نقد سریال کره ای آخرین مأموریت فرشته: عشق

REIHANE_F

مدیر آزمایشی ادبیات+منتقد
عضو کادر مدیریت
مدیر آزمایشی ادبیات
عضویت
6/22/19
ارسال ها
1,057
امتیاز واکنش
10,236
امتیاز
29,873
سن
14
محل سکونت
یک رمان
مشخصات

عنوان لاتین : Angel’s Last Mission: Love ، Dan, Only Love
عنوان فارسی : آخرین ماموریت فرشته : دن ، تنها عشق
کارگردان: Lee Jung-Sub (کارنامه : ملکه هفت روزه ، وکیل من آقای جو ، هیلر ، سلطان نانوایی کیم تاک گو)
نویسنده : Choi Yoon-Kyo (کارنامه : عاشق خوش شانس)
ژانر: فانتزی , رمانتیک , کمدی
شبکه پخش : KBS2
تعداد قسمت : 32


درباره سریال

فرشته ای به نام دان (کیم میونگ سو) برای بازگشت به بهشت ماموریتی به او داده میشود تا برای لی یون سو بالرینی که اعتقادی به عشق ندارد، عشق پیدا کند! اما در این راه خود فرشته به لی یون سو علاقمند میشود…

شخصیت ها:
فرشته دان ، کیم دان: یه فرشته که بدنی انسانی پیدا کرده تا اخرین ماموریتش رو به انجام برسونه. مهربون و دلسوز و گاهی شیطون و دردسر ساز


یون سو: یه دختر پولدار که ستاره باله است . از درون با محبت ولی از بیرون بداخلاق و عصبیه


این سریال داستان دختریه که بالرین معروفیه. زیبا، پولدار و هنرمنده ولی طی حادثه ای که براش روی صحنه اتفاق می افته چشم هاشو از دست میده و حالا سه ساله که نابیناست. مجبور شده باله رو کنار بزاره و تو خونه بمونه و همین باعث شده تا به شدت بداخلاق و پرخاشگر بشه.

از اون سمت فرشته دان رو داریم که فرشته مسئول هدایت ارواح حیواناته. مهربون و کیوته و با یه دید زیبا به همه جهان نگاه می کنه.

در یک تلاقی زمانی این دو در یک حادثه به هم برمی خورن و برخلاف قوانین فرشتگان ، دان یون سو رو از خطر مرگ نجات میده ولی خودش به همین دلیل توبیخ میشه و بهش یه مهلت صد روزه و یه بدن انسانی اعطا میشه تا بره و یه عشق برای یون سو پیدا کنه . اون به اسم کیم دان پیش یون سو استخدام میشه و این میشه سراغاز ماجراهای جالب این سریال.

این داستان در وهله ی اول جالب و فانتزی به نظر میرسه. خیلی از سکانس ها طنزه و این هضم داستان رو بسیار راحت تر می کنه. با اون که همه چیز با یه اتفاق ناراحت کننده شروع میشه ولی کم کم روشنایی به میان میاد و سرنوشت به شکلی زیبا همه چیز رو جلو میبره.

رابطه ی دان با سونبه اش خیلی خوبه و این که این قدر این فرشته معتقد و درستکاره و این قدر زیبا در مورد خداوند حرف میزنه خیلی قشنگه. اون با روشنایی ای که تو قلبش داره زندگی تیره و پر از سیاهی و ناامیدی یون سو رو هم روشن می کنه. یون سو با همه ی بی اعتقادیش و با همه ی دل پری که از خدا و روزگار داره بازم خدا باهاش خوب تا می کنه و دان رو سر راهش میزاره هر چند اون به این راحتی درک نمی کنه که همه ی این ها لطف خداست و بازم ناشکر و عاصیه.

کمک های دان بعد از بازگشت بینایی یون سو و سیر عاشق شدنش روند رومنس سریاله. عاشق شدنی که همراه با عذاب وجدانی تمام نشدنی برای این فرشته ی بخت برگشته است. اون میدونه که حق نداره عاشق بشه و میدونه که بعد از این صد روز باید برگرده ولی نمی تونه جلوی دلش رو بگیره و از یه جایی به بعد دیگه فقط تلاش می کنه و درخواست می کنه که بتونه بمونه، بمونه و کنار یون سو یه زندگی شاد داشته باشه.

نقش دوم مرد سریال یعنی لی دونگ گان هم در یک کشمکشی بزرگ مثل دان داره دست و پا میزنه . اون یه تجربه ی تلخ رو از سر گذرونده و حالا سرد و خشک فقط زندگی می کنه ولی با دیدن یون سو زخم های گذشته اش سر باز می کنه و اون رو به هر راهی وادار می کنه تا این زخم ها رو التیام بده. به نظرم از نظر سنی نقش دوم مناسب تر بود برای شین هه سان تا ال ، اما نمی تونم منکر بازی خوب و کیوت بودن ال برای نقش فرشته بشم ، مخصوصا وقتی بال های سفیدش رو باز می کرد واقعا دوست داشتنی و قشنگ میشد. (تا به حال فرشته ی بال دار تو کی دراما ندیده بودم گرچه میدونم ووکی تو عشق مخفی کارا بال هم داشت ولی من اون سریال رو ندیدم و فرشته های گابلین و بلک و اینا هم که بال نداشتن. خلاصه تجربه ی قشنگی بود از این نظر)


نمیدونم باید تو این سریال هم ربط این ها به هم تو بچگی رو ضعف حساب کرد یا نه چون اتفاقات زمان بچگی دان باعث شرایط فعلیش شده بود ولی اقرار می کنم از این جریان بچگی واقعا خسته شدم. ضعف دیگه سریال هم میشه به بی اعتقادی یون سو نسبت داد. درسته اون سختی های وحشتناکی رو تو زندگی تجربه کرده بود و حالا که باز داشت خوشحال میشد دوباره داشتن شادی اش رو می گرفتن ولی این خط و نشون کشیدن هاش تو کلیسا برای خدا و سونبه هو تو ذوقم زد. هر ادمی می تونه یه یه مقطع سخت زندگیش خسته و ناشکر بشه و شکایت کنه ولی این با این رفتارهای یون سو فرق داره. خلاصه به نظرم نویسنده کار قشنگی نکرده بود.

اما بخوام شکایت رو بزارم کنار و از خوشگلی های سریال بگم باید به طراحی خوب لباس این کار اشاره کنم. واقعا تم کار رو خوشگل و رنگی رنگی کرده بود. یکی هم بازی خوب شین هه سان تو نقش بالرین بود که به حق این قدر عالی بود که انگار نه انگار بازیگره نه بالرین. ادغام کردن اتفاقات جنایی با کار هم به نظرم خوب بود و از این که همه چیز طنزو شیرین بشه و دل رو بزنه کم می کرد

اهنگ های سریال هم خیلی قشنگ بود مخصوصا اهنگ فرشته ی من.


سکانس قشنگ: اون جایی که لوستر داشت روی یون سو می افتاد و اون حتی توان حرکت کردن و کنار رفتن رو نداشت. وقتی با درموندگی به شیشه هایی که داشت روی صورتش پاشیده میشد نگاه می کرد دان سر رسید و بال هاش رو چتر روی سر یون سو کرد و از کوری دوباره نجاتش داد.


در مجموع به نظرم سریال قشنگی بود و کشش این رو داشت که ادامه اش بدی. من بهش 8.5 از 10 میدم. اگه اهل فانتزی دیدن باشید به نظرم بهتون می چسبه.
 
بالا