••• ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا•••

Niyosha22

مدیر تالار هنر+ منتقد انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار هنر
عضویت
9/11/19
ارسال ها
1,640
امتیاز
21,173
محل سکونت
اصفهان^-^
۲۴. گورستان «چوکیلا» (Chauchilla)، پرو
۲۹ ترسناکترین مکان دنیا


آب و هوای خشک پرو، باعث شده‌است تعداد قابل توجهی از این اجساد باستانی تا به امروز به خوبی حفظ و نگهداری شوند. هر چند در این میان دزدان مقبره هنگام دستبرد به این گورستان بقایای اجساد را در محوطه‌های اطراف پراکنده کردند. با وجود این دست‌اندازی، سعی شده تا حد ممکن این اجساد در وضعیت طبیعی و اصلی خود نگهداری شوند.

۲۵. قربانگاه مقدس توفِت (Tophet)، تونس
۲۹ ترسناکترین مکان دنیا


این سنگ‌ها، نشان از مدفن کودکان کارتاژی دارد که در زمان سختی‌ها به‌دست کاهنان قربانی می‌شدند.

ترسناک ترین مکان جهان ۲۶. جزیره مارها، برزیل
ترسناک ترین مکان جهان


تقریبا در هر متر مربع از این جزیره یک ما روجود دارد، که تمام آن‌ها افعی‌های سرنیزه‌ای طلایی هستند که چزء سمی‌ترین مارهای دنیا هستند. آخرین ساکنین این جزیره نگهبان فانوس دریایی و خانواده‌اش بودند که همگی بر اثر نیش مارها جان خود را از دست دادند. این جزیره هم اکنون غیرمسکونی است.
 

Niyosha22

مدیر تالار هنر+ منتقد انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار هنر
عضویت
9/11/19
ارسال ها
1,640
امتیاز
21,173
محل سکونت
اصفهان^-^
ترسناک ترین مکان های جهان ۲۷. مقبره کاپوچین (Catacombs of the Capuchin)، پالرمو، ایتالیا
۲۹ ترسناکترین مکان دنیا


در این مقبره‌ها حدود ۸ هزار بدن مومیایی شده وجود دارد که بسیاری از آن‌ها به طور ترسناکی از دیوارها آویزان شده اند. در ۱۹۲۰ یک دختر دوساله به نام رزالیا لومباردو در این‌جا دفن شد و همانطور که در تصویر می‌بینید بدن او به خوبی حفظ شده است.

۲۸. شهر مردگان، روسیه
ترسناک ترین مکان جهان


نام این مکان عجیب «Dargavs» است، محوطه‌ای با صد خانه‌ی سنگی که بر فراز تپه‌ای در ناحیه‌ی شمالی «Ossetia- Alania» کشور روسیه ساخته شده است، اما در واقع این خانه‌های کوچک نه مَسکنی برای افراد زنده، که به‌عنوان آرامگاهی در خور استخوان‌های بر جای مانده از مردگان ساخته شده‌اند. عده‌ای قدمت این مقبره‌ها را به قرن دوازدهم نسبت می‌دهند و گروهی آنها را متعلق به قرن چهاردهم می‌دانند.

۲۹. متروی متروکه سین سیناتی، ایالات متحده
ترسناک ترین مکان


ساخت این تونل متروی زیرزمینی در دهه ۱۹۲۰ آغاز شد ولی به خاطر بالا رفتن هزینه‌ها هرگز به پایان نرسید. شما می توانید دو بار در سال از این تونل‌ها دیدن کنید.
 

.ARMIN

کاربر خبره
کاربر خبره
عضویت
5/13/19
ارسال ها
9,226
امتیاز
60,919
محل سکونت
کرمانشاه

مجموعه: عجایب گردشگری

عجایب گردشگری, مکانهای مذهبی, مکان وحشتناک مذهبی


5 مکان وحشتناک مذهبی از سراسر جهان! (+عکس)

اما اهمیتی ندارد که عبادتگاه محلی شما چقدر عجیب یا ترسناک باشد، اینجا تعدادی مکان های مذهبی ترسناک از سراسر جهان داریم که از نظر عجیب بودن....

