کتابخانه کاربران کتابخانه Ayan | کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع FakhTeh
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 8
  • بازدیدها 282
  • کاربران تگ شده هیچ

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,942
پسندها
41,624
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
این تاپیک متعلق به D Ayan است.
11-min (1).jpg

در این تاپیک فقط این کاربر میتواند با توجه به قوانین نظر، نقد، بررسی و متن کتابی را ارسال کند.
قوانین کتابخانه کابران
درخواست ایجاد کتابخانه

امضا : FakhTeh

Deleted

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
3/7/21
ارسالی‌ها
1,490
پسندها
26,301
امتیازها
61,573
مدال‌ها
56
سطح
33

سلام و درود خدمت عزیزانی که دارن کتاب‌های معرفی‌شده‌ی منو مطالعه می‌کنند. متأسفانه این روزا زیاد فرصت خوندن کتاب‌های مختلف و چاپی رو پیدا نمی‌کنم اما باز هم این کار خیلی دلنشینه. به هرحال، امیدوارم شمارو به خوندن کتاب‌هایی که نخوندید ترغیب کنم. اولین معرفی رو به کتاب شاهکار «مغازه خودکشی» اختصاص می‌دم.
۱. معرفی کتاب «مغازه خودکشی»
این کتاب به قلم زیبای ژان تولی-نویسنده‌ی فرانسوی-نگاشته شده و به گفته‌ی خود نویسنده، از چند نمایشنامه برگرفته شده. این کتاب جای تأمل داره و از تأثیر فوق‌العاده‌ی امید میگه؛ اون هم به‌صورت پنهانی که مخاطب از خوندن اذیت نشه و حالت پند و اندرز وارانه نگیره. کارکتر موردعلاقه‌ی من و...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش

Deleted

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
3/7/21
ارسالی‌ها
1,490
پسندها
26,301
امتیازها
61,573
مدال‌ها
56
سطح
33

خب اینجا چندتا از دیالوگ‌ها و بریده‌های کتاب مغازه خودکشی رو براتون نقل‌قول کردم که از این کتاب زیبا و به یاد موندنی به یادگار موندن.

- چرا به جای لعنت فرستادن به تاریکی یه چراغ روشن نمی‌کنی؟

- زندگی همینه که هست. اگه سخت بگیری، اونم بهت سخت می‌گذرونه. این ماییم که بهش ارزش می‌دیم. با همهٔ کمبودهایی که این دنیا داره، زیبایی‌های خودش رو هم داره. نباید از زندگی زیاد انتظار داشته باشیم. نمی‌شه باهاش جنگید! بهتر اینه که نیمهٔ پُرِ لیوان رو ببینیم. حالا اون تفنگ و طناب رو پس بده. حالی که تو این لحظه توشی پُرِ استرس و درده؛

- آیا در زندگی شکست خورده‌اید؟ لااقل در مرگ‌تان موفق باشید.

- آخه چه دلیلی داره تو این دنیای نکبت لبخند بزنه؟

- «اول نوامبره... تولدت مبارک، مرلین.» مادرش...

آخرین ویرایش

Deleted

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
3/7/21
ارسالی‌ها
1,490
پسندها
26,301
امتیازها
61,573
مدال‌ها
56
سطح
33

دومین کتابی که به‌شدت مشتاقم درموردش براتون بنویسم، شاهکاریه که می‌شه گفت کل دنیا می‌شناسنش. کتاب «شازده کوچولو» شاید چیزی فراتر از محشر بود؛ چون تموم مرزهای رؤیاپردازی رو از دیدگاه من شکافت و به پرواز دراومد.
۲. معرفی کتاب «شازده کوچولو»
آنتوان دوسنت اگزوپری، خلبان و نویسنده‌ی فرانسوی بود که این کتاب فوق‌العاده زیبا رو خلق کرد. کمی درمورد کتاب بهتون از ویکی‌پدیا اطلاعات می‌دم.
+ شازده کوچولو نخستین‌بار در سپتامبر سال ۱۹۴۳ در نیویورک منتشر شد. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ محسوب می‌شود. کتاب شازده کوچولو خوانده شده‌ترین و ترجمه شده‌ترین کتاب فرانسوی‌زبان جهان است و به عنوان بهترین کتاب قرن...

آخرین ویرایش

Deleted

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
3/7/21
ارسالی‌ها
1,490
پسندها
26,301
امتیازها
61,573
مدال‌ها
56
سطح
33

نوبتی هم باشه نوبت نقل‌قول‌های موردعلاقه‌ام از کتاب شازده کوچولو میشه که اصلاً فکر نمی‌کنم بتونم همش رو توی این حجم جا بدم.

- در حالی‌که حتی تنهاتر از غریقی بودم که وسط اقیانوس، روی یک تکه چوب مانده باشد.

- البته من مقصر نیستم. این آدم بزرگ‌ها بودند که وقتی در شش سالگی شروع به نقاشی کردم، دل‌سردم کردند.

- وقتی اتفاقی غیرعادی برای آدم می‌افتد، دیگر جرأت نافرمانی در او باقی نمی‌ماند، حتی اگر این اتفاق، وسط کویر و در حالی‌که خطر مرگ هم وجود دارد بیفتد.

