••• ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا•••

ℯℓαℌℯ

کاربر ارشد
کاربر ارشد
عضویت
4/4/18
ارسال ها
2,873
امتیاز
46,673
خانه‌ی لابیانکا (LaBianca)، لس انجلس

فهرست خود را با یکی از دلخراش‌ترین حوادث جنایی آغاز می‌کنیم. بسیاری در مورد داستان قتل عام هولناک رخ‌داده در سال ۱۹۶۹، اطلاعاتی هر چند اندک دارند. لس آنجلس در فاصله روزهای هشتم تا دهم آگوست آن سال میزبان یک گروه کوچک از پیروان و اعضای خانواده «چارلز منسون» (Charles Manson) بود که طی دو فقره قتل وحشیانه هفت نفر را به کام مرگ فرستادند. نخست آنها ۵ نفر را در عمارتی واقع در «دره بندیکت» که متعلق به کارگردان معروف هالیوودی «رومن پولانسکی» (Roman Polanski) بود به قتل رساندند. شب بعد، خود منسن به عنوان ترتیب‌دهنده و عامل اصلی قتل عام شب قتل، به یارانش پیوست تا در دومین قتل عام خود این بار مالک یک مغازه به نام «لنو لابیانکا» (Leno LaBianca) و همسرش رزماری را در منطقه‌ی «لس فیلز» (Los Feliz) به قتل برسانند.در طول سال‌های بعد، هر دو عمارت به عنوان مکان‌های ترسناک که شاهد زجر کشیدن انسان‌هایی بی‌دفاع بودند، مورد توجه گردشگران قرار گرفتند. مدتی بعد خانه اول تخریب شد، اما خانه لابیانکا هنوز هر سرپا ایستاده است و بیشتر قسمت‌های آن مسکونی است. بعد از وقوع این جنایات، زوجی فیلیپینی این خانه را خریداری کردند. از آن زمان تا کنون این خانه شاهد تغییر و بازسازی‌های متعددی بوده است، از جمله اضافه شدن یک استخر و یک گاراژ بدون سقف و البته آدرسش هم تغییر کرده است. این خانه مجددا در سال ۱۹۹۸ و به مبلغ ۳۷۵ هزار دلار به فروش رسید.خانه‌ی جون بنت رمزی (Jon Benet Ramsey)، کلرادو


در سال ۲۰۱۱ این خانه به بازار خرید و فروش املاک وارد و با قیمت ۲/۳ میلیون دلار برای فروش عرضه شد، اما در نهایت کسی تمایلی برای خرید این خانه از خود نشان نداد. در ماه مارس سال ۲۰۱۱، مالک خانه قیمت آن را تا ۱/۹۸۵ میلیون دلار کاهش دادند، به امید آنکه بالاخره این طلسم شکسته شده و این خانه‌ی زیبا به فورش رود. اما از آنجایی که این طلسم از مرگ تغذیه می‌کند، این امر محقق نشد.واقعیت این است که این خانه شاهد قتل کودکی شش ساله است. دخترکی که جسدش بعد از هشت ساعت جستجو در زیر زمین خانه‌اش کشف شد. ظاهرا در ابتدا ضربه‌ای به سر او زده و در ادامه او را خفه کرده بودند. پرونده‌ی قتل این کودک تا امروز حل نشده باقی مانده است.

مادر جون ادعا کرد که آدم رباها دخترش را دزدیده‌اند، اما هشت ساعت بعد جسد دخترک در زیرزمین محل سکونتش پیدا شد.
مادر جون ادعا کرد که آدم رباها دخترش را دزدیده‌اند، اما هشت ساعت بعد جسد دخترک در زیرزمین محل سکونتش پیدا شد.

در سال ۲۰۰۴ «کارول شولر میلنر» (Carol Schuller Milner) دختر کشیش فعال در تلویزیون «رابرت شولر» این عمارت خالی را خریداری کرد.

