نقد شورا نقد رمان اشك عشق آتشين| غزل نارويي/ توسط شوراي نقد

• نویسنده موضوع F.Śin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 6
  • بازدیدها 914
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,207
پسندها
16,572
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
IMG_6786.jpg
به نام خدا

نقد رمان اشكـ عشقِ آتشين توسط شورای انجمن یک رمان:

نویسنده توجه داشته باشد که منتقد با توجه به اصول نقد کرده است و پای نظر شخصی و... نگذارد.
دو روز صبر کنید تا تمامی نقد ها در صفحه قرار گیرد.
بعد از اتمام نقد، شما باید با توجه به نکات رمان خود را ویرایش کنید.
اگر مشکلی بود در خصوصی به من تذکر دهید و از بحث و جدل بپرهیزید.
موفق باشید(:

شورای نقد یک رمان

آخرین ویرایش
امضا : F.Śin

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,207
پسندها
16,572
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
♦بــه نـٰـام خــدا♦
نـقـد رمـان:
"اشكـ عشـق آتشيـن"

نـام رمـان:
نويسنده از روايت زندگي عاشقي كه براي بدست آوردن معشوق هركاري انجام مي داد و از غرورش گذشته بود و براي اين عشقِ عميق و آتشين كه شعله در دل هاي عاشق و معشوق افكنده بود، اشك مي ريخت، اين نـام را برگزيده كه انتخاب خوبيست.
از نـام رمان، در نهايت مي توانيم يك داستان عاشقانه و رمانتيكـ با پس زمينه ي تراژدي و دردناكـ را تجسم كنيم. نـام رمان، كاملاً بيانگر ژانر هاي انتخابي بوده و نويسنده به همه ي موارد توجهي داشته.

جلـد:
پيانويي را به تصوير مي كشد كه با گل هاي رز قرمز پرپر شده، به نمايش گذاشته شده است.
فضا كاملاً تيره و كدر بوده و طراح از تركيب رنگ هاي سياه-قرمز-خاكستري استفاده كرده است.
پيانويي كه در تصوير پيداست، شايد از علاقه ي...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : F.Śin

*AFSOON*

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/7/17
ارسالی‌ها
687
پسندها
8,068
امتیازها
24,973
مدال‌ها
22
سطح
12

به نام خدا
نقد رمان اشک عشق آتشین توسط تیم منتقدان انجمن یک رمان
عنوان:
اشک عشق آتشین، دارای آرایه ای به اسم واج آرائی هست، از این رو که در این سه کلمه، حروف شین و ردپاهایی از الف دیده می شد که اتصال ادبی خاصی بین کلمات به وجود میاره.از لحاظ ساختار، عنوان منسجم و خوبی دارید، از این بابت تبریک می گم، اما خب عنوان کمی هم طولانی هست و در نظر اول، قدری نامفهوم. وقتی به اون قسمت از متن داستان رسیدم که شایان از اشک عشق آتشینش به آرام می گفت، تازه معنی عنوانو فهمیدم! اما با این وجود، ساختار جالب عنوان می تونه این حالت گنگ و نامفهوم بودن رو تا حدی جبران کنه.
ژانر:
انتخاب ژانر تراژدی، انتخاب خوبی بود، چرا که داستان زندگی آرام و ماجرای عشق بین اون و شایان و بلاهایی که هر از چند گاهی نازل می شد،...

آخرین ویرایش توسط مدیر
امضا : *AFSOON*

* نازگـل بانــو *

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
28/3/18
ارسالی‌ها
276
پسندها
2,659
امتیازها
14,773
مدال‌ها
13
سطح
11

نقـد رمان اشک عشق آتشین•

• نامـ رمان : * اسم رمان طولانیه *اما با بدنه و موضوع اصلی همخوانی و هماهنگی داره و این یک نکته ی مثبته.

• ژانر :ژانرهایی که انتخاب شده(عاشقانه و تراژدی) هماهنگی خب وبه جایی با بدنه داره. متن و بدنه هم عاشقانه است و هم یک سیر غمگین و تراژدی رودنبال میکنه.که ترکیب خوبی هم هست.