شاید شما هم بدانید که در برخی از مذاهب خاص مکان های مذهبی ترسناک و عجیبی برای اجرای مناسک دینی ساخته شده است. آثار هنری کلیسای ترسناک که از روی عمد اینگونه ساخته نشده، معلمان مدرسه یکشنبه بزرگسالان ترسناک، و طیف وسیعی از آداب و رسوم تدفین عجیب و غریب وجود دارد. اما اهمیتی ندارد که عبادتگاه محلی شما چقدر عجیب یا ترسناک باشد، اینجا تعدادی مکان های مذهبی ترسناک از سراسر جهان داریم که از نظر عجیب بودن با دیسنی لند برابری می‌کنند!

1- کلیسای جامع اسکلتی، اورترانتو، ایتالیا

اگر شما یک گروه از اسکلت افراد شهید بدون سر داشته باشید با آنها چه کار می‌کنید؟ آیا با آنها یک کلیسا می‌سازید؟

عجایب گردشگری, مکانهای مذهبی, مکان وحشتناک مذهبی


به دیوارها نگاه کنید!

در سال 1480 سربازان عثمانی به شهر ساحلی «اورتراتنتو» حمله کرده و آنجا را اشغال کردند. اشغال کنندگان هشتصد نفر از ساکنان آنجا را به تپه ای برده و از آنها خواستند به اسلام روی آورند. آنها امنتاع کرده و بنابراین گردن زده شدند. این تپه «تپه شهیدان» نامیده شده است. بقیه شهروندان که از مذهب کاتولیک خود روی برنگرداندند در پشت محراب یک کلیسا استخوان های بقیه را به نمایش گذاشتند.

عجایب گردشگری, مکانهای مذهبی, مکان وحشتناک مذهبی


ما هم به ایمان و اعتقاد اینها احترام می‌گذاریم. اما واقعا کلیسایی به این شکل می‌تواند قابل استفاده باشد؟ مردم باید در چنین کلیسایی بنشینند و به موعظه های کشیش گوش بدهند. اما آیا آنها می‌توانند تمام توجه خود را به کشیش بدهند و از این اسکلت ها و اینکه آنها در کابوس هایشان به زندگی برنگردند نترسند؟!

2. جنازه های شیطان، کانازاوا، ژاپن

در سراسر کشورهای کاتولیک مذهب مثل ایتالیا فروشگاه یا مغازه های مذهبی ترسناک طرفدار دارند. اما اکر یک مکان که به طور مشخص راهی برای پول درآوردن باشد آن در ژاپن می‌باشد. درحالیکه طرفدارن وحشت نیز می‌دانند ژاپن در ساختن چیزهای ترسناک خوب عمل کرده است. برای مثال این «مومیایی های هیولایی» در معابد بودایی مختلفی در ژاپن یافت شده است.

عجایب گردشگری, مکانهای مذهبی, مکان وحشتناک مذهبی


اغلب این شیاطین مومیایی ساختگی هستند و معمولا از بقایای مومیایی چندین مخلوق دیگر ساخته می‌شوند. با این حال شکی در ترسناک بودنشان نیست.

عجایب گردشگری, مکانهای مذهبی, مکان وحشتناک مذهبی


شاید شما هم بپرسید این جسدهای شیطانی درون معابد مذهبی ژاپن چه می‌کنند؟ آیا آن کمی‌ شبیه به نمایش چنگال شیطان یا ژاکتش یا چیزی شبیه به این در کلیساها است؟ شیطان ها (یا اونی) در مذهب ژاپن همیشه یک شیطان نیستد، بلکه فقط بدشگونند. اونی در عکس بالا، یک کاپا، قطعا می‌توانند درددسرساز باشد، آن اغلب اسب ها را می‌دزدد و بچه ها را می‌کشد. اما می‌تواند همراه یا کمک کننده نیز باشد و یا تا ابد خدمت گزارتان باشد. شاید این اتفاق در مورد مومیایی شیک بیچاره در بالا بیفتد!

این جسدها احتمال دارد در سراسر ژاپن حتی در تعدادی از موزه های خارجی هم یافت شوند. اما این مرد که به شیطان سه صورته شهرت دارد ترسناک ترینشان است.

عجایب گردشگری, مکانهای مذهبی, مکان وحشتناک مذهبی


این مومیایی در معبد Zengyouji در کانازاوا پیدا شده است. خوشبختانه فقط یک نمونه از این صورتک ترسناک در سراسر ژاپن وجود دارد.

