نقد و بررسی نقد رمان دَردْمآن | افسانه نوروزی کاربر انجمن یک رمان

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Afsaneh.Norouzy

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
4,270
پسندها
100,319
امتیازها
74,373
مدال‌ها
52
سطح
43

• نویسنده موضوع
نقد و بررسي:

١. نام رمان: دَردْمآن
۲. نام نویسنده: افسانه نوروزی
۳. ژانر: تراژدی، اجتماعی، عاشقانه
۴. خلاصه:
"دَردْمآن" زندگی گلساهایی را روایت می‌کند که ندانسته عاشق می‌شوند و به خاطر عشقشان دست به کارهای بزرگی می‌زنند. "انتخاب اشتباه" شاید بازی عجیبی باشد که گلسا ندانسته شروعش می‌کند. بازی‎‌ پر دردی که تبعاتش زندگی جدیدی را برایش رقم می‌زند!

۵. لینک رمان:

آخرین ویرایش
امضا : Afsaneh.Norouzy

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,209
پسندها
16,573
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

با عرض سلام خدمت نویسنده ی عزیز ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم .
لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

*قوانین نقد*

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به
کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید ...​
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : F.Śin

Fati.D

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/2/19
ارسالی‌ها
51
پسندها
2,554
امتیازها
16,023
مدال‌ها
8
سطح
11

سلام عزیزم
رمانت عالیه
فقط یکم خلاصه طولانی بود که به نظرم بهتره قسمت دوم خلاصه رو به عنوان مقدمه بنویسی
و بعضی از جا ها شکسته نویسی داشتی برای مثال منو درستش من رو هستش
این نظر شخصی منه ولی خواستم بدونی
درد و دل های دختر خیلی زیبا بودن ولی خیلی زیاد بودن جوری که تقریبا دو پارت دختره درد و دل میکرد
نمی گم بد بودن برعکس حرف هاش خیلی زیبا بودن ولی زیادشدنشون ممکن دل خواننده رو بزنه

Afsaneh.Norouzy

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
4,270
پسندها
100,319
امتیازها
74,373
مدال‌ها
52
سطح
43

• نویسنده موضوع
سلام عزیزم
رمانت عالیه
فقط یکم خلاصه طولانی بود که به نظرم بهتره قسمت دوم خلاصه رو به عنوان مقدمه بنویسی
و بعضی از جا ها شکسته نویسی داشتی برای مثال منو درستش من رو هستش
این نظر شخصی منه ولی خواستم بدونی
درد و دل های دختر خیلی زیبا بودن ولی خیلی زیاد بودن جوری که تقریبا دو پارت دختره درد و دل میکرد
نمی گم بد بودن برعکس حرف هاش خیلی زیبا بودن ولی زیادشدنشون ممکن دل خواننده رو بزنه
سلام.
ممنون از نقد درست و به جاتون.
در مورد مقدمه همین کاری که گفتی رو کردم. مرسی از راهنماییت عزیزم.
ایرادات از جمله شکسته نویسی و پرداختن بیش از اندازه به مونولوگ ها رو هم تماما سعی کردم تو پارت های بعدی برطرف کنم.
یک دنیا ممنون :rose:

Hani.Nt

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
22/7/18
ارسالی‌ها
1,049
پسندها
13,942
امتیازها
33,373
مدال‌ها
18
سطح
19

ضمن سلام و عرض خسته نباشید خدمت نویسنده‌ی عزیز و گرامی ^^
پوزش بابت تاخیر در ارسال نقد :rose:
اول از همه به نام رمان می‌پردازیم:
همه‌ی دنیای من بی شک عنوان زیبایی هست اما راستش رو بخواید بنده ارتباطش با موضوع رمان رو متوجه نشدم. مثلا اگر اسمی انتخاب می‌کردید که خواننده با دیدنش حداقل به موضوع کلی رمان و محوری که رمان دور اون می‌چرخه پی ببره بسیار عالی‌تر می‌شد؛ البته این بر این مبنا نیست که این نام بده اما شاید خواننده در نگاه اول با دیدن این نام متوجه موضوع و ژانر رمان نشه.
خلاصه:
خلاصه محتوای کلی و روانی داشت و کلیت رمان رو در بر گرفته بود. فقط یک جایی از اون که نوشته بودید " می‌شوند بغضی تو گلوی یک پدر " از اونجایی که متن خلاصه‌ی شما به صورت ادبی نوشته شده بود بهتره در اینجا به...

امضا : Hani.Nt

Afsaneh.Norouzy

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
4,270
پسندها
100,319
امتیازها
74,373
مدال‌ها
52
سطح
43

• نویسنده موضوع
با سلام خدمت شما دوست عزیز.
ممنون از ذکر نکات کاملا درست و به جاتون.
نقدتون خیلی دیدگاهم رو باز کرد.
در اسرع وقت اشکالات ذکر شده رو رفع و رجوع می‌کنم.
تشکر از وقتی که گذاشتید. :rose:

آیماهم!

