••• ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا•••

I'MAN

اخراجی
اخراجی
عضویت
7/25/18
ارسال ها
1,410
امتیاز
47,073
محل سکونت
MHD
مثلث برمودای ایران
«ریگ جن» یا «مثلث برمودای ایران» ،یکی از صعب العبورترین نواحی دنیا، منطقه کویری و پر از تپه های شنی و باتلاق های نمکی است که از عجایب ایران هم به حساب می آید و با باتلاق های سهمگین، مرگ را برای هر موجودی زنده ای به ارمغان می آورد.
در این منطقه کویری تا چشم کار می کند تپه های شنی است و باتلاق های نمک .اتفاقات بی پاسخ و توجیه نشده بسیاری در این منطقه روی داده است و نمکزار های این منطقه مکان قتل و دفن موجوات زنده بسیاری بوده است.
این کویر با مساحتی در حدود 3800 کیلومترمربع، در جنوب غربی و غرب دشت کویر، جنوب سمنان، قرار گرفته است. در این منطقه هیچ گونه چشمه یا چاه آبی دیده نمی شود. نبود منابع آب، باتلاق های نمک و تپه های ماسه ای مرتفع در مساحت زیاد ، عواملی است که این منطقه را در طول قرن ها از دسترسی انسان دور نگه داشته است.
این کویر خالی از هرگونه پوشش گیاهی و جانوری است و تاکنون گزارشی از وجود حیات در آن منتشر نشده است . شن زارهای گسترده ی این منطقه و باتلاق های آن، هر انسانی را به وحشت می اندازد.مسافرت بدون تجهیزات به این منطقه ، سرنوشتی همچون افراد ناپدید شده در این مکان را در پی خواهد داشت.
در قدیم مردم اعتقاد داشتند که این منطقه نفرین شده و جایگاه ارواح پلید و شیطان است و اگر پای کسی به این منطقه برسد ناپدید و از سوی ارواح و موجودات ماورایی به قلب «ریگ جن» فرستاده می شود!
حتی شترها نیز به گفته یکی از کاوشگرن حین رسیدن به این مکان ، می ایستند و حرکت نمی کنند . هر چند طلسم مثلث برمودای ایران ده سال پیش توسط علی پارسا شکست . این ماجراجوی ایرانی پس از چند بار تلاش ناکام بالاخره توانست از این کویر وحشتناک بگذرد.
 

I'MAN

اخراجی
اخراجی
عضویت
7/25/18
ارسال ها
1,410
امتیاز
47,073
محل سکونت
MHD
دریاچه گنج

دریاچه ای زیبا، مرموز و خطرناک به نام «تخت سلیمان» است که در تکاب استان آذربایجان غربی قرار گرفته است. همچنین کوهی بلند در قسمت شمال شرقی آن قرار دارد که به تخت بلقیس معروف است. مرم بومی این منطقه معتقدند که دریاچه با کوبیده شدن عصای حضرت سلیمان در زمین پدید آمده و گنجی باارزش و باستانی در عمق این دریاچه پنهان شده است.
پای افراد جسور و ماجراجوی زیادی برای یافتن این گنج ، به دریاچه کشانده شده و دریاچه همه آنها را بلعیده و حتی جسد آنها را نیز به خشکی پس نداده است .افسانه ها و روایات بسیاری در مورد این دریاچه وجود دارد .عده ای این مکان را محل تولد زرتشت پیامبر می دانند.
بر اساس افسانه تاریخی دیگر ،کوروش کبیر پس از پیروزی بر کروسوس پادشاه لیدیه که ثروتی افسانه ای داشته است، تمام خزانه و اشیای قیمتی او را به عنوان نذر در این دریاچه ریخته است و پس از آن ساکنان این منطقه همیشه غنیمت های جنگی و اموال ارزشمند خودر را نذر این دریاچه می کردند.هرچند دریاچه تخت سلیمان بسیار مرموز و خطرناک است اما همین دلیل یک مزیت بسیار مهم برای جذب گردشگران خارجی و داخلی جهت بازدید از این مکان شده است.
 