3. راهب های خودمومیایی شده، یاماگاتا، ژاپن

این مومیایی ها در تبت هم دیده شده اند، اما ترسناک ترینشان در ژاپن وجود دارد. که گویا علاقه زیادی به این نوع ترس و وحشت دارند.

عجایب گردشگری, مکانهای مذهبی, مکان وحشتناک مذهبی


چه چیزی سبب ترس زیاد از حد از این مومیایی می‌شود؟ مگر آنها مومیایی معمولی نیستند؟ خیر آنها خودشان خود را مومیایی کرده اند! اول از همه این راهب ها رژیم سختی به خودشان می‌دهند و تقریبا چیزی نمی‌خورند تا در ظاهر شبیه مومیایی شوند. سپس به آرامی‌ با نوشیدن نوع خاصی از چای خودشان را مسموم می‌کنند. درنهایت این راهب ها را درون یک اتاق یا جعبه قرار می‌دهند، در آنجا زنگی قرار دارد که هر روز برای نشان دادن اینکه هنوز زنده اند زنگ را می‌زنند. و روزی که هیچ صدای زنگی نیامد گورشان مهر و موم می‌شود.

عجایب گردشگری, مکانهای مذهبی, مکان وحشتناک مذهبی


هیچکس چنین کارهایی را برای اینکه تبدیل به یک مومیایی شود نمی‌کند، اما این افراد ارج و قرب زیادی دارند و به نمایش گذاشته می‌شوند. یاماگتا در ژاپن خانه تعداد زیادی از این مومیایی هاست. شما می‌تواند در عکس بالا یک مرد مومیایی شده در معبد Nangakuji در یاماتاگا را ببینید که دلیل هرچه که باشد او مهره اصلی و در مرکزیت تمام راهب های مومیایی شده قرار دارد.

4. محل نگهداری استخوان های مرده های Sedlec در جمهوری چک

درحومه جمهوری چک شما شهر «کانتا هورا» را می‌بینید که به خاطر استخوان های Sedlec به شهرت رسیده است. دراینجا استخوان های بدن پنجاه هزار آدم به نمایش گذاشته شده است.

قبل از اینکه خیلی نگران شوید باید بگوییم اینها استخوان های مردم در یک کشتار یا قتل عام مثل «ارترانتو» نیستند. در قرن 13 راهب بزرگ صومعه با مقدار کمی‌ خاک «گلوگوتا» (محل مصلوب ساختن حضرت عیسی) از یک سفر به سرزمین مقدس بازگشت. او این خاک را با خاک گورستان صومعه آمیخت. مردم به تدریج تحت تاثیر قرار گرفتند و کسانی که در شرف مرگ بودند دوست داشتند اینجا دفن شوند.

پس آن زمان مردن مد روز شده بود! با وجود «مرگ سیاه» و جنگ هایی که ادامه داشت صومعه به هیچ وحه جای نگهداری اینهمه جسد را نداشت. پس در قرم پانزدهم محل نگهداری استخوان های مرده ها ساخته شد. جسدها از زیر خاک بیرون آورده شدند و استخوان هایشان در این کلیسای کوچک جمع شد.

اکنون این کلیسا برای ما محلی ترسناک است، اما درواقع چنین نبوده است. در قرم نوزدهم یک مرد محلی برای سازمان دهی کردن حجم عظیمی‌ از استخوان ها استخدام شد. این مرد شاید به نظر ما شبیه زامبی های امروزی باشد چراکه کارش را با ذوق و سلیقه انجام داد. او حتی یک چهلچراغ درست کرد با مجموعه ای از استخوان های دست برای آویزها و جمجمه ها به جای چراغ ها.

عجایب گردشگری, مکانهای مذهبی, مکان وحشتناک مذهبی


این آدم حتی اسم خودش را هم با استخوان ها درآورده است.

عجایب گردشگری, مکانهای مذهبی, مکان وحشتناک مذهبی


یک کلیسا مشابه این در کاپوچین ایتالیا و یکی هم در پرتغال وجود دارد. اما در هیچ کدام آنها از 8000 جسد استفاده نشده است.

5. قدیسه های فناناپذیر، لوکا، ایتالیا

کاتولیک ها هم مثل بودایی سنتی دارند که چیزهایی که فناناپذیرند را مقدس می‌دانند. اگرچه آنها مثل بودایی ها مردم مقدسشان را با دست خود به مرگ نمی‌کشانند؛ آنها فقط می‌خواهند این مردم مقدس را به تمام جهان نشان دهند.

