گفتمان‌آزاد گفتمان آزاد داستان کوتاه بی‌نشان | ف.سین کاربر انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع F.Śin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 8
  • بازدیدها 486
  • کاربران تگ شده هیچ

F.Śin

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,203
پسندها
16,521
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
نام داستان کوتاه: بی‌نشان
نام نویسنده: ف.سین(F.śin) کاربر انجمن یک رمان
ژانر: #درام #عاشقانه #اجتماعی

خلاصه:
همه‌چیز با یک دیدار دگرگون می‌شود؛ امیرعلی و زندگی‌اش نیز! درست آن‌جا که چشم‌ها بسته می‌شوند و گوش‌ها کر، حقیقت روبه‌روی کسی که نه می‌بیند و نه می‌شنود، نقش بازی می‌کند. حال امیر می‌ماند و زخم‌هایی بر جسم و روحش و تبعات حقیقتی که ندید. در همین حوالی، کسی بی‌نشان واردِ میدان پر مینِ دل می‌گردد.

لینک داستان: داستان کوتاه در حال تایپ - داستان کوتاه بی‌نشان | ف.سین کاربر انجمن یک رمان

آخرین ویرایش
امضا : F.Śin

Taranom.Zamani

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
24/11/20
ارسالی‌ها
250
پسندها
1,817
امتیازها
12,063
مدال‌ها
10
سطح
9

درود بر شما.
نقد جهت هم‌خوانی گروهی است.
ابتدا از عنوان شروع می‌کنم.
عنوان بی‌نشان، یک عنوان جدید و با قدرت جذب بالا بود که مشخصاً مخاطبین رو به خودش جذب می‌کرد، عنوان بی‌نشان می‌تونه چندین منظور داشته باشه. به طور مثال، کسی/چیزی که نشانه‌ای از خودش به جا نمی‌گذاره و یا کسی/چیزی که اصلا نشانه‌ای برای شناخته شدن نداره. اگر منظور از این عنوان، مورد اول باشه، باید گفت که عنوان با موضوع و متن رمان در ارتباطه و ایرادی نداره. عنوان با ژانرها هم در ارتباط بوده و در کل، ایرادی به عنوان وارد نیست.
می‌رسیم به خلاصه، خلاصه اصلا بار ادبی نداشت و برخلاف عنوان، قدرت جذب مخاطب نداشت. به طوری که بنده به عنوان یک مخاطب، با خوندن خلاصه چندان جذب خوندن رمان نشدم. هم‌چنین اگر مخاطب از وجود ژانر عاشقانه‌ی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Taranom.Zamani

F.Śin

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,203
پسندها
16,521
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
درود بر شما.
نقد جهت هم‌خوانی گروهی است.
ابتدا از عنوان شروع می‌کنم.
عنوان بی‌نشان، یک عنوان جدید و با قدرت جذب بالا بود که مشخصاً مخاطبین رو به خودش جذب می‌کرد، عنوان بی‌نشان می‌تونه چندین منظور داشته باشه. به طور مثال، کسی/چیزی که نشانه‌ای از خودش به جا نمی‌گذاره و یا کسی/چیزی که اصلا نشانه‌ای برای شناخته شدن نداره. اگر منظور از این عنوان، مورد اول باشه، باید گفت که عنوان با موضوع و متن رمان در ارتباطه و ایرادی نداره. عنوان با ژانرها هم در ارتباط بوده و در کل، ایرادی به عنوان وارد نیست.
می‌رسیم به خلاصه، خلاصه اصلا بار ادبی نداشت و برخلاف عنوان، قدرت جذب مخاطب نداشت. به طوری که بنده به عنوان یک مخاطب، با خوندن خلاصه چندان جذب...

FATEME078❁

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
2,520
پسندها
63,819
امتیازها
66,873
مدال‌ها
50
سطح
43

«بی‌نشان| ملانی»
بی‌نشان، یک عنوان فوق‌العاده‌ست برای یک داستانِ فوق‌العاده‌تر!
اول این‌که خیلی خوشحالم که اون‌ شب چشمم به تاپیک بی‌نشان خورد و تونستم از این همه زیبایی بهره ببرم.
نمی‌خوام مثل یه منتقد جز به جز داستان رو بررسی کنم! فقط می‌خوام بدونی زمانی که شروع کردم به خوندن پارت‌ها دلم می‌خواست تو هر گروهی که عضوم لینک این داستان رو بذارم و بگم حتماً بخونید!
نوشته‌های عربی که گاهاً اواخر هر قسمت میومد پر از حالِ خوب بود... و از هر‌چه بگذریم سخنِ عاشق شدن پسر پرویی به نامِ امیرعلی خوش‌تر است!
قشنگ نشون دادی عاشق تا ابد جلوی معشوقش سرش پایینه و یهو مظلوم میشه!
وصف‌های عاشقانه امیرعلی هم که دیگه ندم... و خانومِ ملانی انقدر پارت نذار تا ما کنجکاوی‌مون نسبت به...​