اما بعد از اقامتی کوتاه مدت، او و خانواده‌اش به کالیفرنیا بازگشته و خانه مجددا برای فروش عرضه شد و از آن زمان تا کنون این خانه همچنان بدون مشتری هر از چند گاهی به بازار املاک ارائه می‌شود.میلنر در مورد این عمارت می‌گوید که بعضی از مردم از این عمارت تصوراتی تیره و تار دارند و مدام در مورد اتفاق غم‌انگیزی که در این خانه روی داده است صحبت می‌کنند. اما به نظر او مرگ پایان همه چیز نیست و خداوند با چنین چیزی محدود نمی‌شود. او اضافه می‌کند باور ندارد که خداوند ما را به حال خود رها کند و همین تفکر روی نگاه او به این خانه و تمام چیزهای دل‌انگیز آن، مؤثر بوده است.
 
آخرین ویرایش

ℯℓαℌℯ

کاربر ارشد
کاربر ارشد
عضویت
4/4/18
ارسال ها
2,873
امتیاز
46,673
عمارت لالوری (LaLaurie)، نیو اورلئان
این عمارت منزل مادام «دلفین لالوری» (Delphine LaLaurie) است که بانویی فعال و مرفه بود که از قضا یک قاتل سریالی نیز از آب در آمد. او عادت داشت خدمتکاران خود را مورد آزار و اذیت قرار داده، به آنها گرسنگی داده و در نهایت با شکنجه به قتل برساند. روش‌های قتل او تا زمان وقوع یک آتش‌سوزی در سال ۱۸۳۴ که باعث تخریب بخشی از خانه شد، مخفی باقی ماند. به دنبال این مسئله مادام دلفین متواری شده و سر از نیواورلئان درآورد. اما با موج خشونت رخ داده، مادام این بار تصمیم گرفت به پاریس نقل مکان کند، جایی که در نهایت در سال ۱۸۴۹ همانجا تسلیم مرگ شد.​
اما در مورد خانه باید گفت که آتش‌سوزی به شدت به این عمارت صدمه زد، اما در سال ۱۸۸۸ این بنا مرمت و بازسازی شد و بعدا به عنوان یک دبیرستان عمومی مورد استفاده قرار گرفت. اما کاربری این خانه به مرور تغییر کرده و به هنرستان موسیقی، آسایشگاه نگهداری بزهکاران جوان، کافه، فروشگاه مبلمان و در نهایت یک آپارتمان لوکس مبدل شد.​
مادام لالوری در ظاهر زنی بانفوذ و اجتماعی بود، اما در پس پرده به قتل و شکنجه‌ی خدمتکارانش مشغول بود.​
در سال ۲۰۰۷ هنرپیشه‌ی معروف هالیوود نیکلاس کیج این عمارت را به مبلغ ۳/۴۵ میلیون دلار خریداری کرد، اما با قبول ضرری نسبتا هنگفت و با مبلغ ۲/۳ میلیون دلار، آن را به یک شرکت سرمایه گذاری محلی واگذار کرد. این خانه در سال ۲۰۱۰ توسط «مایکل والن» (Michael Whalen) که در حوزه انرژی فعالیت می‌کرد خریداری شد که دیگر بار آن درخشش سابق را به این عمارت بازگرداند.​
این خانه همچنان یکی از مقاصد محبوب گردشگری ارواح است که شایعات زیادی در مورد وقوع حوادث عجیب و ماورایی در آن وجود دارد که البته از زمان بازسازی خانه تا کنون، اندکی تب این شایعات آرام گرفته است.​
 