نمونه کاتولیکی برای جلوگیری از فساد جسمانی کمی‌ راحت تر از بودایی هاست. شما به آسانی می‌توانید با کارهای خوب و قهرمانانه زندگی مقدسی داشته باشید. و سپس به هر طریقی که بمیرید حفظ خواهید شد. پس اگر خوش شانس باشید، شاید خدا شما را فناناپذیر بسازد، به این معنی که این فسادنپذیری امری الهی و دست شما نیست. باوجود پروسه تجزیه شما هم می‌توانید مثل سر قدیس کاترین سینا در یک کلیسا به نمایش گذاشته شوید:

عجایب گردشگری, مکانهای مذهبی, مکان وحشتناک مذهبی


برخی از این قدیسه ها از بقیه سالم تر هستند:

عجایب گردشگری, مکانهای مذهبی, مکان وحشتناک مذهبی


این قدیسه به زیبایی روزی است که دفن شد.

شاید در ظاهر این مکان و قدیسه ها به نظر ترسناک نیاید. اما وقتی قرار باشد یک مکان مقدس پیدا کرده و درمیانه های شب بدانجا پناه ببرید، اینجا را انتخاب می‌کنید؟ جایی که با استخوان های مرده پر شده یا مکانی با جسدهای سالم که تصور می‌کنید الان حرکت می‌کنند؟

عجایب گردشگری, مکانهای مذهبی, مکان وحشتناک مذهبی


جسد حفظ شده قدیسه. زیتا (در بالا) نیز در لوکا ایتالیا قرار دارد. شبیه این قدیسه فناناپذیر در سراسر اروپا یافت می‌شود، اما ظاهرا ایتالیا در زمینه داشتن «قدیسه های نیمه فاسد» پیشتاز است. سر قدیسه کاترین که در روم یافت شده و تعداد زیادی دیگر از بدن های فاسد نشده در سراسر کشور پراکنده اند. شما می‌توانید برای دیدن این جسدهای ترسناک راهی یک تور به ایتالیا شوید!

منبع: سیمرغ

 

.ARMIN

کاربر خبره
کاربر خبره
عضویت
5/13/19
ارسال ها
9,226
امتیاز
60,919
محل سکونت
کرمانشاه

مجموعه: عجایب گردشگری


در این کره خاکی افراد زیادی هستند از هیجان و ترس خوششان می‌آید و داستان‌ها‌ و فیلم‌ها‌ی ترسناک یکی از تفریحات مورد علاقه‌شان است. حال اگر مکان‌ها‌ی توریستی ترسناک و عجیب را به این افراد معرفی کنیم حتما خوششان می‌آید. پس اگر شما از جمله افرادی هستید که از هیجان خوشتان می‌آید و مکانهای توریستی معمولی برایتان کسل کننده هستند با ما همراه شوید.در این لیست ما ترسناک ترین و عجیب‌ترین مکان‌ها‌ی توریستی جهان را به شما معرفی می‌کنیم؛ یکی ترسناک‌تر از دیگری....


موزه موتر تاریخ پزشکی، ‌فیلادلفیا

موزه موتر تاریخ پزشکی در ‌فیلادلفیا موزه پاتولوژی، شامل تجهیزات قدیمی‌ پزشکی و نمایش اقلام زیست شناختی است. شهرت اعظم این موزه به خاطر مجموعه عظیمی ‌از اسکلت‌ها‌ی انسان است.

تالاب ترانک، جزایر مایکرونیزیابخش زیادی از نیروی نظامی ‌ارتش ژاپن حالا در اعماق آب تالاب ترانک در مایکرونیزیا سمت جنوب غربی ‌ها‌وایی خوابیده است. در اعماق این ابهای آبی می‌توانیم لاشه کشتی‌ها‌ی جنگی و هواپیماها را ببینیم. اینها سال 1944 به عمق آب فرو رفتند و حالا برای توریست‌ها‌ نمایش داده می‌شوند.

ترسناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان!
فروشگاه جادوگری سونارا در مکزیکو سیتی، مکزیک


بازار سونورا همه روزه میزبان مسافران و توریست‌ها‌یی است که از راه دور برای پیشگویی آینده‌شان و وعده زندگی بهتر به مکزیکو سیتی می‌آیند. مردم در اینجا جنس‌ها‌ی «ماوراءطبیعی» مثل خون مار زنگی یا مرغ مگس خشک شده را برای داشتن شانس در زندگی خریداری می‌کنند.
ترسناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان!

