میزگرد میزگرد شبانه با موضوع «پیداکردن ایده برای نوشتن»

• نویسنده موضوع FakhTeh
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 11
  • بازدیدها 604
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,938
پسندها
41,552
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
-بسم‌الله-

515364

«مردمی که آرام تر و کندتر پیر می شوند آنهایی هستند که با فرهنگ و فرزانگی، دلیل و برهان زندگانی را درک نموده اند.»
- آندره موروا

با سلام و وقت بخیر خدمت همه‌ی کاربران گرامی.
درصورتی‌که با میزگرد آشنایی ندارید،‌ پیشنهاد می‌کنم لینک زیر رو مطالعه کنید.
قوانین - قوانین برگزاری میزگرد شبانه | انجمن یک رمان

امشب و در این فرصت، گرد هم اومدیم تا با هم در خلال گپ‌و‌گفتی دوستانه، اوقاتی خوش همراه با افزایش دانش و...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : FakhTeh

MOBlN

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
12/9/21
ارسالی‌ها
1,025
پسندها
22,679
امتیازها
42,073
مدال‌ها
31
سطح
28

خب
بزرگ ترین مشکل برای کله ایده هایی که تو ذهن آدم میاد، ایجاد پی‌رنگی یه ک تهش نه آدم تو گِل گیر کنه، ن ناقص باشه و رابطه علت و معلول رعایت شه

Ālbā

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
8/1/22
ارسالی‌ها
189
پسندها
2,588
امتیازها
13,813
مدال‌ها
11
سطح
11

ایده ها بیشترشون یک جرقس که توی ذهن ما زده میشه، حالا بادیدن یک منظره یا فیلم یا خوندن یک کتاب.
بقیشون هم ایده هایی برای شرح زندگی واقعی بعضیا هستن.

امضا : Ālbā

حصار آبی

مدیر تالار ویرایش + نویسنده برتر
پرسنل مدیریت
مدیر تالار ویرایش
تاریخ ثبت‌نام
24/11/21
ارسالی‌ها
10,083
پسندها
12,766
امتیازها
70,673
مدال‌ها
47
سطح
22

• مدیر
من عاشق ژانرای فاتتزیم واسه همین تا یه فیلم میبینم یه ایده نوین میاد تو سرم فیط همون موقع رو صفحه نمیبرمش، بنظرم این کار درسته.
صبر میکنم تو ذهنم پرورشش میدم مثر فیلم نگاش،میکنم یه چند دور پشت سرهم تغییرش میدم بعد اگه همچنان بدلم بود بعد رو کاغذ میارمش.
همین برنامه واسه عاشقانه ها و بقیه ژانرامم هست، اونا ایدشون از آهنگا میاد، برای فهمیدن حس دقیق ایده بارها یت اهنگو گوش میدمو به اددم پروبال میدم.

امضا : حصار آبی

ghatre

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
1/8/21
ارسالی‌ها
126
پسندها
2,982
امتیازها
16,633
مدال‌ها
11
سطح
12

میشه ایده هارو از زندگیه یه سری ادما گرفت و در نهایت یه تغییراتی حاصل بشه. اما من بیشتر ترجیح میدم ایده هایی که روی کاغذ پیادشون میکنم از ذهن خودم باشه. و همینطور که دوستان گفتم دیدن فیلم و خوندن کتاب خیلی موثره

آخرین ویرایش
امضا : ghatre

~Deku

کاربر فعال تالار عکس
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
8/10/18
ارسالی‌ها
1,482
پسندها
18,600
امتیازها
42,073
مدال‌ها
16
سطح
24

یک اصل مهم داره، میشه از اثری الهام گرفت اما تقلید نه!
چیزی که باعث کلیشه های ایده ها شده اینه که نوسسنده ها شاید جای ایده از ذهن خودشون اتقلید میکنن و آثار خوب کم میشع، چونآثار کمی ارزش نوشتن دارن

امضا : ~Deku

ʀᴏᴍɪɴᴀ

سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,498
پسندها
50,670
امتیازها
77,373
مدال‌ها
79
سطح
38

