شب نشینی شب نشینی با نویسنده برتر سیده پریا حسینی | ویژه برنامه نوروزی انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع AMARGURA
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 32
  • بازدیدها 945
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

سیده پریا حسینی

مدیر تالار دانشگاه + نویسنده برتر انجمن
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
19/11/17
ارسالی‌ها
1,310
پسندها
16,254
امتیازها
38,073
مدال‌ها
22
سطح
24

• مدیر
سسلام عزیز دلم رمان هایی که نوشتین خیلی زیبا هستن
من یک سوالی داشتم راستش رو بخواید بنده همیشه توی ذهنم وقتی که قصد دارم یه رمان بنویسم « که عموما زود خسته می شم و ادامش نمی دم» همیشه موضوعات و صحنه های خیلی قشنگی می یاد توی ذهنم می تونم تمام وقایع و حالت های چهره کلی چیزای دیگه رو تا زمانی که در حال فکر کردن بشون هستم به اونا بپردازم ولی تا میام که بنویسمشون نمی دونم چرا هرچیزی که توی ذهنم بوده می پره اون طوری که باید نمی تونم وقایع رو بنویسم

خیلی همیشه سر این موضوع حرص می خورم
سلام دوست عزیز شبتون بخیر
این به زمینه های فکری و اجتماعی شما مربوط میشه این که توی چه محیطی زندگی میکنین تا چه اندازه ذهنتون درگیره مشغله دارین یا...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : سیده پریا حسینی

♡فاطمه گلی♡

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
12/3/21
ارسالی‌ها
12
پسندها
92
امتیازها
90
سطح
0

این به زمینه های فکری و اجتماعی شما مربوط میشه این که توی چه محیطی زندگی میکنین تا چه اندازه ذهنتون درگیره مشغله دارین یا افکار مختلفی توی ذهنتون هست یا نه چون تا زمانی که ذهنتون درگیر و آشفته باشه نمیتونید بنویسید باید موقع نوشتن تمام چیز ها رو انگار که واقعا جلوی چشمتون هستن توصیف کنید من همیشه برای تمرکز و آرامش بیشتر موقع نوشتن موسیقی بیکلام گوش میدم و با ارامش و ذهنی خالی از موضوعات نامربوط به رمانم مینویسم.
مشکلم دقیقا فک کنم همینه هیچ وقت نمی تونم فکرم رو فقط متمرکز کنم روی یک موضوع غالبا دوست دارم وقتی شروع به نوشتن می کنم چند تا موضوع رو هم زمان شروع به نوشتن کنم

سیده پریا حسینی

پرسنل مدیریت
مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
19/11/17
ارسالی‌ها
1,310
پسندها
16,254
امتیازها
38,073
مدال‌ها
22
سطح
24

• مدیر
سلام
می خواستم بدونم چه جوری میتونم رمان قلب خونین شیطان رو بخونم.
سلام دوست عزیز این رمان در این انجمن و در حال تایپ هستش به لینک زیر مراجعه کنید تا بتونید مطالعه ش کنید :

سیده پریا حسینی

پرسنل مدیریت
مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
19/11/17
ارسالی‌ها
1,310
پسندها
16,254
امتیازها
38,073
مدال‌ها
22
سطح
24

• مدیر
مشکلم دقیقا فک کنم همینه هیچ وقت نمی تونم فکرم رو فقط متمرکز کنم روی یک موضوع غالبا دوست دارم وقتی شروع به نوشتن می کنم چند تا موضوع رو هم زمان شروع به نوشتن کنم
چنین چیزی ممکن نیست شما یه انسان هستین نه یه موجود فضایی چند کاره! گرچه خیلی از نویسنده ها هستن که چن تا اثر رو باهم مینویسن اما غالبا تمرکز کافی روی هیچ کدوم ندارن و آثارشون چیز جالبی از آب دز نمیاد شما باید یکی یکی ایده هایی که دارین رو با تمرکز کامل روی اون ایده بنویسید میتونین برای شروع ایده ای که از همه ی ایده هاتون براتون جذاب تره استفاده کنید

یوپی

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
29/3/21
ارسالی‌ها
36
پسندها
92
امتیازها
103
سطح
0