جزیره ایستر، شیلی
یکی از مرموزترین مکان‌ها‌ی روزی زمین همین جزیره ایستر است، با مجمسه‌ها‌ی سنگی غول‌پیکری که درون آنها روح هزاران سال رشد کرده است. این مجسمه‌ها‌ به آسمان خیره شده اند، گویی که به خاطر برخی جنایت‌ها‌ی مرموز احساس گناه می‌کنند.

ترسناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان!


مرداب مانچاک، لوزیاناکشتی‌ها‌ی حامل توریستی در حالی روی این مرداب‌ها‌ شناورند که نور مشعل راهشان را روشن کرده و درختان سرو و رشته‌ها‌ی خزه که از درختان آویزانند آنها را احاطه کرده اند. مرداب مانچاک به نام «مرداب ارواح» نیز شهرت دارد.

ترسناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان!


سرداب پاریس، فرانسهاستخوان‌ها‌ و اسکلت‌ها‌ی بسته بندی شده مثل اجناس داخل یک انبار در دو ضلع یک راهرو قرار گرفته‌اند. هوای اینجا خشک است و به همین دلیل میزان فساد و پوسیدگی در اینجا بسیار ناچیز است. همچنین نوشته‌ها‌یی به چشم می‌خورد که به طور کلی شامل تاریخ انقلاب فرانسه، افول دوران پادشاهی و اشراف‌زادگان است. این مکان حدود 187 کیلومتر از بخش زیرین کل شهر را دربرگرفته است و اما بخش ناچیزی از آن برای عموم قابل بازدید است.

تعداد نمایش ۱۴۹ بارترسناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان!

 

.ARMIN

کاربر خبره
کاربر خبره
عضویت
5/13/19
ارسال ها
9,226
امتیاز
60,919
محل سکونت
کرمانشاه
مجموعه: مکانهای تفریحی جهاندر این کره خاکی افراد زیادی هستند از هیجان و ترس خوششان می‌آید و داستان‌ها‌ و فیلم‌ها‌ی ترسناک یکی از تفریحات مورد علاقه‌شان است. حال اگر مکان‌ها‌ی توریستی ترسناک و عجیب را به این افراد معرفی کنیم حتما خوششان می‌آید. پس اگر شما از جمله افرادی هستید که از هیجان خوشتان می‌آید و مکانهای توریستی معمولی برایتان کسل کننده هستند با ما همراه شوید.در این لیست ما ترسناک ترین و عجیب‌ترین مکان‌ها‌ی توریستی جهان را به شما معرفی می‌کنیم؛ یکی ترسناک‌تر از دیگری....


موزه موتر تاریخ پزشکی، ‌فیلادلفیا

موزه موتر تاریخ پزشکی در ‌فیلادلفیا موزه پاتولوژی، شامل تجهیزات قدیمی‌ پزشکی و نمایش اقلام زیست شناختی است. شهرت اعظم این موزه به خاطر مجموعه عظیمی ‌از اسکلت‌ها‌ی انسان است.

تالاب ترانک، جزایر مایکرونیزیابخش زیادی از نیروی نظامی ‌ارتش ژاپن حالا در اعماق آب تالاب ترانک در مایکرونیزیا سمت جنوب غربی ‌ها‌وایی خوابیده است. در اعماق این ابهای آبی می‌توانیم لاشه کشتی‌ها‌ی جنگی و هواپیماها را ببینیم. اینها سال 1944 به عمق آب فرو رفتند و حالا برای توریست‌ها‌ نمایش داده می‌شوند.

ترسناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان!
فروشگاه جادوگری سونارا در مکزیکو سیتی، مکزیک


بازار سونورا همه روزه میزبان مسافران و توریست‌ها‌یی است که از راه دور برای پیشگویی آینده‌شان و وعده زندگی بهتر به مکزیکو سیتی می‌آیند. مردم در اینجا جنس‌ها‌ی «ماوراءطبیعی» مثل خون مار زنگی یا مرغ مگس خشک شده را برای داشتن شانس در زندگی خریداری می‌کنند.
ترسناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان!

