زیبا ترین گل های جهان

Moon._.star

گوینده انجمن
گوینده انجمن
عضویت
10/27/18
ارسال ها
530
امتیاز
35,173
محل سکونت
Shz
Cerbera Odollam
Cerbera odollam که با نام "درخت خودکشی" نیز شناخته می‌شود، متهم اصلی در شماری از مرگ‌هایی است که در نواحی جنوب غربی هندوستان و در فاصله سال‌های 1989 تا 1999 روی دادند. سم موجود در این گیاه دست کم موجب مرگ 500 نفر در طول این ده سال شد. گلیکوزید قدرتمند این گیاه که سربرین*(Cerberin) نامیده می‌شود، یک ساعت پس از خورده شدن شروع به اثرگذاری می‌کند. نشانه‌های مسومیت با این گیاه شامل درد معده، کما و ایست قلبی است. بر طبق بررسی‌های یک تیم تحقیقاتی در هند، در برخی از قتل‌های صورت گرفته در این کشور ردپای استفاده از این ماده‌ی شیمیایی مشاهده گردیده که باعث مرگ‌هایی با علل نامشخص شده است. در نتیجه این گیاه به عنوان قاتلی هوشمند که هیچ مدرکی از خود برجای نمی‌گذارد شناخته می‌شود.
 

Moon._.star

گوینده انجمن
گوینده انجمن
عضویت
10/27/18
ارسال ها
530
امتیاز
35,173
محل سکونت
Shz
سنگوئیناریا کانادنسیس (Sanguinaria Canadensis)
سنگوئیناریا کانادنسیس یا "سرخ بن" (Bloodroot) که نام عمومی آن است در بخش‌های شمالی و بکر آمریکا می‌روید.از آنجایی که بومیان آمریکا از این گیاه به عنوان ماده‌ی آرایشی استفاده کرده و همچنین از آن برای سقط جنین استفاده می‌شده به این نام خوانده می‌شود. سرخ بن شامل یک ماده شیمیایی ملقب به سنگوئینارین*(Sanguinarine) و همچنین اسکاروتیک (Escharotic) *است که هر دو جزء خطرناک‌ترین سموم شناخته شده هستند. برخی از مردم این گیاه را برای درمان سرطان پوست به کار می‌بردند، اما در نهایت استفاده از این گیاه و به دلیل وجود این سموم خطرناک تخریب بیشتر بافت پوست، تولید جراحات شدیدتر و در نهایت مرگ پوست را در پی داشته، همچنین زخم‌های تیره‌ای نیز برجای می‌مانده که اسکار(Eschar) نامیده می‌شدند. اما اگر این گیاه سهواً خورده شود، مواد شیمیایی موجود در آن موجب گسست در عملکرد آنزیمی می‌شود که مسئول تحریک سلول‌ها و رها کردن سدیم در خون است. زمانی که مقادیر زیادی سدیم در بدن آزاد شود روی بافت قلب اثر گذاشته و به آن لطمه خواهد زد، و در نتیجه باعث ناتوانی قلب، آسیب کبدی و حتی سرطان معده می‌شود
 

Moon._.star

گوینده انجمن
گوینده انجمن
عضویت
10/27/18
ارسال ها
530
امتیاز
35,173
محل سکونت
Shz
Adenium Obesum
آدنیوم اوبسوم گیاهی است بومی آفریقا که در طول قرن‌ها به عنوان سلاحی کشنده توسط قبایل وحشی این کشور مورد استفاده قرار می‌گرفته است. سم این گیاه را می‌توان با جوشاندن گل‌های آن به مدت دوازده ساعت استخراج کرد. نتیجه‌ی کار مایعی است سمی با غلظت بالا که بسیار کشنده و مرگ‌آور است. مردان قبایل سومالی از این سم برای کشتن موجوداتی به عظمت و بزرگی فیل استفاده می‌کرده‌اند. این گیاه که به نام "رز صحرایی" نیز خوانده می‌شود، دارای ماده‌ای شیمیایی موسوم به "Ouabain"* است که در دوزهای بالا منجر به بروز ناتوانی تنفسی آنی می‌شود. علی رغم خطر آن برای انسان و جانوران، برخی از جوندگان آفریقایی نسبت به این سم از خود مصونیت مناسبی نشان می‌دهند.
 

Moon._.star

گوینده انجمن
گوینده انجمن
عضویت
10/27/18
ارسال ها
530
امتیاز
35,173
محل سکونت
Shz
Oenanthe Corocata
شوکران آبی یا اوئنانته (Oenanthe) در زمین‌های مرطوب و نرم زندگی می‌کند. این گیاه بی‌نهایت سمی، به کرفس شباهت دارد. سم فعال آن به نام اوئنانتوتوکسین (Oenanthotoxin)* در ساقه‌ی این گیاه به صورت تغلیظ شده یافت می‌شود. برگ‌های آن ممکن است بدون هیچ گونه اثرات مسموم کننده توسط چارپایان اهلی خورده شوند، اما ساقه و به خصوص ریشه غنی از کربوهیدارت این گیاه، بسیار بسیار سمی و خطرناک است. ریشه‌ی یک شوکران آبی به اندازه کشتن یک گاو سم دارد و همچنین به عنوان قاتل انسان نیز شناخته می‌شود. این گیاه جزء یکی از خطرناک و مرگبارترین گیاهان انگلستان است، چرا که از نظر ظاهری به گیاهانی همچون کرفس چینی یا جعفری ژاپنی که قابل خوردن هستند شباهت داشته و ممکن است به صورت کاملاً تصادفی خورده شود. این گیاه همچنین در تاریخ شهرت بدی دارد به طوری که در گذشته مجرمین محکوم به اعدام را وادار به خوردن شوکران می‌کردند، همانگونه که از آن برای مسموم کردن سقراط فیلسوف نامی نیز استفاده شد.
 

Moon._.star

گوینده انجمن
گوینده انجمن
عضویت
10/27/18
ارسال ها
530
امتیاز
35,173
محل سکونت
Shz
کادوپول

کادوپول (ملکه شب) یک گل منحصربفرد از جزایر سریلانکا است. مسافران و گردشگران از سراسر جهان برای دیدن این گل زیبا به این جزیره می‌آیند. گفته می‌شود در شب که این گل شکوفا می‌شود، موجودات افسانه ای، نیمه خدایان با بدن مار مانند به زمین می‌آیند تا زیباترین گل جهان را چیده و آن را به بودا هدیه دهند. این گل بوی عجیب و گلبرگ‌های ظریف سفید دارد. در ژاپن به این گل «زیبایی ماه» می‌گویند. پس از چیدن این گل فقط چند ساعت زنده می‌ماند بنابراین در هیچ مغازه‌ای فروخته نمی‌شود و هیچکس نمی‌تواند آن را بخرد. علاوه بر این گل‌های آن که در شب شکوفا می‌شوند فقط یک شب دوام دارند و قبل از طلوع خورشید می‌میرند.
82925
 
بالا