متفرقه متفرقه | سفرنامه از استونی تا فنلاند، با کشتی وایکینگ ها

وانیا؛

سرپرست تالار عمومی + کاربر قابل احترام
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
11,221
پسندها
31,434
امتیازها
96,874
مدال‌ها
63
سطح
39

• نویسنده موضوع
  • مدیر
دیری نپایید که به قلب تپنده و با شکوه هلسینکی رسیدیم. میدان سنا (Senate Square) و پیرامون زیبایش، نمونه منحصر به فرد و منسجمی از معماری نئوکلاسیک است. چهار ساختمان طراحی شده توسط کارل لودویگ انگل (Carl Ludvig Engel) که شامل کلیسای جامع هلسینکی، کاخ دولتی، ساختمان اصلی دانشگاه هلسینکی و کتابخانه ملی فنلاند است در این میدان میدرخشند. مجسمه الکساندر دوم نیز در وسط میدان سنا قرار دارد.

امضا : وانیا؛

وانیا؛

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
11,221
پسندها
31,434
امتیازها
96,874
مدال‌ها
63
سطح
39

• نویسنده موضوع
  • مدیر
کلیسای جامع هلسینکی بین سالهای 1830 و 1852 ساخته شد و کلیسای سنت نیکلاس نامیده می شد. در اوایل سال 1818، کارل لودویگ انگل، که بر روی طراحی کل میدان کار می کرد، اولین نقشه های کلیسا را ترسیم کرد و آنها را در طول یک دهه اصلاح کرد.

خوشبختانه در هلسینکی به وفور سوپرمارکت لیدل(Lidl) پیدا میکنید که از نظر من بهترین سوپرمارکت در کل اروپاست. برخلاف آنچه که تصور میکنید، قیمت مواد غذایی در هلسینکی در مقایسه با دانمارک، سوئد و نروژ بالا نیست. کل خرید ما برای دو وعده غذایی که شامل نان، سوسیس، شیرینی، آب و موز بود، 6 یورو به ازای هر نفر شد. گویا دو شب اقامت در هتل و یک سفر زیبا با کشتی کروز، کمی مرا جوگیر کرده بود، زیرا وقتی دیدم قیمت پسته مرغوب به ازای هر کیلو با تخفیف ویژه، 10 یورو است(از...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

وانیا؛

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
11,221
پسندها
31,434
امتیازها
96,874
مدال‌ها
63
سطح
39

• نویسنده موضوع
  • مدیر
این سفر من به این زودی تمام نخواهد شد ولی من تا کجا میتوانم برای شما بنویسم؟ بله، باید جایی این داستان را تمام کنم و اگر عمری باشد در متنی دیگر، بقیه داستانهایم را روایت میکنم. پس بیایید خداحافظی را در نقطه ای از هلسینکی انجام دهیم که متناسب با داستان سفر باشد. چه جایی متناسب تر از ایستگاه راه آهن؟ داستان اکثر شهرهای اروپا برای من از ایستگاه قطارشان آغاز شده است و در ایستگاه قطار هم به پایان رسیده است. داستان هلسینکی برای من نه در ایستگاه قطار آغاز شد و نه در اینجا پایان یافت ولی میتواند تصویری برای پایان این سفرنامه باشد.

نزدیک ایستگاه راه آهن مرکزی، ساختمان تئاتر ملی فنلاند قرار دارد که در سال 1902 و به سبک معماری رمانتیک ساخته شد و من به همچین پایان رمانتیکی برای داستانم نیاز...

وانیا؛

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
11,221
پسندها
31,434
امتیازها
96,874
مدال‌ها
63
سطح
39

• نویسنده موضوع
  • مدیر
درست در خارج از ورودی، مجسمه ای از الکسیس کیوی است که به خاطر رمان های رمانتیک و داستان های کوتاهش شناخته شده است تا این پیغام داده شود که در کنار تئاتر، از سایر هنرها نیز به عنوان راهی برای ایستادگی در برابر آنچه کشور را تهدید میکند، میتوان استفاده نمود.

وانیا؛

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
11,221
پسندها
31,434
امتیازها
96,874
مدال‌ها
63
سطح
39

• نویسنده موضوع
  • مدیر
جمع بندی و پایان
روزگاری و در جایی، از قول یک شهروند کره شمالی شنیدم که "وقتی ما از سمت دولت کره شمالی به جایی می رویم که بیشتر از حالت عادی به ما خوش میگذرد(از نظر رفاهی)، پس از بازگشت به کشور مجبوریم مدتی در معدن و یا یک جای سخت کار کنیم تا دوباره به حال و هوای اکثریت برگردیم!!!". من میخواهم از یکی از حماقت آمیزترین دیکتاتوری ها برای خودم الگو بگیرم! بله، پس از دو شب اقامت در هتل و یک سفر با کروز، زیادی به من خوش گذشته است و باید به تنظیمات کارخانه برگردم. دو شب بعد، کاملا در جاده و مسیر گذشت و پس از آن هم، سفر به سیاق همیشگی ام(یک کوله گرد تنها) ادامه پیدا کرد. اما آنچه باقی ماند، خاطراتی شیرین از سیاحتی دلپذیر است از قرون وسطی به عصر دیجیتال.

وانیا؛

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
11,221
پسندها
31,434
امتیازها
96,874
مدال‌ها
63
سطح
39

• نویسنده موضوع
  • مدیر
هزینه های این سفر عبارتند از:
بلیط اتوبوس از ریگا به تالین، 13 یورو
هزینه دو شب اقامت در تالین بعلاوه صبحانه، 24 یورو
هزینه چهار وعده غذا و مواد غذایی و آشامیدنی در تالین، 13.5 یورو
بلیط کشتی کروز از تالین به هلسینکی، 19 یورو
صبحانه(کره بادام زمینی و نان) در کروز به ازای هر نفر، 1 یورو
غذا و اقامت در هلسینکی، 31 یورو
یک بسته پسته لعنتی، 5 یورو
سفر بالتیک من به پایان رسید و من بالاخره تفاوت لیتوانی و لتونی را فهمیدم (که از مساله بیرجند، بروجرد و یا بجنورد بغرنج تر بود)، از کوچه پس کوچه های شهرهای قرون وسطایی بالتیکی به خلیج بالتیک رسیدم و با کشتی کروزی که در آن احساس غریبی میکردم به فنلاند پا گذاشتم. کاش پولی، عمری و دلی برای سفرهای بیشتر و بیشتر باشد، برای همه ما.
منبع: لست...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 1)

عقب
بالا