ℯℓαℌℯ

کاربر ارشد
کاربر ارشد
عضویت
4/4/18
ارسال ها
2,873
امتیاز
46,673
عمارت سیمپسون‌ها


خانه‌ی چهار اتاق خوابه‌ی «برنت وود» (Brentwood) کالیفورنیا، جایی است که «نیکول براون سیمپسون» (Nicole Brown Simpson) همسر سابق «او جی سیمپسون» (O. J. Simpson) و یکی از دوستانش به نام «رونالد گلدمن» (Ronald Goldman) به طرزی فجیع به قتل رسیدند.این عمارت هنوز هم سرپا و البته مسکونی است، اما فروش آن دست کم تا سال‌ها بعد از این پرونده‌ی قتلِ حل‌نشده، کاری سخت و دور از ذهن بود.سال بعد از وقوع این دو قتل، این عمارت به بازار خرید و فورش املاک ارائه شد، آن هم با قیمت ۷۹۵ هزار دلار. اما دست کم تا دو سال بعد همچنان بدون مشتری و خالی از سکنه باقی ماند. سرانجام مالکان چاره‌ای نیافته و قیمت خانه را کاهش دادند و این عمارت را زیر ارزش واقعیش و با قیمت ۵۹۵ هزار دلار به فروش رساندند.ساکنان فعلی همچنان با مشکلاتی چون حضور گردشگران جویای ترس و هیجان و البته رسانه‌های کنجکاو دست به گریبانند که هنوز و با گذشت دو دهه از وقوع این جنایت، گاه و بیگاه پیگیر این پرونده می‌شوند.اما صرف نظر از این ماجرای دلخراش و سرانجام پر ابهامش، این خانه‌ی زیبا ارزش یک نگاه را دارد، زیبایی که روزی با جاری شدن خون دو انسان، با دنیای ترس و وحشت در پیوند بود.
 
آخرین ویرایش

ℯℓαℌℯ

کاربر ارشد
کاربر ارشد
عضویت
4/4/18
ارسال ها
2,873
امتیاز
46,673
عمارت سادن (Sowden)، لس انجلس


عمارت بعدی این فهرست هم از قضا از ظاهر و فضای داخلی دلچسبی برخوردار است. این خانه در منطقه‌ی «لوس فلیز» (Los Feliz) لس آنجلس واقع شده است و البته زیاد از دیگر خانه‌ی این فهرست یعنی «عمارت لابیانکا» (LaBianca) فاصله ندارد. دیگر جذابیت این خانه به معمار آن برمی‌گردد، «لوید رایت» (Lloyd Wright) پسر بزرگ معمار نامی «فرانک لوید رایت» (Frank Lloyd Wright) است که در سال ۱۹۲۶ این خانه را احداث کرد.عمارتی با هفت اتاق خواب و چهار حمام که در سال ۲۰۰۱ از ارزشی معادل ۱/۶ میلیون دلار برخوردار بود. در نهایت این خانه با قیمت ۱/۲ میلون دلار خریداری شده و مالک با صرف ۱/۶ میلیون دلار دیگر، آن را نوسازی کرد.از سال ۱۹۴۵ تا ۱۹۵۱، این خانه در اختیار دکتر روانپزشکی به نام «جرج هادل» (George Hodel) بود. این پزشک لس آنجلسی به عنوان متهم اولیه در پرونده‌ی پر ابهام و رسوایی‌آمیز «کوکب سیاه» معرفی شد.اما ماجرا از کجا آب می‌خورد؟ «استیو» پسر دکتر هادل از قضا کاراگاه جنایی پلیس لس آنجلس بود. او در کتاب خود که در سال ۲۰۰۳ و با نام کوکب سیاه منتشر شد، ادعا کرد که این جسد در اصل متعلق به «الیزابت شورت» (Elizabeth Short) است که در ژانویه‌ی سال ۱۹۴۷ توسط پدرش مورد شکنجه قرار گرفته و پس از کشته شدن، جسدش در داخل همین خانه پایان مثله شده است.در سال‌های اخیر با آنالیز نمونه خاک موجود در خانه توسط پزشک قانونی و انسان شناس دکتر «آرپاد واس» (Arpad Vass) مشخص شد که این نمونه‌ها دارای بقایای انسانی هستند. این خانه اکنون در مسیر ثبت شدن به عنوان بنایی تاریخی است و نزدیک به ۴/۸ میلیون دلار قیمت دارد.
 

