نقد شورا نقد رمان سلبريتي من | Anahita0088 / توسط شوراي نقد

• نویسنده موضوع F.Śin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 5
  • بازدیدها 706
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,207
پسندها
16,572
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
74440
به نام خدا

نقد رمان "سلبريتي من" توسط شورای انجمن یک رمان:

نویسنده توجه داشته باشد که منتقد با توجه به اصول نقد کرده است و پای نظر شخصی و... نگذارد.
دو روز صبر کنید تا تمامی نقد ها در صفحه قرار گیرد.
بعد از اتمام نقد، شما باید با توجه به نکات رمان خود را ویرایش کنید.
اگر مشکلی بود در خصوصی به من تذکر دهید و از بحث و جدل بپرهیزید.
موفق باشید:)

شورای نقد یک رمان

امضا : F.Śin

princess

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
1/6/18
ارسالی‌ها
118
پسندها
2,015
امتیازها
11,633
مدال‌ها
2
سطح
0

با سلام!
نقد رمان «سلبریتی من»

نام رمان: نامهایی که به کلمه "من" ختم می‌شن چندان جلب‌توجه نمی‌کنن، و تکراری هم هستن. پس این نام، فاقد دو ویژگی اسم مناسبه. یکی جذاب بودن، یکی دور بودن از کلیشه. اسمی که برای رمان انتخاب می‌شه، اولا نباید تکراری باشن؛ دوما جدید باشن( تکراری و کلیشه‌ای نبودن )؛ و سوم جمله‌وار و طولانی نباشن. اسم جلب‌توجه نمی‌کرد.
این که با واژه "من" کلمه "سلبریتی" مالکانه خطاب شده، می‌تونه رسانای ژانر عاشقانه برای ما باشه.

ژانر: ژانر عاشقانه کاملا به چشم می‌آد و نیازی نیست بگم بیشتر روش متمرکز بشید. اما رمان فقط شامل ژانر عاشقانه نمی‌شه. از اونجایی که...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

نسترن محمودی

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
21/7/18
ارسالی‌ها
1,385
پسندها
30,429
امتیازها
63,073
مدال‌ها
13
سطح
0

به نام خداوند راقم سطور

نام رمان:
سلبریتی من، به دلیل وجود ضمیر مالکیت من پی به عاشقانه بودن رمان خواهیم برد که از این نظر با ژانر هماهنگی دارد، عنوان اصلا گنگ و کنجکاو کننده نبود و با توجه به اسم متوجه می‌شدیم که معشوقه، یک سلبریتی است و کوتاه بودن اسم یک امتیاز مثبت است.

ژانر:
ژانر رمان تنها عاشقانه بود که از اوایل داستان به چشم می‌خورد، در ابتدا عشق آرشیدا به آرتین و در اواخر عشق آرتین به آرشیدا هم اضافه شده بود.
نکته‌ی مهمی که در رابطه با ژانر میشه گفت، از گروگان گیری به بعد هستش که نویسنده‌ی عزیز باید بدانند که اگر از این قسمت به بعد، داستانشون حول گروگانگیری و پلیسی قراره بگرده، باید ژانر مربوطه را اضافه کنند.

خلاصه:
خلاصه رمان خیلی خیلی ساده، واضح بود و طولانی بود و تماما...

آخرین ویرایش توسط مدیر

.:|Reihane|:.

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
17/7/18
ارسالی‌ها
836
پسندها
7,448
امتیازها
22,873
مدال‌ها
5
سطح
0

سلام دوست عزیز
نقد رمان سلبریتی من

نام رمان:
ترکیبِ ( سلبریتی من ) ترکیبی تکراریست! اضافه کردن واژه من به آخر ترکیب اخیرا افزایش پیدا کرده و موجب می شه که هم جذابیتش رو از دست بده و هم در یاد ها جاودانه نمونه. نام رمان با بدنه کاملا منطبق بود اما ژانر تراژدی در اسم دیده نمی شه. نام رمان اولین عنصر جذب خوانندست و عملکرد هر چه بهتر در اون ، سبب جذب مخاطب می شه برای رمانتون!

ژانر:
ترکیب ژانر عاشقانه و تراژدی مشکلی نداشت و نمی تونستیم رمان در ژانر دیگه ای علاوه بر این دو تصور کنیم. ژانر عاشقانه در رمان دیده میشه اما ضعیف به تصویر کشیده شده و ژانر تراژدی خیلی کمتر از اون
ژانر عاشقانه در واقع همون عشق آرشیدا به خواننده مورد علاقش بود . اما چون توصیفات به خوب به کار گرفته نشده بود، زیاد حس...

آخرین ویرایش
امضا : .:|Reihane|:.

F.Śin

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,207
پسندها
16,572
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
| به نام او |
❀​
نقد رمان:
"سلبريتي ِ من"

عنوان:
عنوان انتخابي، متشكل از كلمه ي "سلبريتي" كه به آن دسته از افراد مشهور در زمينه هاي موسيقي، ورزش، رسانه و يا سياست فعاليت دارند و در بين مردم، داراي محبوبيت مي باشند، مي گويند. در كنار اين كلمه، ضمير مستقل ِ "من" بود كه در واقع، نشانه ي مالكيت هم محسوب شده و مي دانيم كه مسلماً يك نفر براي اين سلبريتي، ارزش خاصي قائل است و خودش را مالك اين سلبريتي مي داند و از طرفي، اين نام مي رساند كه در رمان، با يك سلبريتي رو به رو خواهيم شد و احتمالاً شخصيت اصلي داستان، عاشق يك سلبريتي خواهد شد و اينجاست كه تقريباً قسمتي از رمان لو مي رود و شايد در نگاه اول جالب و كِشنده نباشد؛ ضمن اينكه ضمير "من"، اين روزها براي نام هر رماني مورد استفاده...

آخرین ویرایش
امضا : F.Śin

Anahita0088

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
22/3/18
ارسالی‌ها
228
پسندها
2,370
امتیازها
11,713
سطح
0

خيلي متشكرم از نقد همه ي شماها

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.