نقد شورا نقد شورای رمان برخاسته از آتش | •|METATRON|• / توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع N.Karevan❀
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 7
  • بازدیدها 424
  • کاربران تگ شده هیچ

N.Karevan❀

مدیر بازنشسته نقد + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
29/7/20
ارسالی‌ها
601
پسندها
15,433
امتیازها
35,373
مدال‌ها
25
سطح
24

• نویسنده موضوع
«ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ»

379257

«نوشتن چونان گیاهیست که رشد آن وابسته به نقد است، نقدی که قلم را پر و بال می‌دهد.»

سلام خدمت شما نویسندگان گرامی.

نویسنده‌ی رمان
«برخاسته از آتش» رمان شما نقد شد. این کار به سبب این‌که نویسندگان عزیز یک رمان با نقاط ضعف و قوت رمان خود آشنا شوند و قلم خود را ارتقا دهند.
در صورت نقد شدن توسط شورا نویسنده موظف است ایرادات رمان خود را رفع کند و بعد از آن به مدیران نقد اطلاع دهد.
اگر سؤالی در رابطه با موارد ذکر شده در نقد دارید، به مدیران...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : N.Karevan❀

Najva❁

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
1/4/17
ارسالی‌ها
3,271
پسندها
36,651
امتیازها
69,173
مدال‌ها
40
سطح
33

نقد رمان برخاسته از آتش

عنوان:
برخاسته از آتش عبارتیست که از همان ابتدا برای خواننده تجلی‌گر آغازی دوباره و قدرتمند و افسانه هایی مرتبط با ققنوس است. کسی که آتش برمی‌خیزد یعنی یک بار سوختن و هیچ شدن را تجربه کرده است و از این میان یک بار دیگر با قدرت بیشتری سر بر می‌آورد. لذا خواننده انتظار دارد در رمان چنین مسئله‌ای را شاهد باشد که با توجه به آن‌که لاریسا دختری ساده و روستاییست و درنهایت به ملکه ای قدیر تبدیل می‌شود می‌توان گفت معنای عنوان در بطن رمان تجلی یافته است. و اما در ارتباط با پیوند بین عنوان و ژانر، برخاسته از آتش برای عاشقانه...

امضا : Najva❁

N.Karevan❀

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
29/7/20
ارسالی‌ها
601
پسندها
15,433
امتیازها
35,373
مدال‌ها
25
سطح
24

• نویسنده موضوع
این نقد متعلق به ChakavaK REIHANEH CHEHREGOSHA است

عنوان:
برخاسته از آتش؛ عنوانی ترکیبی که در وهله‌ی نخست موجودی را تداعی می‌کند که از آتش برخاسته است، شاید یك ققنوس و شاید هم زنی چونان لاریسا، که تحت حس‌های درونی خود از آتش بر می‌خیزد و شاید هم همه جا را به آتش بکشاند. برخاسته از آتش؛ می‌تواند کنایه‌ای هم از عشق سوزان و جان‌سوز لاریسا به آنیل باشد که شاید نخست وجودش را شکافت و سوزاند، اما بعد او را با خود یکی کرد و حال لاریسا زنی است که از آتش برخاسته است. عنوان، به خوبی توانسته داستان را در بر بگیرد و مفهوم داستان را تحت‌الشعاع قرار دهد.
برخاسته از آتش؛ عنوانی ترکیبی...

❥لیلیِ او

منتقد انجمن + مدیر آزمایشی کتاب
پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی کتاب
تاریخ ثبت‌نام
10/7/21
ارسالی‌ها
1,616
پسندها
20,478
امتیازها
43,073
مدال‌ها
22
سطح
28

• مدیر
سلام خسته نباشید و تشکر فراوان خدمت منتقدای عزیز که وقت با ارزشتون رو برای اصلاح رمان من اختصاص دادید و خیلی خیلی ممنون از لطف‌های بی‌اندازتون، فکر کنم بعضی‌جاها واقعا نتونستم منظورم رو خوب برسونم و واقعا هم خواننده حق داره گیج بشه در واقعا چون قلم رو تازه به دست گرفته بودم اشتباهات زیاد و چشمگیری داشتم، شخصیت لاریسا در واقع عاشق پادشاه نشده و قدرت طلب شده اما به خاطر ضعف قلمم و هدف غافلگیری خواننده‌ها باعث میشه که اونا گیج بشن و درباره عشق دیان هم چون مربوط به دو سال قبل از آشنایی بوده فکر کردم کفایت میکنه که چنین دفاعی کنه و خب در اصل خودکشی شخصیت به خاطر افسردگیش بوده که با برخورد اونا تحمل غم‌هاش رو از دست داده، واقعا متاسفم که به خاطر تازه‌کار بودنم نتونستم منظورم رو به خوبی...

