میزگرد میزگرد شبانه با موضوع «تاثیر کنکور در جوانان و نوجوانان»

• نویسنده موضوع FakhTeh
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 137
  • بازدیدها 2,261
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,940
پسندها
41,589
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
-بسم‌الله-

483543

«مردمی که آرام تر و کندتر پیر می شوند آنهایی هستند که با فرهنگ و فرزانگی، دلیل و برهان زندگانی را درک نموده اند.»
- آندره موروا

با سلام و وقت بخیر خدمت همه‌ی کاربران گرامی.
درصورتی‌که با میزگرد آشنایی ندارید،‌ پیشنهاد می‌کنم لینک زیر رو مطالعه کنید.
قوانین - قوانین برگزاری میزگرد شبانه | انجمن یک رمان

با عرض معذرت من‌باب تاخیری که در برگزاری میز‌گرد‌ها اتفاق افتاد،
امشب و در این فرصت، گرد هم اومدیم تا با هم در خلال...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : FakhTeh

Rigina

مدیر بازنشسته کمیک + گردشگری
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,166
پسندها
41,412
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

كنكور يه امتحاني هست كه بلاخره يه روزي بايد بديم ...و اين سرنوشت مارو تعينن ميكنه
براي همينه كه بيشترين استرس هارو به همراه داره حتي بعضيا از شدت استرس و مشكلات روحي به روز ازمون كشيده نشدن يا در بين ازمون اتفاقي براشون افتاده كه باعث ميشه ازمونشون رو به بدترين نحو بدن
به نظرم اين كنكور رو يه جوري بازنمايي كردن كه اكثر ما يه غول ميدونيم اينو شايد اگه جوره ديگه ميگفتن اينقدر استرس به وجود نميومد
و به نظرم به خودمون م بستگي داره
كسي كه تمام تلاششو ميكنه خب ديگه استرسي نبايد داشته باشه چون ايمان داره كه تا اونجايي در توانش بوده انجام داده ديگه بستگي داره
و مهمترين چيز اگه به خودش اطمينان داشته باشه و بدون ترسي بره
بهترين نحو هم ازمونشو ميده

Hadiseh Shahbazi

مدیر بازنشسته حقوق + نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
3/10/21
ارسالی‌ها
1,507
پسندها
27,816
امتیازها
48,073
مدال‌ها
21
سطح
28

به نام خداوند لوح و قلم

درود بر شما =)
خوشحالم که در سومین میزگرد شبانه همراه دوستان عزیز انجمنی هستم.
ابتدا تشکر می‌کنم از فاخته‌جان عزیز، برای فراهم کردن این تاپیک و گرد‌هم‌ آوردن کاربرهای خوش‌ذوق :458049-1a8c8784c85356a3b2e074d2590e8c9c:
امیدوارم امشب هم مثل اولین و دومین میزگرد شبانه، شب جذابی باشه برامون!

امضا : Hadiseh Shahbazi
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] FakhTeh

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,940
پسندها
41,589
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
كنكور يه امتحاني هست كه بلاخره يه روزي بايد بديم ...و اين سرنوشت مارو تعينن ميكنه
براي همينه كه بيشترين استرس هارو به همراه داره حتي بعضيا از شدت استرس و مشكلات روحي به روز ازمون كشيده نشدن يا در بين ازمون اتفاقي براشون افتاده كه باعث ميشه ازمونشون رو به بدترين نحو بدن
به نظرم اين كنكور رو يه جوري بازنمايي كردن كه اكثر ما يه غول ميدونيم اينو شايد اگه جوره ديگه ميگفتن اينقدر استرس به وجود نميومد
و به نظرم به خودمون م بستگي داره
كسي كه تمام تلاششو ميكنه خب ديگه استرسي نبايد داشته باشه چون ايمان داره كه تا اونجايي در توانش بوده انجام داده ديگه بستگي داره
و مهمترين چيز اگه به خودش اطمينان داشته باشه و بدون ترسي بره
بهترين نحو هم ازمونشو...

امضا : FakhTeh

MHP

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
1/2/22
ارسالی‌ها
14
پسندها
66
امتیازها
83
سطح
0

سلام
معین شدن وضعیت در آینده... یک آزمون که هر سوالش می‌تونه آینده رو تغییر بده.
عملکرد هوشی ما همه چیز رو مشخص می‌کنه، هر کسی برای این آزمون آینده‌ساز دچار استرس، بیماری‌های روحی و جسمی بزرگ و کوچک در دوره خوندن دروس مربوطه میشه. شاید بهتر بود آینده نه از طریق یک آزمون بلکه از شخصیت پس از هفت سالگی در دوره دانش‌آموزی تعیین بشه، بیش‌تر معیار علایق باشه تا وضعیت جامعه. حتماً بدون علاقه تلاش‌ها کم‌رنگ میشن. استعداد مورد سنجش قرار بگیره... .
حتی حالا که از طریق کنکور افراد به دانشگاه میرن پس از تلاش‌های زیاد استعدادشون در اون رشته و حتی علایقشون مورد توجه قرار نمی‌گیره و به‌خاطر همین عقب می‌کشند.