ℯℓαℌℯ

کاربر ارشد
کاربر ارشد
عضویت
4/4/18
ارسال ها
2,873
امتیاز
46,673
عمارت «در کمال خونسردی»، کانزاس


عمارتی واقع در زمینی هفت جریبی در ایالت کانزاس، روزی شاهد وقوع کشتار چهار انسان بیگناه بود. در نوامبر سال ۱۹۵۹ چهار عضور خانواده «کلاتر» (Clutter) توسط دو فرد جنایتکار به قتل رسیدند. «ریچارد دیک» (Richard Dick) ملقب به «هیکاک» (Hickock) و «پری ادوارد اسمیت» (Perry Edward Smith).


یک خانواده‌ی چهار نفره در عمارتی در ایالت کانزاس به ضرب گلوله کشته شدند و محل این جنایت همچنان مسکونی است.
این دو با شنیدن شایعاتی که بر اساس آنها «ارب کلاتر» مزرعه داری ثروتمند معرفی می‌شد که نزدیک به ده هزار دلار را در منزل خود پنهان کرده بود، وسوسه شدند تا به خانه دستبرد بزنند. اما زمانی که بعد از زیر و رو کردن خانه پولی پیدا نشد، کار خود را با شلیک کردن به آقای کلاتر، همسرش «بانی» (Bonnie) و دو فرزندش «نانسی» ۱۶ ساله (Nancy) و «کنیون» ۱۵ ساله (Kenyon) خاتمه دادند.

چند هفته بعد از وقوع این جنایت هر دو جنایتکار دستگیر شده و بعد از طی روند قانونی در نهایت هر دو در ۱۴ آوریل سال ۱۹۶۵ به دار مجازات آویخته شدند و بدین شکل پرونده‌ی این جنایت بسته شد.خانواده کلاتر، هیکاک و اسمیت با کتابی نوشته «ترومن کاپوتی» (Truman Capote) به نام «در کمال خونسردی» بیش از پیش در سطح جهان شناخته شده و به شهرت رسیدند. این عمارت در سال ۱۹۶۴ توسط گله‌داری به نام «باب بیرد» (Bob Byrd) خریدار شد. فیلمی با همین عنوان که در سال ۱۹۶۷ تولید شد نیز با اجازه مالک داخل همین خانه فیلمبرداری شد.در سال ۱۹۹۰، «لئونارد و دانا مادر» (Leonard & Donna Mader) این ملک را از دو تن از خویشاوندان بیرد که بعد از مرگ او در این عمارت ساکن شده بودند، خریداری کردند. در سال ۲۰۰۶ عاشقان دنیای ترس و هیجان و البته ذهن‌های جنایتکار، توجه‌شان معطوف به این عمارت شد و این مسئله مالکان را به قدری خسته کرد که خانه را به حراج گذاشتند، اما پیشنهاد خوبی دریافت نکردند و از آن زمان تا کنون، خانه همچنان در مالکیت خانواده‌ی مادِر است.شایعاتی وجود دارد که براساس آنها خانه توسط روح نانسی دختر نوجوان خانواده کلاتری تسخیر شده، این در حالی است که مالکان فعلی وقوع هر گونه پدیده عجیب و ماورایی در این خانه را رد می‌کنند.
 

نسترن بانو

مدیر تالار ویرایش + مترجم
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار ویرایش
عضویت
7/21/18
ارسال ها
1,710
امتیاز
48,073
محل سکونت
تهران
گورستان قدیمی یهودی‌ها، پراگ
ترسناک‌ترین نقاط زمین


گورستان‌های قدیمی به خودی خود ترسناک هستند، ردیف از پس ردیف سنگ‌های قبر فرسوده که در میان درختان سر به فلک کشیده جا خوش کرده‌اند. سنگ‌های کج و معوجی که هر کدام داستانی در سینه دارند، داستانی که با کشتار، آتش‌سوزی، سیل یا هر واقعه‌ی ناخوشایند دیگری به آنجا ختم شده است. به سنگی بر مزاری که مدت‌ها است تنها ناظر خاموش یک زندگی به پایان رسیده است.

