چالش مغز چالـــــــــش علمی| نخستین دوره

• نویسنده موضوع -No Voice
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 91
  • بازدیدها 3,973
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

M.Fakher

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
17/6/19
ارسالی‌ها
2,585
پسندها
38,761
امتیازها
66,873
مدال‌ها
40
سطح
33

ضمن کامل کردن اطلاعات...

طی فرگشت گونه‌های زیستی به دلایل گوناگون، از جمله تلاش برای هم‌زیستی با محیط یا رقابت با دشمنان طبیعی، تکامل پیدا می‌کنند و گونه‌های پیشین نابود می‌شوند که گفته می‌شود منقرض شده‌اند. به‌صورت طبیعی، یک گونه با گذشت ۱۰میلیون سال از پیدایش آن، منقرض شده و به گونهٔ دیگری تبدیل می‌شود.

امضا : M.Fakher

ZaHrA.s

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
16/9/19
ارسالی‌ها
147
پسندها
1,887
امتیازها
11,563
مدال‌ها
7
سطح
8

جدا از نظریه های دینی که این رو تکذیب میکنن خیلی ها بر این نظریه باور دارن. ما خودمون از نظر شباهت به میمون جزء گونه های خویشاوندی هستیم. البته ممکنه که گونه های دیگر حیوانات هم درش دخیل باشند. همه ی حیوانات نیای مشترک و رابطه خویشاوندی با حیوانات دیگه دارن. به طور مثال دلفین با شیر کوهی رابطه خویشاوندی داره با وجود اینکه به کوسه شباهت بیشتری داره!
از یه طرف هم ممکنه در یک تا چند میمون در گذر زمان جهش ژنی رخ داده باشه چون تنها تفاوت ما با میمون ها در یک کروموزومه!
حتی ممکنه رانش آللی، انتخاب طبیعی و یا آمیزش غیر تصادفی باشه. نوترکیبی هم بر این فرضیه صدق میکنه و باعث تداوم در گوناگونی جمعیت موجودات میشه.
چیزی که ما داریم درموردش حرف میزنیم به نوعی در رابطه با ژن موجوداته که واقعا یه بحث...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : ZaHrA.s

M.Fakher

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
17/6/19
ارسالی‌ها
2,585
پسندها
38,761
امتیازها
66,873
مدال‌ها
40
سطح
33

جدا از نظریه های دینی که این رو تکذیب میکنن خیلی ها بر این نظریه باور دارن. ما خودمون از نظر شباهت به میمون جزء گونه های خویشاوندی هستیم. البته ممکنه گونه های دیگر حیوانات هم درش دخیل باشند. به طور مثال دلفین با شیر کوهی رابطه خویشاوندی داره با وجود اینکه به کوسه شباهت بیشتری داره!
از یه طرف هم ممکنه در یک تا چند میمون در گذر زمان جهش ژنی رخ داده باشه چون تنها تفاوت ما با میمون ها در یک کروموزومه!
حتی ممکنه رانش آللی، انتخاب طبیعی و یا آمیزش غیر تصادفی باشه. نوترکیبی هم بر این فرضیه صدق میکنه و باعث تداوم در گوناگونی جمعیت موجودات میشه.
این حرفتون درسته اما باید بگم که اگه به پستی که ارسال کردم مراجعه کنید متوجه میشید که نسل فزندان...

ZaHrA.s

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
16/9/19
ارسالی‌ها
147
پسندها
1,887
امتیازها
11,563
مدال‌ها
7
سطح
8

این حرفتون درسته اما باید بگم که اگه به پستی که ارسال کردم مراجعه کنید متوجه میشید که نسل فزندان آدم و میمون ها متفاوته و اینکه بیشترین شباهت با انسان های اولیه رو شامپانزه ها دارن
بله درسته حرفی درش نیست. من فقط مثالی زدم که منظورم رو برسونم. از اینا هم بگذریم شامپانزه ها با میمون ها هم به احتمال زیاد رابطه خویشاوندی دارن چون از خیلی جنبه ها به هم شباهت دارن. اگر مطالعاتی درباره ساختارهای همتا، آنالوگ و یا وستیجیال داشته باشید منظورم رو متوجه میشید

امضا : ZaHrA.s

-No Voice

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/6/19
ارسالی‌ها
1,251
پسندها
66,871
امتیازها
60,573
مدال‌ها
28
سطح
43

• نویسنده موضوع
شرکت کنندگان عزیز!
همونطور که خیلیاتون گفتید تایم مسابقه زیاده پس ما تایم رو همون یه هفته می کنیم!
پس تاریخ اتمام مسابقه: ۱۳۹۹/۱/۷

بنابر این تایم زیادی باقی نمونده!

