مباحث متفرقه یک دقیقه مطالعه

• نویسنده موضوع حسنا(هکرقلب)
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 212
  • بازدیدها 7,765
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

حسنا(هکرقلب)

هکر قلب
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
27/12/17
ارسالی‌ها
1,509
پسندها
14,755
امتیازها
42,373
مدال‌ها
3
سطح
3

• نویسنده موضوع
#پاراگراف_کتاب

ما هر روزه حوادث هولناکی را می خوانیم یا می بینیم که در جهان رخ می دهند، مسائلی که ناشی از خشونت موجود در بشر است. امکان دارد شما بگویید که « من قادر نیستم در این باره کاری انجام دهم » یا احتمال دارد بگویید که « من چگونه جهان را تحت نفوذ خویش قرار دهم؟» در صورتیکه من معتقدم، شما به طرز فاحشی قادر هستید جهان را تحت نفوذ خود قرار دهید، به شرط آنکه در شما احساس خشم و عصیان وجود نداشته باشد یا به شرط آنکه عملاً هر روز یک زندگی آرام را بگذرانید. یعنی زندگی ای را که بر پایه رقابت یا فزون خواهی یا بر مبنای احساس حسادت و غبطه، استوار نباشد، یعنی زندگی که در آن دشمنی، آفریده نمی شود. زیرا همواره شعله های کوچک می توانند تبدیل به آتشی عظیم شوند.

#رهایی_از_دانستگی
✍ #کریشنا_مورتی

امضا : حسنا(هکرقلب)

حسنا(هکرقلب)

هکر قلب
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
27/12/17
ارسالی‌ها
1,509
پسندها
14,755
امتیازها
42,373
مدال‌ها
3
سطح
3

• نویسنده موضوع
#پاراگراف_کتاب

من همیشه به اشخاصی که از دیدنشان ابدا خوشحال نمیشوم, مجبورم بگویم از دیدنتون خیلی خوشوقت شدم. با این حال اگر آدم بخواهد توی این دنیا جل و پلاسش را از آب در بیاورد, مجبور است که از این جور مزخرفات به مردم تحویل بدهد...!

#ناطور_دشت
✍ #جی_دی_سلینجر
مترجم: #متین_کریمی

حسنا(هکرقلب)

هکر قلب
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
27/12/17
ارسالی‌ها
1,509
پسندها
14,755
امتیازها
42,373
مدال‌ها
3
سطح
3

• نویسنده موضوع
#پاراگراف_کتاب

عادت، ناجوانمردانه‌ترین بیماری است، زیرا هر بداقبالی را به ما می‌قبولاند، هر دردی را و هر مرگی را.
در اثر عادت، در کنار افراد ِ نفرت‌انگیز زندگی می‌کنیم، به تحمل زنجیرها رضا می‌دهیم، بی‌عدالتی‌ها و رنج‌ها را تحمل می‌کنیم. به درد، به تنهائی و به همه چیز تسلیم می‌شویم.
عادت، بی‌رحم‌ترین زهر زندگی‌ست. زیرا آهسته وارد می‌شود، در سکوت، کم‌کم رشد می‌کند و از بی‌خبری ما سیراب می‌شود و وقتی کشف می‌کنیم که چطور مسموم ِ آن شده‌ایم، می‌بینیم که هر ذرهٔ بدنمان با آن عجین شده است، می‌بینیم که هر حرکت ما تابع شرایط اوست و هیچ داروئی هم درمانش نمی‌کند.

#یک_مرد
✍ #اوریانا_فالاچی
مترجم: #یغما_گلرویی

حسنا(هکرقلب)

هکر قلب
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
27/12/17
ارسالی‌ها
1,509
پسندها
14,755
امتیازها
42,373
مدال‌ها
3
سطح
3

• نویسنده موضوع
#پاراگراف_کتاب

هرجا که پا می گذاری اول به چشمهایت خیره می شوند و بعد قد و بالایت را برانداز می کنند و سپس آشکارا فکر می کنند که چگونه می توانند دست به سوی هستی ات دراز کنند!
انگار نه آدم، که لقمه ای هستی که در زمین راه می روی!
انگار وسیله ای هستی که بی چون و چرا
باید لذت دیگران را تأمین کنی!

#سانتامارینا
#سید_مهدی_شجاعی

حسنا(هکرقلب)

هکر قلب
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
27/12/17
ارسالی‌ها
1,509
پسندها
14,755
امتیازها
42,373
مدال‌ها
3
سطح
3

• نویسنده موضوع
#پاراگراف_کتاب

چیز هایی هستند که برای همه ارزش یکسان ندارند. چیز هایی که باید بارشان را تک و تنها روی گرده بکشیم، مثل صلیب شهدا، و پیش خودمان نگه داریم. نمی شود از چیزی که در درون ما جریان دارد با همه حرف زد. بیش تر وقت ها حتی نمی فهمند از چه چیزی حرف می زنیم...!

