نقد و بررسی نقد رمان کسر آسا | roro nei30 کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع roro nei30
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 11
  • بازدیدها 851
  • کاربران تگ شده هیچ

roro nei30

نویسنده انجمن+ نویسنده ادبیات
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/1/18
ارسالی‌ها
2,612
پسندها
44,241
امتیازها
69,173
مدال‌ها
33
سطح
38

• نویسنده موضوع
بسم الذی اسمه السکینة
نون و القلم و ما یسطرون

نام اثر: کسر آسا
نویسنده: roro nei30 ( رضوان.ن )
ژانر: عاشقانه، تخیلی، معمایی
خلاصه:

شاهیار پسر دوم خاندان پادشاهی، برای ریاست هتل بین المللی خانوادگی‌اش، پس از مرگ برادرش، به ایران برمی‌گردد و این اجبار را نمی‌پذیرد که یک دختر یا بهتر است بگوییم، موجودی انسان‎نما به شکل یک زن، همیشه باید کنارش باشد. موجودی از جنس قسم و از تبار سنگ، همان‌قدر بی‌احساس و سرد. این داستان ریشه در عهد مبهمی دارد که شاید خیلی ترسناک باشد.

امضا : roro nei30

F.Śin

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,203
پسندها
16,521
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

با عرض سلام خدمت نویسنده ی عزیز ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم .
لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

قوانین نقد

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به
کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید ...​
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : F.Śin

*SHAKIBAgh*

کاربر خبره
کاربر خبره
تاریخ ثبت‌نام
25/6/18
ارسالی‌ها
4,231
پسندها
28,254
امتیازها
69,873
مدال‌ها
26
سطح
29

سلام
میخواستم رمان کسر آسا رو به صورت کاملا دوستانه نقد کنم
از اونجایی که نویسنده این رمان یه نویسنده حرفه ایه پس به سختی میشه از کارش ایراد گرفت
عجیبه که این رمان با این تعداد پست هنوز جلدی نداره
فضا سازی رمان فوق العاده اس اما تعداد دیالوگ ها مقداری کم است اما باز هم زمان به دل مینشیند
و در آخر تبریک میگم به نویسنده بابت این اثر ماندگار

امضا : *SHAKIBAgh*

roro nei30

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/1/18
ارسالی‌ها
2,612
پسندها
44,241
امتیازها
69,173
مدال‌ها
33
سطح
38

• نویسنده موضوع
سلام
میخواستم رمان کسر آسا رو به صورت کاملا دوستانه نقد کنم
از اونجایی که نویسنده این رمان یه نویسنده حرفه ایه پس به سختی میشه از کارش ایراد گرفت
عجیبه که این رمان با این تعداد پست هنوز جلدی نداره
فضا سازی رمان فوق العاده اس اما تعداد دیالوگ ها مقداری کم است اما باز هم زمان به دل مینشیند
و در آخر تبریک میگم به نویسنده بابت این اثر ماندگار
سلام ♥
نظر لطف سرشارتونه
دیالوگ ها رو حتما افزایش می دم
ممنون از خوندن و انرژی دادنتون :love:

Hani.Nt

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
22/7/18
ارسالی‌ها
1,049
پسندها
13,932
امتیازها
33,373
مدال‌ها
18
سطح
19

سلام رضوان عزیز و نویسنده ی حرفه ای!
اولین چیزی که برای تمامی رمان ها به چشم میاد عنوان اون هست. این رمان عنوانش عالیه اما میتونه عالی تر هم باشه. طوری که خواننده رو مشتاق کنه به خوندن داستان اما در هر حال نامی زیبا و تا حدودی جذاب برای رمان انتخاب شده.
مورد دوم که توی چشم میاد، خلاصه و همجنین مقدمه رمان هست، که در این رمان به طور خیلی خوب و زیبایی نوشته شده.
مورد بعدی که امری مهم توی تمامی رمان هاست، چگونگی شروع رمان است که در این رمان، با توصیفات بسیار دلنشین و زیبا از سوی نویسنده شروع شده که خیلی به دلم نشست و همین ابتدای جذاب و قوی باعث ایجاد شور و انگیزه برای خوندن ادامه داستان شد.
مورد بعدی که از دید من مهمترین چیز در تمامی نوشته هاست و باید به خوبی رعایت بشه، جای گذاری به جا و...

امضا : Hani.Nt

roro nei30

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/1/18
ارسالی‌ها
2,612
پسندها
44,241
امتیازها
69,173
مدال‌ها
33
سطح
38

• نویسنده موضوع
مرسی از وقتی که گذاشتی
حتما حتما به گفته هات توجه می کنم*-*
مرسی از نقد زیبات
سلام رضوان عزیز و نویسنده ی حرفه ای!
اولین چیزی که برای تمامی رمان ها به چشم میاد عنوان اون هست. این رمان عنوانش عالیه اما میتونه عالی تر هم باشه. طوری که خواننده رو مشتاق کنه به خوندن داستان اما در هر حال نامی زیبا و تا حدودی جذاب برای رمان انتخاب شده.
مورد دوم که توی چشم میاد، خلاصه و همجنین مقدمه رمان هست، که در این رمان به طور خیلی خوب و زیبایی نوشته شده.
مورد بعدی که امری مهم توی تمامی رمان هاست، چگونگی شروع رمان است که در این رمان، با توصیفات بسیار دلنشین و زیبا از سوی نویسنده شروع شده که خیلی به دلم نشست و همین ابتدای جذاب و قوی باعث ایجاد شور و انگیزه برای...