جزیره ایستر، شیلی
یکی از مرموزترین مکان‌ها‌ی روزی زمین همین جزیره ایستر است، با مجمسه‌ها‌ی سنگی غول‌پیکری که درون آنها روح هزاران سال رشد کرده است. این مجسمه‌ها‌ به آسمان خیره شده اند، گویی که به خاطر برخی جنایت‌ها‌ی مرموز احساس گناه می‌کنند.

ترسناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان!


مرداب مانچاک، لوزیاناکشتی‌ها‌ی حامل توریستی در حالی روی این مرداب‌ها‌ شناورند که نور مشعل راهشان را روشن کرده و درختان سرو و رشته‌ها‌ی خزه که از درختان آویزانند آنها را احاطه کرده اند. مرداب مانچاک به نام «مرداب ارواح» نیز شهرت دارد.

ترسناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان!


سرداب پاریس، فرانسهاستخوان‌ها‌ و اسکلت‌ها‌ی بسته بندی شده مثل اجناس داخل یک انبار در دو ضلع یک راهرو قرار گرفته‌اند. هوای اینجا خشک است و به همین دلیل میزان فساد و پوسیدگی در اینجا بسیار ناچیز است. همچنین نوشته‌ها‌یی به چشم می‌خورد که به طور کلی شامل تاریخ انقلاب فرانسه، افول دوران پادشاهی و اشراف‌زادگان است. این مکان حدود 187 کیلومتر از بخش زیرین کل شهر را دربرگرفته است و اما بخش ناچیزی از آن برای عموم قابل بازدید است.

تعداد نمایش ۱۴۹ بارترسناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری جهان!

 

I'MAN

اخراجی
اخراجی
عضویت
7/25/18
ارسال ها
1,410
امتیاز
47,073
محل سکونت
MHD
برای تجربه ترس و هیجان، همیشه که نباید پای فیلم های ترسناک بنشینید،گاهی اوقات بازدید از مکان های وهم آور و خوفناک نیز می توانید به همان اندازه ترسناک و هیجان انگیز باشد. در ایران مکانهایی وجود دارند که مانند آنچه در فیلم های هالیوودی مشاهده می شود، ترسناک و نفس گیر است.
اغلب مناطق خوفناک و مرموز در ایران ، داستانی عجیب و گاه باورنکردنی دارند که حس کنجکاوی مسافران غریبه را برمی انگیزد تا حتما بازدیدی از این مناطق داشته باشند.

در این بخش شما را به دیدن مناطق جذاب گردشگری مانند فضای وهم انگیز گورستان های قدیمی، قلعه های متروکه و کلبه هایی که قصه ها و افسانه ها از در و دیوارشان سرازیر می شوند خواهیم برد.
 

I'MAN

اخراجی
اخراجی
عضویت
7/25/18
ارسال ها
1,410
امتیاز
47,073
محل سکونت
MHD
قلعه جنی


در جزیره کیش در نزدیکی کشتی یونانی، قلعه ای کوچک و مخروبه قرار گرفته است که کمتر کسی حاضر به دیدن آن می شود ، زیرا همه در عجله برای رسیدن به کشتی یونانی، از مشهورترین جاهای دیدنی کیش، هستند. این قلعه به نام قلعه جنی در میان ساکنین منطقه شهرت دارد.
اگر شب هنگام قصد بازدید از آن را داشته باشید ، کسی شما کمک نخواهد کرد، زیرا اهالی منطقه، بر این باور هستند که جن ها در این قلعه زندگی می کنند.با تاریک شدن هوا ، این قلعه به محیطی وهم انگیز تبدیل می شود. صداهای چاه آبی نزدیک به قلعه و وزش باد، بر ترسناکی این محیط می افزاید.
 

