نقد شورا نقد رمان اسكيزوئيد | jasmine / توسط شوراي نقد

• نویسنده موضوع F.Śin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 7
  • بازدیدها 708
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,208
پسندها
16,573
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
IMG_6786.jpg
به نام خدا

نقد رمان اسكيزوئيد توسط شورای انجمن یک رمان:

نویسنده توجه داشته باشد که منتقد با توجه به اصول نقد کرده است و پای نظر شخصی و... نگذارد.
دو روز صبر کنید تا تمامی نقد ها در صفحه قرار گیرد.
بعد از اتمام نقد، شما باید با توجه به نکات رمان خود را ویرایش کنید.
اگر مشکلی بود در خصوصی به من تذکر دهید و از بحث و جدل بپرهیزید.
موفق باشید:)
شورای نقد یک رمان

امضا : F.Śin

nana :)

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
19/6/18
ارسالی‌ها
667
پسندها
22,111
امتیازها
42,073
مدال‌ها
23
سطح
28

نام رمان:
اولین چیزی که خواننده رو جذب می‌کنه، وجود اسمی کوتاه و مرتبط با محتوای رمان و ژانر هاست که این رمان، از چنین ویژگی، برخوردار است.
نویسنده، بر اساس زندگی دختر و اختلال در شخصیتش، چنین نامی را برگزیده که کاملا مناسب است. کسی که برای اولین بار با <اسکیزویید> برخورد می‌کند، برای برطرف کردن حس کنجاوی اش هم که شده، به سراغ متن می‌رود تا از محتوا و معنی نام، سر در بیاورد و به این ترتیب، جذب می‌شود.
همچنین نام، با ژانر اجتماعی هماهنگ است ولی عاشقانه خیر.

جلد رمان:
عکس که در آن، دختری سعی در مخفی کردن خود، از دیگران دارد و چشمانش، دریچه ای به درون انسان هاست. استفاده از رنگ های تیره، به جذابیت جلد افزوده و با ژانر ترادژی و اجتماعی، هماهنگ است که این نکته مثبتی محسوب می‌شود.
جلد با...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : nana :)

princess

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
1/6/18
ارسالی‌ها
118
پسندها
2,015
امتیازها
11,633
مدال‌ها
2
سطح
0

نام رمان: اسکیزوئید! لحظه اول که اسم رمان رو خوندم، ذهنم در جا کشیده شد سمت اختلالات روانی... همونطور که نویسنده، تو قسمتی از رمان خودش درباره اختلالی به این نام توضیح داده بود، اسکیزوئید نام یه اختلال روانیه که در اون، شخص به شدت منزوی و گوشه‌گیره. عواطفش به شدت ضعیف و کمرنگه. رفتاراش عجیبه و در نظر اطرافیان، کسی که دچار این اختلال هست، آدمی خشک و زنندست. با دیدن اسم این رمان، فورا فهمیدم که یه نفر در داستان دچار اختلال اسکیزوئیده. یکی از ارکان اسم مناسب برای رمان، خاص و نو بودنشه. و اسم رمان شما هم این ویژگی رو داره. اما همه معنی این کلمه رو نمی‌دونن. و ممکنه یه عده با دیدنش برن سراغ سرچ کردن و بخوان معنیش رو بفهمن. و یه عده هم با دیدنش، سردرگم شن و چیزی نفهمن ازش و کششی درشون ایجاد...

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,208
پسندها
16,573
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
به نـام خدا ♦

نـقـد رمـان:
"اسـكـيـزوئـيـد"

نـام رمـان:
اسكيزوئيد، نـام ِ كوتاه، جذب كننده و در عين حال كنجكاو كننده اي بود. در واقع، انتخاب ِ نـام خاصي كه برخي حتي معني آن را نمي دانند و از ارتباط ِ آن با يكسري مسائل سر در نمي آوردند، صددرصد براي يك رمان، مطلوب خواهد بود اما از طرفي، ممكنه خواننده با همين ندانستن، سردرگم شه و آن چنان ميلي براي خواندن ِ مطالب نداشته باشه ولي اگر به اين مورد توجه نكنه و ادامه بده، متوجه مي شه كه نويسنده حدوداً پس از چند پستي راجع به اسكيزوئيد كه يك نوع اختلال ِ روانيه و براي فرد ِ مبتلا، حضور در اجتماع ناخوشاينده و به عبارتي، فرد اجتماع گريزه و نمي تونه با اطرافيان ارتباط خوبي برقرار...