اما اینجا همه‌چیز برعکسه شازده کوچولو، اگر آدم باشه، خوب هم باشه از ریشه درش میارن...
- اگر این شاخه با تربچه یا گل سرخی هم تزئین شده باشد که کسی کاری به کارش ندارد و اجازه می‌دهد که رشد کند. اما اگر گیاه بدی باشد، به محض...

Deleted

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
3/7/21
ارسالی‌ها
1,490
پسندها
26,301
امتیازها
61,573
مدال‌ها
56
سطح
33

سومین کتاب موردعلاقه‌ام (بدون ترتیب مشخص) متعلق به «کتاب بابالنگ‌دراز»ـه؛ رمانی که باهاش در زمان سفر کردم و تونسته روح‌ام رو مثل یک پروانه به حرکت دربیاره. طوری‌که انگار خودم جودی ابوت بودم!
۳. معرفی کتاب «بابا لنگ دراز»
بابا لنگ دراز اثر جین وبستر هستش که من از نشر افق به ترجمه‌ی آقای محسن سلیمانی مطالعه‌اش کردم. در ابتدا یکم درمورد نویسنده براتون شرح می‌دم. آلیس جین وبستر، نمایشنامه و رمان‌نویس آمریکایی بود که در جولای سال ۱۸۷۶ در دهکده‌ی فریدونیا، در جنوب غربی ایالت نیویورک به دنیا آمد و در ژوئن ۱۹۱۶ در چهل سالگی از دنیا رفت. مادرش از خویشاوندان مارک تواین و پدرش ناشر بسیاری از آثار تواین بود. جین...

آخرین ویرایش
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] delnia

Deleted

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
3/7/21
ارسالی‌ها
1,490
پسندها
26,301
امتیازها
61,573
مدال‌ها
56
سطح
33

حالا میخوام چندتا از جملات معروف بابالنگ‌دراز رو نقل‌قول کنم براتون:

- زندگی کردنِ کتاب‌ها بسیار سرگرم‌کننده تر از نوشتن آن‌هاست.

- مراقب باش که چشمانت را گرفتار جزئیات نکنی. به‌اندازه‌ای عقب بایست که بتوانی دیدی از کلیت داشته باشی.

- به‌شدت به آزادی اختیار و قدرت خودم برای موفقیت باور دارم و این باوری است که می‌تواند کوه‌ها را نیز به حرکت درآورد.

- بابا لنگ دراز عزیز:
تا حالا چیزی راجب "مایكل آنجلو" شنیدی؟
اون یه هنرمند مشهوری بود كه دوران میانسالیش رو تو ایتالیا زندگی می‌كرد. همه توی كلاس ادبیات انگلیسی به نظر میاد می‌شناسنش، چون وقتی من فكر كردم كه اون از فرشته‌های اعظمه، همه بهم خندیدند. به اسمش میاد كه فرشته باشه، نه؟ مشكل من با كالج اینه كه توقع دارم چیزهایی رو...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] delnia

Deleted

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
3/7/21
ارسالی‌ها
1,490
پسندها
26,301
امتیازها
61,573
مدال‌ها
56
سطح
33

هنوز فرصت نکردم کتاب‌های معروف رو بخونم، یعنی درواقع کتابایی که این روزا محبوبن و سر زبونا؛ اما معرفی کتاب پیرمرد و دریا رو براتون اوردم، ی اثر دوست‌داشتنی از آقای ارنست همینگویِ. ارنست میلر همینگوی (21 ژوئیه 1899-2 ژوئیه 1961) رمان نویس، نویسنده داستان کوتاه، روزنامه نگار و ورزشکار آمریکایی بود. سبک اقتصادی و کم ارزش او -که او آن را نظریه کوه یخ نامید- تأثیر شدیدی بر داستان‌های قرن بیستم داشت، در حالی که شیوه زندگی ماجراجویانه و تصویر عمومی او باعث تحسین نسل‌های بعدی شد.
۴. معرفی کتاب «پیرمرد و دریا»
قصه، قصه‌ی صبره. این رمان کوتاه که بهتره بگم فقط...

آخرین ویرایش

Deleted

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
3/7/21
ارسالی‌ها
1,490
پسندها
26,301
امتیازها
61,573
مدال‌ها
56
سطح
33

نقل‌قول‌هایی از کتاب پیرمرد و دریا...

- کاش همه‌ی این‌ها یک خواب باشد. کاش این ماهی بزرگ را صید نمی‌کردم. ماهی، من واقعاً ناراحتم. همه‌چیز غلط از آب درآمد. او دیگر دوست نداشت به ماهی نگاه کند. به ماهی رو کرد و گفت: «ماهی... من نباید این‌قدر دور می‌شدم. اصلاً این دور شدن برای هیچ‌کدام ما خوب نبود. واقعاً متأسفم.»

- خوب است که مجبور نباشیم سعی کنیم خورشید یا ماه یا ستاره ها را بکشیم. زندگی بر روی دریا و کشتن برادران واقعی ما کافی است.

- اکنون وقت آن است که فقط به یک چیز فکر کنیم. چیزی که من برای آن به دنیا آمدم.

- شما ماهی ها را تنها برای زنده ماندن و فروش برای غذا نکشتید. او را به خاطر غرور و به خاطر اینکه ماهی‌گیر هستید کشتید. وقتی زنده بود دوستش داشتی و بعد از آن هم...

آخرین ویرایش
عقب
بالا