گورستان قدیمی یهودیان در پراگ


اما در این میان این گورستان خاص که به‌عنوان سومین قبرستان قدیمی یهودیان اروپا شناخته می‌شود، داستانی به مراتب ترسناک‌تر دارد، داستانی که به سال ۱۴۷۸ باز می‌گردد. در آن زمان آمار اجسادی که در این مکان به خاک سپرده شده‌اند، سیری صعودی به خود گرفت، به طوری که ناگزیر اجساد را به صورت طبقه طبقه روی هم دفن کردند. هم‌اکنون در این گورستان تا ۱۲ جسد روی هم دیگر به خاک سپرده شدند، یعنی در حالیکه در سطح زمین در حدود ۱۲ هزار سنگ قبر مشاهده می‌شود، زیر خاک این گورستان بیش از صد هزار نفر دفن شده‌اند. تصور حضور چنین جمعیتی از دنیای مردگان در یک مکان، ناخودآگاه ترس به دل می‌اندازد، پس شاید چندان هم بی‌مناسبت نیست که این مکان جز ترسناک‌ترین نقاط این کره‌ی خاکی شناخته می‌شود.

ترسناک‌ترین نقاط زمین


تابوت‌های آویخته، فیلیپین
ترسناک‌ترین نقاط زمین


اعضای قبیله‌ای محلی ساکن استان کوهستانی «Sagada» در کشورفیلیپین که به نام «ایگوروت» (Igorot) شناخته می‌شوند، اجساد مردگان خود را در میان تابوت‌هایی آویخته از صخره‌ها نگهداری می‌کنند. این تابوت‌ها به دیواره‌ی سنگی متصل شده و برای سال‌ها باقی می‌مانند.

تابوت‌های آویزان قبیله ای بومی در فیلیپین


آن‌ها باور داشتند که با این کار هم با ارواح در گذشتگان و نیاکان خود ارتباط نزدیک‌تری خواهند داشت و هم اجساد آن‌ها را از هر گزندی مصون نگه می‌دارند. طول هر تابوت تنها یک متر است، چرا که این بومیان باور دارند انسان باید به همان طریقه‌ای که پا به این جهان گذاشته، آن را ترک کند، یعنی در حالت جنینی. به همین دلیل آن‌ها نیز اجساد را به چنین شکلی داخل تابوت‌ها قرار می‌دهند.

ترسناک‌ترین نقاط زمین


شهر متروکه پری‌پیِت (pripyat)، اوکراین
ترسناک‌ترین نقاط زمین


روزگاری این شهر هم مثل هر شهر دیگری زنده و پرجنب و جوش بود، روزهایش را صدای خنده‌ی کودکان و رفت و آمد بزرگسالان می‌ساخت و شبش با صدای گفتگو و خنده‌ی خانواده‌هایی که بعد از یک روز پرمشغله گرد هم جمع شده بودند، به پایان می‌رسید؛ ولی حادثه خبر نمی‌کند.

شهر متروکه‌ی پری پیت در اوکراین


شاید ماجرای «فاجعه‌ی اتمی چرنوبیل» روسیه را شنیده باشید، این شهر که در آن زمان تقریبا ۵۰ هزار سکنه داشت، قربانی همین ماجرا شد. مدت کوتاهی بعد از این حادثه این شهر نیز تخلیه شده و اکنون تنها از آن متروکه‌ای بر جای مانده است. متروکه‌ای که هنوز هم گاهی دلش هوای آن سروصدا و لمس جریان زندگی را می‌کند، ولی اکنون تنها سکوت و البته دستان سبز و پیشرونده‌ی طبیعت همراهیش می‌کنند.

ترسناک‌ترین نقاط زمین
 
آخرین ویرایش توسط مدیر

نسترن بانو

مدیر تالار ویرایش + مترجم
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار ویرایش
عضویت
7/21/18
ارسال ها
1,710
امتیاز
48,073
محل سکونت
تهران
جزیره عروسک‌ها، مکزیک
ترسناک‌ترین نقاط زمین


«دُن جولین سانتانا» (Don Jullian Santana)، پس از پیدا کردن جسد یک دختر بچه‌ی کوچک در آب‌های اطراف جزیره‌ی شخصی‌اش در جنوب مکزیکو سیتی، خالق یکی از ترسناک‌ترین نقاط کره‌ی زمین شد. دخترک به دلیل غرق شدن در آب جان سپرده بود و جسدش شناور روی آب پیدا شد.