I'm.JãS❀

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
7/6/18
ارسالی‌ها
648
پسندها
15,333
امتیازها
39,073
مدال‌ها
22
سطح
24

سلام به منتقدان عزیز و نقد دقیقشون
ممنون بابت اینکه زمان گذاشتید و داستان رو نقد کردین.
این رمان اولین رمانیه که من دارم مینویسم و بر اساس زندگی یک شخص واقعیه.
داستان یه داستان سنگینه و بیشتر روش باید کار شه. راستش نقد موقعی انجام شد که من داشتم داستان رو ویرایش میکردم.
در واقع رمان اول کلا به صورت عامیانه نوشته شده بود ولی بعداً تصمیم گرفتم منولوگ ها ادبی باشن و تازه داشتم علائم نگارشی رو درست می‌کردم.
نکته دوم اینکه واژه هوله صحیحه که از واژه خاول گرفته شده به معنی پارچه پرز دار. در صورتی که حوله به زبان عربی پارچه بدون پرز و ابریشمی هستش.
از اونجایی که رمان به سبک رئاله قرار نیست آنچنان اتفاقاتی خاصی بیفته ولی خب به قسمت اصلی داریم نزدیک میشیم.
ژانر عاشقانه رو که...

آخرین ویرایش
امضا : I'm.JãS❀

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,208
پسندها
16,573
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
اين نقد متعلق به .:|Reihane|:. Reihaneh-k83 بوده اما ايشان فعلاً حضور ندارند تا خودشان نقد را ارسال كنند:

نقد رمان اسکیزوئید

سلام دوست عزیز

در مورد نقاط قوت و ضعف رمانتون باید به چند نکته اشاره کنم

نام رمان:

این نام انتخابی شما در ذهن من هیچ تصویر رو تداعی نکرد. چون من معنی اون رو نمی دونستم. ولی خوب با یه سرچ کوتاه و سریع به معنی اون دست پیدا کردم. مسلما نام اسکیزوئید که به معنی یک بیماری اختلال شخصیت و منزوی بودن بی دلیل و زیاده، علاوه بر ربط زیادی که با موضوع داره، روند و موضع اصلی داستان رو تشکیل میده. اسکیزوئید برای من یک نام متفاوت، عجیب و در عین حال جالب و دارای کشش بود که سبب شد حتی دنبال معنی اون نیز بگردم. نام رمان شما، تنها...

I'm.JãS❀

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
7/6/18
ارسالی‌ها
648
پسندها
15,333
امتیازها
39,073
مدال‌ها
22
سطح
24

اين نقد متعلق به .:|Reihane|:. Reihaneh-k83 بوده اما ايشان فعلاً حضور ندارند تا خودشان نقد را ارسال كنند:

نقد رمان اسکیزوئید

سلام دوست عزیز

در مورد نقاط قوت و ضعف رمانتون باید به چند نکته اشاره کنم

نام رمان:

این نام انتخابی شما در ذهن من هیچ تصویر رو تداعی نکرد. چون من معنی اون رو نمی دونستم. ولی خوب با یه سرچ کوتاه و سریع به معنی اون دست پیدا کردم. مسلما نام اسکیزوئید که به معنی یک بیماری اختلال شخصیت و منزوی بودن بی دلیل و زیاده، علاوه بر ربط زیادی که با موضوع داره، روند و موضع اصلی داستان رو تشکیل میده. اسکیزوئید برای من یک نام متفاوت، عجیب و در عین حال جالب و دارای کشش بود که سبب شد حتی...

امضا : I'm.JãS❀

MEHR.AFAQ

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
16/3/18
ارسالی‌ها
2,767
پسندها
30,210
امتیازها
80,673
مدال‌ها
33
سطح
33

نام رمان:
اسکیزوئید، نام رمان از هر نظر برای رمان عالی و زیبا بود جوریکه میتوانست با این نام خواننده را جذب خود کند و خواننده را تنها با نام رمان کنجکاو کند تا رمان را بخواند، همانطور که از نام رمان پیداست اسکسزوئید نام یک بیماری ست که کم کم انسان را فرا میگرد و بی احساسی و ناتوانی بر او غلبه میکند میخواهد انسان در برابر بیماری کم بیاورد و تسلیم او شود میخواهد افسردگی و بی اعتنایی را ملکه قلب او کند موجب میشود شخصیتی که قبلا داشته اختلالی بین ان ایجاد شود...جالب و بسی زیبا.

خلاصه:
خلاصه رمان توضیح داده بود که اسکیزوئید روایتگر دختریست که حصاری از تنهایی به دور خود تنیده. در پی رهایی از این حصار، راهی پر از پستی و بلندی را پیش می گیرد. به دنبال زندگی با پایانی دلخواه می رود؛ غافل از...

امضا : MEHR.AFAQ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.