#خانواده_پاسکوآل_دوآرته
✍ #کامیلو_خوسه_سلا

حسنا(هکرقلب)

هکر قلب
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
27/12/17
ارسالی‌ها
1,509
پسندها
14,755
امتیازها
42,373
مدال‌ها
3
سطح
3

• نویسنده موضوع
#پاراگراف_کتاب

زندگی من، وقتی که دختر کوچولو بودم، در انتظار بیهوده ی خود زندگی گذشت.
گمان می کردم که یک روز یک دفعه زندگی شروع خواهد شد، و خودش را در دسترس من قرار خواهد داد، مثل بالا رفتن پرده ای، یا شروع شدن چشم اندازی ...
هیچ خبری از زندگی نمی شد! خیلی چیزها اتفاق می افتاد، اما زندگی نمی آمد. باید قبول کرد که من هنوز هم همان دختر کوچولو هستم.
چون همچنان در انتظار آمدن زندگی هستم ...

#کاناپه_قرمز
✍#میشل_لبر

حسنا(هکرقلب)

هکر قلب
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
27/12/17
ارسالی‌ها
1,509
پسندها
14,755
امتیازها
42,373
مدال‌ها
3
سطح
3

• نویسنده موضوع
#پاراگراف_کتاب

پدر و مادرم به ما یاد دادند که به علائق و خواسته هایمان اعتماد کنیم، به ندای دلمان گوش کنیم و کاری را انجام دهیم که فکر می کنیم به صلاح مان است. آنها مرا تشویق کردند که هر باوری که فکر می کنم به صلاحم نیست کنار بگذارم و از هر عقیده و نظری در جامعه که با من در تضاد است صرف نظر بکنم. آنها به وضوح با آلبرت انیشتین موافق بودند که یک بار در مصاحبه ای گفته بود: "عقل سلیم یعنی مجموعه ای از تعصب ها که تا هجده سالگی جمع آوری می شود." به عقیده آنها گاهی اوقات بهترین راه این است که به جای استفاده از عقل، بینش و بصیرت ذاتی خود را بکار گیریم.
هر موقع که من و خواهر و برادرهایم باهم دعوا می کردیم پدر این ضرب المثل قدیمی و سنتی آمریکایی را به کار می برد که: "در هیچ درختی شاخه ها باهم نمی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

حسنا(هکرقلب)

هکر قلب
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
27/12/17
ارسالی‌ها
1,509
پسندها
14,755
امتیازها
42,373
مدال‌ها
3
سطح
3

• نویسنده موضوع
#پاراگراف_کتاب

سرکوب آفتابه دزدها در همه ی کشورها صورت می‌گیرد،
آن هم با شدت عمل،
نه فقط به عنوان وسیله ی دفاعی اجتماع،
بلکه عمدتا به عنوان گوشزدی جدی به همه ی بدبخت ها که سر جای خودشان بنشینند.

#سفر_به_انتهای_شب
#لویی_فردینان_سلین

حسنا(هکرقلب)

هکر قلب
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
27/12/17
ارسالی‌ها
1,509
پسندها
14,755
امتیازها
42,373
مدال‌ها
3
سطح
3

• نویسنده موضوع
#پاراگراف_کتاب

آدمی که یک بار خطا کرده باشد و پاش لغزیده باشد و بعد هم پشیمان شده باشد، مطمئن تر است از آدمی که تا به حال پاش نلغزیده ...
از آدم بی خطا می ترسم، از آدم دو خطا دوری می کنم، اما پای آدم تک خطا می ایستم..!

✍ #رضا_امیرخانی
#قیدار

حسنا(هکرقلب)

هکر قلب
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
27/12/17
ارسالی‌ها
1,509
پسندها
14,755
امتیازها
42,373
مدال‌ها
3
سطح
3

• نویسنده موضوع
#پاراگراف_کتاب

تو در گذشته زندگی میکنی ،و در آینده ، و هیچ چیز را به خودی خود در نمیابی. میرتیل ، ما جز در آنات زندگی هیچ نیستیم. تمامی گذشته در لحظه جان میسپرد ، پیش از آنکه چیزی متعلق به آینده در آن زاده شود. لحظه ها ! میرتیل پی خواهی برد که "حضورشان" چه نیرویی دارد ! چرا که هر لحظه ای از زندگی ما ذاتا منحصر به فرد است : بیاموز که گاه منحصرا در لحظه استقرار یابی.

#آندره_ژید
#مائده_های_زمینی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.