نقد شورا نقد شورا رمان راغ| نگار نظری/توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع Nafise amirlatifi
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 4
  • بازدیدها 279
  • کاربران تگ شده هیچ

Nafise amirlatifi

مدیر تالار نقد
پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
20/5/21
ارسالی‌ها
992
پسندها
13,079
امتیازها
32,573
مدال‌ها
18
سطح
19

• نویسنده موضوع
  • مدیر
«ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ»

379257

«نوشتن چونان گیاهیست که رشد آن وابسته به نقد است، نقدی که قلم را پر و بال می‌دهد.»

سلام خدمت شما نویسندگان گرامی.

نویسنده‌ی رمان
«راغ » رمان شما نقد شد. این کار به سبب این‌که نویسندگان عزیز یک رمان با نقاط ضعف و قوت رمان خود آشنا شوند و قلم خود را ارتقا دهند.
در صورت نقد شدن توسط شورا نویسنده موظف است ایرادات رمان خود را رفع کند و بعد از آن به مدیران نقد اطلاع دهد.
اگر سؤالی در رابطه با موارد ذکر شده در نقد دارید، به مدیران نقد اطلاع...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Nafise amirlatifi

Hani_Sk

عکاس انجمن
کاربر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/3/21
ارسالی‌ها
473
پسندها
19,945
امتیازها
38,983
مدال‌ها
18
سطح
24

به نام خدا
نقد شورای رمان راغ
نویسنده: نگار نظری نگار نظری
منتقد: Hani_Sk Hani_sk

عنوان:
"راغ" کلمه‌ای تک آوا و جذابی‌ست که خواننده در وهله اول با آن مواجه و کنجکاوی‌اش برانگیخته می‌شود که یعنی چه؟ چه ارتباطی می‌تواند با رمان داشته باشد؟ از این رو می‌توان گفت عنصر جذب مخاطب خوبی دارد و حتی به او حس ژانر جنایی را القا می‌کند؛ اما از نظر دو ژانر دیگر دچار ضعف است. خصوصاً عاشقانه زیرا که ژانر غالب شماست. (در ادامه توضیح بیشتری در این باره خواهم داد.) ولی به محض اینکه سراغ خلاصه و معنی اسم می‌رود درمیابد که این عنوان تنها به یکی از شخصیت‌های رمان اشاره می‌کند و مقداری ناامید می‌شود؛ زیرا که برگزیدن نام شخصیت برای رمان،...

آخرین ویرایش

ʀᴏᴍɪɴᴀ

سرپرست بازنشسته
کاربر قابل احترام
تاریخ ثبت‌نام
11/9/21
ارسالی‌ها
4,498
پسندها
50,671
امتیازها
77,373
مدال‌ها
79
سطح
38

~نقد شورای رمان راغ~

عنوان:
اسم انتخابی نویسنده راغ است. راغ دامن کوهی‌ست که بجانب صحرا باشد؛ نویسنده در پست آغازین ذکر نموده که تنها مفهوم صحرا مدنظرش است و در رمان شاهد شخصیتی به نام صحرا هستیم که لقبش راغ منحوس است. راغ با اینکه در محتوای رمان حضور پررنگی دارد ولی تمام جوانب را کاور نمی‌کند؛ همچنین این عنوان نتوانسته ژانر غالب یعنی عاشقانه را به نمایش بگذارد ولی ارتباط ملموسی با ژانر جنایی و معمایی دارد.
انتخاب یک تک واژه به عنوان شناسنامه‌ی اول رمان ریسک بالایی دارد و ممکن است که مخاطب جذب اسم انتخابی نشوند با این حال عنوان راغ در خود تم معماگونه‌ای دارد که مخاطب به دنبال آن...

امضا : ʀᴏᴍɪɴᴀ

Narges Movahedi

منتقد انجمن
منتقد انجمن
تاریخ ثبت‌نام
25/1/19
ارسالی‌ها
279
پسندها
5,877
امتیازها
21,133
مدال‌ها
11
سطح
12

به نام یزدان
نقد رمان راغ
عنوان

عنوان تک کلمه‌ای راغ، کلمه جذاب و خوش آوایی‌ست که به معنی صحراست. در واقع من در ابتدا فکر کردم داستان روایتگر اتفاقاتی‌ست که در منطقه‌ای به نام راغستان افغانستان خواهد افتاد اما با خوندن بخش‌های بعدی متوجه شدم که راغ لقب و به معنی نام شخصیت اصلی داستان است.
این کلمه با توجه به اینکه با ژانر جنایی و معمایی در ارتباطه، جذابه و میتونه مخاطب رو برای انتخاب رمان ترغیب کنه. اما ایراداتی داره که اگر نویسنده بتونه نام دیگری پیدا کنه تا این ایرادات هم کاور بشه خیلی بهتره. در اول ارتباط نداشتن این نام با ژانر...

امضا : Narges Movahedi

نگار نظری

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/4/22
ارسالی‌ها
396
پسندها
3,218
امتیازها
16,763
مدال‌ها
12
سطح
12

سلام و خسته نباشید.
خیلی متشکرم و قدردانم از وقتی که گذاشتید.
تمامی نقد هارو با دقت خوندم و سعی می کنم تمامی ایرادات رو قبل از به پایان رسیدن رمان تصحیح کنم و اطلاع بدم.

امضا : نگار نظری