• خلاصه : خلاصه نسبتا خوب، یک سری ابهام هایی رو ایجاد میکرد که باعث میشد خواننده کنجکاو شه و برای خوندن ادامه و فهمیدن سرنوشت دختر ترغیب بشه. اما کاش میشد از تکرار کلمه ها توی متن خلاصه پرهیز میکردن. چون تکرار و کلیشه تاثیر منفی برنظر خواننده داره.

• جلد رمان : عکس رمان خیلی با موضوع متناسب نبود. بهتربود یک عکسی باشه یک مرد زانو زده...

*AFSOON*

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/7/17
ارسالی‌ها
687
پسندها
8,068
امتیازها
24,973
مدال‌ها
22
سطح
12

به نام خدا.
خسته نباشید منتقدان عزیز.
خیلی خوشحال هستم که شما وقت با ارزشتون رو گذاشتید تا رمانم رو نقد کنید و به نویسنده کمک کنید.
ممنونم از همتون و باید بگم نویسنده ها باید قدر شما رو بدونند.
مرسی از همه.
حتما حتما حتما حتما همه و همه نکاتی رو که گفتید اصلاح می کنم. و باز هم ممنون. اما در مورد ایده یه صحبتی دارم.
من داشتم اهنگی رو گوش می کردم که اون در ذهنه من یه جور التماس رو نقاشی کرد.
دارم می گم از روی اهنگ کپی کردم فکر نکنید کپی کردم.اهنگه ربط زیادی نداره به داستان اسمشو می گم(عشقه من از اقای علیزاده)
احساس کردم می شه یه داستان باشه از یک التماس و اشک و گریه چون در نوشتن تراژدی هم کمی کمی کمی استعداد دارم رفتم و خیلی مطالعه کردم که...

امضا : *AFSOON*

AiLiN_R

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
9/6/18
ارسالی‌ها
2,707
پسندها
20,951
امتیازها
74,773
مدال‌ها
7
سطح
0

بــــه نـــام خــدا

نــقـد رمــان:
"اشــک عشـق اتــشیـن"

نــام رمــان:
نام رمان بلند ولی متفاوت است واین خودش یه نکته مثبت محسوب می شود.
خواننده با خواندن نام رمان پی به روایتی عاشقانه ولی عشقی غم انگیز پی می برد،اشک در نام رمان به خوبی ژانر تراژدی را به تصویر می کشد.
عشق اتشین هم به خوبی با ژانر عاشقانه سازگار است.

جــلد:
جلد رمان قشنگ با نام رمان وژانر های رمان هماهنگی دارد.
تصویر جلد رمان عکس پیانویی خاک خورده که در اطرافش دود وغبارگرفته نشان دهنده ژانر تراژدی است.
گل های سرخ پرپر شده وگل سرخی که بالای پیانو هستش نشان دهنده ژانر عاشقانه است.
جلد رمان کاملا مناسب است.

خــلاصه:
خلاصه کمی مبهم وکنجکاو کننده بود واین خودش یه نکته مثبت محسوب میشه تا خواننده رمان رو بخونه.
خلاصه طولانی...

امضا : AiLiN_R

I'm.JãS❀

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
7/6/18
ارسالی‌ها
648
پسندها
15,333
امتیازها
39,073
مدال‌ها
22
سطح
24

« به نام خالق هستی»

نــقد رمــان:
”اشک عشق آتشین”

نام رمان:
نام رمان باید در عین کوتاهی، به گونه‌ای باشد که ژانرهای آن را دربر بگیرد. نامی که نویسنده برای رمان انتخاب کرده، کمی بلند اما مناسب است. به گونه‌‌ای که با خواندنش، در ذهن خواننده یک داستان با ژانر تراژدی و عاشقانه تداعی می‌شود.
از طرفی نام داستان به شکلی است که یک پیش زمینه کلی از محتوای داستان در ذهن خواننده ایجاد می‌کند و در نهایت نقطه ابهامی بوجود می‌آورد که یک نکته مثبت است.

جلد رمان:
در جلد رمان از رنگ سیاه استفاده شده که می‌تواند بیانگر ژانر تراژدی باشد؛ رزهای سرخی که روی پیانو وجود داشتند نیز بیانگر ژانر عاشقانه است. از طرفی تصویر کلی جلد، مرتبط با بخشی از داستان با همین مضمون است.

خلاصه:
خلاصه تا حدودی ایده‌آل و...

امضا : I'm.JãS❀
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.