I'MAN

اخراجی
اخراجی
عضویت
7/25/18
ارسال ها
1,410
امتیاز
47,073
محل سکونت
MHD
غار قاتل
تصور بیشتر ما از غار، حفره ای است که در دل کوه ها با قندیل های زیبای آویزان از سقف و البته با خفاش . اما غارهای منحصربفرد زیادی هم هستند که متفاوت بوده و گاه غارنوردی در آن ها حتی به قیمت از دست دادن جان تمام می شود.
وجود حفره ها و تنگناهای عمیق سرشار از سکوت و سیاهی و حتی گاهی صدای جانورانی چون خفاش ها در دالان های تنگ ، همیشه مکانی هیجان انگیز برای علاقه مندان به ژانر وحشت بوده است.
غار پَراو در 12 کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه نزدیک روستای چالابه در ارتفاع 3050 متری میدان جنوبی قله کوه پراو با 751 متر عمق با 26 حلقه چاه، یکی از عمیق ترین و صعب العبورترین غارهای جهان است.عمیق ترین چاه پرآو 42 متر عمق دارد، دهنه ی ورودی غار کاملا چاهی است و ورود به آن به گردشگران معمولی و حتی غارنوردان غیرحرفه ای اصلا توصیه نمی شود.
برودت دمای هوا در غار به دلیل آب جاری داخل آن که حاصل ذوب شدن یخچال های زیرزمینی است می باشد، این دما همیشه بین یک و سه درجه سانتی گراد است به همین دلیل پیمایش غار سخت می شود.
علاوه بر این ،وجود گذرگاه های تنگ و خرچنگ روها، ریزشی بودن برخی از قسمت های غار، تراورس های خطرناک و چاه های عمیق، پرآو را در دنیا به غاری صعب العبور و سخت و رازآلود تبدیل کرده، به طوریکه پنج غارنورد ایرانی جان خود را در این غار از دست داده اند و اجساد برخی از آن ها هیچ وقت به بیرون از غار منتقل نشده است.
 

I'MAN

اخراجی
اخراجی
عضویت
7/25/18
ارسال ها
1,410
امتیاز
47,073
محل سکونت
MHD
تالاب ارواح
تالاب ارواح که به دلیل گذشته های دور، اسم عجیب و غریب و ترسناکی را به خود اختصاص داده است. دریاچه ای در 12 کیلومتری نوشهر ، در 5 کیلومتری شمال روستای چلندر از توابع نوشهر در استان مازندران در میان جنگل انبوه پهن برگ در منطقه ملا کلا قرار گرفته است. طول دریاچه در حدود 700 متر و عرض آن 300 متر است.
در درون دریاچه درختان خشک شده ای قرار دارند که منظره جالبی ایجاد کرده اند. ترکیب درختان مرده وسط دریاچه و مه که بیشتر اوقات روی دریاچه را گرفته با صدای حیوانات وحشی منطقه، همگی شما را یاد فیلم های تخیلی و ترسناک می اندازد و این ویژگی ها باعث شده تا این دریاچه لقب «تالاب ارواح» را بگیرد.
در بخش گردشگری نمناک پیش از این هم اشاره ای داشتیم که تالاب ارواح یکی از مهیج ترین جاهای دیدنی مازندران محسوب می شود؛اگر مایل به دیدن مکانهای ترسناک و هیجان انگیز هستید به شما بازدید از تالاب ارواح را توصیه می کنیم.
 

I'MAN

اخراجی
اخراجی
عضویت
7/25/18
ارسال ها
1,410
امتیاز
47,073
محل سکونت
MHD
دره ستارگان

جزیره قشم طبیعتی شگفت انگیز و مسحورکننده دارد . دره ای زیبا و سحرآمیز به نام دره ستارگان در این جزیره شگفت انگیز ،امروز به عنوان یکی از زیباترین جاهای دیدنی قشم شناخته می شود.
علاوه بر طبیعت وصف نشدنی آن ، حکایت ها و افسانه های جذابی در دل خود نهفته دارد . افراد بومی قشم معتقدند که احجام جادویی موجود در این دره، میلیون ها سال قبل در اثر برخورد ستاره ای به زمین یا توسط موجودات فرازمینی پدید آمده است.
همزمان با وزش باد و هجوم ماسه، صدایی وحشتناک از دالان های تو در توی این دره که در میان دیواره های غول آسای تراشیده شده قرار گرفته اند، در سکوت بیابان شنیده می شود.
مردم محلی جزیره حین تاریکی شب حتی به این منطقه نزدیک هم نمی شوند و از مسافران نیز می خواهند که به هنگام تاریک شدن هوا ، از رفتن به این مکان منصرف شوند . چرا که به اعتقاد آنها شب ها، ارواح، اجنه و موجودات فرازمینی در این دره رفت و آمد می کنند.
تنها با تماشای اشکال عجیب و غریبی که بر اثر فرسایش هزاران ساله از هر صخره دریا، مجسمه ای حیرت آور و عظیم الجثه ساخته است، کاملا غافلگیر و حیرت زده خواهید شد.
 
بالا