نقد شورا نقد رمان بقا: مرگ دوباره | fatemeh.M/ توسط شوراي نقد

• نویسنده موضوع F.Śin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 4
  • بازدیدها 479
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,207
پسندها
16,572
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
119074
به نام خدا​
نقد رمان بقا: مرگ دوباره توسط شورای انجمن یک رمان:

نویسنده توجه داشته باشد که منتقد با توجه به اصول نقد کرده است و پای نظر شخصی و... نگذارد.
دو روز صبر کنید تا تمامی نقد ها در صفحه قرار گیرد.
بعد از اتمام نقد، شما باید با توجه به نکات رمان خود را ویرایش کنید.
اگر مشکلی بود در خصوصی به من تذکر دهید و از بحث و جدل بپرهیزید.
موفق باشید:)

| شوراي نقد انجمن يك رمان |​

امضا : F.Śin

MEHR.AFAQ

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
16/3/18
ارسالی‌ها
2,767
پسندها
30,210
امتیازها
80,673
مدال‌ها
33
سطح
33

نام رمان:
بقا:مرگ دوباره
براساس قوانین اسم باید کوتاه باشه و هست معنادار و مرتبط با ماجرای داستان هست.
اسم بقا یعنی زندگی به علاوه مرگ دوباره به نظرم یعنی مرگ و زندگی دوباره!
چنان که توی داستان خوندم زمین درخطره و قراره که سیاره مریخ با ان برخورد کنه؛ من به این اسم پی بردم که ممکنه بعد مرگ چندها نفر باز هم چندنفر زنده بماند و زاد و ولد کنند و همچنان تعداد بیشتر شود از انجایی که ممکنه توی رمان جلوی این واقعه گرفته بنظرم این اسم خیلی خوبه و چون فصل فصل داره عالیه.
در رابطه اسم با ژانر هم باید بگم میتونم توی اسم ژانرهای منتخب نویسنده رو ببینم و حسشون کنم.
ــــــــــــــ
خلاصه:
خلاصه رمان خوب بود از نظر بلندی یکم بلند بود خلاصه و نویسنده میتونستن کمی از تعداد خط های خلاصه کمتر و...​
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : MEHR.AFAQ

.:|Reihane|:.

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
17/7/18
ارسالی‌ها
836
پسندها
7,448
امتیازها
22,873
مدال‌ها
5
سطح
0

نقد رمان بقا، مرگ دوباره

نام رمان:
کمی طولانی بود. بقا که به معنای زندگی دوباره است به علاوه‌ی مرگ دوباره، شاید به این معنا باشه که بعد از این که برای زندگی بیشتر تلاش می‌کنن، دوباره می‌میرن. شاید هم به این معنا باشه که وقتی اجازه‌ی مرگ برای دومین بار به جامعه‌ای داده می‌شه، در واقع فرصت زیستنی دوباره به اون‌ها عطا می‌شه. نام با بدنه هماهنگ بود، چون اعضای گروه با تمام تلاش‌شون سعی بر حفظ زندگی خود و جمعیت‌شون دارن و بعد از فرصت زندگی بیشتر و نجات که معلوم نیست به اون‌ها داده می‌شه یا نه، باید دید که جاودانه می‌شن یا دوباره خواهند مرد!؟

از طرفی در زندگی واقعی، ما نمی‌تونیم انتظار چندین‌بار مردن و زندگی کردن رو داشته باشیم، و فکر کردن به این موضوع، حس تخیل خواننده رو بر می انگیزه.

ژانر...

امضا : .:|Reihane|:.

Venus

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
28/12/18
ارسالی‌ها
155
پسندها
1,609
امتیازها
9,763
مدال‌ها
9
سطح
8

سلام و خسته نباشید به نویسنده محترم نقد خودمو از رمان بقا:مرگ دوباره بیان می کنم .
اسم رمان :
اسم رمان با توجه به اینکه ژانر رمان تخیلیه چندان رابطه برقرار نمی کنند بنظر من بهتره روی اسم رمان تجدید نظر کنید مخصوصا اینکه از دو اسم استفاده کردید بهتره اسمی انتخاب کنید که در برگیرنده ی هر دو باشه و در ضمن شور و اشتیاق لازم رو در خواننده ایجاد کنه و کمی اسرار آمیز باشه که بتونه به خوبی با ژانر در ارتباط باشه و تخیلی بودن داستان رو به رخ بکشه.درسته اسم بقا که برای رمان انتخاب شده با بدنه داستان مرتبط هست اما مرگ دوباره رو زیاد ربطش رو متوجه نشدم ، اسم داستان لازمه کمی با دقت تر انتخاب بشه و اشاره مستقیم به بقا نمیکردید بهتر بود. یعنی از اسمی استفاده میشد که خواننده خودش مفهوم بقا رو ازش...

Fatemeh.M

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
25/9/18
ارسالی‌ها
1,015
پسندها
15,519
امتیازها
39,073
مدال‌ها
20
سطح
24

نام رمان:
بقا:مرگ دوباره
براساس قوانین اسم باید کوتاه باشه و هست معنادار و مرتبط با ماجرای داستان هست.
اسم بقا یعنی زندگی به علاوه مرگ دوباره به نظرم یعنی مرگ و زندگی دوباره!
چنان که توی داستان خوندم زمین درخطره و قراره که سیاره مریخ با ان برخورد کنه؛ من به این اسم پی بردم که ممکنه بعد مرگ چندها نفر باز هم چندنفر زنده بماند و زاد و ولد کنند و همچنان تعداد بیشتر شود از انجایی که ممکنه توی رمان جلوی این واقعه گرفته بنظرم این اسم خیلی خوبه و چون فصل فصل داره عالیه.
در رابطه اسم با ژانر هم باید بگم میتونم توی اسم ژانرهای منتخب نویسنده رو ببینم و حسشون کنم.
ــــــــــــــ
خلاصه:
خلاصه رمان خوب بود از نظر بلندی یکم بلند بود خلاصه و...​

امضا : Fatemeh.M
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.