زیبا ترین گل های جهان

Moon._.star

گوینده انجمن
گوینده انجمن
عضویت
10/27/18
ارسال ها
530
امتیاز
35,173
محل سکونت
Shz
17. دارت ویدر (Aristolochia Salvadorensis)
اگر با مجموعه فیلم‌های جنگ‌های ستاره‌ای آشنا باشید پس شخصیت دارت ویدر را هم می‌شناسید. این گل ارکیده هم به دلیل مشابهت ظاهری با این شخصیت به نام گل دارت ویدر خوانده می‌شود.
مشاهده پیوست 78041
 

Moon._.star

گوینده انجمن
گوینده انجمن
عضویت
10/27/18
ارسال ها
530
امتیاز
35,173
محل سکونت
Shz
در ادامه با ده گل مرگبار اشنا شوید!
حتماً پیش از این در مورد گیاهان سمی چیزهایی شنیده‌اید، گیاهان متعددی که به عنوان آفت شناخته می‌شوند. این دسته از گیاهان برای انسان مرگ به ارمغان آورده، به جانوران صدمه زده و احشام را به نابودی می‌کشانند. این بار اما به سراغ گل‌های رنگارنگ و زیبایی آمده‌ایم که در عین جذابیت افسونگرانه، مرگ هدیه می‌دهند، اگر باور ندارید با ما در آشنایی این قاتلین زیبا همراه باشید.
بسیاری از گیاهان گل‌دار در عین زیبایی و طراوت مرگبار و کشنده نیز به شمار می‌روند. این گیاهان حاوی آلکالوئید* یا دیگر مواد سمی در غلظت‌های بالا هستند که به اندام‌های داخلی همانند قلب و کبد صدمه وارد می‌کند. در ادامه ده گیاه بسیار زیبا اما مهلک و مرگ آور را به شما معرفی می‌کنیم. شاید باور نکنید اما شما را با "درخت خودکشی" نیز آشنا خواهیم کرد که گل‌های زیبای آن به سلاحی مرگبار در دست قاتلان بیرحم مبدل شده است. تمامی این گیاهان که در این فهرست به حضورتان معرفی می‌شوند مرگی دردناک و بسیار کند را در پی خواهند داشت، گیاهانی که ممکن است در حیاط منزل هر کدام از ما در آرامش و به دور از سوءظن به رشد و نمو مشغول باشند. و اینک این شما و این فهرست ده گل مرگبار جهان:
 

Moon._.star

گوینده انجمن
گوینده انجمن
عضویت
10/27/18
ارسال ها
530
امتیاز
35,173
محل سکونت
Shz
کالمیا لاتیفولیا (Kalmia Latifolia)
این گیاه عموماً به نام برگ بوی کوهستانی نیز شناخته می‌شود. نام علمی آن کالمیا لاتیفولیا است و جزء خانواده بلوبری است. این گیاه در اواخر بهار گل‌های صورتی و سفید زیبایی می‌دهد که ظاهر دلفریبی دارند. معمولاً کالمیا در اغلب مناطق شرقی ایالات متحده رشد کرده و به نوعی گل بومی این مناطق است، به خصوص به عنوان گل دو ایالت پنسیلوانیا و کانکتیکات شناخته می‌شود. در پشت این ظاهر زیبا و دل‌پسند، سم خطرناک آندرومدوتوکسین (Andromedotoxin) نهفته است که باعث تپش و بی نظمی ضربان قلب می‌گردد. این سم بخش‌هایی از قلب را وامی‌دارد با سرعتی بیش از حالت معمول بتپند، در عین حال عملکرد این سم بسیار کند است. در دوزهای بالا، این سم گره سینوسی قلب را تحت تأثیر قرار می‌دهد. زمانی که عملکرد گره‌ی سینوسی مختل شود، ریتم قلب نیز دچار مشکل و بی‌نظمی می‌گردد، در این حالت ممکن است قلب سریع‌تر تپیده یا بالعکس ضربانی آهسته و کند را تجربه کند. البته در مواردی نیز ممکن است تلفیقی از هر دو نوع را شاهد باشیم، در نتیجه در نهایت فرد دچار ایست قلبی خواهد شد. در دوزهای پائین سم موجب استفراغ شدید، کندی ضربان قلب، فلج و به خواب رفتن بیمار یا کما می‌شود. زنبورهای عسلی که با این گیاه در ارتباطند نیز می‌توانند این سم را منتشر نموده که در این صورت باعث بیماری موسوم به دیوانه عسل (Mad Honey Disease) می‌شوند. از دیگر گیاهانی که از سمی مشابه برخوردارند می‌توان گل صدتومانی، پیریس (Pieris) و آگاریستا (Agarista) را نام برد.
 
بالا