امضا : FATEME078❁

F.Śin

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,203
پسندها
16,521
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
«بی‌نشان| ملانی»
بی‌نشان، یک عنوان فوق‌العاده‌ست برای یک داستانِ فوق‌العاده‌تر!
اول این‌که خیلی خوشحالم که اون‌ شب چشمم به تاپیک بی‌نشان خورد و تونستم از این همه زیبایی بهره ببرم.
نمی‌خوام مثل یه منتقد جز به جز داستان رو بررسی کنم! فقط می‌خوام بدونی زمانی که شروع کردم به خوندن پارت‌ها دلم می‌خواست تو هر گروهی که عضوم لینک این داستان رو بذارم و بگم حتماً بخونید!
نوشته‌های عربی که گاهاً اواخر هر قسمت میومد پر از حالِ خوب بود... و از هر‌چه بگذریم سخنِ عاشق شدن پسر پرویی به نامِ امیرعلی خوش‌تر است!
قشنگ نشون دادی عاشق تا ابد جلوی معشوقش سرش پایینه و یهو مظلوم میشه!
وصف‌های عاشقانه امیرعلی هم که دیگه ندم... و خانومِ ملانی...​

|•°Sinmim°•|

کاربر انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
25/7/21
ارسالی‌ها
186
پسندها
1,080
امتیازها
6,833
مدال‌ها
9
سطح
9

سلام دوست عزیز
خسته نباشید :466:
خب اسم رمانتون واسم خیلی جذاب بود و یه جورایی آدم و ترغیب میکنه که داستان و بخونه.
خلاصه رمان به نظرم یه کم گنگ بود، خیلی تشبیه و ادبی و اینا بود که البته نقصی نداشت ولی به عنوان مقدمه بهتر بود.
خود مقدمه هم کوتاه و خوب بود. ولی میتونست قوی تر باشه.
آغاز داستان بسیار عالی بود و تشبیه هایی که به کار رفته واقعا داستان رو دلنشین میکنه. پرش زمانی رمان خوب بود ولی احساس میکردم یک جاهایی دیگه خواننده میمونه که چرا مثلا اینجوری شد یعنی یه کم گنگ و پراکنده بود پرشش.
روند رمان باز هم عالی بود.
ببخشید اگه صریح انتقاد کردم، من برای نوشته‌های هرکسی ارزش قائلم و این فقد یک نقد دوستانه بود همین.
قلمتون مانا و موفق...

امضا : |•°Sinmim°•|

F.Śin

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,203
پسندها
16,521
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
سلام دوست عزیز
خسته نباشید :466:
خب اسم رمانتون واسم خیلی جذاب بود و یه جورایی آدم و ترغیب میکنه که داستان و بخونه.
خلاصه رمان به نظرم یه کم گنگ بود، خیلی تشبیه و ادبی و اینا بود که البته نقصی نداشت ولی به عنوان مقدمه بهتر بود.
خود مقدمه هم کوتاه و خوب بود. ولی میتونست قوی تر باشه.
آغاز داستان بسیار عالی بود و تشبیه هایی که به کار رفته واقعا داستان رو دلنشین میکنه. پرش زمانی رمان خوب بود ولی احساس میکردم یک جاهایی دیگه خواننده میمونه که چرا مثلا اینجوری شد یعنی یه کم گنگ و پراکنده بود پرشش.
روند رمان باز هم عالی بود.
ببخشید اگه صریح انتقاد کردم، من برای نوشته‌های هرکسی ارزش قائلم و این فقد یک نقد دوستانه بود همین.
قلمتون مانا و موفق...

لآجِوَرْد

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
4/6/20
ارسالی‌ها
649
پسندها
26,560
امتیازها
44,673
مدال‌ها
20
سطح
28

سلام به فاطمه‌ی قشنگِ بی‌نشانِ من.
وقتی بحثِ نظر میشه، اصلاً دوست ندارم منتقدوار کلمات رو بچینم کنار هم، پس خیلی کوثروار نظرم رو راجع‌بهش میگم؛ جیییییییغ!
از شوخی گذشته، اولین چیزی که باعث شد نظرم راجع‌بهش جلب بشه، عنوانش بود. یه تک کلمه‌ی کوتاه و ساده! با وجود اینکه به نظر می‌رسه اونقدر جذابیت نداره و خیلی ساده‌ست، اما از نظر من خیلی زیبا جلوه کرد.
قلم جذابت هم کم نذاشته این وسط! به حدی ساده اما زیبا بود که من عاشق این روایت شدم! اشتراکش رو زدم و پارت به پارت، همراهت بودم. نمی‌تونستم ازش دست بکشم! در عین ساده بودنش، اینقدر کلمات کنار هم می‌درخشیدن که ناخودآگاه حس خیلی خوبی توی دل آدم می‌نشوندن. درست مثلِ...

امضا : لآجِوَرْد

F.Śin

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,203
پسندها
16,521
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
سلام به فاطمه‌ی قشنگِ بی‌نشانِ من.
وقتی بحثِ نظر میشه، اصلاً دوست ندارم منتقدوار کلمات رو بچینم کنار هم، پس خیلی کوثروار نظرم رو راجع‌بهش میگم؛ جیییییییغ!
از شوخی گذشته، اولین چیزی که باعث شد نظرم راجع‌بهش جلب بشه، عنوانش بود. یه تک کلمه‌ی کوتاه و ساده! با وجود اینکه به نظر می‌رسه اونقدر جذابیت نداره و خیلی ساده‌ست، اما از نظر من خیلی زیبا جلوه کرد.
قلم جذابت هم کم نذاشته این وسط! به حدی ساده اما زیبا بود که من عاشق این روایت شدم! اشتراکش رو زدم و پارت به پارت، همراهت بودم. نمی‌تونستم ازش دست بکشم! در عین ساده بودنش، اینقدر کلمات کنار هم می‌درخشیدن که...