چالش میزگرد ادیبان

• نویسنده موضوع SparK
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 21
  • بازدیدها 578
  • کاربران تگ شده هیچ

MOBlN

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
12/9/21
ارسالی‌ها
1,025
پسندها
22,695
امتیازها
42,073
مدال‌ها
31
سطح
28

حالا از نظر من چیزی که خیلی وقته می‎خواستم که بیان کنم، این هستش که بیایم که یک طرح جدیدی رو از دلنوشته طراحی کنیم، برای مثال توی نوشتن هم از جملات ادبی و هم آمیانه به کار ببریم و یک فرصت عالی برای هرکسی که دوست داره دلنوشته هاشو بنویسه یا حرف دلشو به صورت بیت و یا دلنوشته تایپ کنه و از نظر من یک فرصت عالی برای همه هستش.
و اینم می‎دونم که جملات ادبی و عامیانه نمی‎تونن در کنار هم قرار بگیرن ولی کار نشد نداره تا زمانی که خود مون نخواییم، منتظر نظر هاتون هستم دوستان.
برای ی سری از ایده ها قشنگ در میاد اگه امکانش باشه

Melikadanayii09

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/11/20
ارسالی‌ها
321
پسندها
2,015
امتیازها
11,933
مدال‌ها
12
سطح
9

Melikadanayii09

کاربر سایت
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/11/20
ارسالی‌ها
321
پسندها
2,015
امتیازها
11,933
مدال‌ها
12
سطح
9

موافق نیستم عزیزم، نثر باید یکدست باشه♡
بله عزیزم نظر تون محترم هستش ولی به هر حال من نظرم همونی که هست و این یک فرصت برای همه به وجود میاد

SparK

مدیر بازنشسته ادبیات + ناظر آزمایشی ترجمه
ناظر آزمایشی ترجمه
تاریخ ثبت‌نام
10/7/19
ارسالی‌ها
423
پسندها
10,215
امتیازها
27,613
مدال‌ها
22
سطح
19

• نویسنده موضوع
خب بنظر من کلماتی که داخل دلنوشته هستن خیلی مهمه. درسته که اسمش «دل» نوشته‌ست ولی نمیشه همینجوری بنویسیم! استفاده از کلمات تکراری، خسته کنندست. میشه از کلمات هم معنیشون استفاده کرد. استفاده از آرایه ها، مثل تشبیه و تشخیص و مراعات نظیر هم از دیدگاه من خیلی جذابه :batting-eyelashes: ولی باید تعادل داشته باشه که دل مخاطبو نزنه

کوآلا

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
25/11/22
ارسالی‌ها
72
پسندها
2,024
امتیازها
11,413
مدال‌ها
9
سطح
8

ولی دل‌نوشته‌ها اکثراً از عشق و شکست عشقی میگن، کاش کمی زاویه‌ی دیدها تغییر کنن... چیزهای بیشتری هست که می‌تونه بیان شه، لطفاً به موضوعات جدید هم بپردازین.

Violinist cat❁

سرپرست بازنشسته ادبیات + نویسنده ادبیات
نویسنده ادبیات
تاریخ ثبت‌نام
20/8/20
ارسالی‌ها
1,597
پسندها
21,375
امتیازها
43,073
مدال‌ها
27
سطح
28

ولی دل‌نوشته‌ها اکثراً از عشق و شکست عشقی میگن، کاش کمی زاویه‌ی دیدها تغییر کنن... چیزهای بیشتری هست که می‌تونه بیان شه، لطفاً به موضوعات جدید هم بپردازین.
به نکته‌ی خیلی خوبی اشاره کردید.
بهتره توی هر کاری نوآوری وجود داشته باشه برای همین به نظرم گاهی بهتره به ابعاد جدیدی از زندگی پرداخت.

امضا : Violinist cat❁

MAHSHID SHAKIBAEI

سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
9/7/20
ارسالی‌ها
1,334
پسندها
26,433
امتیازها
47,073
مدال‌ها
26
سطح
28

بله عزیزم نظر تون محترم هستش ولی به هر حال من نظرم همونی که هست و این یک فرصت برای همه به وجود میاد
درود.
بنظرم اینکه عامیانه و ادبی باهم قاطی باشن ترکیب قشنگی نمیشه چون انسجام نثر دلنوشته به هم می‌خوره و همچنین باعث میشه خواننده این تغییر نثر رو دوست نداشته باشه

کوآلا

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
25/11/22
ارسالی‌ها
72
پسندها
2,024
امتیازها
11,413
مدال‌ها
9
سطح
8

به عنوان کسی که داره از بیرون به این موضوع نگاه می‌کنه؛ نظر من اینه که در شرایطی می‌تونه زیبا باشه که:
نثر محاوره، مثلا بیت یا نقل‌ قول و ضرب‌المثل یا خوندن‌ یه بخش از کتاب یا حتی رادیو و تلوزیون‌ ادبی بشه.
نثر محاوره‌ که یه جمله‌ی خیلی قشنگ رو بخوای پررنگ کنی و بعد به صورت ادبی می‌نویسیش‌.
فکر می‌کنم برای بقیه‌ی حالات، انسجام بهم بخوره. اگه حالتی در نظر دارین بگین‌.
MAHSHID SHAKIBAEI MAHSHID SHAKIBAEI
Melikadanayii09 Melikadanayii09
MOBlN -Ovle

MAHSHID SHAKIBAEI

سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
9/7/20
ارسالی‌ها
1,334
پسندها
26,433
امتیازها
47,073
مدال‌ها
26
سطح
28

به عنوان کسی که داره از بیرون به این موضوع نگاه می‌کنه؛ نظر من اینه که در شرایطی می‌تونه زیبا باشه که:
نثر محاوره، مثلا بیت یا نقل‌ قول و ضرب‌المثل یا خوندن‌ یه بخش از کتاب یا حتی رادیو و تلوزیون‌ ادبی بشه.
نثر محاوره‌ که یه جمله‌ی خیلی قشنگ رو بخوای پررنگ کنی و بعد به صورت ادبی می‌نویسیش‌.
فکر می‌کنم برای بقیه‌ی حالات، انسجام بهم بخوره. اگه حالتی در نظر دارین بگین‌.
Melikadanayii09 Melikadanayii09
MOBlN -Ovle
فکر میکنم در این موارد مشکلی نداشته باشه ولی اگه بخوایم قسمتی محاوره بنویسیم و قسمتی رو ادبی خب جالب نمیشه

آخرین ویرایش

کوآلا

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
25/11/22
ارسالی‌ها
72
پسندها
2,024
امتیازها
11,413
مدال‌ها
9
سطح
8

من تصور کردم که اگه‌ فقط یک یا دو جمله در کل دلنوشته ادبی بشه، بخاطر خیلیییی خاص بودنش، باهاش مشکلی ندارم. البته حرفت کاملاً درسته، انسجام خیلی مهمه.

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 0, کاربر: 0, مهمان: 0)

عقب
بالا