درود

بزرگترین مشکل در پیدایش یک ایده خود ایده نیس بلکه اراده برای تحققشه که اکثرا در اون ناکامیم حتی اگه بتونیمم گاهی اتفاق میفته که توانایی شکل دادن به اون ایده رو نداریم

تک تک کلماتی که به می‌نویسم سرم اومده

راحلش میشه گفت اینه که یه مدت بذارید کنار اون ایده رو و در درباب موضوع کلیدی ایده مطالعه و فیلم تماشا کنید

موزیکی که به اون ایده شکل و بافت میده رو پیوسته گوش بدید و با هر نت اون موسیقی تکراری غرق در تخیل و خیال بشید جای کارکترها نقش ایفا کنید و اون ایده رو با روحتون لمس کنید

شاید تجربه‌ی زیادی نداشته باشیم ولی اون چیزی که از با روح نوازش بشه بد درنمیاد

آخرین ویرایش
امضا : ʀᴏᴍɪɴᴀ

ghatre

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
1/8/21
ارسالی‌ها
126
پسندها
2,982
امتیازها
16,633
مدال‌ها
11
سطح
12

یک اصل مهم داره، میشه از اثری الهام گرفت اما تقلید نه!
چیزی که باعث کلیشه های ایده ها شده اینه که نوسسنده ها شاید جای ایده از ذهن خودشون اتقلید میکنن و آثار خوب کم میشع، چونآثار کمی ارزش نوشتن دارن
کاملا باهاتون موافقم. باید کتابای جدیدی مطالعه کنیم نه صرفا جهت اینکه ما ام همونطور بنویسیم و تهش یه تقلید کار باشیم! بلکه شاید اینجوری ایده های جدید تو ذهنمون شکوفا بشن و اینجوری از کلیشه جلوگیری میشه

امضا : ghatre

Mahdiye sajdeh

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
28/4/21
ارسالی‌ها
1,003
پسندها
38,570
امتیازها
59,573
مدال‌ها
19
سطح
33

سلام به همه دوستای عزیز...
طاعات و عباداتتون قبول باشه...
من فقط نظر شخصی خودم رو میگم دوستان...
از نظر من برای اینکه بشه یه ایده رو به عنوان ایده‌ای قابل قبول برای نوشتن داستان کوتاه یا رمان در نظر گرفت این هست که تحقیق بشه؛ یعنی باید دید که این ایده در چه قالبی با چه محوریت ‌‌‌‌‌هایی بهش پرداخته شده و قدرت اون پردازش چه قدر هست...
باید دید که آیا برای نوشتن اون ایده خود نویسنده چه حرف جدیدی داره که خواننده رو مجبور به خوندن کنه!
این نکته که نوشته در عین جدید بودن باید جذابیت داشته باشه غیر قابل انکاره...هر خواننده ای نیاز به انگیزه داره و این انگیزه از قلم نویسنده نشات میگیره؛ پس نویسنده باید اول مطمئن بشه که ایده اگر جدید اگر تکراری با قلمش حرفی برای گفتن داره و این حرف که جذابیت رمان...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

حصار آبی

مدیر تالار ویرایش + نویسنده برتر
پرسنل مدیریت
مدیر تالار ویرایش
تاریخ ثبت‌نام
24/11/21
ارسالی‌ها
10,083
پسندها
12,766
امتیازها
70,673
مدال‌ها
47
سطح
22

• مدیر
ایده یه هدیه از طرف خلاقیت خودمونه. ایده وقتی میاد که خلاقیت به خرجـ بدیم و به ذهنمون این اجازه رو بدیم که پروبال بگیره.
میشه به یه پرنده نگاه کرد و شخصبتی رو ابداع کنیم که رها و ازاده ولی ادمای اطرافش دورش قفس میکشن. به هر چیزی میشه نگاه کرد و از اون یه اثر خلق کرد.
اما مشکل اینجاست که چطور اونو به سرانجام رسوند. اینجاست که بادد با اراده جلو بریم و محکم قدم برداریم و سرد نشیم

امضا : حصار آبی
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.