شب نشینی شب نشینی با نویسنده افتخاری رزمین رولینگ | ویژه برنامه نوروزی انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع AMARGURA
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 34
  • بازدیدها 1,575
  • کاربران تگ شده هیچ

رزمین رولینگ

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
28/9/17
ارسالی‌ها
255
پسندها
12,222
امتیازها
30,713
مدال‌ها
14
سطح
19

سلام
وققتون بخیر
چطور میشه در طول نوشتن رمان روند خوبی داشته باشه و دچار وقفه نشه؟
سلام
اوقات شما هم خوش
دو برداشت از سوالتون کردم:
۱. این‌که رمان هرگز از ریتمِ خودش نیفته و قوی و پرکشش پیش بره.
راه حل: خودتون رو به جای خواننده بذارید و به این فکر کنید کجای داستان، می‌تونه باعث بشه خمیازه بکشید. به عنوان نویسنده، درست زمانی به حدِ والای خودتون می‌رسید که بتونید بهترین قاضی برای ارزیابی اثرتون باشید و اگر حس کردید از تمامِ پتانسیل‌های داستان، بهره نبردید، ویرایش کنید و اسکلتِ محکم‌تری برای داستانتون در نظر بگیرید.

۲. این‌که بتونید بی‌وقفه و بدون مکث بنویسید:
شما نویسنده‌اید؛ یک انسان هستید نه ماشینِ تایپ! بنابراین طبیعیه که زمان‌هایی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : رزمین رولینگ

ِSHAB

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/3/21
ارسالی‌ها
108
پسندها
3,564
امتیازها
16,633
مدال‌ها
13
سطح
12

مشاهده فایل‌پیوست 387098
امروز زمین می‌چرخد‌. فردا هم. پس‌فردا هم‌. هزاران روز دیگر زمین می‌چرخد و خورشید لعنتی می‌تابد و غم و شادی می‌آیند و می‌روند؛ ولی یک چیز هست که هرگز تکرار نمی‌شود. آن هم لحظه‌ایست که انتخاب می‌کنی سقوط کنی یا سر جایت بمانی‌؛ همان لحظه‌ای که برای مُردن، تردید داری اما به پشت‌ سرت نگاه نمی‌کنی تا مرددتر نشوی. این همان اشتباه ابدی توست. اگر به پشت سر نگاه کنی، می‌فهمی دقیقاً چه چیزهایی را جا گذاشته‌ای‌.
با سلام
شب نشینی امشب با سرکار خانم رزمین خالق آثار:

مرز وارون
یاقوت خونین
کورسو (جلد دوم یاقوت خونین)
از نسل...​

امضا : ِSHAB

ِSHAB

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
7/3/21
ارسالی‌ها
108
پسندها
3,564
امتیازها
16,633
مدال‌ها
13
سطح
12

مشاهده فایل‌پیوست 387098
امروز زمین می‌چرخد‌. فردا هم. پس‌فردا هم‌. هزاران روز دیگر زمین می‌چرخد و خورشید لعنتی می‌تابد و غم و شادی می‌آیند و می‌روند؛ ولی یک چیز هست که هرگز تکرار نمی‌شود. آن هم لحظه‌ایست که انتخاب می‌کنی سقوط کنی یا سر جایت بمانی‌؛ همان لحظه‌ای که برای مُردن، تردید داری اما به پشت‌ سرت نگاه نمی‌کنی تا مرددتر نشوی. این همان اشتباه ابدی توست. اگر به پشت سر نگاه کنی، می‌فهمی دقیقاً چه چیزهایی را جا گذاشته‌ای‌.
با سلام

مرز وارون
یاقوت خونین
از نسل...​

امضا : ِSHAB

رزمین رولینگ

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
28/9/17
ارسالی‌ها
255
پسندها
12,222
امتیازها
30,713
مدال‌ها
14
سطح
19

سلام از نظر شما اگه رمان رو به زبان خودمون بنویسیم یعنی از کتابی نوشتن فاصله بگیری برای نوشتن رمان خوبه یا بد
با توجه به این‌که نظرِ خودم رو پرسیدید، باید بگم از نظرِ من عامیانه‌نوشتن کاملاً پوچ و بیهوده‌ست و ارزش ادبی نداره

PANIZ KARIMI

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
7/11/20
ارسالی‌ها
474
پسندها
8,446
امتیازها
24,773
مدال‌ها
16
سطح
15

