نقد و بررسی نقد رمان لوح خاکستری | I.yasi کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع I.YãSi
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 8
  • بازدیدها 714
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

I.YãSi

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
23/8/18
ارسالی‌ها
996
پسندها
32,568
امتیازها
63,073
مدال‌ها
11
سطح
0

• نویسنده موضوع
بِسمِ الله النور
نام رمان: لوح خاکستری
نویسنده: I.Yasi
ژانر: اجتماعی، عاشقانه، معمايی
خلاصه:
پزشک موفقی در بخش اورژانس بیمارستانی مشغول به کار است و در محل کارش در یک نگاه دلباخته‌ی بیماری می‌شود؛ از سوی دیگر، به یک باره فرد ناشناس و مرموزی وارد زندگی پُر مشغله‌ی دکتر محبی می‌شود که او و زندگی‌اش را با چالش‌های متفاوتی مواجه می‌کند.

لینک رمان:

امضا : I.YãSi

F.Śin

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,203
پسندها
16,521
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

با عرض سلام خدمت نویسنده ی عزیز ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم .
لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

قوانین نقد

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به
کادر مدیریت...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : F.Śin

MehrDãd.K

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
28/4/17
ارسالی‌ها
1,234
پسندها
70,680
امتیازها
61,573
مدال‌ها
27
سطح
43

با سلام و خسته نباشید..
این نقد اصلا صحیح نیست، فقط با خوندن چند پست اخر حس کردم لازمه بعضی موارد رو بگم؛ هر چند شما خودتون ، استادید و نیاز به حرف های ما نیست.
-اسم رمان، اسم جالبیه، برداشت من از این اسم، این بود که احتمالا به لوح سرشت آدم اشاره می کنه ، که این شخص مد نظر داستان ، فردی ست نه خوب نه بد، حتماً خاکستری... بر اساس همین چند پست، حس کردم شاید به شخصیت عرفان* این توصیف بیاد.
+مسئله دوم خلاصه بود که ، فک نمی کنم نقصی درش باشه و می تونم بگم از سری نقاط قوت رمان باید به شمار بره.
-در متن رمان ، دو جا من دیدم در پرانتز، توضیحی از خودتون داده بودید که بهتره پاک بشه، اون قسمتی که گفتید [این صحنه در رمان تکرار می شود] لازم به گفتن نبود، همه می دونیم یک پزشک ، یک سری کارهای تکراری رو...

I.YãSi

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
23/8/18
ارسالی‌ها
996
پسندها
32,568
امتیازها
63,073
مدال‌ها
11
سطح
0

• نویسنده موضوع
با سلام و خسته نباشید..
این نقد اصلا صحیح نیست، فقط با خوندن چند پست اخر حس کردم لازمه بعضی موارد رو بگم؛ هر چند شما خودتون ، استادید و نیاز به حرف های ما نیست.
-اسم رمان، اسم جالبیه، برداشت من از این اسم، این بود که احتمالا به لوح سرشت آدم اشاره می کنه ، که این شخص مد نظر داستان ، فردی ست نه خوب نه بد، حتماً خاکستری... بر اساس همین چند پست، حس کردم شاید به شخصیت عرفان* این توصیف بیاد.
+مسئله دوم خلاصه بود که ، فک نمی کنم نقصی درش باشه و می تونم بگم از سری نقاط قوت رمان باید به شمار بره.
-در متن رمان ، دو جا من دیدم در پرانتز، توضیحی از خودتون داده بودید که بهتره پاک بشه، اون قسمتی که گفتید [این صحنه در رمان تکرار می شود] لازم به گفتن نبود،...