I'MAN

اخراجی
اخراجی
عضویت
7/25/18
ارسال ها
1,410
امتیاز
47,073
محل سکونت
MHD
جنگلی که جیغ می کشد
در نزدیکی های مشهد ابتدای روستای سربرج از توابع بخش طرقبه ، جنگلی انبوه وجود دارد که با تاریک شدن آسمان صداهای وحشت آوری از میان درختان آن به گوش می رسد و به گفته ی اهالی و غریبه هایی که به آن منطقه سفر کرده اند، شبیه جیغ است.
برخی ساکنان منطقه، این صداهای وحشت آور را ناشی از هجوم ملخ ها به درختان می دانند ، برخی دیگر نیز عواملی ناشناخته را از جمله آب وهوا، دلیل به وجود آمدن این صداها می دانند. نکته قابل توجه این است که عمر این صداها به چند سال نمی رسد و قبل از آن وجود نداشته است.
یعنی از سال 1390، یعنی درست از سالی که این صداها از جنگل شنیده می شود، همچنان آب در آن جریان دارد و همین امر باعث جلب توجه مردم و به تبع آن، ترس آن ها از این پدیده ی شگفت انگیز شده است، وحشتی موجب تحریک کنجکاوی در گردشگران می شود و این جنگل می تواند برای آنهایی که قصدشان از سفر تجربه ترس است و ترشح آدرنالین، کمپ زدن در آن گزینه خوبی برایشان باشد.
 

I'MAN

اخراجی
اخراجی
عضویت
7/25/18
ارسال ها
1,410
امتیاز
47,073
محل سکونت
MHD
باغ سنگی

سیرجان شهری در جنوب غربی کرمان است که جاذبه های بسیار زیادی دارد اما در بین تمام آن ها، باغی اسرار آمیز وجود دارد که خبری از سرسبزی در آن نیست. از درختان این باغ به جای میوه سنگ آویزان است. اطراف این باغ که بیابان است، حس دلهره آوری به آن داده که به عجیب بودن آن کمک کرده است.
این باغ سنگی باغ درویش خان نام دارد و سازنده آن مزرعه داری به نام «درویش خان اسفندیار پور» است که حدود 40 سال پیش پس از خشک شدن مزرعه اش، حالت طبیعی خود را از دست داد و به نشانه اعتراض درختان باغش را که دیگر خشک شده بودند، در جای دیگر کاشت و سنگ هایی را که از کوه های اطراف جمع کرده بود، به عنوان میوه درختانش به آنها آویزان کرد.
عده ای دیگر بر این باورند که درویش خان شبی خواب ساختن این باغ را می بیند و فردای آن روز به هنگام چراندن گوسفندان در بیابان، شهاب سنگی را می بیند که از آسمان به زمین می افتد و آن را به خانه برده و با آن باغش را می سازد.
درویش خان به اویزان کردن سنگ قانع نبود و سر گوسفندانی که توسط گرگ دریده شده بودند را به درختان آویخت ، اما با اعتراض مردم، دست از این کار برداشت. لوله اگزوز ماشین، چرخ دنده های فرسوده، لاستیک های نخ نمای پنچر شده، پیت نفت، قوطی حلبی، آینه شکسته، شناور کولر، نی قلیان شکسته و بسیاری ضایعات دیگر هم بر این درختان پدیدار شدند.
پس از مرگ درویش خان ، مردم از فرو افتادن یکی از درختان جلوگیری کرده اند . تنها سوالی که می توان پرسید این است که پیرمرد چگونه این سنگ ها را می توانست جابه جا کرده و از درختان آویزان کند ؟
 