جزیره‌ی عروسک‌های مرده در مکزیک


چندی بعد دُن جولین به طور اتفاقی عروسکی را شناور روی آب پیدا کرد که به نظر می‌رسید شاید متعلق به دخترک مرحوم باشد. دُن سانتانا هم عروسک را برداشته و آن را به شاخه‌ی یکی از درختان اطراف آویزان کرد. این اولین قدم برای شکل‌گیری داستان‌هایی مملو از ترس پیرامون این جزیره شد. طی سالیان بعد دن جولین هم با آویختن هزاران عروسک از تنه‌ی درختان این جزیره، مراتب احترام خود را به روح این کودک نشان داد. وظیفه‌ای عجیب که آقای سانتانا آن را تا زمان مرگش یعنی نزدیک به ۵۰ سال ادامه داد. جالب است بدانید او نیز در آب‌های ساحلی همین جزیره غرق شد. جزیره‌ای که اکنون «Isla de las Munecas» نامیده می‌شود که به معنای «جزیره‌ی عروسک‌ها» است.

جزیره‌ی عروسک‌های مرده در مکزیک


اکنون این مکان به یکی از جاذبه‌های گردشگری مورد علاقه بازدیدکنندگان بدل شده و آن‌ها همچنان به آویختن این عروسک‌ها ادامه می‌دهند. هرچند در این میان داستان‌های ترسناکی نیز به گوش می‌رسد. بازدیدکنندگانی ادعا کردند، صدای نجوای عروسک‌ها را شنیده‌اند. برخی نیز تأکید دارند زمانی که سوار بر قایق دور جزیره‌ گردش می‌کردند، عروسک‌ها را دیدند که از درختان پایین می‌آمدند. داستان‌هایی که رنگ و بویی از اغراق دارند، ولی در نهایت نمی‌توان منکر تأثیر وهم‌آور و ترسناکی شد که این جزیره بر گردشگران می‌گذارد.

ترسناک‌ترین نقاط زمین


جزیره هاشیما (Hashima)، ژاپن
جزیره‌ی هاشیما


این جزیره‌ی کوچک زمانی به‌عنوان معدن بزرگ زغال سنگ فعال بوده و خانه‌ی هزاران معدنچی به همراه خانواده‌های‌شان بود. اما در همیشه روی یک پاشنه نمی‌چرخد و بالاخره زمانه علی‌رغم میل ما عوض می‌شود. به دنبال از رونق افتادن استفاده از زغال سنگ در سال ۱۹۷۴ فعالیت این جزیره نیز دچار مشکلاتی شده و به سرعت تخلیه شد. اکنون باد از میان خانه‌های خالی از سکنه‌ی این جزیره عبور کرده و خدا می‌داند شب‌های تاریک آن مهمان چه چیزهایی است؟!

ترسناک‌ترین نقاط زمین
 
آخرین ویرایش توسط مدیر

نسترن بانو

مدیر تالار ویرایش + مترجم
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار ویرایش
عضویت
7/21/18
ارسال ها
1,710
امتیاز
48,073
محل سکونت
تهران
کلیسای کوچکی از جنس استخوان‌، پرتغال
ترسناک‌ترین نقاط زمین


در ساخت هر ساختمان و بنایی از مصالح و مواد مختلفی به فراخور نیاز استفاده می‌شود، اما در کنار دیگر مصالح، این کلیسای مخوف از استخوان شکل گرفته است. به همین مناسبت این کلیسا به نام «Capela dos Ossos» خوانده می‌شود که در زبان پرتغالی به معنای «کلیسایی از استخوان» است. این کلیسای کوچک درست در کنار ورودی «کلیسای سنت فرانسیس» قرار گرفته است. نامی که با ظاهر این کلیسا همخوانی کامل دارد. تمام سطح دیوارهای داخلی این بنا با استخوان‌های بدن و جمجمه‌ی انسان تزئین شده است.