تا جمعه بیشتر زمان برای بحث و چالش ندارید!
موفق باشید*-*

امضا : -No Voice

KãrMãW

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
29/4/18
ارسالی‌ها
1,316
پسندها
26,656
امتیازها
58,173
مدال‌ها
10
سطح
0

خب من این نظریه رو قبول ندارم چون انسان ها از یک سلول و در بین اقیانوس ها به تکامل نرسیده بلکه (مدرک) طبق گفته های قرآن انسان توسط از خاک آفریده شده ایت ن از تکامل یافته انسان دیگری باشد خلق و این عمل میتواند نظریه را تکذیب کند و حتی این که گوریل ها رفته رفته جهش یافته اند و به انسان تبدیل شده اند نیز غلط است زیرا به طور کلی سیستم گوریل با انسان متفاوت است؛ این که گوریل ۹۷ درصد شباهت به انسان دارد درست است اما انسان هرگز جهش یافته گوریل ها نیست زیرا:

«ان مثل عیسی عندالله کمثل آدم خلقه من تراب ثم قال له کن فیکون»آل عمران/59

«همانا مثل عیسی(ع) در پیش خداوند همانند مثل آدم است که خداوند او را از خاک آفرید. و سپس به او گفت موجود شو پس شد.»...

امضا : KãrMãW

M.Fakher

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
17/6/19
ارسالی‌ها
2,585
پسندها
38,761
امتیازها
66,873
مدال‌ها
40
سطح
33

من از نظر دینی توضیحاتی دادم اما بهتر است که از هر دو دیدگاه به این نظریه نگاهی بکنیم.
نظریه تکامل داروین
نظریه تکامل داروین بیان می کند که نوع انسامخ یافته جانداران تک سلولی اولیه است و به نوعی نقش خدا را در خلقت رد می کند و اساس و آغاز خلقت را بر پایه تصادف و احتمال می داند. این نظریه داروین از 150 سال قبل تا حالا به عنوان تنها نظریه علمی که چگونگی آغاز حیات را بیان می کند مطرح است. البته تحقیقات دانشگاه های کالیفرنیا و کین ستیت ثابت کرد که قدیمی ترین انسان هایی که تا کنون کشف شده اند، شبیه انسان های امروزی هستند و این تحقیقات نظریه داروین درمورد خلقت انسان را رد کرده است.

اکثریت قاطع (نزدیک به ۹۷٪) جوامع علمی فرگشت را به...

آخرین ویرایش

KãrMãW

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
29/4/18
ارسالی‌ها
1,316
پسندها
26,656
امتیازها
58,173
مدال‌ها
10
سطح
0

اکثریت قاطع (نزدیک به ۹۷٪) جوامع علمی فرگشت را به عنوان نظریه علمی برتر در توضیح گوناگونی حیات پذیرفته‌اند،و انجمن‌های علمی با قاطعیت در برابر چالش های مخالفان استدلال کرده‌ و آن‌ها را رد کرده‌اند. تقریباً همه جوامع علمی، به عنوان نماینده صدها هزار دانشمند، خلقت گرایی را رد کرده‌اند. هفتاد و دو آمریکایی برنده جایزه نوبل درخواست آموزش نظریه تکامل را امضا کرده‌اند.

شما فقط مخالفان این نظریه رو گفتید اما مطابق متنی که ذکر کردم این نظریه موافقان بیشتری داره و احتمال صحیح بودنش رو بیشتر میکنه. البته باید ذکر کنم که از همون اول هم من تا حدی با این نظریه موافق بودم و تا حدی موافق اما با اینکه رد بشه هم مخالفم چون ممکنه برای...

امضا : KãrMãW

M.Fakher

نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
17/6/19
ارسالی‌ها
2,585
پسندها
38,761
امتیازها
66,873
مدال‌ها
40
سطح
33

زمانی که انسان ها از همان ابتدا مانند انسان امروزی بوده اند دیگر تکامل گوریل نقشی ندارد!
ضمن اینکه زمانی که داروین همچین نظریه ای را بیان کرده چیزی از کار مندل و مهم‌تر از آن چیزی ازژنتیک نمی‌دانست.
در مقام مقایسه، نظریه داروین مانند پازل نقاشی مونالیزا است که بخش‌های بسیاری از آن برای علم امروز روشن شده است. قطعات پراکنده‌ای از این پازل (مثلا در پس زمینه یا قسمت مو) ممکن است هنوز مشخص نباشد اما یک چیز برای عقل سلیم واضح است. این نقاشی هرچه هست نمی‌تواند مثلا پازل نقاشی تابلوی جیغ ادوارد مونک باشد!
شواهد تکامل (در اینجا : قطعات پازل) به قدری زیادند که ما مطمئنیم در حال تکمیل پازل نقاشی مونالیزا هستیم و نه چیز دیگر...

-No Voice

نویسنده برتر
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
18/6/19
ارسالی‌ها
1,251
پسندها
66,871
امتیازها
60,573
مدال‌ها
28
سطح
43

• نویسنده موضوع
*سوت پایان نخستین چالش علمی انجمن یک رمان*

حداکثر تا دوشنبه برنده اعلام میشه!

امضا : -No Voice
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.