ASIL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
4/4/17
ارسالی‌ها
1,535
پسندها
7,820
امتیازها
33,973
مدال‌ها
19
سطح
13

سلام به دوست عزیز تر از جان، رضوان عزیز.
تا این جا رمان رو خوندم و میخوام به عنوان یک خواننده و کسی که تجربه ای در زمینه ی نقد نداره، رمان رو نقد کنم.
اسم رمان:
- اولین چیزی که باعث میشه خواننده تصمیم بگیری رمانی رو بخونه یا نه، اسم رمانه و تاثیر بسزایی در جذب خواننده داره. «کسر آسا» اسم جدیدی بود. اما هنوز نفهمیدم که دقیقا مفهوم این اسم چیه. امیدوارم تو رمان بهش اشاره بشه. کسر آسا پتانسیل جذب خواننده رو داره و از این بابت به خاطر انتخاب عالی ت بهت تبریک میگم. :)
ژانر:
شما ژانر های عاشقانه، تخیلی و معمایی رو انتخاب کردین. در ادامه هر کدوم رو بررسی می کنیم.
عاشقانه:
به نظر میاد عشقی شبیه عشق شاهزاده و ویانا بین سها و شاهیار وجود داشته باشه. ژانر عاشقانه در رمان وجود داشت و...

امضا : ASIL

roro nei30

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/1/18
ارسالی‌ها
2,612
پسندها
44,241
امتیازها
69,173
مدال‌ها
33
سطح
38

• نویسنده موضوع
سلام به دوست عزیز تر از جان، رضوان عزیز.
تا این جا رمان رو خوندم و میخوام به عنوان یک خواننده و کسی که تجربه ای در زمینه ی نقد نداره، رمان رو نقد کنم.
اسم رمان:
- اولین چیزی که باعث میشه خواننده تصمیم بگیری رمانی رو بخونه یا نه، اسم رمانه و تاثیر بسزایی در جذب خواننده داره. «کسر آسا» اسم جدیدی بود. اما هنوز نفهمیدم که دقیقا مفهوم این اسم چیه. امیدوارم تو رمان بهش اشاره بشه. کسر آسا پتانسیل جذب خواننده رو داره و از این بابت به خاطر انتخاب عالی ت بهت تبریک میگم. :)
ژانر:
شما ژانر های عاشقانه، تخیلی و معمایی رو انتخاب کردین. در ادامه هر کدوم رو بررسی می کنیم.
عاشقانه:
به نظر میاد عشقی شبیه عشق شاهزاده و ویانا بین سها و شاهیار وجود داشته...

roro nei30

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/1/18
ارسالی‌ها
2,612
پسندها
44,241
امتیازها
69,173
مدال‌ها
33
سطح
38

• نویسنده موضوع
سلام!
این یه نقد کوچیک از طرف یه نمایشنامه نویسه . پس یه کم معیارای نمایشی باهاش مخلوط شده (دیگه تجربه ای ندارم :) )

اصولا ما ایرانیا به یه کلمه ای که هیچی ازش نمیفهیم میگیم "عجب کلمه سنگینی! حال کردم باهاش... (یا در موارد دیگه‌ای میگیم Wow چه لاکچری!) پس هرچی کلمه پیچیده تر، خفن تر! صادقانه بگم من نمیدونستم کسر آسا چیه و وقتی دیدمش گفتم چه خفن! بعد که معنیش رو دیدم بازم از خفنیش کم نشده بود :) با داستان که آشنا شدم، حالم گرفته شد. یه لحظه فکر کردم داستان رو اسپویل کردین ولی گفتم مهرداد ول کن برادر! دیگه اسم رمان باید یه جای رمان رو بگیره و یاد فیلم تلقین نولان افتادم یا جن گیر که سیر کلی داستان رو همراهشون...

roro nei30

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/1/18
ارسالی‌ها
2,612
پسندها
44,241
امتیازها
69,173
مدال‌ها
33
سطح
38

• نویسنده موضوع
میریم سراغ قسمت دوم
یه چیز مهمی که من یادم رفت تو قسمت قبل اشاره کنم، خط داستانی بود. خط داستانی رو هرکسی یه چیزی در نظر میگیره (مثلا خلاصه تک یا خلاصه + جمله کوتاه) اما من خلاصه و مقدمه رو یه خط داستانی در نظر میگیرم. خط داستانی خیلی خیلی مهمه. (واجبه! ، مستحب نیست) مثلا فرض کنید من رمان شما رو خوندم. ولی یه خط داستانی درست و درمون نداشته یا اصلا نداشته (!) اون وقت میخوام همین رمان برا یه نفر توضیح بدم؛ انقدر میپیچونم و حرف اضافه میزنم که طرف یه لبخند ملیح میزنه و دست میذاره رو شونه من و با یه بلیط یه طرفه به سمت افق پرواز میکنه! اما وقتی یه مقدمه و خلاصه کوتاه و تاثیرگذار داشته باشین، من قشنگ یادم میمونه و میتونم با همون براتون بازاریابی...