی رو هم جا بندازیم.
شعر‌ها و متن‌های بسیار جذابی در تالار شعر و تالار ادبیات قرار دارن که خوندن‌شون خالی از لطف نیست.​
نباید تالار ترجمه‌ رو هم از قلم بندازیم البته:82:من به شخصه خیلی از توصیفات و ترکیبات به کار رفته توی رمان‌های انگلیسی خوشم میاد. مطمئنا شما هم...​

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,941
پسندها
41,604
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
یه مورد خیلی ریزی که نیاز دیدم گفته بشه، در رابطه با همین تاپیک بود.
فرهنگ همواره همراه با احترام و انعطاف بوده و هست. من دوست دارم این تاپیک وسیله‌ای برای پیشرفت انجمن بوده باشه، نه جایگاهی برای خالی‌کردن خشم یا کنایه‌زدن و...
زندگی کد‌های صفر و یک کامپیوتری نیست که بتونیم بگیم نظریه‌های مختلف مطلقا غلط یا درست هستند. هر کدوم از مواردی که دوستان ذکر کردن در جایگاه خودشون می‌تونن درست و موثر باشن.
صدالبته که کسی شما رو در داشتن نظریه‌ی مخصوص به خودتون و یا دادن واکنشی که مایل هستید، محدود نمی‌کنه؛ اما برای همه‌ی ما خوش‌آیند‌تر خواهد بود که بتونیم با افتخار، به عنوان یک کار فرهنگی، لینک این تاپیک رو منتشر کنیم. نه صرفا دادن فرصتی برای خالی‌کردن احساسات و یا ایجاد بحث و ناراحتی...​

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,941
پسندها
41,604
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
همون‌طور که همگی کم‌و‌بیش مطلع هستیم، رمان‌های برتر انجمن با داشتن شرایطی که توضیحاتش در تاپیک اطلاعیه - درآمد زایی از رمان ها داده شده،‌ پس از اتمام و رضایت نویسنده با مبلغ ناچیزی (به ده هزار تومان هم نمی‌رسه) در سایت اصلی یک‌رمان به فروش می‌رسن.
در صفحه‌ی دانلود این رمان‌ها به وضوح زده شده که:
انتشار رایگان رمان در هر مکانی پیگرد قانونی دارد، از نظر اخلاقی نیز کار صحیحی نمی‌باشد.
اما با این‌حال، من دیدم مواردی رو که بی‌توجهی می‌کنن و متن رمان رو بدون رضایت نویسنده و سایت، در کانال‌های مختلف تلگرام یا پیچ‌های اینستاگرامی یا حتی سایت‌های دیگه منتشر می‌کنن.
این...​

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,941
پسندها
41,604
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
دوستی‌های عزیز و گران‌بهای زیادی در انجمن شکل می‌گیرن که بسیاری از اون‌ها هم بادوام و عمیق‌تر از ارتباطات حقیقی می‌تونن برای ما باشن؛
اما همیشه حدودی هست که در دوستی می‌بایست رعایت کرد.
یکی از حدود‌هایی که دوست دارم این‌بار درباره‌ش حرف بزنم، حفظ اطلاعات شخصیه.
بیرون کشیده‌شدن دایره‌ی گپ‌وگفت از انجمن به اپ‌های دیگه‌ای مثل تلگرام، اینستاگرام، شاد و واتساپ یا... امری طبیعی و عادیه؛ اما می‌بایست درک کنیم که دوست‌مون به ما اعتماد کرده که اجازه داده یک قدم از باقی افراد انجمن به اون شخص نزدیک‌تر باشیم و ارتباطمون ارزشمنده که خواسته راه دسترسی راحت‌تری داشته باشیم.
در قبال این اعتماد انتظار میره اطلاعات خصوصی شخص رو به دیگران ندیم. این اطلاعات خصوصی می‌تونن آیدی تلگرام، پیج...​

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
عقب
بالا