آخرین ویرایش
امضا : ❥لیلیِ او

N.Karevan❀

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
29/7/20
ارسالی‌ها
601
پسندها
15,433
امتیازها
35,373
مدال‌ها
25
سطح
24

• نویسنده موضوع
سلام خسته نباشید و تشکر فراوان خدمت منتقدای عزیز که وقت با ارزشتون رو برای اصلاح رمان من اختصاص دادید و خیلی خیلی ممنون از لطف‌های بی‌اندازتون، فکر کنم بعضی‌جاها واقعا نتونستم منظورم رو خوب برسونم و واقعا هم خواننده حق داره گیج بشه در واقعا چون قلم رو تازه به دست گرفته بودم اشتباهات زیاد و چشمگیری داشتم، شخصیت لاریسا در واقع عاشق پادشاه نشده و قدرت طلب شده اما به خاطر ضعف قلمم و هدف غافلگیری خواننده‌ها باعث میشه که اونا گیج بشن و درباره عشق دیان هم چون مربوط به دو سال قبل از آشنایی بوده فکر کردم کفایت میکنه که چنین دفاعی کنه و خب در اصل خودکشی شخصیت به خاطر افسردگیش بوده که با برخورد اونا تحمل غم‌هاش رو از دست داده، واقعا متاسفم که...

❥لیلیِ او

پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی کتاب
تاریخ ثبت‌نام
10/7/21
ارسالی‌ها
1,616
پسندها
20,478
امتیازها
43,073
مدال‌ها
22
سطح
28

• مدیر
سلام جانم، از اینکه نقدها مفید بوده و تونسته به شما برای اصلاحات رمانتون کمک کنه خوشحالیم. اما این مورد اصلا شرمندگی و عذرخواهی نداره چون هر کس از یه جایی شروع می‌کنه و کم‌کم با برطرف کردن ضعف‌ها به درجه‌های عالی پیشرفت هم می‌رسه. تالار نقدهم در تلاشه که بتونه به نویسنده‌ها در همین خصوص و با اصول منطقی کمک کنه. نگران این موضوع نباشید و با نکات نقدها رمانتون رو مجدد باز نگری کنید قطعا اشکالات برطرف خواهند شد. امیدوارم موفق باشید
خیلی‌خیلی ممنونم ازتون بازم و بابت نقد‌های با ارزشتون و در حد توان سعی میکنم با کمک شما منتقدای عزیز سطح رمان رو ارتقا بدم مجددا خسته نباشید :402...

میم.ژوپیتر

کاربر سایت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
14/1/21
ارسالی‌ها
246
پسندها
2,869
امتیازها
13,613
مدال‌ها
13
سطح
11

عنوان
عنوان یک ترکیب اضافی ساده است که میتواند معنای کنایی شروع دوباره را داشته باشد؛ مثل ققنوسی که دوباره از خاکستر پس از خودسوزی اش، برمی خیزد و دوباره متولد میشود. عنوان از نظر معنا و مفهوم، نسبتا با محتوا و ایده ی رمان هماهنگ بود. لاریسا دختر عاشق پیشه و ساده ایست که دست رد به سینه اش خورده، سوگلی شاه می شود و دوباره شروع میکند به ساختن خودش. از نظر جذابیت هم، به خاطر همان معنای شروع دوباره، معنای امید، عنوان یک حس مثبت در خواننده ایجاد می کند ولی جذابیت ضعیفی دارد.
درباره ی ارتباط با ژانرها هم، عنوان انتخابی با ژانر تراژدی به خاطر معنا و مفهومش، مرتبط است اما ردی از ژانر عاشقانه و تاریخی ابدا در ان دیده نمی شود و حتی کم و بیش ادم را یاد ژانر فانتزی...

❥لیلیِ او

پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی کتاب
تاریخ ثبت‌نام
10/7/21
ارسالی‌ها
1,616
پسندها
20,478
امتیازها
43,073
مدال‌ها
22
سطح
28

• مدیر
عنوان
عنوان یک ترکیب اضافی ساده است که میتواند معنای کنایی شروع دوباره را داشته باشد؛ مثل ققنوسی که دوباره از خاکستر پس از خودسوزی اش، برمی خیزد و دوباره متولد میشود. عنوان از نظر معنا و مفهوم، نسبتا با محتوا و ایده ی رمان هماهنگ بود. لاریسا دختر عاشق پیشه و ساده ایست که دست رد به سینه اش خورده، سوگلی شاه می شود و دوباره شروع میکند به ساختن خودش. از نظر جذابیت هم، به خاطر همان معنای شروع دوباره، معنای امید، عنوان یک حس مثبت در خواننده ایجاد می کند ولی جذابیت ضعیفی دارد.
درباره ی ارتباط با ژانرها هم، عنوان انتخابی با ژانر تراژدی به خاطر معنا و مفهومش، مرتبط است اما ردی از ژانر عاشقانه و تاریخی ابدا در ان...