سلام عیدتون مبارک

ببخشید شما هم با این موافق هستید که نویسندگی ملزم به سنِ خاصی نیست؟
به این دلیل می‌پرسم که خیلی از افراد (مثل خودم) سن زیادی نداریم اما حداقل مدتی مثل چندین ماه یا حتی چندین سال هست که تصمیم بر این گرفتیم و از هرجایی که می‌تونستیم چیزی یاد گرفتیم تا بتونیم اثری خلق کنیم و با تلاشِ فراوان موفق هم شدیم.... ولی حتی در ذهن خودمون هم اون اثر با در نظرگرفتن سنِ کم نویسنده داوری می‌شه و مطمیناً این در ذهن مخاطب هم خواهد بود.‌‌‌... بخاطر همین کمتر می‌تونیم خودمون و آثارمون رو جدی بگیریم و چه بسا (مانند الانِ من) با خودمون در کشمکش هستیم که آیا نشر دادنِ نوشته‌هامون کار درستی هست یا خیر؟

خیلی ممنون:402:

رزمین رولینگ

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
28/9/17
ارسالی‌ها
255
پسندها
12,222
امتیازها
30,713
مدال‌ها
14
سطح
19

سلام عیدتون مبارک

ببخشید شما هم با این موافق هستید که نویسندگی ملزم به سنِ خاصی نیست؟
به این دلیل می‌پرسم که خیلی از افراد (مثل خودم) سن زیادی نداریم اما حداقل مدتی مثل چندین ماه یا حتی چندین سال هست که تصمیم بر این گرفتیم و از هرجایی که می‌تونستیم چیزی یاد گرفتیم تا بتونیم اثری خلق کنیم و با تلاشِ فراوان موفق هم شدیم.... ولی حتی در ذهن خودمون هم اون اثر با در نظرگرفتن سنِ کم نویسنده داوری می‌شه و مطمیناً این در ذهن مخاطب هم خواهد بود.‌‌‌... بخاطر همین کمتر می‌تونیم خودمون و آثارمون رو جدی بگیریم و چه بسا (مانند الانِ من) با خودمون در کشمکش هستیم که آیا نشر دادنِ نوشته‌هامون کار درستی هست یا خیر؟

خیلی ممنون:402:
سلام. سال...

ChakavaK

گوینده انجمن
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
25/11/20
ارسالی‌ها
926
پسندها
12,202
امتیازها
35,373
مدال‌ها
19
سطح
20

مشاهده فایل‌پیوست 387098
با سلام

مرز وارون
یاقوت خونین
از نسل...​

رزمین رولینگ

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
28/9/17
ارسالی‌ها
255
پسندها
12,222
امتیازها
30,713
مدال‌ها
14
سطح
19

سلام
عیدتان فرخنده
وقتتان به نیکی
چطور آغاز کردین نویسندگی رو؟
اولین کارتون و سختی هاش؟
سلام. عید شما‌ هم مبارک.
قبل از نویسنده‌شدن، همه‌ی ما در آغاز، خواننده‌‌های قهاری بودیم. این‌قدر کتاب‌خوندن رو دوست داشتم که دلم می‌خواست خالق یکی از همون کتاب‌ها باشم.
اولین کارم "یاقوت خونین" بود. فضای رمان، متفاوت بود و نیاز به تحقیقاتِ زیادی داشت و برای من که تازه‌کار بودم، قدمی جاه‌طلبانه به حساب می‌اومد.
با این حال، نوشتمش و هنوز هم به روزهای خوبی فکر می‌کنم که با امیدی که هنوز پا برجا بود، این رمان رو نوشتم.

~HADIS~

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
7/6/18
ارسالی‌ها
1,284
پسندها
19,070
امتیازها
42,073
مدال‌ها
27
سطح
24

سلام رزا
خوبی؟
پرز وارون رو کی میدی واسه چاپ؟
دلم تنگه واسه دارا*-*
توصیفات مکان رو تا چه حد قبول داری؟

رزمین رولینگ

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
28/9/17
ارسالی‌ها
255
پسندها
12,222
امتیازها
30,713
مدال‌ها
14
سطح
19

سلام رزا
خوبی؟
پرز وارون رو کی میدی واسه چاپ؟
دلم تنگه واسه دارا*-*
توصیفات مکان رو تا چه حد قبول داری؟
سلام، ممنون. خوبم. امیدوارم شما هم خوب باشی
بله برای چاپ تحویل دادم.
توصیفات مکان در حدی باید باشن که خواننده فکر نکنه نویسنده داره بیش از حد کشش میده. نویسنده می‌تونه یه طرحِ کلی از مکان به خواننده بده. بد نیست بدونید خیلی از خواننده‌ها اصلاً توصیفات رو هم نمی‌خونن.