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
31/3/19
ارسالی‌ها
81
پسندها
939
امتیازها
4,878
مدال‌ها
6
سطح
7

سلام دوست عزیزم♥️بعد از درخواستت برای نقد رمان همه دنیای من. بلافاصله وارد تاپیک رمانت شدم، خلاصه‌ش بسیار خوب بود، خلاصه نه باید خیلی گویا باشه، نه خیلی گنگ و، خلاصه‌ی شما نه گنگ بود، نه گویا و خلاصه‌ی خوبی داشتید.
راستش، با اسم رمان زیاد موافق نیستم. اسم رمان، با ژانر همسان بود، عاشقانه ولی از خلاصه معلوم بود که ژانر غمگین هم داره و من که اسم رمان شما رو دیدم، احساس کردم که رمان طنز هسته.
و، اولین مشکل رو از خط اول رمانت دیدم، البته زیاد جزئی نیست، اما خب، باید بهترین باشه رمانت:
گوشه‌ی اتاق تو خودش...
گوشه‌ی اتاق، تو خودش..
کامای دسط فراموش نشه عزیزجان♥️
با یاد و خاطرات خوش گذشته خوب محفل گرم....
بین خوب و مخفل، باید کاما باشع، اما جای خوب، اینجا مفید نیست! وقتی خوش گذشته گفته شده،...

Afsaneh.Norouzy

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
4,270
پسندها
100,319
امتیازها
74,373
مدال‌ها
52
سطح
43

• نویسنده موضوع
سلام دوست عزیزم♥بعد از درخواستت برای نقد رمان همه دنیای من. بلافاصله وارد تاپیک رمانت شدم، خلاصه‌ش بسیار خوب بود، خلاصه نه باید خیلی گویا باشه، نه خیلی گنگ و، خلاصه‌ی شما نه گنگ بود، نه گویا و خلاصه‌ی خوبی داشتید.
راستش، با اسم رمان زیاد موافق نیستم. اسم رمان، با ژانر همسان بود، عاشقانه ولی از خلاصه معلوم بود که ژانر غمگین هم داره و من که اسم رمان شما رو دیدم، احساس کردم که رمان طنز هسته.
و، اولین مشکل رو از خط اول رمانت دیدم، البته زیاد جزئی نیست، اما خب، باید بهترین باشه رمانت:
گوشه‌ی اتاق تو خودش...
گوشه‌ی اتاق، تو خودش..
کامای دسط فراموش نشه عزیزجان♥
با یاد و خاطرات خوش گذشته خوب محفل گرم....
بین خوب و مخفل، باید کاما باشع، اما...

Shabnm

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
4/12/18
ارسالی‌ها
218
پسندها
9,070
امتیازها
23,913
مدال‌ها
3
سطح
0

سلام عزیزم.
رمانتون زیبا بود و قلمتون واقعا خوبه تبریک میگم. فقط موردی که به چشم میخورد تعداد مونولوگ هاتون بیشتر از ذیالوگ هاست که امکان داره باعث خستگی خواننده بشه و توصیافتتون خیلی کمه. فقط توصیف احساساتتون نسبتا خوبه. توصیف مکان و چهره مسلسل وار هستش.
بقیه چیز ها به نظرم اوکی هستن
در مورد خلاصه تون هم. کاش یکم گنگ تر باشه. توضیحات اضافی نیاز نیست. اگر جاهایی که توضیحات اضافی دادید رو حذف کنید داستانتون گنگ تر میشه و باعث جذب شدن خواننده میشه
در مورد اسمتون هم اسم خوبی هست اما کمی طولانی هستش و اینکه نمیشه گفت کاملا مرتبط با بدنه ی رمانتون هستش.
من فقط اشکال هایی که به چشمم خورد رو بیان کردم ولی اینو در نظر بگیرید که حتما رمان شما نکات مثبت خیلی زیادی هم داشته.

Afsaneh.Norouzy

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
4,270
پسندها
100,319
امتیازها
74,373
مدال‌ها
52
سطح
43

• نویسنده موضوع
سلام عزیزم.
رمانتون زیبا بود و قلمتون واقعا خوبه تبریک میگم. فقط موردی که به چشم میخورد تعداد مونولوگ هاتون بیشتر از ذیالوگ هاست که امکان داره باعث خستگی خواننده بشه و توصیافتتون خیلی کمه. فقط توصیف احساساتتون نسبتا خوبه. توصیف مکان و چهره مسلسل وار هستش.
بقیه چیز ها به نظرم اوکی هستن
در مورد خلاصه تون هم. کاش یکم گنگ تر باشه. توضیحات اضافی نیاز نیست. اگر جاهایی که توضیحات اضافی دادید رو حذف کنید داستانتون گنگ تر میشه و باعث جذب شدن خواننده میشه
در مورد اسمتون هم اسم خوبی هست اما کمی طولانی هستش و اینکه نمیشه گفت کاملا مرتبط با بدنه ی رمانتون هستش.
من فقط اشکال هایی که به چشمم خورد رو بیان کردم ولی اینو در نظر بگیرید که حتما رمان شما نکات...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.