زیبا ترین گل های جهان

Moon._.star

گوینده انجمن
گوینده انجمن
عضویت
10/27/18
ارسال ها
530
امتیاز
35,173
محل سکونت
Shz
رز ژولیت

پرورش دهنده بریتانیایی دیوید آستین انواع مختلفی از رز‌ها را تولید کرده است. برای ایجاد این گل فوق العاده او ۸. ۱۵ میلیون دلار و ۱۵ سال کار سخت نیاز داشت. این رز زیبا اولین بار در سال ۲۰۰۶ در نمایشگاه گل بریتیش چلسی به نمایش عموم درآمد. یک دسته گل کوچک از رز سوئیت ژولیت حدود ۱۵۰ دلار و هر گل ۲۵ دلار قیمت دارد. گل ژولیت ترکیبی از فرم آنتیک زیبا، سایه‌های هلویی رنگ ملایم و عطر سبکی از چای رز است. اکنون دیوید آستین می‌تواند تمام هزینه هایی که در این سال‌ها صرف این گل منحصربفرد کرده را با فروش هر گل به قیمت سه میلیون پوند استرلینگ جبران کند.
82926
 

Moon._.star

گوینده انجمن
گوینده انجمن
عضویت
10/27/18
ارسال ها
530
امتیاز
35,173
محل سکونت
Shz
ارکید «کینابال طلایی»

گران‌ترین گل جهان، کینابال طلایی کمیاب‌ترین نوع ارکید است که منحصرا در جزیره بورنئو در یک طرف کوه کینابالو رشد می‌کند. این گیاه شگفت انگیز اولین بار در ۱۵ سالگی گل می‌دهد. قیمت این گیاه کمیاب تا ۵۰۰۰ دلار هم می‌رسد. این گل‌های معطر بزرگ بیشتر از شش تا نمی‌شوند و با رنگ آمیزی راه راه منحصربفرد و آرایش افقی گلبرگ‌ها شناخته می‌شوند. به نظر می‌رسد این گل گران‌ترین گل جهان باشد. روی هر ساقه ۵ تا ۶ گل زرد بزرگ رشد می‌کند. این گل فقط در ماه‌های مارس تا مه رشد می‌کنند و ممکن است زمان طولانی طول بکشد تا دوباره شکوفا شود. برای هر شاخه باید ۵ تا ۶ هزار دلار پرداخت کنید.

82928
 

Moon._.star

گوینده انجمن
گوینده انجمن
عضویت
10/27/18
ارسال ها
530
امتیاز
35,173
محل سکونت
Shz
لاله «پادشاه شب»

تولیپ یکی از پرطرفدارترین گیاهان زینتی جهان است و هزاران شکل و نوع از آن در مناطق صنعتی پرورش داده می‌شود. حتی در قرن هجدهم در هلند، تقاضا برای این گل بسیار زیاد بود که حتی روی اوراق بهادار هلند در سال ۱۶۳۷ نقش بست. در طبیعت، بیش از صد نوع لاله، عمدتا در مناطق خشک و کوهستانی آسیای مرکزی، اروپا، قزاقستان، ایران، ترکیه و شمال هند یافت می‌شود. در بخش اروپایی روسیه نیز می‌توانید چندین نمونه وحشی پیدا کنید که مشهورترین آن‌ها لاله جنگلی با گل‌های زرد کوچک است. «پادشاه شب» غیرمعمول‌ترین نوع لاله است. در گذشته این لاله سیاه گران‌ترین و دلپذیرترین گل بود. در طول «تپ لاله» یک لاله سیاه معادل با یک گله گوسفند، چهار گاو، چهار خوک، چهار تن گندم، دو تن کره، سیصد کیلوگرم پنیر و یک فنجان نقره‌ای بود. اما امروزه قیمت یک شاخه از این گل ۱۵ تا ۲۰ دلار است.
82929
 

Moon._.star

گوینده انجمن
گوینده انجمن
عضویت
10/27/18
ارسال ها
530
امتیاز
35,173
محل سکونت
Shz
گلوریوسیس

گلوریوسا یک نوع گیاه گلدار بالارونده با ساقه‌های افقی است که شاخه‌های برگدار خود را تا دو متر با حضور یک پشتیبان پرتاب می‌کند. غده‌ها زیرزمینی، نوک تیز و اغلب به شکل V. هستند بدون ریشه، و با یک پوست نازک قهوه‌ای طلایی پوشیده شده اند. گل‌ها به صورت جداگانه روی ساقه‌های بلند قرار می‌گیرند. گل‌ها بزرگ، دو جنسی و دارای تقارن شعاعی هستند. شش گلبرگ آن به سمت ساقه خم شده، نوک تیز و مواج هستند، طرف بیرونی آن صورتی و داخلی آن دو رنگ هستند: زرد و قرمز روشن. پرچم‌ها به صورت شعاعی مانند پره‌های چرخ قرار دارند. بساک‌ها با یک شکاف طولی باز می‌شوند. تخمدان بالاست و شامل سه بخش می‌شود. گلوریسا گیاهی نسبتا نادر و گل گران قیمت بومی آفریقای جنوبی و آسیا است. گاهی ارتفاع این گیاه به سه متر می‌رسد. شاخه‌های شکننده، برگ‌های بلند و گل‌های بزرگ با اشکال عجیب دارد. گل‌های آن زرد-قرمز روشن یا زرد- سبز هستند. قیمت هرگل آن ده دلار است.

82930
 

Moon._.star

گوینده انجمن
گوینده انجمن
عضویت
10/27/18
ارسال ها
530
امتیاز
35,173
محل سکونت
Shz
ارکید henzhen Nongke

یک نوع ارکیده است که به صورت مصنوعی توسط تیمی از پرورش دهندگان چینی پس از ۸ سال کار سخت توسعه یافته است. برای دیدن این گل زیبا باید ۴ تا ۵ سال صبر کنید. این گل در سال ۲۰۰۵ توسط یک خریدار ناشناس به قیمت ۲۰۲۰۰۰ دلار خریده شد و بنابراین گران‌ترین گل فروخته شده در جهان شد. این گل ملکه ارکیده‌ها و ملکه گل‌های جهان نامیده می‌شود.

82932
 
بالا