آخرین ویرایش
امضا : MHP

Rigina

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,166
پسندها
41,412
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

سلام.
تمامی مواردی که گفتین درست هستن؛ اما در این حد سبک و ساده نمی‌تونیم از کنارش بگذریم، که اگر واقعا در همین حد سبک بود و صرفا به خاطر تحریف بزرگ‌نمایی شده بود، طیف وسیع و نسل‌های متفاوتی از جوون‌ها و نوجوون‌ها در طولانی مدت درش آسیب نمی‌دیدن.
علاوه بر تاثیرگذار بودنش، جو و فشار وارده از طرف عواملی مثل خانواده، دوستان، جامعه و... همگی تبدیل به معضل بزرگی برای جوون‌ها شدن.
از طرفی نظام کنکور ضعف‌های بسیار زیادی داره.
چیز های زیادی هستن که دست به دست هم میدن و خیلی از نو‌جوون‌ها رو به‌خاطر همین کنکور به مرز‌ نابودی می‌کشونن. نابودی‌های مثل خودکشی، افسردگی و....
سلام
اره درسته قبول دارم حرفاتو ولي درمورد خانواده و اطرافيان همه مثل...

Deleted

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
3/7/21
ارسالی‌ها
1,490
پسندها
26,303
امتیازها
61,573
مدال‌ها
56
سطح
33

سلام
ب نظر من اگر شرایط شغلی جامعه جوری می‌شد که هر شخص می‌تونست از روی علاقه و استعدادش ی رشته‌ای رو انتخاب کنه و مجبور* به خوندن دروس اون رشته نباشه هیچوقت کنکور همچین تأثیری روی بچه‌ها نداشت.
ی شخصی میره مثلا ریاضی، درصورتیکه علاقه‌ش به هنره! حالا ب هر دلیلی
اما اگ از همون اول از رو علاقه رشته‌شو انتخاب کنه و شرایطش فراهم باشه دیگه مجبور ب خوندن دروس ریاضی نیست و برا کنکور هم اونقدر استرس نداره
ولی درکل کنکور ب نظر من ضروری نیست و اگر هر شخصی با معدل بالا بره بهتره
اما از دید کلی نظر شخصیم اینه کنکور واقعاً لازم نیست!
اگر کل تمرکز بچه‌ها به جای کنکور روی اون سه‌سال دبیرستان باشه بچه‌ها هیچوقت همچین ضربه‌ای نمی‌بینن و با معدل بالا میرن اون دانشگاهی ک میخوان!

آخرین ویرایش

Rigina

مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,166
پسندها
41,412
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

معین شدن وضعیت در آینده... یک آزمون که هر سوالش می‌تونه آینده رو تغییر بده.
عملکرد هوشی ما همه چیز رو مشخص می‌کنه، هر کسی برای این آزمون آینده‌ساز دچار استرس، بیماری‌های روحی و جسمی بزرگ و کوچک در دوره خوندن دروس مربوطه میشه. شاید بهتر بود آینده نه از طریق یک آزمون بلکه از شخصیت پس از هفت سالگی در دوره دانش‌آموزی تعیین بشه، بیش‌تر معیار علایق باشه تا وضعیت جامعه. حتماً بدون علاقه تلاش‌ها کم‌رنگ میشن. استعداد مورد سنجش قرار بگیره... .
حتی حالا که از طریق کنکور افراد به دانشگاه میرن پس از تلاش‌های زیاد استعدادشون در اون رشته و حتی علایقشون مورد توجه قرار نمی‌گیره و به‌خاطر همین عقب می‌کشند.
كاملا موافقم
بديش همينه ...
اگه استعدا رو...

AYDA HOSSINY

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
25/5/19
ارسالی‌ها
748
پسندها
39,019
امتیازها
58,773
مدال‌ها
22
سطح
33

چه موضوع جاذابی چقدر مناسب منه :458071-43334d713ad235cc803ee5474567490d:
خب اینجانب امسال کنکوریم کلی هم از دستش شکارم ولی بخوام صادقانه یه حقیقتی و اعتراف کنم راجب کنکور اینه که کنکور یه چیزیه که جدی من گاهی وقت‌ها با خودم میگم تنها مشکلش اینه که فقط سال اخر برگزار میشه اینقدر خوبه که باید چندبار برگزار بشه.
اصل کنکور و تاثیراتش درسته یه چیزای منفی داره اقا سال اخر دبیرستانت جهنم میشه ( که نمیشه برای خیلی‌ها) باید از تفریحاتت بزنی، استرس، فشار، حجم بالای درس‌ها و کلا مشکل زیاد داره اما اینا همه‌ی کنکور نیست، کنکور بزرگترین درس زندگی هست که یه دانش اموز به نظر من میتونه بگیره تا وارد زندگی واقعی بشه. شبیه اخرین واحدی که باید پاس کنه.
تاثیر کنکور روی شخصیت بی نهایته. نتیجه‌ی حاصل کنکور...

امضا : AYDA HOSSINY

AYDA HOSSINY

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
25/5/19
ارسالی‌ها
748
پسندها
39,019
امتیازها
58,773
مدال‌ها
22
سطح
33

سلام
ب نظر من اگر شرایط شغلی جامعه جوری می‌شد که هر شخص می‌تونست از روی علاقه و استعدادش ی رشته‌ای رو انتخاب کنه و مجبور* به خوندن دروس اون رشته نباشه هیچوقت کنکور همچین تأثیری روی بچه‌ها نداشت.
اما از دید کلی نظر شخصیم اینه کنکور واقعاً لازم نیست!
اگر کل تمرکز بچه‌ها به جای کنکور روی اون سه‌سال دبیرستان باشه بچه‌ها هیچوقت همچین ضربه‌ای نمی‌بینن و با معدل بالا میرن اون دانشگاهی ک میخوان!
سلام، راستش به نظر من حرفتون یکم غیرمنطقیه. هرکس از روی علاقه و استعدادش رشته‌ای و انتخاب کنه و مجبور به خوندن دروس اون رشته نباشه؟ اصلا یعنی چی؟ انگار بگیم خب اره طرف بره پزشک بشه ولی کتاب‌های پزشکی و نخونه. این چه حرفیه. بلاخره برای هرکاری...

امضا : AYDA HOSSINY
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.