سلام خواستم بپرسم چیکار کنم که تنبلیم واسه ادامه دادن یه رمان کمتر شه من همیشه رمان هامو نصفه رها میکنم رمان نوشتن رو دوست دارم اما ارادم واسه ادامه دادن رمان کمه

امضا : یوپی

Your Pluto

سرپرست بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
26/1/21
ارسالی‌ها
2,977
پسندها
16,298
امتیازها
46,673
مدال‌ها
32
سطح
24

سلام.
میخواستم بدونه که شما ایده هاتون رو از کجا میارید؟
مثلا اگع بع یه جایی برسیم که واقعا ندونیم باید چی بنویسیم چیکار کنیم؟

امضا : Your Pluto

سیده پریا حسینی

پرسنل مدیریت
مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
19/11/17
ارسالی‌ها
1,310
پسندها
16,254
امتیازها
38,073
مدال‌ها
22
سطح
24

• مدیر
سلام خواستم بپرسم چیکار کنم که تنبلیم واسه ادامه دادن یه رمان کمتر شه من همیشه رمان هامو نصفه رها میکنم رمان نوشتن رو دوست دارم اما ارادم واسه ادامه دادن رمان کمه
سلام دوست عزیز
عدم تمایل به ادامه دادن یه رمان یا داستان کوتاه میتونه به این خاطر باشه که شما تصور و دید کاملی از شروع میانه و پایان داستانتون ندارید با یه ایده و علاقه ای شروع به نوشتن میکنید اما چون نمیدونید چطور ارامه بدین یا چطور تمومش کنین رهاش میکنید برای حل این مشکل باید قبل شروع اثرتون یه جایی خلاصه وار برای خودتون بنویسید که به طور کلی میخواین توی داستانتون چه اتفاقی بی افته و چطور تموم بشه
مشکل تنبلی برای نوشتن هم زمانی پیش میاد که شما نتونستید با فضای داستان و...

سیده پریا حسینی

پرسنل مدیریت
مدیر تالار
تاریخ ثبت‌نام
19/11/17
ارسالی‌ها
1,310
پسندها
16,254
امتیازها
38,073
مدال‌ها
22
سطح
24

• مدیر
سلام.
میخواستم بدونه که شما ایده هاتون رو از کجا میارید؟
مثلا اگع بع یه جایی برسیم که واقعا ندونیم باید چی بنویسیم چیکار کنیم؟
نمیتونم یه منبع واحد و ثابتی رو بهتون معرفی کنم اما برای نوشتن رمان های فانتزیم غالبا با مطالعه ی داستان ها اساطیر و افسانه ها و مطالعه ی فلسفه و ماورالطبیعه ایده میگیرم یرای نوشتن رمان های رئالیستی هم به طور معمول از فضای اجتماعی و سیاسی حال حاضر ایده میگیرم
برای نویسنده همیشه ایده ای یرای نوشتن وجود داره یعنی امکان نداره که شما نویسنده باشید و ننویسید حتی اگه موضوعاتتون تکراری باشه. اما برای اینکه بتونید نویسنده ی خوبی بشید و ایده بگیزید همیشه باید در حال مطالعه کردن باشید هر...

اسکوئیدوارد

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
19/1/21
ارسالی‌ها
75
پسندها
196
امتیازها
2,083
مدال‌ها
7
سطح
4

داستان (رمان) هاتون رو چجوری میسازید
یعنی با چی شروع میکنید
از یه اتفاق؟
از یه شخصیت؟
یا...

ADLAYD

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
28/5/20
ارسالی‌ها
1,578
پسندها
10,934
امتیازها
31,873
مدال‌ها
21
سطح
20

با سلام خدمت شما و وقت بخیر.‌ امیدوارم حالتان خوب باشد.
سوالی که داشتم آن هستش که،‌ ایده‌هایی که به ذهن‌تان می‌رسد،‌ حاصل چه چیزی است و به نظرتان عامل اصلی پردازش عالی یک ایده چیست؟‌
و سوالی دیگر که داشتم،‌ در رابطه با رمان خوبتون یعنی " قلب خونین شیطان‌" است. می‌خواستم بدانم که این ایده آیا همراه با پردازش اون به ذهنتون رسید،‌ یا اول آن را به قلم در آوردید و بعد از آن شروع به پردازش ایده کردید؟‌
خسته نباشید و ممنون از زمانی که برای سوالم می‌گذارید. :rose:

امضا : ADLAYD
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.