I'MAN

اخراجی
اخراجی
عضویت
7/25/18
ارسال ها
1,410
امتیاز
47,073
محل سکونت
MHD
گورستان اجنه
در جنوب شرقی ترین نقطه ایران، گورستانی با سنگ قبرهای عظیم الجثه وجود دارد که تبدیل به مکانی جالب برای ماجراجویان علاقمند به دنیای ماورالطبیعه شده است . گورستان جن در روستای تیس نزدیک شهر چابهار در استان سیستان و بلوچستان است و مردم بومی آن را به این باور رسانده که این گورها محل دفن آدمیزاد نیست و به آنجا جن سنط می گویند.
در گورستان جن، قبرها کنار هم بر روی سطحی صخره ای حفاری شده اند ، این شیوه حفر شدن جای سوال بسیار دارد و در نهایت پاسخ را به دنیای از ما بهتران می کشاند.
افراد بومی اعتقاد دارند ، شب ها صداهای عجیبی در این روستا شنیده می شوند و با تاریک شدن هوا جن ها بر سر مردگان خود مویه می کنند و هرکس شبانه گذرش به این گورستان افتد، مورد نفرین آن ها قرار می گیرد و بعد از چند روز با عذابی سخت می میرد.
گورستان ها همیشه محلی ترسناک هستند و در اکثر فیلم های وحشتناک جایگاه خاصی به خود اختصاص می دهند . اندازه بسیار بزرگ و غیر طبیعی و اشکال عجیب روی سنگ ها مردم را به این باور می رساند که جن هخا در زیر آن دفن شده اند .
طبق افسانه های عامیانه ، هیچ آدمیزادی دیده نشده است که تیشه بردارد و برای دفن جسدش، سنگ سخت را بتراشد. به اعتقاد برخی دیگر شاید حفرکنندگان، به خاطر حفظ مردگان از گزند جانوران و خورندگان زیرزمینی، رنج کندن سنگ را تحمل می کردند و گورهای این چنینی می ساختند تا به درگذشتگانشان احترام بگذارند.
 

I'MAN

اخراجی
اخراجی
عضویت
7/25/18
ارسال ها
1,410
امتیاز
47,073
محل سکونت
MHD
جهنم دره
منطقه ای به نام «جهنم دره» در ناحیه ای کوهستانی از شهر خوی آذربایجان غربی قرار گرفته است. حواشی جهنم دره به اندازه ای برای بومی ها زیاد است که حتی برای گشت و گذار هم کسی جرات رفتن به آنجا را در خود نمی بیند .کوه های بلند در این منطقه که راه را بسیار صعب العبور کرده است دلیل نامگذاری آن می باشد.
جهنم دره هم از نظر وضعیت فیزیکی و هم از نظر روانی، منطقه ای منفور و خطرناک برای بومیان این منطقه محسوب می شود. افراد داوطلب برای رفتن به این منطقه هرگز بازنگشته اند
 

I'MAN

اخراجی
اخراجی
عضویت
7/25/18
ارسال ها
1,410
امتیاز
47,073
محل سکونت
MHD
قلعه آدم خوار
قلعه و منطقه باستانی بوینی یوغون واقع در روستای کور عباسلو اردبیل است.این جاذبه ی عجیب و غریب هم همانند بسیاری از جاذبه های دیگر ساخت بشر، متروک مانده و به همین علت رمز و راز بیشتری برای داستان سرایی و قصه پردازی دارد .به نقل از مردم محلی ، در قدیم افرادی که به این قلعه باستانی می رفتند به طور مرموزی ناپدید شده و توسط قلعه بلعیده می شدند.
 

I'MAN

اخراجی
اخراجی
عضویت
7/25/18
ارسال ها
1,410
امتیاز
47,073
محل سکونت
MHD
خرابه های پر قصه
خرابه ها و قلعه های قدیم در بیشتر موارد ترسناک و وهم انگیز می باشند همچنین این مکان های دست ساز دارای رمز و راز فراوانی هستند. یکی از این قلعه ها دهشتناک ، قلعه زاهدان کهنه نام دارد که در 27 کیلومتری شرق زابل سیستان و بلوچستان قرار گرفته است.
همچنین این قلعه در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. در دل این قلعه داستان ها و قصه های ترسناک زیادی وجود دارد و گفته می شود ارواح و اجنه در این قلعه حکومت می کنند.
 
بالا