کلیسایی تزئین شده با استخوان انسان در پرتغال


گفته می‌شود استخوان‌های حدود ۵ هزار راهب در این سازه به کار گرفته شده است. به علاوه دو جسد نیز به دیواره‌ی این سازه متصل شده‌اند که یکی از آن‌ها اسکلت یک کودک است. هدف از این کار نشان دادن کوتاهی و گذر عمر است و اینکه در نهایت مرگ پایان راه همه‌ی ما است. هر چند این شیوه‌ی بیان متفاوت، اکنون بسیار ترسناک و ناخوشایند جلوه می‌کند.

ترسناک‌ترین نقاط زمین
 
آخرین ویرایش توسط مدیر

نسترن بانو

مدیر تالار ویرایش + مترجم
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار ویرایش
عضویت
7/21/18
ارسال ها
1,710
امتیاز
48,073
محل سکونت
تهران
بیمارستان ارتشی کمبریج، بریتانیا
بیمارستان ارتشی کمبریج در بریتانیا


بیمارستان‌ها به مناسبت فضا و جوی که بر آن‌ها حاکم است، اغلب از محیط‌هایی خاص و چه بسی ترسناک برخوردار هستند و شاید به دلیل حضور ارواح بیماران جان سپرده، هاله‌ای مرموز نیز به دورشان کشیده شده است.

ترسناک‌ترین نقاط زمین


اما بیمارستان ترسناک ما در «نیوهمپشایر» واقع شده و از سال ۱۸۷۸ تا ۱۹۹۶، به‌عنوان بیمارستان ارتش پذیرای مجروحان جنگی و سربازان آسیب دیده بوده است. ساختمان این بیمارستان در اصل به‌عنوان یک اقامتگاه کوچک خصوصی ساخته شده بود، ولی به اقتضای زمان و موقعیت به بیمارستان تغییر کاربری داد، هر چند این بیمارستان در آن زمان به خوبی تجهیز شده بود، ولی به دنبال افزایش قابل توجه هزینه‌های نگهداری این ساختمان قدیمی از سویی و پیدا شدن «آزبست» (Asbestos) یا همان پنبه‌ی نسوز در دیوارهای آن از سوی دیگر، مسئولان ناگزیر درهایش را بستند.

ترسناک‌ترین نقاط زمین
 

نسترن بانو

مدیر تالار ویرایش + مترجم
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار ویرایش
عضویت
7/21/18
ارسال ها
1,710
امتیاز
48,073
محل سکونت
تهران
ساختمان متروکه گردهمایی کمونیست‌ها، بلغارستان
ترسناک‌ترین نقاط زمین


این ساختمان که از بیرون بی‌شباهت به بشقاب پرنده نیست، بر فراز رشته‌کوه‌های بالکان (Balkan Mountains) و در ارتفاع ۱۴۴۱ متری ساخته شده است. این ساختمان توسط رژیم کمونیستی حاکم بنا و در سال ۱۹۸۱ افتتاح شد. هر چند علی‌رغم آغازی پرشور، خیلی زود از رونق افتاد و متروکه شد. آنچه این سازه را متفاوت کرده، معماری خشن و دور از ظرافت آن است که به نوعی در شمار معروف‌ترین سازه‌های دوره‌ی بلندپروازی‌های حزب کمونیست تبلوری عینی یافته است.

ساختمان متروکه گردهمایی حزب کمونیست در بلغارستان


این بنا این روزها، حال و احوال خوشی ندارد. بسیاری از قسمت‌های آن آسیب دیده و به‌ویژه سقف بزرگ و سنگین آن متحمل خسارات شدیدی شده است. اکنون درهای این سازه به روی عموم بسته شده و شاید همین متروکه بودن و انزوای شدید، وزنه را به سمت ترس و وحشت و اضطراب سنگین کرده است. به طوری که در شمار ترسناک‌ترین نقاط کره‌‌ی زمین جای گرفته است.

ترسناک‌ترین نقاط زمین
 
بالا