مرسانا

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
24/11/18
ارسالی‌ها
401
پسندها
10,283
امتیازها
28,173
مدال‌ها
2
سطح
0

سلام عزیزم
منم چندتا انتقاد دارم
شما برای رمانتون اصلا از توصیف احساسات استفاده نمی کنید
یا بقول دوستمون توضیحات اضافه باعث میشه مخاطب احساس کنه که میخوای رمانتو بهش تحمیل کنی
ممنون میشم اینا رو دیگه تکرار نکنی

I.YãSi

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
23/8/18
ارسالی‌ها
996
پسندها
32,568
امتیازها
63,073
مدال‌ها
11
سطح
0

• نویسنده موضوع
سلام عزیزم
منم چندتا انتقاد دارم
شما برای رمانتون اصلا از توصیف احساسات استفاده نمی کنید
یا بقول دوستمون توضیحات اضافه باعث میشه مخاطب احساس کنه که میخوای رمانتو بهش تحمیل کنی
ممنون میشم اینا رو دیگه تکرار نکنی
سلام...
نظر ایشون برای پارت‌های آخر بود. فکر نمیکنم (اصلا) واژه‌ی درستی باشه!
به هرحال ممنون از نقدی که کردید.

نسترن محمودی

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
21/7/18
ارسالی‌ها
1,385
پسندها
30,429
امتیازها
63,073
مدال‌ها
13
سطح
0

سلام به یاسی عزیزم.
اسم رمان که واقعا خاصه و کاملا مطابق با بدنه‌ی داستانه؛ لوح و خاکستری، دو کلمه‌ایی که اسم رو تشکیل دادن، هنوز متوجه ربط لوح نشدم اما خاکستری کاملا واضحه.
البته به نظر من این خاکستری هم به عرفان مربوط میشه، هم به ویدا، چرا که آیدا هم نه کاملا سفیده که بشه یک قدیسه و نه اون‌قدر ذات بدی داره که تماما مشکی باشه، همین که نسبت به عرفان، اطرافیانش شکاکه، رفتارش با ناپدریش، همه و همه باعث شده از سفیدی خالص دربیاد و به خاکستری تبدیل بشه.
خلاصه به قدری خوب بود که هیچ موردی رو نمی‌تونم ذکر کنم.
جلد رمان هم به خوبی تداعی کننده‌ی ژانرها بود و رنگ خاکستری، تداعی کننده‌ی اسم رمان بود و خب صدالبته شخصیت پسر جلد، می‌تونه بیانگر عرفان، یا اون مزاحم مرموز باشه که هنوز مشخص نیست...

I.YãSi

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
23/8/18
ارسالی‌ها
996
پسندها
32,568
امتیازها
63,073
مدال‌ها
11
سطح
0

• نویسنده موضوع
سلام به یاسی عزیزم.
اسم رمان که واقعا خاصه و کاملا مطابق با بدنه‌ی داستانه؛ لوح و خاکستری، دو کلمه‌ایی که اسم رو تشکیل دادن، هنوز متوجه ربط لوح نشدم اما خاکستری کاملا واضحه.
البته به نظر من این خاکستری هم به عرفان مربوط میشه، هم به ویدا، چرا که آیدا هم نه کاملا سفیده که بشه یک قدیسه و نه اون‌قدر ذات بدی داره که تماما مشکی باشه، همین که نسبت به عرفان، اطرافیانش شکاکه، رفتارش با ناپدریش، همه و همه باعث شده از سفیدی خالص دربیاد و به خاکستری تبدیل بشه.
خلاصه به قدری خوب بود که هیچ موردی رو نمی‌تونم ذکر کنم.
جلد رمان هم به خوبی تداعی کننده‌ی ژانرها بود و رنگ خاکستری، تداعی کننده‌ی اسم رمان بود و خب صدالبته شخصیت پسر جلد، می‌تونه بیانگر...

Farzaneh.Rezvani

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
4/9/18
ارسالی‌ها
701
پسندها
11,107
امتیازها
28,473
مدال‌ها
22
سطح
19

نویسنده‌ی عزیز به دلیل رفتن رمان به متروکه و برای جلوگیری از ارسال اسپم، این تاپیک قفل می‌شود؛ در صورت ادامه‌ یافتن رمان به مدیران برای باز کردن تاپیک نقدتان اطلاع بدهید.
:rose::rose::rose:
مدیریت تالار نقد

امضا : Farzaneh.Rezvani
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.